Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 148 δοκιμάζω να μπω στο service menu με αυτό τον κωδικο *#*#4636#*#* που εχει αναφερθει παλιότερα αλλά δεν μπαίνει.

Με το που πατήσω το τελευταίο ψηφίο απλά δεν κανει τιποτα.

Πως μπορώ να μπω στο μενού αυτό ?

εδώ κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να σταματήσει το offtopic όταν μάθεις πώς λειτουργούν τα forum και πως δεν μπορούμε να απαντάμε στην ίδια ερώτηση κάθε φορά που γίνεται, ειδικά σε ένα τοπικ με τόσες σελίδες στείλε μου pm. Και στην τελική άμα δεν σου αρέσει αυτό που κάνω απλα ζητά από αλλού βοήθεια και πάρε την "τροφή" στο στόμα, χωρίς να ξοδέψεις δευτερόλεπτο γιατί στην ουσία αυτό σε χάλασε. Από την άλλη εγώ σε ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί πολλάκις και κατά εξακολούθηση θα απαντάω στο να διαβάζουν τις προηγούμενες σελίδες, δεν είμαι εδώ για baby sitting. Case closed.

 

τα φορουμ δεν λειτουργουν για αυτοπροβολη και μπλα μπλα μπλα,κι εσυ μονο αυτο κανεις,εχεις καταναλωσει τοσες απαντησεις χωρις να εχει καμια σημασια,closed topic j

Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει κανείς το νέο μοντέλο (honor 3c 4g) να μας πει εντυπώσεις?
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φέρει την b143 official και αντιμετωπίζω 2 θέματα.

 

1 ) Δεν μπορώ να εντοπίσω την ρύθμιση για τα γάντια και απότι φαίνεται δουλεύει συνέχεια.

 

2) Ακούγεται ήχος στο Focus αλλά και όταν κουνήσω το κινητό,σαν να έχει φύγει κάτι μέσα στην κάμερα.Ο ήχος ακούγεται ακόμα και όταν τραβάω βίντεο.Συμβαίνει και σε άλλους ????

 

Δεν το έχω 1 μήνα το κινητό και δεν μου έχει πέσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

εδώ κάποιος?

Δεν έχω το 3c, αλλά την έχω... πατήσει και με αυτό που έχω τώρα (Jiayu G3S): υποψιάζομαι ότι η ακολουθία για την είσοδο στο "Engineer Mode" (μπορεί και να) αλλάζει από ROM σε ROM.

Επειδή ούτε κι εγώ μπορούσα να μπω με την ακολουθία που έδιναν για το κινητό, βρήκα τελικά την... υγειά μου κατεβάζοντας μια μικρή εφαρμογούλα που κάνει ακριβώς αυτό (σε βάζει στο Engineer Mode - έχει 2-3 στο Play Store - και αν δε βρεις, στείλε μου ΡΜ να σου στείλω το .apk αυτής που χρησιμοποιώ - γύρω στα 10ΚΒ).

 

Και βέβαια, αν εγκαταστήσεις το γνωστό MobileUncle Tools, ένα από τα πρώτα πράγματα που έχει είναι option για είσοδο στο Engineer Mode menu!

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

handsfree με καλωδιο που να αγορασω απο ελλαδα , vodafone, γερμανος, εσοπ,πλαισιο για το honor 3c

 

κανεις να εχει δοκιμασει, να δουλευει και το κουμπακι ?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φέρει την b143 official και αντιμετωπίζω 2 θέματα.

 

1 ) Δεν μπορώ να εντοπίσω την ρύθμιση για τα γάντια και απότι φαίνεται δουλεύει συνέχεια.

 

2) Ακούγεται ήχος στο Focus αλλά και όταν κουνήσω το κινητό,σαν να έχει φύγει κάτι μέσα στην κάμερα.Ο ήχος ακούγεται ακόμα και όταν τραβάω βίντεο.Συμβαίνει και σε άλλους ????

 

Δεν το έχω 1 μήνα το κινητό και δεν μου έχει πέσει ποτέ.

 

κι εγω βλεπω οτι δεν εχει την ρυθμιση για γαντια,στην προηγουμενη το ειχε,τα αλλα δεν τα εχω παρατηρησει ακομα,ειμαι αρχαριος σε αυτα και δεν εχω λυση,αν καποιος που ξερει σου απαντησει καλως,αλλοιως καποιος θα σου πει να διαβασεις τις ππροηγουμενες σελιδες...ΟΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

κανεις να εχει δοκιμασει, να δουλευει και το κουμπακι ?

 

Ίσως κάνουν τα honor headphones engine δες τα στο aliexpress. Τα έχω και δουλεύουν τέλεια στο honor6. Γιατί από Ελλάδα δύσκολα. Ακόμα δεν ξέρουμεε άμα το κινητό είναι OMTP ή CTIA ή AHJ. Τα οποία είναι πρότυπα του 3.5 jack.

 

Babysitting59 συνεχίζεις προκαλείς ενώ είπαμε να το λήξουμε. Βγάλε τη χολή σου στο μπάνιο σου όχι στο πρόσωπο μου. Ότι θέλεις στείλε το σε πμ.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με ζητούμενο τη διατήρηση των δυνατοτήτων της μπαταρίας σε βάθος χρόνου, ποια είναι η καλύτερη στρατηγική φόρτισης:

όταν αποφορτιστεί εντελώς ή απλά όταν κοκκινίσει (10-15%);

Link to comment
Share on other sites

κι εγω βλεπω οτι δεν εχει την ρυθμιση για γαντια,στην προηγουμενη το ειχε,τα αλλα δεν τα εχω παρατηρησει ακομα,ειμαι αρχαριος σε αυτα και δεν εχω λυση,αν καποιος που ξερει σου απαντησει καλως,αλλοιως καποιος θα σου πει να διαβασεις τις ππροηγουμενες σελιδες...ΟΛΕΣ

 

 

Aν γίνεται κούνησε το κινητό και παρατήρησε αν ακούς κάτι απο την κάμερα...Επίσης αν ακούγεται ήχος όταν κάνει το focus η κάμερα. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Aν γίνεται κούνησε το κινητό και παρατήρησε αν ακούς κάτι απο την κάμερα...Επίσης αν ακούγεται ήχος όταν κάνει το focus η κάμερα. Σε ευχαριστώ.

όταν κάνει focus η κάμερα κάνει ένα τσικι τσικι.μου το έκανε και στο προηγούμενο κινητό μου όμως.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω βλεπω οτι δεν εχει την ρυθμιση για γαντια,

Τι ειναι η ρύθμιση για γάντια ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι η ρύθμιση για γάντια ;

 

την ειχε η προηγουμενη ρομ που ειχε το κινητο,τωρα με την νεα δεν την βλεπω,λογικα ειναι για να χρησιμοποιεις το κινητο φορωντας γαντια

Link to comment
Share on other sites

την ειχε η προηγουμενη ρομ που ειχε το κινητο,τωρα με την νεα δεν την βλεπω,λογικα ειναι για να χρησιμοποιεις το κινητο φορωντας γαντια

Δεν το ειχα προσεξει, αλλα δεν το βρισκω και τοσο αναγκαίο !!! Στην Ελλαδα ειμαστε .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα προσεξει, αλλα δεν το βρισκω και τοσο αναγκαίο !!! Στην Ελλαδα ειμαστε .....

 

Τώρα που έρχεται χειμώνας αυτοί με τα μηχανάκια θα το λατρέψουν

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έρχεται χειμώνας αυτοί με τα μηχανάκια θα το λατρέψουν

Εκει ναι, ισως χρειάζεται

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ χρήσιμη λειτουργία είναι για πολλούς .

Ακόμα και στα Χανιά θα χρειαστούν τα γάντια ακόμα και χωρίς μηχανάκι πόσο μάλλον με μηχανάκι.

Για φαντάσου σε 1μηνα στην βόρεια Ελλάδα και όχι μόνο τι κρύο θα έχει όλες τις ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρα μου για ενα προβλημα που αντιμετωπίζω?

Σε ολα μου τα προηγούμενα τηλέφωνα, χρησιμοποιώντας το messenger,οταν είχα ενεργή συνομιλία με κάποιο άτομο, έβλεπα ενα κυκλάκι στην οθόνη με το άτομο που μιλούσα (γνωρίζετε για ποιό πράγμα μιλάω φαντάζομαι). Τώρα με το Honor αυτό έχει σταματήσει. Δοκίμασα τον stock launcher. τον go launcher, τα ίδια..Το μόνο που βλέπω είναι το εικονίδιο του messenger sto notification bar. Είναι θέμα ρυθμίσεων? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρα μου για ενα προβλημα που αντιμετωπίζω?

Σε ολα μου τα προηγούμενα τηλέφωνα, χρησιμοποιώντας το messenger,οταν είχα ενεργή συνομιλία με κάποιο άτομο, έβλεπα ενα κυκλάκι στην οθόνη με το άτομο που μιλούσα (γνωρίζετε για ποιό πράγμα μιλάω φαντάζομαι). Τώρα με το Honor αυτό έχει σταματήσει. Δοκίμασα τον stock launcher. τον go launcher, τα ίδια..Το μόνο που βλέπω είναι το εικονίδιο του messenger sto notification bar. Είναι θέμα ρυθμίσεων? :confused:

 

Μαλλον, γιατι εμενα εμφανιζει το γνωστο κυκλακι στην οθονη. Για δοκιμασε unistall και re-install το messeger

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρα μου για ενα προβλημα που αντιμετωπίζω?

Σε ολα μου τα προηγούμενα τηλέφωνα, χρησιμοποιώντας το messenger,οταν είχα ενεργή συνομιλία με κάποιο άτομο, έβλεπα ενα κυκλάκι στην οθόνη με το άτομο που μιλούσα (γνωρίζετε για ποιό πράγμα μιλάω φαντάζομαι). Τώρα με το Honor αυτό έχει σταματήσει. Δοκίμασα τον stock launcher. τον go launcher, τα ίδια..Το μόνο που βλέπω είναι το εικονίδιο του messenger sto notification bar. Είναι θέμα ρυθμίσεων? :confused:

 

και εμενα το ιδιο μου κανει.το απεγκατεστησα αλλα παλι τα ιδια.αν ξερει κανεις ας πει.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο μου κανει.το απεγκατεστησα αλλα παλι τα ιδια.αν ξερει κανεις ας πει.

 

Αν εννοείς το chathead πήγαινε στις ρυθμίσεις του Messenger και δες αν είναι ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-Honor-3C-phone-5-inch-Octa-Core-MTK6592-android-4-4-Dual-SIM-smartphone-2G/2000231728.html

 

Παίζει να είναι γνησιο σε αυτή την τιμή;

 

Ακυρο είδα ότι είναι 1:1 copy

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...