Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις αποτελεσματα απο pardus hd rom να με διαφωτησει? Ειμαι μετακσυ na flasharo pardus or cloudyflex / cloudystock? Suggestions? Τωρα ειμαι με stock 4.4.2 και δεν εχω θεμα απλα θελω να δοκιμασω κατι καινουργιο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίταξε το βράδυ πριν πέσεις για ύπνο και μετά όταν ξυπνήσεις. Αν έχει χάσει 8-9% είναι πολύ και θα πρέπει να ψάξεις εάν το ξυπνάει κάτι. Κατά τα άλλα, δεν είναι παράλογο να σου τελειώνει ακόμα και σε 4 ώρες η μπαταρία με παιχνίδια.

 

Συνθηως τοσο μου τρωει σε αναμονη τα βραδια σημερα μου εφαγε ενα 5% στην αναμονη... Τωρα για τα παιχνιδια θα σε γελασω δε νομιζω ουτε 4 ωρες να βγαζει με συνεχη χρηση αποκλειστικα στα παιχνιδια. Κανενα τεστ που μπορω να κανω να διαπιστωσω αν εχει προβλημα για να σιγουρευτω?

Link to comment
Share on other sites

Συνθηως τοσο μου τρωει σε αναμονη τα βραδια σημερα μου εφαγε ενα 5% στην αναμονη... Τωρα για τα παιχνιδια θα σε γελασω δε νομιζω ουτε 4 ωρες να βγαζει με συνεχη χρηση αποκλειστικα στα παιχνιδια. Κανενα τεστ που μπορω να κανω να διαπιστωσω αν εχει προβλημα για να σιγουρευτω?

 

Wakelock detector από play store. Θα σου δείξει τι "ξυπνάει" τι συσκευή, πόσο συχνά κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα τωρα τι κανω? γινετε να ποσταρω screenshot? Επισης επειδη εχω μπερδευτει ο καλυτερος τροπος φορτισης για το G2 πιος ειναι? Τακτικες φορτισεις δηλαδη πευτει η μπαταρια 15-20% και μετα τη φορτιζουμε φουλ η μερικες φορτισεις?? Edited by Spiros13
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πιστευεις οτι θα δεις κ συ 8ωρο?Παιζει τεραστιο ρολο η χρηση που κανεις καποιος στο κινητο.Ειναι τρομερα δυσκολο ν απιασεις τετοιους χρονους,οχι ομως ακατορθωτο.Εγω βλεπω συνηθως με οτι ρομ και να εχω απο 4,30 μεχρι 6 παρα.Αλλα μιλαμε γαι σκισιμο το κινητο.Αυτα τα 8ωρα θελει μερακι για να τα πιασεις :lol:

 

εχω δει παρομοιο με τη δικη μου χρηση.σε οποιοδηποτε αλλο κινητο Ν4,Ν5 με την ιδια χρηση παντα,πανω απο 4 ωρες δεν ειχα δει

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cloudystock 2.1 μόνο χρήση Wi-Fi και πολύ λίγο 3g.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα τωρα τι κανω? γινετε να ποσταρω screenshot? Επισης επειδη εχω μπερδευτει ο καλυτερος τροπος φορτισης για το G2 πιος ειναι? Τακτικες φορτισεις δηλαδη πευτει η μπαταρια 15-20% και μετα τη φορτιζουμε φουλ η μερικες φορτισεις??

Το κυριότερο είναι να μην πέφτει κάτω από 15.τσεκαρε αν έχεις βάλει το widget του καιρού να μην κάνει ανανέωση κάθε 3ωρες και δες από 100% με κλειστά τα δεδομένα και wifi πόσο θα πάει η μπαταρία αφού ξυπνήσεις ... Γτ για παράδειγμα αν δεν έχεις καλό σημα σπίτι σου να ρουφάει λίγο παραπάνω μπαταρία.. Αν πάει μέχρι 98% είσαι καλά... Το κινητό ούτε εμένα μου βγάζει πάνω από 4ωρες σκίσιμο αλλά και κανένα άλλο! μην αγχώνεσαι με τους χρόνους που βλέπεις. Και εγώ το ίδιο είχα πάθει πιο παλιά ώσπου μια φορά είπα να κάνω σχετικά οικονομία και μου έβγαλε η μπαταρία περίπου 6.30 ώρες οθόνη σε δύο μερες

Link to comment
Share on other sites

kassoti οταν πεφτει 15-20% το φορτιζω αλλα σε αλλο φορουμ μου ειπαν τωρα που ειναι καινουργιο να το φορτιζω πιο πριν δλδ. 40-50% Στο σπιτι μου οντως ειναι πολυ φτωχα τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας με δυσκολια πιανουν φουλ δε ξερω αν εννοεις αυτο.. Το widget καιρου ειναι αυτο στην αρχικη οθονη που εχει και την ωρα?
Link to comment
Share on other sites

Με stock 4.4.2 πόση ώρα ανοιχτή οθόνη κρατάει με full ιντερνετ (wifi, 3g,4g κτλ) ;

 

Ρε φίλε εξαρτάται την χρηση που κανει ο καθένας. Μπορείς να βγαλεις απο ενα 4ωρο με την πιο βαριά χρηση που μπορείς να σκεφτείς έως 7ωρο με προσοχή

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με stock 4.4.2 πόση ώρα ανοιχτή οθόνη κρατάει με full ιντερνετ (wifi, 3g,4g κτλ) ;

 

Όπως τα λεει ο Δημήτρης. Μαξ 7 ωρες πιστεύω και πολύ προσεκτικά. Δηλαδή μονο wifi χωρίς παιχνίδια κλπ. Αλλιώς αν το λιώνεις πας 5μιση ωρεε με 6 οθόνη και καμκα μέρα χρήση γενική. Κοίτα να δεις καλα είναι και αυτά τα νούμερα. Βέβαια 4.2.2. Δεν ειναι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ μόνο Wi-Fi και περίπου 10% με 3g http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5381205

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παραθέτω screens απο mahdi 2.5

Περισσότερο wifi και λίγο δεδομένα. Ανοιχτοι συγχρονισμοι και φωτεινότητα στο αυτόματο.

Ειδα καμια ωρα βίντεο YouTube και ολα τα υπολοιπα ηταν πολυ fb, messages, Tapatalk και browsing.

Ειμαι άπειρα ικανοποιημενος. Αυτά τα νούμερα τα ειχα με την 4.2.2 και σαν ρομ μου αρέσει. Εχω greenify αλλα οχι παρα πολλα. Θα δοκιμάσω και χωρις σήμερα. Μιση ωρα κλήσεις είχα. Αυτα.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα κατι πολυ περιεργο. Αφησα το κινητο το βραδυ στις 11.15 με 60% μπαταρια με ανοιχτο wifi εκτος φορτισης και το πρωι ξυπναω σημερα στις 8.27 και το βρισκω κλειστο. Το ανοιγω και βλεπω 2% μπαταρια!!! Το κινητο ειναι 4 ημερων και εχει κανει μονο 2 φορτισεις. Αν συνεχισει να το δω για προβλημα;

Ειδα οτι υφισταται το προβλημα αυτο και σε αλλους και οτι υπευθυνη ειναι η εφαρμογη του καιρου που δεν αφηνει ποτε το κινητο σε αδρανεια.

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα κατι πολυ περιεργο. Αφησα το κινητο το βραδυ στις 11.15 με 60% μπαταρια με ανοιχτο wifi εκτος φορτισης και το πρωι ξυπναω σημερα στις 8.27 και το βρισκω κλειστο. Το ανοιγω και βλεπω 2% μπαταρια!!! Το κινητο ειναι 4 ημερων και εχει κανει μονο 2 φορτισεις. Αν συνεχισει να το δω για προβλημα;

Ειδα οτι υφισταται το προβλημα αυτο και σε αλλους και οτι υπευθυνη ειναι η εφαρμογη του καιρου που δεν αφηνει ποτε το κινητο σε αδρανεια.

 

Αν ειναι απο τον καιρο βαλε το να μην κανει ανανεωση συνεχεια και να μην χρησιμμοποιει δεδομενα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα κατι πολυ περιεργο. Αφησα το κινητο το βραδυ στις 11.15 με 60% μπαταρια με ανοιχτο wifi εκτος φορτισης και το πρωι ξυπναω σημερα στις 8.27 και το βρισκω κλειστο. Το ανοιγω και βλεπω 2% μπαταρια!!! Το κινητο ειναι 4 ημερων και εχει κανει μονο 2 φορτισεις. Αν συνεχισει να το δω για προβλημα;

Ειδα οτι υφισταται το προβλημα αυτο και σε αλλους και οτι υπευθυνη ειναι η εφαρμογη του καιρου που δεν αφηνει ποτε το κινητο σε αδρανεια.

 

Μπορεί να ήταν καθαρά τυχαίο γεγονός, όπου κάποια εφαρμογή είχε κολλήσει κι έτρεχε στο παρασκήνιο. Για αρχή θα σου πρότεινα να απεγκαταστήσεις τις περίεργες εφαρμογές και να το αφήσεις με τα απολύτως απαραίτητα για 2-3 μέρες να δεις αν παραμένει το πρόβλημα. Μην τρέχεις τζαμπα...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν καθαρά τυχαίο γεγονός, όπου κάποια εφαρμογή είχε κολλήσει κι έτρεχε στο παρασκήνιο. Για αρχή θα σου πρότεινα να απεγκαταστήσεις τις περίεργες εφαρμογές και να το αφήσεις με τα απολύτως απαραίτητα για 2-3 μέρες να δεις αν παραμένει το πρόβλημα. Μην τρέχεις τζαμπα...

 

Απεγκατεστησα την εφαρμογη καιρος και καποιες αλλες και περιμενω να δω αποτελεσματα. Μεχρι στιγμης ειμαι 83% απο τις 10 με 50 λεπτα κλησεων συνεχως ανοιχτο wifi/4g σερφαρισμα και μηνυματα. Περιμενω ομως το βραδυ αφου το φορτισω το απογευμα.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησα την εφαρμογη καιρος και καποιες αλλες και περιμενω να δω αποτελεσματα. Μεχρι στιγμης ειμαι 83% απο τις 10 με 50 λεπτα κλησεων συνεχως ανοιχτο wifi/4g σερφαρισμα και μηνυματα. Περιμενω ομως το βραδυ αφου το φορτισω το απογευμα.

Σημειωτέον το 4G τη γονατίζει τη μπαταρία. Θα σου πρότεινα να το γυρίσεις σε 3G που μια χαρά αξιόλογη ταχύτητα πιάνει και δεν ξεζουμίζει τη μπαταρία.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια αναφορα μεταξυ των 2 να παραθεσω!.

Η 4.4.2, προσφερει ενα 15% επιπλεον στο web browsing σε σχεση με την 4.2.

Ενω η 4.2 προσφερει ενα 20% στην προβολη video ειτε ειναι αναπαραγωγη ειτε απο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Κατοχος ελληνικου G2 απο την περασμενη Πεμπτη και απο τη δευτερη φορτιση μου εχει λειψει ηδη ο φορτιστης μου.

 

2,5 μερες και προσπαθω να το ριξω κατω απο το 50%!!!

Θα επανελθω με λεπτομερειες.

 

Και επανερχομαι:

Μαμισια 4.4.2

Φωτεινοτητα 50% στο αυτοματο

Αυτοματο 2g/3g χωρις wifi

Περιπου 1:45 ομιλια

Αρκετα μηνυματα

Μπολικες φωτο και βιντεα

Κανενα τριωρο ιντερνετ (εφαρμογες και πλοηγηση).

Και βουαλαλα

Edited by zamponis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να σας πω για την διαφορα που διαπιστωνω σε σχεση με φορτιστες.

Κατ'αρχην το τηλ. το εχω σχεδον τρεις μηνες και το φορτιζω καθε μερα μολις φτασει στο 40-50%.

κανα-δυο φορες που δεν ειχα το φορτιστη μαζι μου, το φορτιζα απο το s3mini που ειχα (σημειωση ο φορτιστης lg βγαζει 1.8ν και του samsung 0.75v)

κανω καθε μερα παρομοια χρηση λογω δουλειας οποτε εχω καλη εικονα για την καθημερινη καταναλωση. η διαφορα λοιπον που βλεπω ειναι σχεδον 30% να κραταει περισσοτερο οταν φορτιζω με του samsung.

Θα ηθελα να μου πειτε αν συνβαινει και σε σας και τον λογο που υπαρχει αυτη η διαφορα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να σας πω για την διαφορα που διαπιστωνω σε σχεση με φορτιστες.

Κατ'αρχην το τηλ. το εχω σχεδον τρεις μηνες και το φορτιζω καθε μερα μολις φτασει στο 40-50%.

κανα-δυο φορες που δεν ειχα το φορτιστη μαζι μου, το φορτιζα απο το s3mini που ειχα (σημειωση ο φορτιστης lg βγαζει 1.8ν και του samsung 0.75v)

κανω καθε μερα παρομοια χρηση λογω δουλειας οποτε εχω καλη εικονα για την καθημερινη καταναλωση. η διαφορα λοιπον που βλεπω ειναι σχεδον 30% να κραταει περισσοτερο οταν φορτιζω με του samsung.

Θα ηθελα να μου πειτε αν συνβαινει και σε σας και τον λογο που υπαρχει αυτη η διαφορα

 

Καταρχας εννοεις 1.8 Α(mper) και οχι V(olt).

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω εχω ακουσει οτι η αργη φορτιση ειναι πιο ''μεστη'' και κανει καλο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας εννοεις 1.8 Α(mper) και οχι V(olt).

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω εχω ακουσει οτι η αργη φορτιση ειναι πιο ''μεστη'' και κανει καλο.

 

 

Ναι Α σωστος....

ναι αλλα λενε οτι ο εχθρος της μπαταριας ειναι η θερμοκρασια οποτε η αργη φορτιση σε συνολο μαλλον δεν κανει καλο :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...