Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Moλις ειδα οτι ηδη τον εχω στο τηλ αλλα δεν λειτουργει σωστα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα ρωτησω την ξερω την διαδικασια

μια χαρα λειτουργει ο dialer one.εχεις βαλει ελληνικα στο τ9 του αλλα και στην εφαρμογη?ελπιζω να μην εχεις προσθεσει το +30 καπου στις ρυθμισεις του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στη σελιδα,ειμαι αναμεσα σε αυτο το κινητο και στο g700(στο οποιο με προβληματιζει η καμερα του απο οτι διαβασα).αρχικα βλεπω στο σκρουτζ οτι το κινητο εχει 2 gb ραμ και σε αλλα site ειδα οτι εχει 1 gb ,επισης το κινητο εχει ελληνικα ή οχι?τι αλλα μειονεκτηματα εχει το κινητο??

 

Δεν διαβασες καλα ολα τα τοπικ. ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΧΙ

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβασες καλα ολα τα τοπικ. ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΧΙ

 

Έχει άμα διαλέξεις Multilanguage, φυσικά ξεχνάς τα updates και η κάμερα θα γίνει 5 Megapixels

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στη σελιδα,ειμαι αναμεσα σε αυτο το κινητο και στο g700(στο οποιο με προβληματιζει η καμερα του απο οτι διαβασα).αρχικα βλεπω στο σκρουτζ οτι το κινητο εχει 2 gb ραμ και σε αλλα site ειδα οτι εχει 1 gb ,επισης το κινητο εχει ελληνικα ή οχι?τι αλλα μειονεκτηματα εχει το κινητο??

 

Το αν εμφανίζονται ή όχι ελληνικά στην οθόνη, δεν είναι θέμα του κινητού, αλλά της εκάστοτε ρομ. Πάντως, μην κολλάτε τόσο πολύ στη γλώσσα, αφού με το morelocale, το google play αναγνωρίζει ως χώρα προέλευσης την Ελλάδα, και ως εκ τούτου και οι εφαρμογές που κατεβάζετε έχουν ελληνικά μενού. Εξάλλου δεν είναι πια τόσο δύσκολο να καταλάβει κανείς 5-10 ορολογίες στο μενού, που πλέον είναι πιο αναγνωρίσιμες στα αγγλικά, απ ότι στα ελληνικά. Όποιος πάλι δε μπορεί ούτε αυτό, υπάρχει η πολύγλωσση ρομ. Πάντως ξαναλέω, δεν είναι μειονέκτημα της συσκευής, η οποία είναι κορυφαία από άποψη σχέσης τιμής προς απόδοση, αλλά της ρομ, και μπορεί αύριο να βγουν 10 ρομ με ελληνικά.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το μόνο που θα ήθελα διαφορετικό σε αυτό το κινητό είναι αντί για τον 6582 να είχε πχ τον 6589t. Όταν ανοίγω την οθόνη κάνει μισό δευτερόλεπτο να ανάβει ανανεώσει ώρα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το μόνο που θα ήθελα διαφορετικό σε αυτό το κινητό είναι αντί για τον 6582 να είχε πχ τον 6589t. Όταν ανοίγω την οθόνη κάνει μισό δευτερόλεπτο να ανάβει ανανεώσει ώρα κλπ.

 

Δε καταλαβαίνω τι εννοείς. Μισό δευτερόλεπτο να ανανεώσει τι?..Δηλαδή ο 6589T, πόσο χρόνο κάνει? Πάντως εμένα τα κάνει όλα πολύ γρήγορα, αλλά δε μπαίνω και στη διαδικασία να μετράω msc...

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω τι εννοείς. Μισό δευτερόλεπτο να ανανεώσει τι?..Δηλαδή ο 6589T, πόσο χρόνο κάνει? Πάντως εμένα τα κάνει όλα πολύ γρήγορα, αλλά δε μπαίνω και στη διαδικασία να μετράω msc...

 

Είναι το μπαμ που έχει ο 89τ στο άνοιγμα εφαρμογών κλπ. Λεπτομέρειες να έχουμε να λέμε. Το πιο value for money είναι όντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σήμερα παρέλαβα από το Geekbuying. Έχει την Β211 και μου εμφανίζει ως διαθέσιμο update την Β123. Την κάνω λήψη στο κινητό όμως όταν επιλέγω install, κάνει επανεκκίνηση και με βάζει σε ένα περιβάλλον τύπου CWM Recovery και είναι όλα στα κινέζικα. Καμιά ιδέα για το τι παίζει?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σήμερα παρέλαβα από το Geekbuying. Έχει την Β211 και μου εμφανίζει ως διαθέσιμο update την Β123. Την κάνω λήψη στο κινητό όμως όταν επιλέγω install, κάνει επανεκκίνηση και με βάζει σε ένα περιβάλλον τύπου CWM Recovery και είναι όλα στα κινέζικα. Καμιά ιδέα για το τι παίζει?

 

Αν αφιερώσεις λίγο (έως πολύ) χρόνο διαβάζοντας εδώ, θα σου λυθούν όλες οι απορίες. Η ρομ που φοράει το κινητό σου δεν υποστηρίζει OTA αναβαθμίσεις. Διάβασε προσεκτικά στο πρώτο ποστ τις οδηγίες εγκατάστασης ρομ, αν επιθυμείς αναβάθμιση.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν, επαναλαμβάνω τη διαδικασία για Xposed/GravityBox σε rooted cwm Β123:

1. Έχουμε εγκατεστημένα busybox και android terminal emulator

2. Τρέχουμε τον terminal emulator και εισάγουμε διαδοχικά (πατάμε enter μετά από την κάθε εντολή):

su

mount -o rw,remount /system

chattr -cmd

chattr -i /system/bin/app_process

3. Εγκαθιστούμε το Xposed Framework (αν δε δουλέψει ο κλασσικός τρόπος εγκατάστασης, επιλέγουμε τη δεύτερη επιλογή, αυτόματα μέσω recovery. Απαιτείται reboot.

4. Εγκαθιστούμε μέσα από το Xposed Framework, το GravityBox και επανεκκινούμε ξανά.

5. Ενεργοποιούμε το GravityBox module και reboot ξανά.

 

Το πρόβλημα είναι ότι φαίνεται να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το Emotion UI 2.0 και το GravityBox απενεργοποιεί τo theme (κυρίως τα εικονίδια, από όσο είναι εμφανές). Η επιλογή στις ρυθμίσεις "Disable resource hooks", επαναφέρει το theme αλλά δεν επιτρέπει στο GravityBox να λειτουργήσει μετά.

Μερικά mods που δοκίμασα, δεν φαίνεται να λειτουργούν (μπαταρία, ρολόϊ, κα.)

Η επιλογή για 160 χαρακτήρες στα μηνύματα δουλεύει ωστόσο, όπως και επιλογές για bugs στα ΜΤΚ (αναγνώριση καλούντος, κλπ.)

Θα επανέλθω αφού πειραματιστώ περισσότερο, δεδομένου ότι δεν είναι δικό μου το κινητό, απλά το σετάρω σε άλλον και το χρησιμοποιεί ενδιάμεσα.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν, επαναλαμβάνω τη διαδικασία για Xposed/GravityBox σε rooted cwm Β123:

1. Έχουμε εγκατεστημένα busybox και android terminal emulator

2. Τρέχουμε τον terminal emulator και εισάγουμε διαδοχικά (πατάμε enter μετά από την κάθε εντολή):

su

mount -o rw,remount /system

chattr -cmd

chattr -i /system/bin/app_process

3. Εγκαθιστούμε το Xposed Framework (αν δε δουλέψει ο κλασσικός τρόπος εγκατάστασης, επιλέγουμε τη δεύτερη επιλογή, αυτόματα μέσω recovery. Απαιτείται reboot.

4. Εγκαθιστούμε μέσα από το Xposed Framework, το GravityBox και επανεκκινούμε ξανά.

5. Ενεργοποιούμε το GravityBox module και reboot ξανά.

 

Το πρόβλημα είναι ότι φαίνεται να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το Emotion UI 2.0 και το GravityBox απενεργοποιεί τo theme (κυρίως τα εικονίδια, από όσο είναι εμφανές). Η επιλογή στις ρυθμίσεις "Disable resource hooks", επαναφέρει το theme αλλά δεν επιτρέπει στο GravityBox να λειτουργήσει μετά.

Μερικά mods που δοκίμασα, δεν φαίνεται να λειτουργούν (μπαταρία, ρολόϊ, κα.)

Η επιλογή για 160 χαρακτήρες στα μηνύματα δουλεύει ωστόσο, όπως και επιλογές για bugs στα ΜΤΚ (αναγνώριση καλούντος, κλπ.)

Θα επανέλθω αφού πειραματιστώ περισσότερο, δεδομένου ότι δεν είναι δικό μου το κινητό, απλά το σετάρω σε άλλον και το χρησιμοποιεί ενδιάμεσα.

Αν μπορει καποιος mod ας το βαλει στο πρωτο ποστ :)

 

Ωραιος φιλε !

Δοκιμασες αν δουλευει το smart radio ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχετε κάνει το παρακάτω, που είπαμε πιο πριν κατά την προσπάθεια μας για ενεργοποίηση του OTG, το GravityBox δουλεύει κανονικά. Ο λόγος, που φαίνεται πως αρκετές εφαρμογές που χρειάζονται root δεν λειτουργούν, είναι το αρχείο /system/set_immutable.list το οποίο είναι προστατευμένο αρχείο του συστήματος.

 

To 3C πρεπει να είναι Root

Από το Play Store:

Εγκαταστήστε BusyBox

Εγκαταστήστε Terminal emulator

Εγκαταστήστε Root Browser

 

Εκτελέστε Terminal emulator

Πληκτρολογήστε su [enter]

Πληκτρολογήστε mount -o rw,remount /system [enter]

Πληκτρολογήστε cd system [enter]

Πληκτρολογήστε lsattr [enter]

Πληκτρολογήστε chattr -R -i * [enter]

Πληκτρολογήστε rm –f /system/set_immutable.list [enter]

Πληκτρολογήστε lsattr [enter]

 

Και προχωρήστε στην εγκατάσταση xposed & gravity box

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τo μεσημερι που θα παω στο σπιτι θα δοκιμασω :D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το αν εμφανίζονται ή όχι ελληνικά στην οθόνη, δεν είναι θέμα του κινητού, αλλά της εκάστοτε ρομ. Πάντως, μην κολλάτε τόσο πολύ στη γλώσσα, αφού με το morelocale, το google play αναγνωρίζει ως χώρα προέλευσης την Ελλάδα, και ως εκ τούτου και οι εφαρμογές που κατεβάζετε έχουν ελληνικά μενού. Εξάλλου δεν είναι πια τόσο δύσκολο να καταλάβει κανείς 5-10 ορολογίες στο μενού, που πλέον είναι πιο αναγνωρίσιμες στα αγγλικά, απ ότι στα ελληνικά. Όποιος πάλι δε μπορεί ούτε αυτό, υπάρχει η πολύγλωσση ρομ. Πάντως ξαναλέω, δεν είναι μειονέκτημα της συσκευής, η οποία είναι κορυφαία από άποψη σχέσης τιμής προς απόδοση, αλλά της ρομ, και μπορεί αύριο να βγουν 10 ρομ με ελληνικά.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση,κατι ακομα βλεπω στο σκρουτζ οτι το κινητο εχει 2 gb ραμ και οταν μπαινω στο μαγαζι που το πουλαει(ειναι το μοναδικο)βλεπω οτι εχει 1gb ραμ.τι να πιστεψω απο τα 2??

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση,κατι ακομα βλεπω στο σκρουτζ οτι το κινητο εχει 2 gb ραμ και οταν μπαινω στο μαγαζι που το πουλαει(ειναι το μοναδικο)βλεπω οτι εχει 1gb ραμ.τι να πιστεψω απο τα 2??

 

Δεν μας δίνεις το link να κοιτάξουμε και μεις - πάντως, μαλλον είναι "αλλο" μοντέλο, η WCDMA έκδοση ειναι 2Gb

Εγώ πάντως στο skroutz.gr, Huawei Honor 3C δεν βρίσκω...

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τ αφού με το morelocale, το google play αναγνωρίζει ως χώρα προέλευσης την Ελλάδα,

Αυτο δεν εχω καταφερει να πετυχω .....

Αν μπορεις δωσε τι γραφουμε στο morelocale ακριβως

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας δίνεις το link να κοιτάξουμε και μεις - πάντως, μαλλον είναι "αλλο" μοντέλο, η WCDMA έκδοση ειναι 2Gb

Εγώ πάντως στο skroutz.gr, Huawei Honor 3C δεν βρίσκω...

 

εχεις δικιο τωρα που κοιταξα δεν υπαρχει,μεχρι χτες το ειχε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μας δίνεις το link να κοιτάξουμε και μεις - πάντως, μαλλον είναι "αλλο" μοντέλο, η WCDMA έκδοση ειναι 2Gb

Εγώ πάντως στο skroutz.gr, Huawei Honor 3C δεν βρίσκω...

 

 

περα απο αυτο το βρηκα και σε αυτο το site επισης γραφει 1 gb

http://www.gsmarena.com/huawei_honor_3c-5903.php

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο τωρα που κοιταξα δεν υπαρχει,μεχρι χτες το ειχε...

περα απο αυτο το βρηκα και σε αυτο το site επισης γραφει 1 gb

http://www.gsmarena.com/huawei_honor_3c-5903.php

 

Πάρε λίγο το "νήμα" από την αρχή dimos...

3 εκδοσεις κυκλοφορουν, δυο για Κίνα (1 & 2 Gb) και μια για Ευρώπη (μονο 2Gb)

Κουραζόμαστε άσκοπα, και συ με τις ερωτήσεις και μεις για χιλιο-ειπωμένα πράγματα...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχετε κάνει το παρακάτω, που είπαμε πιο πριν κατά την προσπάθεια μας για ενεργοποίηση του OTG, το GravityBox δουλεύει κανονικά. Ο λόγος, που φαίνεται πως αρκετές εφαρμογές που χρειάζονται root δεν λειτουργούν, είναι το αρχείο /system/set_immutable.list το οποίο είναι προστατευμένο αρχείο του συστήματος.

 

To 3C πρεπει να είναι Root

Από το Play Store:

Εγκαταστήστε BusyBox

Εγκαταστήστε Terminal emulator

Εγκαταστήστε Root Browser

 

Εκτελέστε Terminal emulator

Πληκτρολογήστε su [enter]

Πληκτρολογήστε mount -o rw,remount /system [enter]

Πληκτρολογήστε cd system [enter]

Πληκτρολογήστε lsattr [enter]

Πληκτρολογήστε chattr -R -i * [enter]

Πληκτρολογήστε rm –f /system/set_immutable.list [enter]

Πληκτρολογήστε lsattr [enter]

 

Και προχωρήστε στην εγκατάσταση xposed & gravity box

 

...αγαπητέ δεν διαφώνησε κανείς και πιθανόν η παρόμοια μέθοδος που ανέφερες προγενέστερα είναι η βέλτιστη. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο δουλεύει. Το θέμα είναι πώς επιλύεται το "confilct" του Emotion UI με το GravityBox. Αν ακολουθηθεί η διαδικασία που αναφέρεις δεν υφίσταται θέμα με το theme; Αν ναι, να αποσύρω τη διαδικασία που περιέγραψα και να παραμείνει μόνο η σωστή προς αποφυγή σύγχισης.

Link to comment
Share on other sites

...αγαπητέ δεν διαφώνησε κανείς και πιθανόν η παρόμοια μέθοδος που ανέφερες προγενέστερα είναι η βέλτιστη. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο δουλεύει. Το θέμα είναι πώς επιλύεται το "confilct" του Emotion UI με το GravityBox. Αν ακολουθηθεί η διαδικασία που αναφέρεις δεν υφίσταται θέμα με το theme; Αν ναι, να αποσύρω τη διαδικασία που περιέγραψα και να παραμείνει μόνο η σωστή προς αποφυγή σύγχισης.

 

Δεν είπα πως διαφώνησε κάποιος μαζί μου απλά ανέφερα μία ακόμη λύση με βάση κάτι που είχε λεχθεί προγενέστερα, συγνώμη αν "ακούστηκε" κάπως δεν είχε τέτοιο σκοπό.

 

Με το "theme" αν εννοείς τον stock launcher της Huawei δεν τον χρησιμοποιώ (στον Smart δεν εμφανίζεται κάτι "στραβά"). Αν εννοείς κάτι άλλο και θέλεις να το δοκιμάσω γράψτο και θα το δοκιμάσω το συντομότερο δυνατό.

 

:)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν αφιερώσεις λίγο (έως πολύ) χρόνο διαβάζοντας εδώ, θα σου λυθούν όλες οι απορίες. Η ρομ που φοράει το κινητό σου δεν υποστηρίζει OTA αναβαθμίσεις. Διάβασε προσεκτικά στο πρώτο ποστ τις οδηγίες εγκατάστασης ρομ, αν επιθυμείς αναβάθμιση.

Το θέμα μου είναι ότι έχω περάσει την β123 στην κάρτα μνήμης, ακολουθώ τις οδηγίες, από το μενού της αναβάθμισης επιλέγω local update και το τηλέφωνο κάνει reboot, μπαίνει στο κινέζικο cwm και μου εμφανίζει Ε: invalid command. Οπότε δεν μπορώ αν περάσω την μαμά έκδοση. Καμία βοήθεια?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν εχω καταφερει να πετυχω .....

Αν μπορεις δωσε τι γραφουμε στο morelocale ακριβως

 

Δε χρειάζεται να γράψεις τίποτε, απλά να επιλέξεις την ελληνική γλώσσα μόλις τρέξει η εφαρμογή. Τα υπόλοιπα γίνονται μόνα τους.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sightidea.setlocale

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι ότι έχω περάσει την β123 στην κάρτα μνήμης, ακολουθώ τις οδηγίες, από το μενού της αναβάθμισης επιλέγω local update και το τηλέφωνο κάνει reboot, μπαίνει στο κινέζικο cwm και μου εμφανίζει Ε: invalid command. Οπότε δεν μπορώ αν περάσω την μαμά έκδοση. Καμία βοήθεια?

 

Μάλλον δε κάνεις σωστά ότι λένε. Πρόσεξε τα παρακάτω:

 

1. Αφού κατεβάσεις την Β123 τοποθέτησε το φάκελλο dload στην sdcard σου.

2. Με το τηλέφωνο ΣΒΗΣΤΟ (αφαιρέστε και επανα-τοποθετήστε την μπαταρια), το VOL UP και DOWN πατημένο, πατάμε POWER και μόλις εμφανιστεί το logo Huawei αφήνουμε το power (VOL + και - εξακολουθούν πατημένα) μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη του CWM.

Εκεί, η διαδικασία ξεκινά αυτόματα και διαρκεί περίπου 3 λεπτά.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε κάνεις σωστά ότι λένε. Πρόσεξε τα παρακάτω:

 

1. Αφού κατεβάσεις την Β123 τοποθέτησε το φάκελλο dload στην sdcard σου.

2. Με το τηλέφωνο ΣΒΗΣΤΟ (αφαιρέστε και επανα-τοποθετήστε την μπαταρια), το VOL UP και DOWN πατημένο, πατάμε POWER και μόλις εμφανιστεί το logo Huawei αφήνουμε το power (VOL + και - εξακολουθούν πατημένα) μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη του CWM.

Εκεί, η διαδικασία ξεκινά αυτόματα και διαρκεί περίπου 3 λεπτά.

 

Εγώ δεν το είχα κάνει έτσι.Δεν είχα πατήσει τα πλήκτρα καθόλου! Την πέρασα πάνω από την multi language την 120 τότε αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο! Αλλά δεν θυμάμαι πως!

EDIT θυμήθηκα απλά είχα βρει μέσω του local update την ρομ στην κάρτα μνήμης και τέλος.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε κάνεις σωστά ότι λένε. Πρόσεξε τα παρακάτω:

 

1. Αφού κατεβάσεις την Β123 τοποθέτησε το φάκελλο dload στην sdcard σου.

2. Με το τηλέφωνο ΣΒΗΣΤΟ (αφαιρέστε και επανα-τοποθετήστε την μπαταρια), το VOL UP και DOWN πατημένο, πατάμε POWER και μόλις εμφανιστεί το logo Huawei αφήνουμε το power (VOL + και - εξακολουθούν πατημένα) μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη του CWM.

Εκεί, η διαδικασία ξεκινά αυτόματα και διαρκεί περίπου 3 λεπτά.

Δεν δουλεύει, με κανέναν από τους δύο τρόπους που αναφέρετε!

Μου επιστρέφει το παρακάτω...

20140506_192514_Android.JPG

Edited by kastorakos84
Προσθήκη εικόνας

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...