Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ κάθε φορά ανάποδα το κάνω πάντως. :p Περνάω το CWM με flash tools και το κάνω root φλάσάροντας το UPDATE-SuperSU-v1.93.zip. Για να περάσω την B123 (local update) δεν ασχολήθηκα με unroot, πέρασα το stock recovery με mobileuncle και πέρασα την B123 πάνω απο την B120.

 

...αναφέρθηκε ότι το ota update δεν μπαίνει πάνω σε rooted έστω και με stock recovery. Full rom update από local ίσως έχεις δίκιο.

Το θέμα είναι ότι δεν αναφέρθηκα ως προς το πώς περνάμε την B123. Αλλά πώς επανερχόμαστε μετά σε custom recovery πιο άμεσα μέσω mobileuncletools χωρίς τη χρήση flashtool, π.χ. λόγω έλλειψης pc που έχουν σεταριστεί οι drivers. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ κάθε φορά ανάποδα το κάνω πάντως. :p Περνάω το CWM με flash tools και το κάνω root φλάσάροντας το UPDATE-SuperSU-v1.93.zip. Για να περάσω την B123 (local update) δεν ασχολήθηκα με unroot, πέρασα το stock recovery με mobileuncle και πέρασα την B123 πάνω απο την B120.

 

Btw @fuorigioco1981 νομίζω ρώταγες για multiple gmail accounts στο stock app, βρήκα ένα wokaround, κάνε το 2ο add μέσα απο το youtube app και θα εμφανιστεί και στο gmail.

καλη λυση αλλα τελικα επελεξα το κλασεις ανωτερο aquamail!ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, δεν ξέρω αν έχει απαντηθει, αλλά πως συγχρονιζουμε τις επαφές με γουγλι;

 

Στην κινεζική εφαρμογή app center στην μπάρα αναζήτησης γράψε Google μετά πάτα το πάνω πάνω που θα σου βγάλει και θα δεις στα κινέζικα μεν αλλά στα αριστερά θα έχει το κλασικό εικονίδιο των Google contacts!

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος πως μπορω να επαναφερω τα αρχικα εικονιδια των εφαρμογων?εβαλα ενα αλλο θεμα και αλλαξαν κι αυτα,τα νεα δεν μ αρεσουν,αν αυτο δεν γινεται και κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα χαθουν και τα ελληνικα η οτι αλλο εγκατεστησε το vickmall οταν μου το εστειλε?
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος πως μπορω να επαναφερω τα αρχικα εικονιδια των εφαρμογων?εβαλα ενα αλλο θεμα και αλλαξαν κι αυτα,τα νεα δεν μ αρεσουν,αν αυτο δεν γινεται και κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα χαθουν και τα ελληνικα η οτι αλλο εγκατεστησε το vickmall οταν μου το εστειλε?

 

Νομίζω με επαναφορά εργοστασιακών επανέρχεται στην multilanguage rom.

Πάντως από ότι παρατηρώ το μήνυμα το στιγμιαίο ότι συνδέθηκε με το Wi-Fi το κάνει μόνο με το netgear router μου σπίτι.σε αλλά δεν κάνει.στο σπίτι έχω wep ασφάλεια αλλά και wpa πάλι το κάνει.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Λεω εγω τωρα, μιας και ειμαστε τοσοι εδω μεσα που εχουμε το τηλεφωνο δε στελνουμε ενα Mail στην Huawei και να τους ζητησουμε μια official multilanguage?
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Λεω εγω τωρα, μιας και ειμαστε τοσοι εδω μεσα που εχουμε το τηλεφωνο δε στελνουμε ενα Mail στην Huawei και να τους ζητησουμε μια official multilanguage?

 

ναι με 10-15Μ πωλήσεις Κίνα-Μαλαισία και ασιατικές χώρες, θα ασχοληθεί με τις 500-1000 που έχει κάνει στην Ελλάδα ή στις 10k που θα έχει κάνει στην Ρωσσία:rolleyes:

 

http://techblog.gr/mobile/huawei-honor-3c-sales-like-crazy-8392/

 

http://www.gizmochina.com/2013/12/23/9-millions-unit-huawei-honor-3c-beat-the-strongest-reservation-record/

 

http://www.techattack.my/13789/huawei-honor-3c-vmall-launched-malaysia-former-sold-within-hours/

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος πως μπορω να επαναφερω τα αρχικα εικονιδια των εφαρμογων?εβαλα ενα αλλο θεμα και αλλαξαν κι αυτα,τα νεα δεν μ αρεσουν,αν αυτο δεν γινεται και κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα χαθουν και τα ελληνικα η οτι αλλο εγκατεστησε το vickmall οταν μου το εστειλε?

Γιατί δεν τα αλλάζεις πάλι? Αν θυμάμαι καλά είναι στην εφαρμογή <θέματα>

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οι Κινέζοι δοκιμάζουν Android 4.4 (Kitkat) @ 3C / 3X

http://cn.club.vmall.com/thread-760704-1-1.html

 

Δοκιμάζω rom Developers B608 - εχει επιλογή by default για διαφορετικό ήχο κλήσης αναλόγως SIM...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το basic από to2c αλλά θέλει και ένας φίλος το leather

Δεν βγάζει όμως επιλογή για αγορά τι συμβαίνει?

 

Όταν λέει leather solution εννοεί ότι δινει μια δερμάτινη θήκη δώρο και καλά. Μην τρελαίνεσαι απλά ας πάρει το κινητό και με δεύτερη καπάκι παραγγελία την θήκη. Σιγά τα 5 ευρώ παραπάνω.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθές έχω και γω το τηλέφωνο. Πρώτες εντυπώσεις, το τηλέφωνο είναι καλύτερο απ ότι περίμενα, και νομίζω είναι μια πολύ τίμια αγορά.

Φυσικά, με το που ήρθε με την πολύγλωσση ρομ, (το παρήγγειλα έτσι αφού δεν είχα ενημερωθεί), πέρασμα την τελευταία stable Β123, ροοτ με το Vroot, πέρασμα CWM, και το τηλέφωνο πετάει.

Εντύπωση μου χει κάνει η φωτογραφική του μηχανή που νομίζω είναι πάνω από το μέσο όρο της κατηγορίας. Φίλος μου με το iphone 5s, εντυπωσιάστηκε από την καθαρότητα και τα ωραία χρώματα.

ΕΡΩΤΗΣΗ για όποιον γνωρίζει καλά: Στο 981 ποστ, περιγράφεται η διαδικασία περάσματος νέας rom και αναφέρει το πέρασμα πρώτα της unbrick rom και μετά της νέας καθώς και τη χρήση κάποιων tools. Δε ξέρω αν είναι απαραίτητο αυτό, αφού σε πέρασμα official ρομ (με dload), μπορεί να περαστεί απευθείας. Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το basic από to2c αλλά θέλει και ένας φίλος το leather

Δεν βγάζει όμως επιλογή για αγορά τι συμβαίνει?

 

πηρα αυτη

http://www.ebay.com/itm/261370366045?var=560270419226&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει leather solution εννοεί ότι δινει μια δερμάτινη θήκη δώρο και καλά. Μην τρελαίνεσαι απλά ας πάρει το κινητό και με δεύτερη καπάκι παραγγελία την θήκη. Σιγά τα 5 ευρώ παραπάνω.

εγω το λέω αλλα δεν με ακούνε

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,ευχαριστω που με βοηθησατε και εμενα να παραγγειλω το honor 3c.Η παραγγελια εγινε απο to2c στις 16/4 και αναμενω.Για δερματινη θηκη που αναφερεται πιο πανω,επελεξα αυτη.http://www.aliexpress.com/snapshot/6075892199.html
Link to comment
Share on other sites

Asot ή όποιος άλλος είναι root και έχει otg.

 

Ακολουθήστε το παρακάτω οδηγό

 

1) have your phone ROOTED

 

2) install BUSYBOX from PLAYSTORE ( https://play.google.com/store/apps/d....busybox&hl=it )

 

3) install terminal emulator from PLAYSTORE ( https://play.google.com/store/apps/d...roidterm&hl=it )

 

4)open HyperTerminal

 

5)digit "su" ( without " " ) to get permission - enter

 

6)digit "mount -o rw,remount /system" ( without " " ) - enter

 

7)digit "cd system" ( without " " ) - enter

 

8)digit "lsattr" ( without " " ) - enter

 

9)digit "chattr -R -i *" ( without " " ) - enter

 

10)digit "rm –f /system/set_immutable.list" ( without " " ) - enter

 

11)digit "lsattr" ( without " " ) - enter

 

Μετά στο φάκελο /system/etc/permissions βρείτε το αρχείο handheld core hardware και στο permission tag προσθέστε το < feature name="android.hardware.usb.host" /> επιβεβαιώσετε αμα λειτουργεί το USB otg

 

*κάντε το με δική σας ευθύνη, το αρχείο που διαγράφεται είναι για να προστατεύει αρχεία όπως το build prop και άλλα για να μην αλλαχθουν δεν φαίνεται να κάνει κάτι άλλο. Εγώ δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι λειτουργεί δεν έχω otg καλώδιο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα, εφαγα μια φρικη με τα κινεζικα μεχρι να βρω την αγγλικη.

 

Ερωτηση............. οι επαφες που θα μεταφερω και ειναι στα Ελληνικα λογικα δεν θα τα αναγνωριζει, οποτε θα πρεπει να τις κανω ολες με greeklish μιας και ειναι μαμα το τηλ, σωστα?

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα, εφαγα μια φρικη με τα κινεζικα μεχρι να βρω την αγγλικη.

 

Ερωτηση............. οι επαφες που θα μεταφερω και ειναι στα Ελληνικα λογικα δεν θα τα αναγνωριζει, οποτε θα πρεπει να τις κανω ολες με greeklish μιας και ειναι μαμα το τηλ, σωστα?

Οχι, δεν χρειαζεται να τις κανεις greeklish.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν χρειαζεται να τις κανεις greeklish.

 

Δηλαδη θα με τις δειχνει με τους Ελληνικους Χαρακτηρες?? Η θα βλεπω κουτακια και σπιτακια και θα αναρωτιεμαι ποιος ειναι καθε φορα?

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα με τις δειχνει με τους Ελληνικους Χαρακτηρες?? Η θα βλεπω κουτακια και σπιτακια και θα αναρωτιεμαι ποιος ειναι καθε φορα?

Αν εχεις τις επαφες σου στη google θα σου τα δειχνει μια χαρα.

Αν τις εχεις στη sim δεν γνωριζω πως θα σου τις βγαλει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τις επαφες σου στη google θα σου τα δειχνει μια χαρα.

Αν τις εχεις στη sim δεν γνωριζω πως θα σου τις βγαλει.

 

Τι εννοεις επαφες στην google??

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις επαφες στην google??

[Οδηγός] Συγχρονισμός επαφών τηλεφώνου σε google account ή μπορεις να το κανεις με το αρχειο .vcf , το φτιαχνεις στο τηλεφωνο που εχεις και το μεταφερεις στο νεο σου τηλεφωνο.

Επισης μπορεις να μεταφερεις τις επαφες σου απο το παλιο στο νεο με bluetooth

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...