Jump to content

Toshiba Encore (Bay Trail) 8"


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί δεν παίρνεις ένα ίδιο ταμπλετ? Το ότι έτυχε να είναι προβληματικό αυτο που πήρες δε σημαίνει πως είναι όλα. Άλλωστε αυτα συμβαίνουν παντού. Το θέμα είναι η αντικατάσταση. Εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα να ξαναδοκιμάσεις με την ίδια συσκευή. Είναι πολύ καλή και θα ικανοποιηθείς. Εγώ το πήρα απο....καραμπόλα (μου έκαναν δώρο ένα android και αγανάκτησα) και έτσι βρεθηκα με αυτό στα χέρια και το απολαμβανωωωωωωω......

Aντικατάσταση δεν μου δίνουν (προφανώς δεν έχουν διαθεσιμότητα). Μου έδωσαν το τηλέφωνο από το service όπου εκεί μου είπαν ότι αν το στείλω μόνος μου δεν γίνεται αντικατάσταση συσκευής αλλά αντικατάσταση οθόνης. Συγνώμη, εγώ σε καινούργια συσκευή απλά δεν το δέχομαι. Επίσης μου είπαν ότι για doa είναι υπεύθυνο το μαγαζί. Πάντως το μη αγοράζετε από σκρουτζομάγαζα δεν έχουν doa με κάνει και γελάω....

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aντικατάσταση δεν μου δίνουν (προφανώς δεν έχουν διαθεσιμότητα). Μου έδωσαν το τηλέφωνο από το service όπου εκεί μου είπαν ότι αν το στείλω μόνος μου δεν γίνεται αντικατάσταση συσκευής αλλά αντικατάσταση οθόνης. Συγνώμη, εγώ σε καινούργια συσκευή απλά δεν το δέχομαι. Επίσης μου είπαν ότι για doa είναι υπεύθυνο το μαγαζί. Πάντως το μη αγοράζετε από σκρουτζομάγαζα δεν έχουν doa με κάνει και γελάω....

Ωραία, από την toshiba καλά τα λένε.

Στο μαγαζί γιατί δεν στο αλλάζουν? αυτοί είναι πράγματι οι υπεύθυνοι για το doa?

Επειδή η τοσίμπα δεν θεωρεί πρόβλημα το 1 καμμένο πίξελ?

 

Εγώ θα τους έλεγα ότι βαράει και restart στα καλά καθούμενα και ότι τρίζει το case. (που μάλλον είναι αλήθεια, από ότι καταλαβαίνω.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, από την toshiba καλά τα λένε.

Στο μαγαζί γιατί δεν στο αλλάζουν? αυτοί είναι πράγματι οι υπεύθυνοι για το doa?

Επειδή η τοσίμπα δεν θεωρεί πρόβλημα το 1 καμμένο πίξελ?

 

Εγώ θα τους έλεγα ότι βαράει και restart στα καλά καθούμενα και ότι τρίζει το case. (που μάλλον είναι αλήθεια, από ότι καταλαβαίνω.)

 

Να φανταστείς δεν το έχω ανοίξει καν, μόνο την πρώτη φορά το power button, μπήκε στην αρχική οθόνη εγκατάστασης, είδα τα καμένα pixel και αυτό ήταν. Κλείσιμο και στο κουτί. Υπεύθυνο είναι το μαγαζί, προφανώς όμως δώσανε όλα τα κομμάτια και δεν έχουν άλλα. Επίσης πήρανε κάποια κομμάτια και προσφορά και τα σπρώξανε. Οπότε τώρα που τους τελειώσανε, αν φέρουν θα είναι με άλλη τιμή και δεν τους συμφέρει η αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείς δεν το έχω ανοίξει καν, μόνο την πρώτη φορά το power button, μπήκε στην αρχική οθόνη εγκατάστασης, είδα τα καμένα pixel και αυτό ήταν. Κλείσιμο και στο κουτί. Υπεύθυνο είναι το μαγαζί, προφανώς όμως δώσανε όλα τα κομμάτια και δεν έχουν άλλα. Επίσης πήρανε κάποια κομμάτια και προσφορά και τα σπρώξανε. Οπότε τώρα που τους τελειώσανε, αν φέρουν θα είναι με άλλη τιμή και δεν τους συμφέρει η αντικατάσταση.
Δεν νομιζω να ξαναφερει κομματια ξανα το you. Τωρα αυτές τις μερες κυκλοφορουν τα καινουρια μοντελα encore 2 , γι αυτό τα εδωσε πιστευω οσα κομματια τελευταια ειχε η αντιπροσωπεια σε εξευτελιστικη τιμη για να φερουν τα καινουρια μοντελα, η προσφορα είμαι σιγουρος ότι δεν ηταν του you της Toshiba ηταν που τα "σκοτωσε" οσο οσο για να της φυγουν. Και πιστευω ότι ουτε η Toshiba εχει πλεον κομματια γι αυτό δεν στο αλλαζει
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ξαναφερει κομματια ξανα το you. Τωρα αυτές τις μερες κυκλοφορουν τα καινουρια μοντελα encore 2 , γι αυτό τα εδωσε πιστευω οσα κομματια τελευταια ειχε η αντιπροσωπεια σε εξευτελιστικη τιμη για να φερουν τα καινουρια μοντελα, η προσφορα είμαι σιγουρος ότι δεν ηταν του you της Toshiba ηταν που τα "σκοτωσε" οσο οσο για να της φυγουν. Και πιστευω ότι ουτε η Toshiba εχει πλεον κομματια γι αυτό δεν στο αλλαζει

 

δυστυχώς τα νέα encore 2 είναι υποδεέστερα σε χαρακτηριστικά. Κρίμα που δεν πρόλαβα να χτυπήσω ένα ακόμα με 139€ για συγγενικό μου πρόσωπο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τα νέα encore 2 είναι υποδεέστερα σε χαρακτηριστικά. Κρίμα που δεν πρόλαβα να χτυπήσω ένα ακόμα με 139€ για συγγενικό μου πρόσωπο.
Σαφως υποδεεστερα με "κομμενο" επεξεργαστη με φθηνοτερα γενικα υποσυστηματα με windows 8.1 with bing με μια αναγκαστικα γλωσσα και χωρις δυνατοτητα αλλαγης και αλλα , και με τιμη εκκινησης στην ελλαδα ( λογικα ) πανω από 200 ευρω ισως 229 αρχικη τιμη για το 8αρι Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Aντικατάσταση δεν μου δίνουν (προφανώς δεν έχουν διαθεσιμότητα). Μου έδωσαν το τηλέφωνο από το service όπου εκεί μου είπαν ότι αν το στείλω μόνος μου δεν γίνεται αντικατάσταση συσκευής αλλά αντικατάσταση οθόνης. Συγνώμη, εγώ σε καινούργια συσκευή απλά δεν το δέχομαι. Επίσης μου είπαν ότι για doa είναι υπεύθυνο το μαγαζί. Πάντως το μη αγοράζετε από σκρουτζομάγαζα δεν έχουν doa με κάνει και γελάω....

Εάν δέχτηκαν να σου αλλάξουν την οθόνη, εγώ θα σου έλεγα να το κάνεις. Φιξαριστή είναι, η επισκευή γίνεται άμεσα. Σε αυτά τα χρήματα είναι πολύ δύσκολο να βρεις κάτι αντίστοιχο σε αξία και απόδοση

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Εάν δέχτηκαν να σου αλλάξουν την οθόνη, εγώ θα σου έλεγα να το κάνεις. Φιξαριστή είναι, η επισκευή γίνεται άμεσα. Σε αυτά τα χρήματα είναι πολύ δύσκολο να βρεις κάτι αντίστοιχο σε αξία και απόδοση

 

Εδώ συμφωνώ απόλυτα έστω και αν αισθάνεται ο οπουδήποτε άσχημα από την κακή συμπεριφορά του καταστήματος που βέβαια μπορει να μην ευθύνονται απόλυτα διότι ίσως και η Toshiba να μην έχει άλλα κομμάτια διαθέσιμα.

Εξάλλου στον Γιάννη πάλι με καμένο pixel του κάνανε κανονικά αντικατάσταση .

 

Στα 139 ευρώ στην ουσία χάρισμα η τιμή του σε σχέση με συτα που προσφέρει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συμφωνώ απόλυτα έστω και αν αισθάνεται ο οπουδήποτε άσχημα από την κακή συμπεριφορά του καταστήματος που βέβαια μπορει να μην ευθύνονται απόλυτα διότι ίσως και η Toshiba να μην έχει άλλα κομμάτια διαθέσιμα.

Εξάλλου στον Γιάννη πάλι με καμένο pixel του κάνανε κανονικά αντικατάσταση .

 

Στα 139 ευρώ στην ουσία χάρισμα η τιμή του σε σχέση με συτα που προσφέρει.

 

Εμενα μου εκανε το καταστημα, αλλα ειχε αποθεμα.

(Η τοσιμπα δεν ειχε). Αν δεν ειχε κανενας, πως να μου εκαναν?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε το καταστημα, αλλα ειχε αποθεμα.

(Η τοσιμπα δεν ειχε). Αν δεν ειχε κανενας, πως να μου εκαναν?

 

Μα αυτό λέω,αν δεν έχουν ούτε το κατάστημα ούτε η Toshiba γιατί να μην δεχτεί αλλαγή στο panel.

Εγώ πάντως στην τιμή αυτή θα το έκανα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω,αν δεν έχουν ούτε το κατάστημα ούτε η Toshiba γιατί να μην δεχτεί αλλαγή στο panel.

Εγώ πάντως στην τιμή αυτή θα το έκανα.

 

Και εγω θα το δεχομουν, για να μη χασω την προσφορα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με βάζετε σε σκέψεις!

 

Φτιαξτο και βαλτο αγγελια στο κατω κατω.

Κερδισμενος θα βγεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με βάζετε σε σκέψεις!

 

Εγώ σε καταλαβαίνω. Ειμαι ψηρας και θα με ενοχλούσε απίστευτα να πάρω κάτι καινούριο και να πρέπει να το στείλω σέρβις για αντικαταστασεις/επιδιορθώσεις. Όμως η συσκευή θα σε αποζημιώσει.... Αξίζει με το παραπάνω να βάλεις νερό στο κρασί σου.

Γνώμη μου και ίσως όχι αντικειμενική γιατι είμαι έξω απο τον χορό.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτο και βαλτο αγγελια στο κατω κατω.

Κερδισμενος θα βγεις.

Το πήρα για να το κάνω δώρο. Ήθελα ένα tablet σε αυτά τα χρήματα πάνω κάτω και μου έκατσε η προσφορά. Ίσως τελικά να το δώσω έτσι και αν ενοχλήσει το γεγονός το πάνε κάποια στιγμή στο service και τους αλλάζουν οθόνη. Και αγγελία να το εβαζα δεν θα ήταν πάνω από την τιμή που το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για να το κάνω δώρο. Ήθελα ένα tablet σε αυτά τα χρήματα πάνω κάτω και μου έκατσε η προσφορά. Ίσως τελικά να το δώσω έτσι και αν ενοχλήσει το γεγονός το πάνε κάποια στιγμή στο service και τους αλλάζουν οθόνη. Και αγγελία να το εβαζα δεν θα ήταν πάνω από την τιμή που το πήρα.

 

Δεκτο. Εμεις προτεινουμε ολες τις πιθανες λυσεις και εςυ αποφασιζεις.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για να το κάνω δώρο. Ήθελα ένα tablet σε αυτά τα χρήματα πάνω κάτω και μου έκατσε η προσφορά. Ίσως τελικά να το δώσω έτσι και αν ενοχλήσει το γεγονός το πάνε κάποια στιγμή στο service και τους αλλάζουν οθόνη. Και αγγελία να το εβαζα δεν θα ήταν πάνω από την τιμή που το πήρα.

 

Διαφωνώ κάθετα. Θα με ενοχλούσε παρα πολύ αν μου κάναν ένα τέτοιο "προβληματικό" δώρο. Καλύτερα να το επισκευάσεις και να το δώσεις κομπλε

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παντως το θεμα "Καμμενο Pixel" είναι ασχημο πραγμα. Αν το εχεις αθελα σου πεφτει το ματι σου εκει παντα
Link to comment
Share on other sites

Παντως το θεμα "Καμμενο Pixel" είναι ασχημο πραγμα. Αν το εχεις αθελα σου πεφτει το ματι σου εκει παντα

 

Ναι ετςι χτυπάει πολυ άσχημα στο μάτι και ξενερωνεις άσχημα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νεοι drivers gps για το encore μας απο τη σελιδα της Toshiba για το encore 2 ( απολυτα συμβατοι ) http://support.toshiba.com/support/driversResults?freeText=1200008078
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω δικά μου win 8.1 θα χάσω την εγγυηση; έχω ένα πρόβλημα με το touch θέλω να δω άμα λύνετε με κενουρια win αν ξερή καπιος ας μου απάντηση ευχαριστώ :cry:
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω δικά μου win 8.1 θα χάσω την εγγυηση; έχω ένα πρόβλημα με το touch θέλω να δω άμα λύνετε με κενουρια win αν ξερή καπιος ας μου απάντηση ευχαριστώ :cry:

 

Πρώτα δοκίμασε ενα refresh η reinstall windows μεσα απο τα settings-update and recovery και μετά δόκιμαζεις format και βέβαια έχοντας κατεβάσει τα τελευταία windows/drivers/bios update.

Αν αποφασίσεις να βάλεις δικά σου windows να ειναι η ίδια εκδοςη που ειναι προεγκατεστημενη δηλαδή Windows 8.1 32bit και αυτόματα μέσω bios θα γίνει η ενεργοποιήση των windows.

 

Επίσης καλό θα ηταν να φύλαξεις το recovery partition σε USB flash η micro sd εφόσον το διαγραψεις με το format.

 

Εδώ η διαδικασία του format post 505

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379634&page=34

 

Και εδώ η μεταφορά του recovery partition

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-usb-recovery-drive

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Tα έχω κάνει όλα και refresh και reinstall windows αλλά τίποτα μόνο καθαρά win δεν έχω πέραση γιατί δεν ξέρω αν χάνω την εγγυείση δεν το κάνη πάντα μετά από επανεκίνηση μπορη να φτιάξη αυτό με φρενάρι και δεν το έχω στήλη για service
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Toshiba Encore (Bay Trail) 8"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...