Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψάχνω να βρω rom με υποστήριξη multilanguage αλλά προς τι παρών δεν υπάρχει κάτι πέρα από αγγλικά-κινεζικα !

βεβαία η συσκευή είναι πολύ φρέσκια

από μια έρευνα που έκανα στο net για αναζήτηση κωδικής ονομασίας βρήκα

GLORY HONOR 3C H30-T00 είναι gsm 1gb ram

GLORY HONOR 3C H30-T10 gsm 2gb ram

GLORY HONOR 3C H30-U10 αυτό πρέπει να είναι wcdma 2gb ram !

 

Λοιπον παιδια εχω το κινητο με 1gb ram το κινεζικο δηλαδη εδω και δυο εβδομαδες η οθονη του ειναι καταπληκτικη στο antutu μου εβγαλε 17495 η καμερα τωρα τι να πω βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες αλλα πιστευω θα ητανε καλυτερες αν δουλευε το κινητο με αλλη rom. To εχω αγορασει απο merimobiles το ηχειο θα μπορουσε να ηταν λιγο ποιο δυνατο. Το gps κλειδωνει σε 30 δευτερα το wi fi στα 10 μετρα και μετα απο 3 τοιχους εχει 2 γραμες σημα.Η γνωμη μου ειναι παρτετο με την μαμα rom και αλαξτε τη γλωσα με το locale&language με την μαμα ρομ παιρνει και αναβαθμηση.

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον παιδια εχω το κινητο με 1gb ram το κινεζικο δηλαδη εδω και δυο εβδομαδες η οθονη του ειναι καταπληκτικη στο antutu μου εβγαλε 17495 η καμερα τωρα τι να πω βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες αλλα πιστευω θα ητανε καλυτερες αν δουλευε το κινητο με αλλη rom. To εχω αγορασει απο merimobiles το ηχειο θα μπορουσε να ηταν λιγο ποιο δυνατο. Το gps κλειδωνει σε 30 δευτερα το wi fi στα 10 μετρα και μετα απο 3 τοιχους εχει 2 γραμες σημα.Η γνωμη μου ειναι παρτετο με την μαμα rom και αλαξτε τη γλωσα με το locale&language με την μαμα ρομ παιρνει και αναβαθμηση.

Ευχαριστουμε !

Μπορεις να ανεβασεις φωτογραφιες - βιντεο στο dropbox ή καπου αλλου ?

Ηχειο εννοεις το ακουστικο ή το μεγαφωνο ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε !

Μπορεις να ανεβασεις φωτογραφιες - βιντεο στο dropbox ή καπου αλλου ?

Ηχειο εννοεις το ακουστικο ή το μεγαφωνο ?

 

Το μεγαφωνο το ακουστικο το πειραξα με το mobile uncle tools και ξεκουφαθηκα.

Θα ανεβασω βιντεο και φωτογραφιες συντομα.

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαφωνο το ακουστικο το πειραξα με το mobile uncle tools και ξεκουφαθηκα.

Θα ανεβασω βιντεο και φωτογραφιες συντομα.

 

:) ωραίος, ευχαριστώ για την απάντηση!

Περιμένουμε τα δείγματα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

:) ωραίος, ευχαριστώ για την απάντηση!

Περιμένουμε τα δείγματα :)

 

Και κατι που μπορει να σας ενδιαφερει[url="http://huaweinews.com/2014/02/root-honor-3c

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πάλι με to2c και τελικά μπορούν να βάλουν Ελληνικά και έριξαν και την τιμή λίγο

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

Πιστεύω για 160 ευρω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πάλι με to2c και τελικά μπορούν να βάλουν Ελληνικά και έριξαν και την τιμή λίγο

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

Πιστεύω για 160 ευρω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο..

 

Είναι και το thl w200s στα 150 ευρώ. βέβαια εκείνο είναι 8πυρηνο με 1GB ram.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και το thl w200s στα 150 ευρώ. βέβαια εκείνο είναι 8πυρηνο με 1GB ram.

Το θέμα είναι να παω στα 2 gb ram.Με 1 gb ram έχω το jiayu G3s το οποίο βλέπω ότι 1 gb ram είναι στα

τερματα συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

βιντεο στο youtube φωτια video honor 3c

Ευχαριστουμε για το

Το θέμα είναι να παω στα 2 gb ram.Με 1 gb ram έχω το jiayu G3s το οποίο βλέπω ότι 1 gb ram είναι στα

τερματα συνεχεια

Εχει διαφορα και στη μπαταρια το thl w200s(1800 ?) με το huawei.

Σαν επεξεργαστη θεωρω καλυτερο τον 6589τ απο τον 6582

Παντος εκανα παραγγελια :D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορα και στη μπαταρια το thl w200s(1800 ?) με το huawei.

 

Στα περισσότερα μαγαζιά την εμφανίζουν πλέον 2000 mAh. Όποιος παραλάβει πρώτος ας μας διαφωτίσει

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα μαγαζιά την εμφανίζουν πλέον 2000 mAh. Όποιος παραλάβει πρώτος ας μας διαφωτίσει

Εδω ειμαστε off topic και θα μας παρουν με της πετρες :lol: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5228662#post5228662

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανείς να περάσει το GoogleContactsSyncAdapter.apk για συγχρονισμό επαφών με gmail?

 

Ή έστω κάποια άλλη εφαρμογή που να κάνει αμφίδρομο sync από το κινητό και με τις φωτογραφίες;

 

(Προς το παρόν έχω περάσει τις gmail επαφές από το hisuite, αλλά, χωρίς φωτογραφίες :S)

 

Βέβαια δεν ξέρω αν η έκδοση που βρήκα είναι για 4.2.2 που έχει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα μπορεσει να μιλησει Ελληνικα το Honor 3c ?? Μπορει να γινει root?? γνωριζει κανεις να μας πει??
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Στην παραγγελια που εκανα δεν ζητησα τιποτα απο αυτα. Πιστευω θα ειναι ολα ευκολα :D

1) cwm recovery

2) root.zip

3) morelocale 2 > Ελληνικα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απο το Vickmall

Για το root θα το κανω με το root. zip (ποστ 5) ή με το framaroot

 

Εκανα παραγγελια και την αγαπημενη μου imak Crystal

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απο το Vickmall

Για το root θα το κανω με το root. zip (ποστ 5) ή με το framaroot

 

Εκανα παραγγελια και την αγαπημενη μου imak Crystal

 

...βλέπω ότι από 25/2 το κάνουν μόνοι τους root/multilanguage/google play. Το εμπιστευόμαστε το vickmall; Είναι σταθερά αξιόπιστοι όπως το minideal;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια !

Πρωτη φορα αγοραζω απο αυτους, ολοι ειναι αξιοπιστοι οταν πουλανε, το θεμα ειναι τι κανουν αν υπαρξει προβλημα μετα την πωληση ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα μπορεσει να μιλησει Ελληνικα το Honor 3c ?? Μπορει να γινει root?? γνωριζει κανεις να μας πει??

 

στο to2c που ρωτησα λεει οτι εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Απο το Vickmall

 

Μετά από 6 μήνες επιτυχημένης συμβίωσης με το Jiayu G4, ειπα και γω να δοκιμάσω κάτι πιο "επώνυμο" και μεγαλύτερο...

Παρήγγειλα και γω λοιπόν προ ολίγου, το 2/8, στα 160 ευρώ ($217 περιπου, με MYPHONE coupon) και μια Nillkin case (πολυ ενδιαφέρουσα) και ακουστικά στην τιμή

Απο τις 25/2, το προσφερουν Rooted, Multilanguage & Play Store installed...

 

Που είπαμε είναι το forum υποστηριξης της Huawei?

To XDA έχει κάτι αντίστοιχο?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Για τυχόν ενδιαφερόμενους, παρήγγειλα extra battery

Αν και ο κωδίκος αλλάζει στο τελευταίο ψηφίο HB4742A0RBW 2400mAh (C η 2300mAh)

υποψιάζομαι οτι είναι νεο (βελτιωμένο) μοντέλο με 100mAh παραπάνω (και παραγωγή 01/2014)

Δινω μια πιθανότητα και το τηλεφωνο που θα έρθει να φοράει την νέα (2400) - κάτι ανάλογο μου έιχε συμβεί στο Jiayu G3S, οπου το τηλέφωνο στάλθηκε με 3000mAh όταν ολοι οι έμποροι γράφανε 2750 στην σελίδα τους...

 

Να επισημάνω επίσης οτι η μπαταρία είναι Li Polymer και φορτίζει στα 4.35V, οταν οι περισσότερες LiIon φορτίζουν στα 4.20V...

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

εκανα κι εγω την παραγγελια απο το vickmall,δινει την καλυτερη τιμη και ακουστικα,case,τα αλλα δεν δινουν τιποτα απο αυτα τα δυο.

http://www.aliexpress.com/item/New-product-MOFI-brand-Hui-Series-PU-leather-case-for-Huawei-Honor-3C-4-colors-stand/1597401232.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-NILLKIN-Fresh-side-flip-leather-case-for-Huawei-Honor-3C-case/1591385233.html?site=glo&region=GR&x_locale=en_US&requestDomain=http%3A%2F%2Fus.aedetail.alibaba-inc.com&isRobot=false&s=p&aep_site=glo&c_tp=USD

απο αυτες τις 2 θηκες ποια θα αγοραζατε?

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παράγγειλα απο to2c http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-leather-case-solution.html με 219.9$ κ με περισσότερα δωρα
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...