Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1--επειδη χρησσιμοποιω μια σιμ γινεται στην πανω μπαρα να μην φαινεται τοεικονιδιο της ανενεργης σιμ?

 

2--πως μπορω να βλεπω εαν εχει βγει καμμια -καποτε- αναβαθμιση της multilang?

 

3--- Στην οθονη κλειδωματος εχει ενα εικονιδιο κατω δεξια σαν φωτογραφικη.τι κανει αυτο?το σερνω πος τα πανω αλλα δεν κανει τιποτα περαν του να ξεκλειδωσει η οθονη.

 

πρωτες εντυπωσεις...

ΘΕΤΙΚΑ

-gps κλειδωσε με το που το ενεργοποιησα και πηγα να βγω-δεν ειχα ακομα βγει- στο μπαλκονι!

-wifi καμπανα

-bt συνδεθηκε αμεσα με το ακουστικο νοκια και δεν εχει χασει ακομα συνδεση καθολου(με το ζοπο λογω 4.2.1 εκανε καποιες αποσυνδεσεις

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

-καλα καποια προσθετα του UI της huawei αλλα προτιμουσα το close to vanilla android του ζοπο!

-δεν ξερω πως θα μπορουσα να μην πεταγονται που και που κατι κινεζικα μηνυματα οταν εγκαθιστω -καποιες-οχι ολες- τις εφαρμογες.ειναι του superuser η κατι αλλο?

-λιγο κιτρινιζει η οθονη

-η εφαρμογη rocketdial&contacts λαγκαρει πολυ που την αντικατεστησα

-στο playstore πολλες φορες τα εικονιδια των εφαρμογων δεν ανοιγουν

-την ημερα φαινονται μια χαρα τα ζωγραφισμενα hardware πληκτρα,την νυχτα ομως θελει να συνηθισεις στα τυφλα να τα θυμασαι!

 

αυταααα προς το παρον!

 

υγ.1 εχω την multilang B211

υγ.2 φανταζομαι τωρα ειναι ρουτ λογω εκεινης της εφαρμογης με το μπλε εικονιδιο των εργαλειων στην μεση.εαν φταιει αυτο για τα κινεζικα μηνυματα μπορω καπως να το σβησω και να το ρουταρω με το framaroot που το ξερω?και μετα να κατεβασω την εφαρμογη super user απο το play store?

 

[ATTACH]43692[/ATTACH] Αυτή την εφαρμογή λέω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανεις quote τον ευατό σου για να προσθέσεις μια φωτό, ενω πολυ απλά μπορείς να τροποποιήσεις το ποστ...

αααχχχχχ.....

 

1--επειδη χρησσιμοποιω μια σιμ γινεται στην πανω μπαρα να μην φαινεται τοεικονιδιο της ανενεργης σιμ?

2--πως μπορω να βλεπω εαν εχει βγει καμμια -καποτε- αναβαθμιση της multilang?

3--- Στην οθονη κλειδωματος εχει ενα εικονιδιο κατω δεξια σαν φωτογραφικη.τι κανει αυτο?το σερνω πος τα πανω αλλα δεν κανει τιποτα περαν του να ξεκλειδωσει η οθονη.

υγ.1 εχω την multilang B211

υγ.2 φανταζομαι τωρα ειναι ρουτ λογω εκεινης της εφαρμογης με το μπλε εικονιδιο των εργαλειων στην μεση.εαν φταιει αυτο για τα κινεζικα μηνυματα μπορω καπως να το σβησω και να το ρουταρω με το framaroot που το ξερω?και μετα να κατεβασω την εφαρμογη super user απο το play store?

 

1. Στην τρέχουσα έκδοση και με τον "μαμα" launcher, δεν γίνεται

2. Δεν προκειται να βγει αναβάθμιση για πειραγμένη rom - η δουλεια τους (προσθήκη γλωσσών) γίνεται ΕΦΑΠΑΞ.-

3. Σε μένα, σέρνοντας, ανοιγει κατευθείαν στην κάμερα

Αφαιρώντας την εφαρμογή που έκανε ρουτ, δεν χάνεται το ρουτ...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κανεις quote τον ευατό σου για να προσθέσεις μια φωτό, ενω πολυ απλά μπορείς να τροποποιήσεις το ποστ...

αααχχχχχ.....

 

 

 

1. Στην τρέχουσα έκδοση και με τον "μαμα" launcher, δεν γίνεται

2. Δεν προκειται να βγει αναβάθμιση για πειραγμένη rom - η δουλεια τους (προσθήκη γλωσσών) γίνεται ΕΦΑΠΑΞ.-

3. Σε μένα, σέρνοντας, ανοιγει κατευθείαν στην κάμερα

Αφαιρώντας την εφαρμογή που έκανε ρουτ, δεν χάνεται το ρουτ...

εβαλα την φωτο-screenshot απο tapatalk που το myphone ΕΧΕΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ πολλες λειτουργιες του στο editing μηνυματων!

η εφαρμογη με το μπλε εικονιδιο και τα κινεζικα γραμματα ειναι συστηματος δεν με αφηνει να την σβησω!

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη με το μπλε εικονιδιο και τα κινεζικα γραμματα ειναι συστηματος δεν με αφηνει να την σβησω!

 

Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.... νομίζω είναι εφαρμογή antivirus .

Με με ποια εφαρμογή προσπάθησες να την σβησεις,?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.... νομίζω είναι εφαρμογή antivirus .

Με με ποια εφαρμογή προσπάθησες να την σβησεις,?

με καμια!απλα πηγα στις λεπτομεριες της εφαρμογης απο την διαχειριση και εχει μονο "απενεργοποιηση" σεν εχει απεγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το θέμα

"Να επιλέξω multilingual "πειραγμένη" rom ή official (με αναβαθμίσεις) το εξαντλήσαμε...

Αν κάποιος θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Ελληνικά μενού, πάιρνει την 1η επιλογή (με ότι αυτή περιέχει), και μενει ΕΣΑΕΙ εκεί.-

Αν κάποιος ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ για τα Ελληνικά μενού (και μπορεί με το Αγγλικό), βάζει official και αξιοποιεί ΣΥΝΕΧΕΙΑ τις αναβαθμίσεις που βγάζει μια εταιρία μεγέθους Huawei (τουλάχιστον για τον 1ο χρόνο κυκλοφορίας του κινητού, είναι πολλές - μέχρι και kit kat πιστευω θα δώσει...)

Γνώμη μου πάντα.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

με καμια!απλα πηγα στις λεπτομεριες της εφαρμογης απο την διαχειριση και εχει μονο "απενεργοποιηση" σεν εχει απεγκατασταση

 

Ναι, έτσι είναι οι εφαρμογές συστήματος. Παρόλα αυτά αν είναι εφαρμογή <<τύπου>> antivirus μπορείς να την διαγράψεις με π.χ titanium.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να καταλαβω αμα ειναι root το τηλ?

 

υπάρχει εφαρμογή, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ειτε με εφαρμογή σαν το Root Checker (υπάρχουν πολλά)

είτε με το Mobile Uncle (λεει στην οθόνη εκκίνησης: Root Unroot)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ok thanks τελικα unroot ειμαι με b211 ! εχει καποια κολληματα αυτη η εκδοση και ελλεγα να βαλω την official που βγηκε χθεσ αλλα ειμαι ta τελευταια 5 χρονια με ενα iphone 3gs και εχω χασει πολλα επεισοδια! μπορει καποιοσ να με βοηθησει να το κανω?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

ok thanks τελικα unroot ειμαι με b211 ! εχει καποια κολληματα αυτη η εκδοση και ελλεγα να βαλω την official που βγηκε χθεσ αλλα ειμαι ta τελευταια 5 χρονια με ενα iphone 3gs και εχω χασει πολλα επεισοδια! μπορει καποιοσ να με βοηθησει να το κανω?

 

Η πιο σίγουρη λύση

 

huaweinews.com/2014/02/root-honor-3c/

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok thanks τελικα unroot ειμαι με b211 ! εχει καποια κολληματα αυτη η εκδοση και ελλεγα να βαλω την official που βγηκε χθεσ αλλα ειμαι ta τελευταια 5 χρονια με ενα iphone 3gs και εχω χασει πολλα επεισοδια! μπορει καποιοσ να με βοηθησει να το κανω?

 

Η πιο σίγουρη λύση huaweinews.com/2014/02/root-honor-3c/

 

Να περάσει ROM θέλει, όχι να κάνει ρουτ... (ασε που δεν δουλεύει στις πρόσφατες rom)

Δες ποστ #365, #622

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

asot thanks! μπορω να βαλω κατευθειαν την τελευταια εκδοση Β120 ? γενικα θα χασω οτι εχω εγκαταστησει μεχρι στιγμης στο τηλ?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς

Υποψιάζομαι οτι δεν θα χάσεις τίποτα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να ανακεφαλαιωσω τι πρεπει να κανω για αλλαγη απο multilang σε official

1..ποστ 322 τι κανω μετα πρεπει να περασω ggogle apps?

2...μετα ολα θα ειναι αγγλικα.εαν μετα σε μια εφαρμογη εχει και επιλογη για εεληνικα θα γινει το μενου αυτης της εφαρμογης ελληνικο?αναζητηση κλπ?

3...και βασικοτερο ...εαν δεν μας αρεσει κατι πως γυρναμε στην multilang?

 

σε ολη αυτη τη διαδικασια πρεπει καπου να κανουμε recovery κλπ γιατι δεν θα ηθελα να μπλεξω!

Link to comment
Share on other sites

Να περάσει ROM θέλει, όχι να κάνει ρουτ... (ασε που δεν δουλεύει στις πρόσφατες rom)

Δες ποστ #365, #622

Σε 211 που παρέλαβα unrooted 2η συσκευή official δουλεψε

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η 211 είναι πειραγμένη (και μάλλον ηταν rootαρισμένη - για να γίνει multilingual)

Σε Β118, Β119, Β120 official, (αν θυμάμαι καλα) root δεν κάνει κάποια από τις γνωστές εφαρμογες, ακόμη... (framaroot, kingoroot, κ.α.)

Απαιτείται λίγο πιο "πολύπλοκη" διαδικασία (karthan, post #775)

λοιπον να ανακεφαλαιωσω τι πρεπει να κανω για αλλαγη απο multilang σε official

1..ποστ 322 τι κανω μετα πρεπει να περασω ggogle apps?

2...μετα ολα θα ειναι αγγλικα.εαν μετα σε μια εφαρμογη εχει και επιλογη για εεληνικα θα γινει το μενου αυτης της εφαρμογης ελληνικο?αναζητηση κλπ?

3...και βασικοτερο ...εαν δεν μας αρεσει κατι πως γυρναμε στην multilang?

σε ολη αυτη τη διαδικασια πρεπει καπου να κανουμε recovery κλπ γιατι δεν θα ηθελα να μπλεξω!

 

Πέρασμα official ROM (πάνω σε "multilingual" rom) - ποστ #365, #622

Στην συνέχεια, πέρασμα Google APPs (play store, κλπ) εύκολα, μέσω του Huawei market - ποστ #418

Για κάθε εφαρμογή, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ΟΤΙ περιέχεται (πχ γλώσσες) στην εφαρμογή!

Επιστροφή (ή μετάβαση) από official σε multilingual - Ολη η διαδικασια Root, CWM, επαναφορά backup, κλπ// Αν το σκέφτεσαι, πρέπει να πάρεις nandroid backup ΠΡΙΝ ξεκινησεις οτιδήποτε!!!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43699[/ATTACH] έτρεξα την εφαρμογή root checker για να δω εάν είναι το κινητό root και μου βγάζει αυτό το παράθυρο ! Τι εννοεί; ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Ζηταει επιβεβαίωση πρόσβασης (το checkbox ειναι remember choice)

Google Translate app (must!)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω κινεζική ρομ θα εχω πιο πολλά κινέζικα τέτοια η λιγότερα; Δεν εννοώ να σβήνω εφαρμογές με titanium κλπ αλλά απλά εάν βάλω την κινεζική ρομ
Link to comment
Share on other sites

Η official ROM είναι ΔΙΓΛΩΣΣΗ (Cn +En)

Εχει ελάχιστες εφαρμογες (5 αν θυμάμαι καλά) που απευθυνονται σε "Κινέζους" (Baidu, κλπ)

Οσες δεν απεγκαθίστανται εύκολα, τις βάζεις σε ένα φάκελο και δεν ξανα-ασχολείσαι μαζί τους...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

B120 ----> cwm recovery ----> root ----> gapps :D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το παρατεταμένο πάτημα του home button που έδειχνε τις εφαρμογές που τρέχουν και με swype τις εκλεινες δεν λειτουργεί στο κινητό μας;

 

Εμένα πάντως σπρώχνοντας προς τα πάνω το εικονίδιο της κάμερας στην lock screen ΔΕΝ μου ανοίγει την κάμερα.απλά ξεκλειδώνει η οθόνη.το επιβεβαιώνει κάποιος με την Multilanguage Rom B211?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Το παρατεταμένο πάτημα του home button που έδειχνε τις εφαρμογές που τρέχουν και με swype τις εκλεινες δεν λειτουργεί στο κινητό μας;

 

Ναι, λειτουργεί, με παρατεταμενο ΔΕΞΙ button!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...