Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι και εγω............... το DTS effect λειτουργει στα τηλεφωνα σας??

ΠΑρατηρησα οτι σε ορισμενες κλησεις ο ηχος που ακουω απο το ακουστικο ειναι πραγματικα κρυσταλλο. Ακριβως dts. Αλλα τις περισσοτερς φορες εχει την ποιοτητα την κλασσικη,, ραδιοφωνου. Βεβαια οταν ακουω το dts χαιρομαι να μιλαω.

 

Κανεις δεν ειδε το post μου?? Δεν εκανε εντυπωση σε κανεναν το dts effect?? Η κανεις δεν μιλησε με dts?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια ειδηση............

 

Ετοιμάζει την νέα έκδοση KitKat 4.4.3 η Google

Σύμφωνα με tweet του πολύ γνωστού leaker LlabTooFeR, η Google φαίνεται να έχει ήδη ετοιμάσει την νέα έκδοση Android 4.4.3 KitKat και να την τεστάρει στα γραφεία της. Σίγουρα όμως θα πρέπει να την τεστάρει διεξοδικά αφού το 4.4.2 απογοήτευσε τους χρήστες των Nexus 5.

 

Αυτό εξαιτίας του πασίγνωστου πλέον bug του λειτουργικού όσων αφορά την λειτουργία της κάμεράς του που οδηγούσε σε υπερβολική κατανάλωση της RAM και περιόριζε σημαντικά την αυτονομία. Επιτακτική ανάγκη λοιπόν να τεθεί σε κυκλοφορία η νέα έκδοση, κάτι το οποίο δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα πάντως από την Google.

 

 

Ισως να παμε κατευθειαν σε 4.4.3

 

 

Η Λίστα Με Όλα Τα Χαρακτηριστικά Του Android 4.4.3

 

Μια πηγή του Android Police ισχυρίζεται ότι έχει μια δοκιμαστική έκδοση του Android 4.4.3 στο Nexus 5 και αποκαλύπτει τα χαρακτηριστικά του. Όπως συμπεραίνουμε, οι αλλαγές που γίνονται στην επερχόμενη έκδοση του Android στοχεύουν στην γενικότερη βελτίωση της εμπειρίας χρήσης, και όχι στην ενσωμάτωση νέων χαρακτηριστικών.

 

Διόρθωση για τις τακτικές αποσυνδέσεις από το διαδίκτυο όταν χρησιμοποιούμε τα δεδομένα

Βελτιώσεις στο mm-qcamera-daemon

Διόρθωση στην εστίαση στη κάμερα Διόρθωση στην οθόνη Power Manager Διορθώσεις στο Bluetooth

Διόρθωση για τις τυχαίες επανεκκινήσεις

Οι συντομεύσεις εφαρμογών δεν αφαιρούνται όταν γίνονται ενημερώσεις στις εφαρμογές

Βελτιωμένη ασφάλεια στο USB debugging

Διορθώσεις στις συντομεύσεις των εφαρμογών

Διόρθωση στην αυτόματη σύνδεση του Wi-Fi

Διορθώσεις στη κάμερα

Διορθώσεις στα MMS, Email/Exchange, Calendar, People/Dialer/Contacts, DSP, IPv6, VPN

Διόρθωση ενός προβλήματος που κολλούσε το κινητό στην οθόνη καλωσορίσματος Διόρθωση στο LED όταν υπάρχει αναπάντητη κλήση

Διορθώσεις στους υπότιτλους

Διόρθωση στο γράφημα των δεδομένων

Διόρθωση στο Internet telephony

Διόρθωση στη συμμόρφωση του FCC

Διάφορες διορθώσεις

 

Οι αλλαγές της παραπάνω λίστας ενδέχεται να αλλάξουν στην τελική έκδοση. Πλέον περιμένουμε την Google να ανακοινώσει το Android 4.4.3 και να δούμε αν φέρνει τίποτα άλλο.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω πολύ. Για το ΜΙ3 ήταν πλάκα μιας και το να της δώσω το iphone 4 που θέλει φόρτιση κάθε μέρα και έχει και μικρή οθόνη, δεν θα την βόλευε. Όσο για την παραγγελία, θα επιλέξω δηλαδή το "english version". Δεν θα έρθει όμως γεμάτο κινέζικες εφαρμογές;
4-5 κινεζικες γινονται απεγκατασταση αμεσα οπως ολες οι αλλες μενουν δυο εικονιδια usim κατι στο drawer με ολες τις εφαρμογες που ουτε που τα βλεπεις!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρει πως κάτι περιμένουνε στις 25 του μηνός (υποθέτω όχι την KitKat) ίσως μία νέα έκδοση; MultiLang stable ίσως;

 

http://cn.club.vmall.com/forum.php?mod=viewthread&tid=827777&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D504&page=1

 

fuorigioco1981

Btw απάντησα στο thread σου για κρατήσεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392264

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρει πως κάτι περιμένουνε στις 25 του μηνός (υποθέτω όχι την KitKat) ίσως μία νέα έκδοση; MultiLang stable ίσως;

 

http://cn.club.vmall.com/forum.php?mod=viewthread&tid=827777&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D504&page=1

 

fuorigioco1981

Btw απάντησα στο thread σου για κρατήσεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392264

 

ελπιζω να δωθει η multilang stable να την κανω Ota :p

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρει πως κάτι περιμένουνε στις 25 του μηνός (υποθέτω όχι την KitKat) ίσως μία νέα έκδοση; MultiLang stable ίσως;

http://cn.club.vmall.com/forum.php?mod=viewthread&tid=827777&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D504&page=1

[/url]

 

Νεο μοντέλο H30-L01, χωρίς Mediatek, με 4G

Δεν μας αφορά, δεν θα βγεί έκδοση WCDMA...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45320[/ATTACH]

 

Πάντως θυμάμαι με τις ίδιες εφαρμογές στο ζοπο μου η ραμ ήταν μισή, μισή. Τώρα από τα 900 free που είχα γιατί πέφτει και στα 600-650 στο HUAWEI δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45320[/ATTACH]

 

Πάντως θυμάμαι με τις ίδιες εφαρμογές στο ζοπο μου η ραμ ήταν μισή, μισή. Τώρα από τα 900 free που είχα γιατί πέφτει και στα 600-650 στο HUAWEI δεν ξέρω

 

Δηλαδή έχεις προβλήματα ταχύτητας με το Honor, και το zoppo σου ήταν πιο γρήγορο?

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις προβλήματα ταχύτητας με το Honor, και το zoppo σου ήταν πιο γρήγορο?

 

Το ζοπο ήταν πιο γρήγορο λόγω του μπαμ που είχε ο 6589Τ στην εκκίνηση των εφαρμογών.Η ραμ στο honor δεν λείπει απλά το ανέφερα ότι 300mb παραπάνω ίσως τρώει το emotion UI της Huawei? Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια.. Είδα σε μια παρουσίαση του THL T11 την υποστήριξη multi gestures με κλειστή οθόνη. Εντυπωσιακό.. Πχ γράφεις "C" και ενεργοποιείται η κάμερα.. Αυτό γίνεται με κάποια εφαρμογή στο Honor 3C;
Link to comment
Share on other sites

Το ζοπο ήταν πιο γρήγορο λόγω του μπαμ που είχε ο 6589Τ στην εκκίνηση των εφαρμογών.Η ραμ στο honor δεν λείπει απλά το ανέφερα ότι 300mb παραπάνω ίσως τρώει το emotion UI της Huawei? Δεν ξέρω.

 

Δε ξέρω ..δεν είμαι λάτρης των μετρήσεων και των αριθμών..Μ' ενδιαφέρει η πράξη, και μέχρι στιγμής, το Honor, με ικανοποιεί απόλυτα.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ..δεν είμαι λάτρης των μετρήσεων και των αριθμών..Μ' ενδιαφέρει η πράξη, και μέχρι στιγμής, το Honor, με ικανοποιεί απόλυτα.
εννοειται οτι ειναι τελειο ειδικα εαν σκεφτεις οτι κανει 140!2γιγα ραμ!και ολοι οι εσωτερικοι δεκτες wifi,bt,gps ειναι και καλα τοποθετημενοι και καλης ποιοτητας!
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι ροοτ:

1. Κατέβασε το Mobileuncle Tools από το Google Play, και πέρνα το stock regovery (https://mega.co.nz/#!pFZFGKqQ!aJifvKU-xFtG2oCu6QbT04tmbTLweNtP_UTKQk6VkdU).

 

2. Κατέβασε την Β609, και αντέγραψε το φάκελο dload στην κάρτα σου.

 

3. Κλείσε το κινητό, βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία, και με πατημένα τα vol+ ,vol- και power, θα ξεκινήσει η εγκατάστασή της.

 

Λεπτομέρειες, δες στο πρώτο ποστ.

κατεβασα το mobileunce το stock recovery πως το περναω ?

λοιπον περασα το image στην sd εκανα recovery update,μου γραφει use recovert file,παταω ναι ,μετα reboot ναι και μολις κανει reboot δεν μου βγαζει το αρχειο να επιλεξω ,οποτε τι κανω?

Edited by dreamangel
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα το εκανα το update στην 609!γιουπιιιι!!!λοιπον μου εκανε εγκατασταση πολλες κινεζικες εφαρμογες,να τις αφαιρεσω ? επισης κατεβασα το αρχειο για root,πως το κανω?ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα καταφερα το εκανα το update στην 609!γιουπιιιι!!!λοιπον μου εκανε εγκατασταση πολλες κινεζικες εφαρμογες,να τις αφαιρεσω ? επισης κατεβασα το αρχειο για root,πως το κανω?ευχαριστω

και κατι που παρατηρησα με πηραν τηλεφωνο και ενεργοποιηθηκε η ανοιχτη ακροαση μονη της!το εχει κανει σε κανεναν αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Στη Β609 υπαρχει το double tap για να ανοιγει η οθονη ή το εβγαλαν ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στη Β609 υπαρχει το double tap για να ανοιγει η οθονη ή το εβγαλαν ?

 

Υπάρχει...φυσικά..Αν το βγάλουν αλλάζω ρομ:p

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει...φυσικά..Αν το βγάλουν αλλάζω ρομ:p

Ευχαριστω για την απαντηση :)

Ρωτησα γιατι στη rom απο κατω που δοκιμασα δεν υπαρχει και ειδα στο techblog βιντεο με το 3x που δεν υπαρχει αυτη η επιλογη http://techblog.gr/mobile/huawei-ascend-g750-hands-on-techblogtv-2017/ και σκιαχτηκα :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα το εκανα το update στην 609!γιουπιιιι!!!λοιπον μου εκανε εγκατασταση πολλες κινεζικες εφαρμογες,να τις αφαιρεσω ? επισης κατεβασα το αρχειο για root,πως το κανω?ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι που παρατηρησα με πηραν τηλεφωνο και ενεργοποιηθηκε η ανοιχτη ακροαση μονη της!το εχει κανει σε κανεναν αυτο?

 

 

Σε μενα οχι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το vroot αλλά δεν γίνετε! Πάντως το πρόβλημα με τις επαφές, ταπετσαρία και δόνηση λύθηκε! Θα ήθελα μόνο να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για ροοτ και αν είναι να ξεφορτωθώ τις κινεζικές εφαρμογές η όχι.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το vroot αλλά δεν γίνετε! Πάντως το πρόβλημα με τις επαφές, ταπετσαρία και δόνηση λύθηκε! Θα ήθελα μόνο να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για ροοτ και αν είναι να ξεφορτωθώ τις κινεζικές εφαρμογές η όχι.

 

Προς το παρόν, μεσω cwm recovery... (#1574)

Θα σου πρότεινα να περιμένεις όμως, στις επόμενες μέρες προβλέπονται και άλλες αναβαθμίσεις (εκτός αν σου είναι σημαντικό άμεσα το root)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά προτείνετε τις μεγάλες αναβαθμίσεις των 700+Mb να τις κάνουμε καλύτερα μέσω local μην γίνει κάτι κατά την διάρκεια της εγκατάστασης;

Δηλαδή να κατεβάζουμε την ρομ πρώτα και μετά να αναβαθμιζουμε

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να εγκαταστήσω gapps σε stock English rom χωρίς να κάνω root? Διάβασα τις οδηγίες που δίνονται αλλά δεν έχω καταλάβει. Ευχαριστώ!!

Ναι, οποια (google) εφαρμογή θέλεις, μέσω του Huawei App Center

δες ποστ #418 και αλλού

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, μεσω cwm recovery... (#1574)

Θα σου πρότεινα να περιμένεις όμως, στις επόμενες μέρες προβλέπονται και άλλες αναβαθμίσεις (εκτός αν σου είναι σημαντικό άμεσα το root)

 

Σε ευχαριστώ δεν το βιάζομαι οπότε θα περιμένω! Επίσης μου αρέσει η εφαρμογή stock drive αλλά είναι κλασσικά στα κινέζικα, ξέρετε αν γίνετε αλλαγή γλώσσας?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να διαγραψω ενα λογαριασμο gmail απο μια συσκευη που θα δωθει αλλου?

 

http://bit.ly/1hc5myH

6η απάντηση

Εχουμε καταργήσει την αναζήτηση και τα θέλουμε ολα στο πιάτο...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...