Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιό πήρες αν επιτρέπεται?

Δεν είχα και πολλές επιλογές εν μέσω capital controls εκείνη την περιοδο και πήρα αυτό http://m.dx.com/p/finesource-clear-tempered-glass-screen-protector-guard-for-huawei-honor-3c-transparent-383019

 

Πάντως κοίτα και αυτό, ήθελα να το πάρω αλλά δεν το είχε τότε σε στοκ, τώρα το δείχνει σε στοκ αλλά για σιγουριά ρώτα πρώτα

http://www.banggood.com/AntiExplosion-Glass-Film-Screen-Protector-For-HuaWei-Honor-3C-p-929966.html

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το banqgood θέλει μόνο pay pal ε? Το φελέκι μου μέσα.

 

υγ: βρήκα λύση

Όχι, από το banggood και το dealextreme μπορείς να αγοράσεις κατευθείαν με την κάρτα σου δεν χρειάζεται paypal, για κάποιο λόγο οι πληρωμές σε αυτά τα μαγαζιά περνάνε. Ειδικά από banggood ψώνισα αρκετές φορές με χρεωστική χωρίς πρόβλημα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας.

 

‘Έστειλα το δεύτερο 3C μου πίσω στο Vickmall, το οποίο παρέλαβαν πριν ακριβώς 1 μήνα (31-08-2015), με τα εξής συμπτώματα:

 

«…With battery in + the charger connected, the led blinks red very fast, and the power button does nothing.

With only the charger connected ant the battery removed, the phone does 1 red blink + 1 vibration, every 5 seconds. Again the power button does nothing.

With only the (charged) battery on, the device seems dead. Nothing from the led, nothing from the power button.

Tests have been made with an alternative battery and charger from my secondary Huawei Honor 3C, with no results.

No custom ROMs have ever been flashed to the phone since the day of purchase (it is on the official 4.10.16)…»

 

Πρώτη επικοινωνία μαζί τους στις 16-08-2015 ρωτώντας τι γίνεται, παίρνω την εξής απάντηση:

«… On 16/9/2015 3:57 μμ, Selina wrote:

Dear Friend,

This is Selina. For your huawei honor 3c, sorry let you wait so long time.

because this phone model is old model,the huawei service have no part to fix it now.

We need wait,and if still not arrive in this week,we ask others to help to fix it.

Hope you can wait more days,thanks…»

 

Δεύτερη επικοινωνία σήμερα ρωτώντας:

Dear Selina,

Well since it is almost two weeks since our last contact,

I was wondering if there is any progress with the phone getting fixed or replaced?

 

Για να πάρω την απάντηση:

«…On 29/9/2015 12:36 μμ, Selina wrote:

Dear friend,

Sorry about it.

It will be fixed in this holiday,we will not wait huawei service now. We will sent it to others to pay money to fix it by ourself.

Hope you can understand…»

 

Φταίω εγώ που όλο αυτό μου ακούγεται σαν…:blink::!::

‘’Οκ φίλε αντ/κα από Huawei γιοκ, οπότε πάει σε ηλεκτρονικό της γειτονιάς για να φτιαχτεί με αντ/κά μούφα ή μεταχειρισμένα

κι αν χαλάσει ξανά σε 1 εβδομάδα, ας πρόσεχες…»

 

Υπάρχει κανένας πειστικός τρόπος να ζητήσω αντικατάσταση;

Σημειωτέων ότι στις 24 Οκτωβρίου 2015 βγαίνω εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας.

 

‘Έστειλα το δεύτερο 3C μου πίσω στο Vickmall, το οποίο παρέλαβαν πριν ακριβώς 1 μήνα (31-08-2015), με τα εξής συμπτώματα:

 

«…With battery in + the charger connected, the led blinks red very fast, and the power button does nothing.

With only the charger connected ant the battery removed, the phone does 1 red blink + 1 vibration, every 5 seconds. Again the power button does nothing.

With only the (charged) battery on, the device seems dead. Nothing from the led, nothing from the power button.

Tests have been made with an alternative battery and charger from my secondary Huawei Honor 3C, with no results.

No custom ROMs have ever been flashed to the phone since the day of purchase (it is on the official 4.10.16)…»

 

Πρώτη επικοινωνία μαζί τους στις 16-08-2015 ρωτώντας τι γίνεται, παίρνω την εξής απάντηση:

«… On 16/9/2015 3:57 μμ, Selina wrote:

Dear Friend,

This is Selina. For your huawei honor 3c, sorry let you wait so long time.

because this phone model is old model,the huawei service have no part to fix it now.

We need wait,and if still not arrive in this week,we ask others to help to fix it.

Hope you can wait more days,thanks…»

 

Δεύτερη επικοινωνία σήμερα ρωτώντας:

Dear Selina,

Well since it is almost two weeks since our last contact,

I was wondering if there is any progress with the phone getting fixed or replaced?

 

Για να πάρω την απάντηση:

«…On 29/9/2015 12:36 μμ, Selina wrote:

Dear friend,

Sorry about it.

It will be fixed in this holiday,we will not wait huawei service now. We will sent it to others to pay money to fix it by ourself.

Hope you can understand…»

 

Φταίω εγώ που όλο αυτό μου ακούγεται σαν…:blink::!::

‘’Οκ φίλε αντ/κα από Huawei γιοκ, οπότε πάει σε ηλεκτρονικό της γειτονιάς για να φτιαχτεί με αντ/κά μούφα ή μεταχειρισμένα

κι αν χαλάσει ξανά σε 1 εβδομάδα, ας πρόσεχες…»

 

Υπάρχει κανένας πειστικός τρόπος να ζητήσω αντικατάσταση;

Σημειωτέων ότι στις 24 Οκτωβρίου 2015 βγαίνω εκτός εγγύησης.

Εγώ θα έκανα μια αναφορά στο PayPal πάντως με όλες τις ερωταπαντησεις που γράφεις παραπάνω! Δηλαδή μετά από τόσο λίγο διάστημα ενός ,δύο ετών η μαμά Huawei δεν δίνει σέρβις στο ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΗΜΕΝΟ 3c?

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά

Εχω την Β266 και δεν με αφήνει να αλλάξω εφαρμογή για sms. Δοκίμασα go sms, handcent, αλλά όταν επιλέξω να γίνει default κάποιο απο αυτά, δεν με αφήνει. Το κάνει και σε σάς αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά

Εχω την Β266 και δεν με αφήνει να αλλάξω εφαρμογή για sms. Δοκίμασα go sms, handcent, αλλά όταν επιλέξω να γίνει default κάποιο απο αυτά, δεν με αφήνει. Το κάνει και σε σάς αυτό?

αυτο το κανει και με την προηγουμενη ρομ .καποια πατατα της ρομ της huawei δυστυχως
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έκανα μια αναφορά στο PayPal πάντως με όλες τις ερωταπαντησεις που γράφεις παραπάνω! Δηλαδή μετά από τόσο λίγο διάστημα ενός ,δύο ετών η μαμά Huawei δεν δίνει σέρβις στο ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΗΜΕΝΟ 3c?

 

αυτό ακριβώς, δε νομίζω πως υπάρχει καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έκανα μια αναφορά στο PayPal πάντως με όλες τις ερωταπαντησεις που γράφεις παραπάνω! Δηλαδή μετά από τόσο λίγο διάστημα ενός ,δύο ετών η μαμά Huawei δεν δίνει σέρβις στο ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΗΜΕΝΟ 3c?

 

αυτό ακριβώς, δε νομίζω πως υπάρχει καλύτερη λύση.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια μαζί τους (Viclmall), μπας και καταφέρω να έχω άναλυση του προβλήματος με το κινητό

και γιατί το πρόβλημα δεν μπορεί να λυθεί επισήμως από Huawei, παρά από τρίτους.

 

Στα καλά τους σαν Vickmall, οι γρήγορες απαντήσεις στην επικοινωνία.

Μειονέκτημα...το επίπεδο της Αγγλικής.

 

Για να μην κουράσω ξανά, θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα και μόνο.:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το κινητό και η μπαταρία του τελειώνει πολύ νωρίς. Συμφέρει να αγοράσω καινούρια και αν ναι ποια τα χαρακτηριστικά που πρέπει να προσέξω; Δεν λέω να το στείλω για service παρόλο που είμαι μέσα στην εγγύηση, γιατί είδα τι έπαθε το παραπάνω άτομο.

 

Επίσης, το 3g πηγαίνει απελπιστικά αργά, ακόμη και με φουλ σήμα. Τι φταίει; Κάποια ρύθμιση πάνω στο κινητό που δεν έκανα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το κινητό και η μπαταρία του τελειώνει πολύ νωρίς. Συμφέρει να αγοράσω καινούρια και αν ναι ποια τα χαρακτηριστικά που πρέπει να προσέξω; Δεν λέω να το στείλω για service παρόλο που είμαι μέσα στην εγγύηση, γιατί είδα τι έπαθε το παραπάνω άτομο.

 

Επίσης, το 3g πηγαίνει απελπιστικά αργά, ακόμη και με φουλ σήμα. Τι φταίει; Κάποια ρύθμιση πάνω στο κινητό που δεν έκανα;

Ποιά ρομ έχεις? Όταν λες τελειώνει γρήγορα, τι εννοείς? Έχεις μετρήσει πόσες ώρες είσαι με screen on?

Από τις ρυθμίσεις πήγαινε στα στατιστικά μπαταρίας και power saving και δες αν κάποια εφαρμογή σου καταναλώνει μπαταρία. Επίσης από ρυθμίσεις πήγαινε διαχείριση εφαρμογών και βγάλε από προστατευόμενες όσες εφαρμογές δεν χρησιμοποιείς συχνά. Με 3g ανοιχτό εννοείται η μπαταρία τελειώνει γρήγορα. Για το αργό 3g, δεν είναι θέμα ρύθμισης, αλλά θέμα παρόχου.

Γενικά μπαταρίες για το κινητό, επειδή κοιτούσα και εγώ, μπορείς να βρεις από εδώ http://m.focalprice.com/ProductDetail/MB0181B και εδώ http://m.banggood.com/Pisen-2300mAh-Battery-For-HUAWEI-Honor-3C-G730-Smart-Phone-p-925113.html . Από το δεύτερο κατάστημα μπορείς να αγοράσεις απευθείας με την κάρτα, νομίζω και από το πρώτο αλλά από αυτό δεν έχω ψωνίσει ποτέ. Τώρα πόσο ποιοτικές είναι αυτές οι μπαταρίες δεν ξέρω. Εγώ κατέληξα να πάρω ένα power bank.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκεται αυτό στις ρυθμίσεις?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι στο μενού έχει και επιλογή για ηχογράφηση κλήσεων. Όχι ότι μου χρειάζεται απλά ενθουσιάστηκα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι στο μενού έχει και επιλογή για ηχογράφηση κλήσεων. Όχι ότι μου χρειάζεται απλά ενθουσιάστηκα.

 

οταν ξεκινησει η κληση βγαινει αυτη η επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

σε κινητό πηγε φιλος μου να βαλει β267 και

Δεν ανοιγει και κανει συνεχεια τζιζ τζιζ η δονηση

σώζεται?

είχε δει ποια έκδοση κινητού είχε; δηλαδή ήταν κινέζικο η ευρωπαϊκό;

Link to comment
Share on other sites

σε κινητό πηγε φιλος μου να βαλει β267 και

Δεν ανοιγει και κανει συνεχεια τζιζ τζιζ η δονηση

σώζεται?

Το οτι το πηρε απο minideal δεν σημαινει οτι ειναι china version σιγουρα. Anyway, τωρα το πηρε ή το ειχε καιρο? Δεδομενου οτι ειναι china version, αν το ειχε και δεν υπηρχε πριν προβλημα, να κανει format 32 την καρτα και να δοκιμασει να ξαναπερασει τη ρομ με τη μεθοδο με τα τρια κουμπια. Αν μολις το πηρε, ισως και να ειναι προβλημα hardware αν λες οτι κανει θορυβο η οθονη.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...