Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχοντας αλλάξει 4 tempered glass, τελικά το καλύτερο είναι της Nillkin. Όλα όσα έβαλα μετά από 2 το πολύ 3 εβδομαδες έπαιρναν αέρα πάνω στις γωνιές. Εδώ και 2 μήνες το Nillkin άψογο μέχρι στιγμής.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ 2 άλλαξα. το πρωτο αγνωστων στοιχείων από ebay, καποιος εδώ (ισως και εσύ) μου το είχε δείξει και μαρεσε παρα πολύ. το άλλαξα γιατι πανω στην σελφοκαμερα έιχε κάτσει σκονη και εβγαζε θολες φωτο. το nilkin που πήρα μετα, σαφως ποιο ακριβό, αλλα δεν μάρεσε γιατι έστω και για χιλιοστα των χιλιοστων είναι μικρότερο απο όσο θα έπρεπε.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας , τηλεφωνο brickare κατεβαζω την β268,

αυτο που κανει ειναι οτι πατοντας power on οθονη δεν δειχνει τιποτα αλλα μονο δονηση και δεν σταματαει ποτε μεχρι να βγαλεις μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας , τηλεφωνο brickare κατεβαζω την β268,

αυτο που κανει ειναι οτι πατοντας power on οθονη δεν δειχνει τιποτα αλλα μονο δονηση και δεν σταματαει ποτε μεχρι να βγαλεις μπαταρια.

 

Τι έκανες και μπρικαρε?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι δεν το εκανα εγω αλλα ο κατοχος του, τι να σου πω εβαλε την β268 και εκει που εκανε αναβαθμιση στην επανακινηση δεν αναψε, κανει αυτα.

Ετσι μου λεει.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι δεν το εκανα εγω αλλα ο κατοχος του, τι να σου πω εβαλε την β268 και εκει που εκανε αναβαθμιση στην επανακινηση δεν αναψε, κανει αυτα.

Ετσι μου λεει.

Πες του να κάνει format 32 την sd card, να ξανακατεβασει τη Ρομ Μήπως είναι corrupted το αρχείο και να ξαναφλασαρει. Επίσης παίζει ρόλο και ποια ρομ είχε πριν. Νομίζω δεν πάει κατευθείαν πχ από β149 σε β268, αλλά θέλει να βάλει πρώτα κάποια kitkat έκδοση πριν την β268.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οθονη δεν αναβει, recovery menu δεν μπαινει, το αναβεις και δονειται μεχρι τελειωσει η μπαταρία

πως θα το κανουμε?

θα βαλω το αρχειο UPDATE.APP μεσα σε εναν φακελο με το ονομα dload που θα τον δημιουργησω στην καρτα μνημης θα πατησω + - και μετα power και να περιμένω κανένα 5 και αν ανάψει?

 

προτεινεται κατι αλλο?

Edited by lambros69
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οθονη δεν αναβει, recovery menu δεν μπαινει, το αναβεις και δονειται μεχρι τελειωσει η μπαταρία

πως θα το κανουμε?

θα βαλω το αρχειο UPDATE.APP μεσα σε εναν φακελο με το ονομα dload που θα τον δημιουργησω στην καρτα μνημης θα πατησω + - και μετα power και να περιμένω κανένα 5 και αν ανάψει?

 

προτεινεται κατι αλλο?

Ναι δοκίμασε φλασαρισμα με τη μέθοδο των τριών κουμπιών όπως το περιγράφεις. Αν δουλέψει θα αρχίσει αμέσως να φλασαρει τη Ρομ. Φροντισε να το φορτισεις λιγο να εχει μπαταρια. Άλλος τρόπος ο οποίος είναι πολύ πιθανό να δουλέψει είναι να φλασαρεις τη Ρομ με το flash tool. Εκεί θέλει να διαβάσεις τη διαδικασία από το αντίστοιχο νήμα του 3c στο XDA. Θέλει λίγο προετοιμασία να κατεβάσεις τους drivers και τα αρχεία, καθως και ρομ που να φλασαρεται με το flash tool, αλλά η διαδικασία μετά είναι σχετικά εύκολη και οι οδηγίες πολύ αναλυτικές.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

εντομεταξυ και εμενα εκανε ενα κουλο εχθες. το εβαλα να φορτισει κλειστο. οταν τελειωσε καθυστερησε αρκετα στο logo και κατευθειαν η μπαταρια πηγε στο 99% δε δινω σημασια και κλείνω την οθόνη. έκλεισε εντελως και δεν ανοιγε καθολου. βάζω βγαζω μπαταρία και πλέον δουλεύει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

link του xda?

δεν βλέπω αναφορά στο πρώτο ποστ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2837773

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι κάτοχος περίπου 1,5 χρόνο, του κινητού Huawei Honor 3C και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, πέρα βέβαια απο το γεγονός ότι τελευταία όταν συνδέεται σε κάποιο Wifi, μου αργούν οι επαφές να ξυπνήσουν απο το Google Account μου...

 

Τελευταία απέκτησα ένα Garmin Vivosmart και απο ότι διάβασα γενικώς , χρειάζεται υποστήριξη Bluetooth 4.0 με BLE

 

Ισχύει ότι για να συγχρονιστεί με το κινητό μου χρειάζεται έκδοση νεότερη του 4.3 για να παίξει το BLE?

 

Επίσης είδα κάποιο firmware, όμως αν ξέρει κάποιος ποιο firmware να βάλω για να πάω σε Kitkat?

 

Το είχα αγοράσει απο Merimobiles και τα στοιχεία του τηλεφώνου μου είναι:

Model: H30-U10 / QQ 1,3 / 2GB Ram / 4.2.2 / Firmware V100R001C900B905

 

Κάθε βοήθεια δεκτή!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Έχω το International firmware V100R001C900B905 (4.2.2 Android)

 

Ποια έκδοση προτείνετε να πάω σε KitKat?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Έχω το International firmware V100R001C900B905 (4.2.2 Android)

 

Ποια έκδοση προτείνετε να πάω σε KitKat?

 

Ευχαριστώ!

Δεν ξέρω αν είναι official η Ρομ που έχεις, μάλλον είναι κάποια custom που είχε βάλει το καταστημα γιατί δεν έχω δει Ρομ Β9ΧΧ, ούτε international ουτε κινεζικη, συνήθως είναι Β1ΧΧ, Β2ΧΧ. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Να υποθέσω ότι από τότε που πήρες το κινητό δεν σου ήρθε κάποιο update? Οπότε πρέπει να δεις αν το κινητό είναι china version, αν το πήρες από Κίνα πριν καιρό λογικά είναι china version. Αν είναι όντως ετσι θα πρέπει να περάσεις πρώτα μια official, οπως την B148 και μετά να περάσεις την τελευταια kitkat. Αλλά όπως σου είπα πρέπει να σιγουρευτεις τι version είναι.

Δες και εδώ ποιες είναι οι Ρομ για κάθε version του κινητού http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2837773

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι official η Ρομ που έχεις, μάλλον είναι κάποια custom που είχε βάλει το καταστημα γιατί δεν έχω δει Ρομ Β9ΧΧ, ούτε international ουτε κινεζικη, συνήθως είναι Β1ΧΧ, Β2ΧΧ. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Να υποθέσω ότι από τότε που πήρες το κινητό δεν σου ήρθε κάποιο update? Οπότε πρέπει να δεις αν το κινητό είναι china version, αν το πήρες από Κίνα πριν καιρό λογικά είναι china version. Αν είναι όντως ετσι θα πρέπει να περάσεις πρώτα μια official, οπως την B148 και μετά να περάσεις την τελευταια kitkat. Αλλά όπως σου είπα πρέπει να σιγουρευτεις τι version είναι.

Δες και εδώ ποιες είναι οι Ρομ για κάθε version του κινητού http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2837773

 

Μήπως είναι Custom International? (Επειδή έχει το C900 ρωτάω).

 

Μπορώ να βάλω την B148 ούτως η άλλως;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι Custom International? (Επειδή έχει το C900 ρωτάω).

 

Μπορώ να βάλω την B148 ούτως η άλλως;

Δεν νομίζω. Είναι μάλλον custom ρομ για κινέζικο που στην έβαλαν από κατάστημα. Αν κάνεις ένα search θα δεις ότι και άλλοι είχαν αυτή τη ρομ. Όπως σου είπα λογικά δεν έχεις πάρει ποτέ update. Οπότε αν έχεις καιρό που το έχεις πάρει είναι κινέζικο και μπορείς να βάλεις official. Απλώς δεν ξέρω αν μπορείς να πας απευθείας στην τελευταία kit Kat, λογικά περνάς β148 και μετά την Β268.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αφου άλλαξα μπαταρια εδω και 1 μηνα, παρατηρω οτι μερικες φορες οταν φορτιζει κλεινει το τηλ. Σημερα ομως εδη εχει κλεισει 3 φορες. Για να ενεργοποιηθει πρπεινα βγαλω την μπαταρια του για 2-3 δευτερολεπτα. Σε καποια φαση που ανοιξε εγραφε αριστερα κατω στην οθονη Safe Mode και δεν φορτωσαν ολες οι εφαρμογες.

 

Εχει ιδεα κανεις τι μπορεινα ειναι περα την μπαταρια???

Το τηλ εχει την

EMUI 2.3_H30-U10_4.10.16 και θα ηθελα επισης να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποια αναβάθμιση της.

Edited by tasulis
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Αφου άλλαξα μπαταρια εδω και 1 μηνα, παρατηρω οτι μερικες φορες οταν φορτιζει κλεινει το τηλ. Σημερα ομως εδη εχει κλεισει 3 φορες. Για να ενεργοποιηθει πρπεινα βγαλω την μπαταρια του για 2-3 δευτερολεπτα. Σε καποια φαση που ανοιξε εγραφε αριστερα κατω στην οθονη Safe Mode και δεν φορτωσαν ολες οι εφαρμογες.

 

Εχει ιδεα κανεις τι μπορεινα ειναι περα την μπαταρια???

Το τηλ εχει την

EMUI 2.3_H30-U10_4.10.16 και θα ηθελα επισης να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποια αναβάθμιση της.

Από αυτά που αναφέρεις το πρόβλημα προέρχεται λογικά από την μπαταρία. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν το φορτίζεις από όσο κατάλαβα. Για να σιγουρευτείς μπορείς να δοκιμάσεις να το φορτίσεις με άλλο φορτιστή και άλλο καλώδιο.

Η ρομ που έχεις είναι παλιά. Η τελευταία official είναι η Β268 http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που αναφέρεις το πρόβλημα προέρχεται λογικά από την μπαταρία. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν το φορτίζεις από όσο κατάλαβα. Για να σιγουρευτείς μπορείς να δοκιμάσεις να το φορτίσεις με άλλο φορτιστή και άλλο καλώδιο.

Η ρομ που έχεις είναι παλιά. Η τελευταία official είναι η Β268 http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, πες μου ομως κατι. Μπορω απο την Ρομ που ειμαι να πάω με την μια στην Β268??

Απο οτι καταλαβαινω φταει η μπαταρια. Οποιον φορτιστη και να βαλω το ιδιοκανει το τηλ. Το θεμα ειναι οτι κλεινει ακομη και οταν δεν φορτιζει. Δηλαδη μετα απο λιγες ωρες που τεχει βγει απο την φορτιση κανει τα κουλα του. Οταν δεν το φορτιζω ολα καλα.

Αληθεια εχει αλλαξει κανεις σας μπαταρια στο κινητο?? Βρηκα καποια original??? Γιατι εγω την αγορασα για γνησια απο το cacofonix.gr αλλα δε βλεπω να ειναι τελικα.

Edited by tasulis
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια χρονια πολλα.

που μπορω να βρω το τζαμι σαν ανταλλακτικο? οχι το digitizer, μονο το τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη σε ολους. Εχω μιακ ακόμη ερώτηση. Εχει αλλάξει κανεις σας μπαταρία?? Εχει βρεί καποιος original μπαταρια?? Εχω σκασει με τις απομιμησεις.

Παρακαλω μια βοηθεια.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη σε ολους. Εχω μιακ ακόμη ερώτηση. Εχει αλλάξει κανεις σας μπαταρία?? Εχει βρεί καποιος original μπαταρια?? Εχω σκασει με τις απομιμησεις.

Παρακαλω μια βοηθεια.

 

Δεν 'αλλαξε κανεις σας την original μπαταρια τοσο καιρο????

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα.

που μπορω να βρω το τζαμι σαν ανταλλακτικο? οχι το digitizer, μονο το τζαμακι.

Aliexpress

 

Δεν 'αλλαξε κανεις σας την original μπαταρια τοσο καιρο????

μετά από 3 χρόνια (πλέον το έχει ο αδερφός) δουλεύει τέλεια!

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...