Jump to content

myphone POLL: Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;  

1.654 members have voted

  1. 1. Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;

    • Cosmote
      640
    • Vodafone
      550
    • Wind
      464


Recommended Posts

vodafone, λόγω γενναίας έκπτωσης στο οικογενειακό μου πακέτο (αφού τους απείλησα εμπράκτως όμως ότι θα πάω cosmote). Από το 1996 πελάτης, περίμενα να δείξουν περισσότερο σεβασμό. Από δω και πέρα θα πηγαίνω σε όποιον μου κάνει την καλύτερη προσφορά για δεδομένο πακέτο.

 

Wind F2G γιατί με 10 ευρώ το μήνα έχω 300 λεπτά προς όλους, 100' και 100 SMS προς Wind και Q, 1 GB Internet και κάθε εβδομάδα ανάλογα με τη χρήση που κάνω τον εκάστοτε μήνα διαλέγω ό,τι μου χρειάζεται από τα δωρεάν Log n' Win. Επίσης κάθε τρίτο μήνα, αν δε θέλω δε βάζω καθόλου κάρτα κι απλά αγοράζω ό,τι πακέτα θέλω από το site και τη βγάζω τσάμπα... Με τόσο ευέλικτα πακέτα στην Ελλάδα της κρίσης, απορώ που η Wind είναι τελευταία στη δημοσκόπηση...

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όλος ο κόσμος έχει την όρεξη ή το χρόνο να ασχολείται με συνεχόμενες ενεργοποιήσεις "καρτών", "πακέτων" κτλ, που μόλις ξεχάσεις κάτι θα χρεώνεσαι πιο ακριβά από συμβόλαιο κτλ; Νομίζεις ότι όλοι οι συνδρομητές είναι 20χρονα;

Edited by gdp77

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προσωπικά καμία,οι εταιρίες στην Ελλάδα ειναι %**%# ,οπως είπαν παραπάνω για να πάρεις μια κακή συσκευή ή μια καλη έκπτωση στο προγραμμα πρέπει να απειλήσεις κ να κανείς χίλια δυο πράγματα,έπρεπε απο μόνοι τους να σέβονται τον πελάτη αλλα που..
Link to comment
Share on other sites

οι επιλογές του 'νεοελληνα' (σε πολλά θέματα) έχουν καταστρέψει αυτήν την χώρα... Ημουν σίγουρος οτι η wind θα είχε το χαμηλότερο ποσοστό. Εαν ο ελληνας έκανε τις σωστές επιλογές, τώρα θα είμασταν υπερδύναμη...

 

edit: SpecialMan, 2καρτη συσκευη με f2g+q

 

 

Ε που να βρεις φιλε μου αξιολογη συσκευη δικαρτη ; Τωρα εχω Galaxy S 3 με Battery 3.000 και οριακα μου βγαζει οτ 12 ωρο !!

Αν παρω κανα μικρο δικαρτο θα τελειωνει η μπαταρια σε 4 ωρες. Επισης κανετε λαθος για την wind μερικοι-εχει πολυ καλο σημα και σχεδον παντου εκτος ας πουμε απο τα σημεια που δεν εχουν ολες...

 

Συγκεκριμενα για θεσσαλονικη θα μιλησω που ΔΕΝ εχω σημα εγω και σιγουρα ολες οι εταιρειες..

 

Περιφερειακο μετα την τουμπα με κατευθυνση δυτικα.

Αγιου δημητριου στο τουρκικο προξενειο ( εχουν τις κεραιες τους εκει οι τουρκαλαδες).

Μποτσαρη με σολωνος εκει μεσα δεν παιζει κανεις να εχει σημα στα στενα.

Καλαμαρια στα στενα της ποντου.

παραλια Αριστελους κανει μολις την περναω Drop call ( μερικες φορες)

 

Αυτα εχω διαπιστωσει εδω και καιρο που γυριζω την πολη καθημερινα.

Κατα τα αλλα αριστη ακουστικη ομιλια,εχει βελτιωθει 100% απο περυσι !

Link to comment
Share on other sites

Για μένα Cosmote! Συμβόλαιο από το 1998 μέχρι και σημερα! Σχεδόν κανένα πρόβλημα με το σήμα! Άλλωστε αυτό είναι σχετικό! Αλλού έχει η Cosmote πιο καλό σήμα και αλλού η Vodafone! Για Wind δεν το συζητώ! Υστερεί στο σήμα ακόμα και τώρα, παρά την βελτίωση σ' αυτό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όλος ο κόσμος έχει την όρεξη ή το χρόνο να ασχολείται με συνεχόμενες ενεργοποιήσεις "καρτών", "πακέτων" κτλ, που μόλις ξεχάσεις κάτι θα χρεώνεσαι πιο ακριβά από συμβόλαιο κτλ; Νομίζεις ότι όλοι οι συνδρομητές είναι 20χρονα;

Κι εγώ αυτά που λες σκεφτόμουν ένα χρόνο πριν που αποφάσισα να δοκιμάσω το F2G και δεν το μετάνιωσα καθόλου τελικά, τη μέρα που λήγουν τα πακέτα σου, σου έρχεται ειδοποιήση, οπότε δεν κινδυνεύεις με υπέρογκες χρεώσεις...

 

Το app της Wind για ανανεώσεις και ενεργοποιήσεις πακέτων είναι πολύ σύγχρονο και ευχάριστο, χωρίς υπερβολή, σε 2 λεπτά έχω τελειώσει τη διαδικασία κάθε φορά, και είμαι 30 χρονών, όχι 20 :p Κι απ'όσα άτομα έχω πείσει να περάσουν στο F2Go, όλοι μου λένε μας έσωσες απ'τα 30αρια και τα 40αρια κάθε μήνα και δεν υπερβάλλω...

 

Το τίμημα είναι πραγματικά απειροελάχιστο μπροστά στο πόσα γλιτώνεις κάθε μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτά που λες σκεφτόμουν ένα χρόνο πριν που αποφάσισα να δοκιμάσω το F2G και δεν το μετάνιωσα καθόλου τελικά, τη μέρα που λήγουν τα πακέτα σου, σου έρχεται ειδοποιήση, οπότε δεν κινδυνεύεις με υπέρογκες χρεώσεις...

 

Το app της Wind για ανανεώσεις και ενεργοποιήσεις πακέτων είναι πολύ σύγχρονο και ευχάριστο, χωρίς υπερβολή, σε 2 λεπτά έχω τελειώσει τη διαδικασία κάθε φορά, και είμαι 30 χρονών, όχι 20 :p Κι απ'όσα άτομα έχω πείσει να περάσουν στο F2Go, όλοι μου λένε μας έσωσες απ'τα 30αρια και τα 40αρια κάθε μήνα και δεν υπερβάλλω...

 

Το τίμημα είναι πραγματικά απειροελάχιστο μπροστά στο πόσα γλιτώνεις κάθε μήνα...

 

Συμφωνω !! ΕΓω ειμαι 40 και αν ειχα συμβολαιο με τις ατελειωτες ωρες που μιλαω θα πληρωνα 200 τον μηνα !

Και αντε να πληρωσω 200 το μηνα για συνδεση αλλα τι θα παρω ;; Το Galaxy S 4 H TO Z1 για επιδοτηση ;

Με τιποτα..παλια αξιζε το συμβολαιο πλεον ΟΧΙ !!!

Edited by SpecialMan
Link to comment
Share on other sites

cosmote & συγκεκριμένα what's up!

Πολύ οικονομικό, αν και αν έβαζα τώρα μάλλον θα προτιμούσα cu, εντούτοις με ένα 10ρικο το μήνα υπερκαλύπτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαιο Vodafon από το 1995 εποχής Panafon.

Η Cosmote δεν υπήρχε καν !

Δεν άλλαξα ποτέ.

Στα ακριβά πακέτα βρίσκω πάντα λύση.

Link to comment
Share on other sites

και είμαι 30 χρονών, όχι 20 :p Κι απ'όσα άτομα έχω πείσει να περάσουν στο F2Go, όλοι μου λένε μας έσωσες απ'τα 30αρια και τα 40αρια κάθε μήνα και δεν υπερβάλλω...

.

και τι να πω εγω που ειμαι +20:p

σωθηκα με f2g o μακακας και μεγαλος..παλι :p

ενεργοποιησα και ενα frog παλι,υπαρχει λογος σοβαρος ...παλι :p

με 20€ καρτα,(2Χ10)μιλαω και πληρωνω σαν pay as you go(ΕΧΩ και τα 300' προς ολους)

καλυμενος και μενει και υπολοιπο στην καρτα μου πολλες φορες

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όλος ο κόσμος έχει την όρεξη ή το χρόνο να ασχολείται με συνεχόμενες ενεργοποιήσεις "καρτών", "πακέτων" κτλ, που μόλις ξεχάσεις κάτι θα χρεώνεσαι πιο ακριβά από συμβόλαιο κτλ; Νομίζεις ότι όλοι οι συνδρομητές είναι 20χρονα;

1) εαν εισαι κατω των 60, δε δικαιολογεισαι να σκεφτεσαι ετσι

2) 20χρονα = what's up

Ε που να βρεις φιλε μου αξιολογη συσκευη δικαρτη ;

 

1) galaxy s duos (σου βγαζει το 24ωρο - 149ευρω)

2) samsung 1182 (κραταει ΑΝΕΤΑ 5 ημερες - 19ευρω)

Link to comment
Share on other sites

Cosmote λόγω κάλυψης στο χωριό και φοιτητικού καρτοσυμβολαίου.
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όλος ο κόσμος έχει την όρεξη ή το χρόνο να ασχολείται με συνεχόμενες ενεργοποιήσεις "καρτών", "πακέτων" κτλ, που μόλις ξεχάσεις κάτι θα χρεώνεσαι πιο ακριβά από συμβόλαιο κτλ; Νομίζεις ότι όλοι οι συνδρομητές είναι 20χρονα;

 

λοιπόν κοίτα πως πάει το πράμα....

η επιδότηση μου ήταν 50 ευρώ κοροϊδία. Οπότε αποφάσισα να δοκιμάζω το f2g. Από 45 ευρώ πάγιο σκέφτηκα ότι αν φτάσω να δίνω 30 ευρώ σε κάρτες θα το γυρίσω πάλι σε πάγιο για να μην με απασχολεί το θέμα. Τελικά ανακάλυψα ότι από ανασφάλεια πλήρωνα τόσο πάγιο. Όσο για την ταλαιπωρία της ανανέωσης... πίστεψε με κάθε φορά που βάζω κάρτα χαίρομαι. Έχω εφαρμογή της τράπεζας μόλις έρθει μήνυμα μπαίνω και κάνω ονλινε την ανανέωση ότι ώρα θέλω. Και πάντα έχω ένα ποσό στην κάρτα για απόθεμα οπότε δεν παίζει να μείνω ποτέ από κάρτα.

 

αααα και που είσαι! 35 χρονών και το τηλέφωνο το χρειάζομαι και για δουλειά ( φτιάχνω κάνα δόντι που και που) οπότε μου είναι απαραίτητο.

 

επαναλαμβάνω. .. ΠΛΕΡΩΝΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΕΙΝΑΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

 

αλλωστε και στην σύνδεση Αν περάσεις το όριο η μονάδα είναι πιο ακριβή.

 

χα τώρα θυμήθηκα το ανέκδοτο με τον πελάτη του ξενοδοχείου που στην ρεσεψιόν του χρέωσαν πισινα σάουνα κτλ παρολο που δεν τα χρησιμοποίησε. μην το γραφω γιατι μαλλον το γνωριζεις.

Edited by stapap
Link to comment
Share on other sites

@stapap: πολύ σωστά τα λες, αλλά καλύτερα να υπάρχουν και οι ''συμβολαιάκηδες'', διότι εαν όλοι το γυρίσουν καρτοκινητό, οι εταιρίες θα ανεβάσουν τις χρεώσεις, ωστε να βγάλουν τα ''σπασμένα'' ;)
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 χρονια εκανα συμβολαιο στην wind -κινητο(2),σταθερο,ιντερνετ, ολα σε ενα-, συνολικα πληρωνα 75 ευρω. φετος με αναβαθμιση προσφορας κοντα στα 42 ευρω. παρα πολυ καλα νομιζω για 2 κινητα, απεριοριστο στο σταθερο και το ιντερνετ. κατι αναλογο εχει και η vodafone-eol, και κατι παει να κανει η cosmote μονο που ειναι πολυ ακριβοτερες....
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

@stapap: πολύ σωστά τα λες, αλλά καλύτερα να υπάρχουν και οι ''συμβολαιάκηδες'', διότι εαν όλοι το γυρίσουν καρτοκινητό, οι εταιρίες θα ανεβάσουν τις χρεώσεις, ωστε να βγάλουν τα ''σπασμένα'' ;)

 

μμμ έχεις δίκιο...

 

παίδες κάντε συμβόλαια είναι ότι καλύτερο!!! Κάθε μήνα έρχεται ο λογαριασμός έκπληξη! Κάτι σαν τα kinder αυγά ένα πράμα! Δεν υπάρχει αντίστοιχο της αίσθησης ρίγους στα χέρια όταν Σκιζεις τον φάκελο για να δεις το ποσό! ... αξία ανεκτίμητη!

 

wirelesslover ελπίζω να έσωσα κάπως την κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τους «κανονικούς» παρόχους, υπάρχουν και οι «εικονικοί» πάροχοι, και κανονικά θα έπρεπε να βάλετε και αυτούς στην ψηφοφορία.;)
Link to comment
Share on other sites

wind λόγω τιμών-συνήθειας. Αν πάντως αγοράζοντας forthnet, προσθέσει nova...!!!

 

τι εννοεις με αυτο ? " Αν πάντως αγοράζοντας forthnet, προσθέσει nova...!"

Link to comment
Share on other sites

πρόκειτε να αγοράσει-αποροφήσει την forthnet...οπότε να γίνει όπως ο οτε...

σταθερό-ίντερνετ-κινητό-τηλεόραση όλα σε ένα και νοικοκυρεμένα...

και μετά αγοράζει και μια εταιρεία προμήθειας ηλεκτρικού ρεύματος και θα έχουμε ...

5 σε 1... ολα σε ένα λογαριασμό...!!!

Link to comment
Share on other sites

πρόκειτε να αγοράσει-αποροφήσει την forthnet...οπότε να γίνει όπως ο οτε...

σταθερό-ίντερνετ-κινητό-τηλεόραση όλα σε ένα και νοικοκυρεμένα...

και μετά αγοράζει και μια εταιρεία προμήθειας ηλεκτρικού ρεύματος και θα έχουμε ...

5 σε 1... ολα σε ένα λογαριασμό...!!!

 

κατσε...αν γινει αυτο η 4net δεν θα παρεχει εννοεις πλεον ιντερνετ και θα παιρνει απο την wind;

Αν γινει κινητο ενταξει λογικα θα παρουμε εκπτωση,καλο ακουγεται !!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα την απορροφήσει...έχει ήδη αποκτήσει το 33%...και στη επικείμενη αύξηση μετοχικού κεφαλαίου...θα δούμε, σε κανά μήνα θα ξέρουμε...!!!
Link to comment
Share on other sites

Vodafone δαγκωτό(άμεση κλήση,καλή εξυπηρέτηση πελατών,καλή τιμή συμβολαίου) γιατί η cosmote έχει άθλιο σήμα,με το ζόρι να πάρεις τηλέφωνο(τουλάχιστον σε 3G δίκτυο)
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω Cosmote αλλα μονο λογω της πιστωτικης Cosmote που μου δινει εκπτωση αν δεν ηταν αυτην δεν θα ειχα προβλημα να αλλαξω εταιρια

 

Τα ίδια και εγώ +ότι οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν Cosmote οπότε βολεύει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...