Jump to content

Toshiba Encore (Bay Trail) 8"


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το μοντέλο των 32 GB. Στη χωρητικότητα του C:/ μου δείχνει 23GB. Έτσι είναι σε όλους;

 

28.4gb μετά την μεταφορά του recovery partition σε usb στικακι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα windows 8.1 pro η τα απλα, είναι τα ιδια. Αν το κλειδι είναι για windows 8.1 pro θα ενεργοποιηθουν σαν pro Αν το κλειδι είναι για windows 8.1 θα ενεργοποιηθουν σαν windows 8.1. Δεν είναι διαφορετικα τα ιδια ειναι

 

Μα εγω τι ειπα ? Άλλο κλειδακι για pro άλλο για απλα. Οι εκδοσεις ειπα είναι οι ιδιες, αναλογα τι κλειδι περνας γινονται pro η core

ς

 

Καλημερα,εδω κανεις λαθος.

ΔΕΝ ειναι ολες οι εκδοσεις ιδιες,και ουτε προσαρμοζονται αναλογο με το κλειδι.

Εχεις το κλειδι για την απλη εκδοση,μονο στην απλη εκδοση θα τα δεχτει,εαν επιχειρησεις να εγκαταστησεις την pro δεν θα σε αφησει με το ιδιο κλειδι.

Εχεις το κλειδι για την pro,μονο στην pro εκδοση,αν επιχειρησεις την απλη να εγκαταστησεις και να ενεργοποιησεις με το κλειδι του pro, δεν θα σε αφησει παλι.

Κανονας εινα αυτος.

Το κλειδι ειναι κοινο ΜΟΝΟ για 32 και 64bit των windows,ΑΛΛΑ παντα με την ιδια εκδοση που ηρθε το μηχανημα(pro=32/64-απλη=32/64)

Αλλα απο την αλλη αμα δεν βλεπεις τα partition στο μπουταρισμα των windows ετσι ωστε να τα διαγραψεις και να το κανεις ενιαιο και μοναδικο διαμερισμα,δεν θα γινει τιποτα.

 

Εδω μου ετυχε να εχω εγκαταστησει τα pro των 8 σε σταθερο μαζι με το windows media player ενσωματωμενα ΚΑΙ ΔΕΝ δεχτηκε το κλειδι της σκετης Pro που ειχα,και τι επρεπε να κανω.

Να εγκαταστησω την pro σκετη να τα ενεργοποιησω και μετα να εγκαταστησω τα windows media player με το δικο του ξεχωριστο κλειδι.

 

Κακιστα η Toshiba τα εκανε ετσι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι χαμηλομενο το μικρόφωνο. Πήγαινε στις ρυθμίσεις μικροφώνου και ανέβασε τα db σε 24 και θα είναι κρύσταλλο ο ήχος και πολύ δυνατός.

 

.

Αχαχαχα!!!!

Αυτο ακριβως ηταν.

Τελειο το μικροφωνο, παμε για αλλα!

Ευχαριστουμε! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εδω κανεις λαθος.

ΔΕΝ ειναι ολες οι εκδοσεις ιδιες,και ουτε προσαρμοζονται αναλογο με το κλειδι.

Εχεις το κλειδι για την απλη εκδοση,μονο στην απλη εκδοση θα τα δεχτει,εαν επιχειρησεις να εγκαταστησεις την pro δεν θα σε αφησει με το ιδιο κλειδι.

Εχεις το κλειδι για την pro,μονο στην pro εκδοση,αν επιχειρησεις την απλη να εγκαταστησεις και να ενεργοποιησεις με το κλειδι του pro, δεν θα σε αφησει παλι.

Κανονας εινα αυτος.

Το κλειδι ειναι κοινο ΜΟΝΟ για 32 και 64bit των windows,ΑΛΛΑ παντα με την ιδια εκδοση που ηρθε το μηχανημα(pro=32/64-απλη=32/64)

Αλλα απο την αλλη αμα δεν βλεπεις τα partition στο μπουταρισμα των windows ετσι ωστε να τα διαγραψεις και να το κανεις ενιαιο και μοναδικο διαμερισμα,δεν θα γινει τιποτα.

 

Εδω μου ετυχε να εχω εγκαταστησει τα pro των 8 σε σταθερο μαζι με το windows media player ενσωματωμενα ΚΑΙ ΔΕΝ δεχτηκε το κλειδι της σκετης Pro που ειχα,και τι επρεπε να κανω.

Να εγκαταστησω την pro σκετη να τα ενεργοποιησω και μετα να εγκαταστησω τα windows media player με το δικο του ξεχωριστο κλειδι.

 

Κακιστα η Toshiba τα εκανε ετσι.

Μα εγω ακριβως αυτό λεω Alex τι ειπα..? Μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα. Ειπα οι εκδοσεις που κατεβάζεις είναι ιδιες και αναλογα το κλειδι αν είναι αγορασμενο Pro ενεργοποιουνται Pro. Αν είναι το κλειδι για Core ενεργοποιούνται Core. Δεν ειπα ότι ενεργοποιείς άλλη εκδοση. Διαβασε πιο σωστα τι εγραψα..
Link to comment
Share on other sites

Μα εγω ακριβως αυτό λεω Alex τι ειπα..? Μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα. Ειπα οι εκδοσεις που κατεβάζεις είναι ιδιες και αναλογα το κλειδι αν είναι αγορασμενο Pro ενεργοποιουνται Pro. Αν είναι το κλειδι για Core ενεργοποιούνται Core. Δεν ειπα ότι ενεργοποιείς άλλη εκδοση. Διαβασε πιο σωστα τι εγραψα..

Ναι σωστα ετσι ακριβως οπως έγραψες.:)

Αν δεν τα καταφέρεις τελικά να τα εγκαταστησεις διαγράφοντας τα διαμερίσματα,τοτε μένει μονο να μετάφερεις το recovery partition σε κανα φλασακι και οτι κέρδος εχεις εκει,οπως έκανε ο Γιάννης περίπου 5gb,αλλα μονο με τα ενσωματωμένα windows της συςκευης και οχι δικά σου ελληνικά σκέτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο?αμα μπουν καινουρια windows απο την αρχη ποσο θα κερδισουμε σε χωρο?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τα ευχαριστα... Τελικα γινεται πολύ πιο ευκολο απ ότι το περιμενα! Μολις τελοιωσα την εγκατασταση των windows και εσβυσα όλα τα διαμερίσματα πανεύκολα και εχω 21 gb χωρο διαθεσιμο!! Κατεβαζω τις ενημερώσεις και μολις τελοιωσω περναω και τους drivers! Το κλειδι windows το αναγνωρισαν αυτόματα μεσα από το bios μονα τους!! Επανέρχομαι συντομα μολις τελοιωσω :D
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τα ευχαριστα... Τελικα γινεται πολύ πιο ευκολο απ ότι το περιμενα! Μολις τελοιωσα την εγκατασταση των windows και εσβυσα όλα τα διαμερίσματα πανεύκολα και εχω 21 gb χωρο διαθεσιμο!! Κατεβαζω τις ενημερώσεις και μολις τελοιωσω περναω και τους drivers! Το κλειδι windows το αναγνωρισαν αυτόματα μεσα από το bios μονα τους!! Επανέρχομαι συντομα μολις τελοιωσω :D

 

Μια χαρα τοτε.:p

Αρα η διαδικασια πήγε αναμενόμενα καλα και φυσιολογικα.

Λογικα για ολα τα windows tablet τουλαχιστον με Bay Trail θα ειναι η ίδια διαδικασια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τοτε.:p

Αρα η διαδικασια πήγε αναμενόμενα καλα και φυσιολογικα.

Λογικα για ολα τα windows tablet τουλαχιστον με Bay Trail θα ειναι η ίδια διαδικασια.

30 από 37 οι ενημερώσεις προχωράμε ακάθεκτα..:D
Link to comment
Share on other sites

τελεια φιλε μου!!τελικα πως τα ειδε τα διαμερισματα τι γινοτανε?ποια windows εβαλες τελικα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

7 με 8 διαμερίσματα ειχε και διεγραψα.. Απορω τι τα εκανε όλα αυτά η Toshiba.. Τωρα όλα σε ένα νοικοκοιρεμενα..:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα διαμερίσματα τα ειδε με τη μια με τα ελληνικα windows από το msdn που ειχα κατεβασει. Με τη μια:D

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά . με την εγγύηση τι γίνεται όμως;;;

 

σβήνοντας όλα τα recovery κλπ μηπώς υπάρξει κανενα θέμα;

 

Επίσης το Office 2013 Home and student πως το εγκαθιστάς ξανά;;;

Edited by lefteriz
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά . με την εγγύηση τι γίνεται όμως;;;

 

σβήνοντας όλα τα recovery κλπ μηπώς υπάρξει κανενα θέμα; :)

 

Επίσης το Office 2013 Home and student πως το εγκαθιστάς ξανά;;;

Εχεις κάθε δικαιωμα να περασεις αλλα windows, οσο για το office το κατεβάζεις και βαζεις το serial. Τοσο απλα
Link to comment
Share on other sites

τελεια!εχεις Link για τα windows?μπηκα στο msdn αλλα θελει subscription λεει... Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τελεια!εχεις Link για τα windows?
βρε σε ειχα ότι ξερεις κι ολας:p Ψαξτο λιγο κι αν δεν το βρεις μολις τελοιωσω θα στο στειλω υπαρχουν πολλα που το εχουν..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, όλα πηγαν αψογα και με τα windows και με τους drivers ολες οι συσκευες και τα παντα δουλευουν τελεια :) Πριν λιγο ξεκινησα το στησιμο :)
Link to comment
Share on other sites

Και κατι άλλο απολυτα σημαντικο να το ξερετε. Αν καποιος επιχειρησει να περασει αλλα windows, θα το κανει με το Usb Dvd Tools της Microsoft αλλα.. Επειδή αυτό το κανει σε Format Ntfs ενώ το Encore διαβαζει μονο Fat ( Πιθανως και τα αλλα Tablet Windows ) Μολις ολοκληρωσει τη διαδικασια το Usb Dvd Tools της Microsoft , Θα κανετε αντιγραφη καπου στο Pc σας πχ , "Όλα τα αρχεια" , θα διαμορφώσετε το Usb σας μεσω του υπολογιστη σας σε " Format Fat " και μετα θα τα αντιγράψετε παλι " Όλα τα αρχεια " στο USB σας . Προσεξτε . Αν δεν κανετε αυτή τη διαδικασια δεν θα το διαβασει καν το USB .
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ποσο χωρο κερδισες απο την καθαρη εγκατασταση?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ποσο χωρο κερδισες απο την καθαρη εγκατασταση?
Μολις περασα τα windows χωρις να εχω βαλει drivers ακομα, εδειχνε 20.9gb ελευθερα καθαρα, μετα περναγα περναγα και ξεχασα να κοιτάξω.. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως το μπουταρισμα από κλειστο-σε ανοιχτο γινετε σε χρονο DT τωρα, πολύ πιο γρηγορο από πριν :)

Link to comment
Share on other sites

ειχε πολυ bloatware απο την μανα του μεσα?μηπως αυτο εφτεγε που αργουσε!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ειχε πολυ bloatware απο την μανα του μεσα?μηπως αυτο εφτεγε που αργουσε!
Όχι δεν ειχε πολύ :) . Όταν κανεις καθαρη εγκατασταση και την κανεις και σε ένα ενιαιο χωρο δινει παντα ωθηση στο συστημα, συν βεβαια ότι του βαζεις πεντακάθαρα windows :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ε ναι μπορει ετσι οπως τα λες!δεν μου λες τωρα ποσα διαμερισματα εχει κανει περα του κανονικου?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ε ναι μπορει ετσι οπως τα λες!δεν μου λες τωρα ποσα διαμερισματα εχει κανει περα του κανονικου?
Διαμερίσματα..? Ένα μονο εκανα. Ειχε μεσα πριν 7 -8 από μαμα :lol:
Link to comment
Share on other sites

ε δεν πιστευω να ειναι μονο ενα.σε μενα περα απο τον κανονικο εχει κ ενα διαμερισμα αποκαταστασης στα 400mb και ενα ακομα στα 500mb που λεει διαμερισμα συστηματος EFI.ετσι επισης ειναι και στο σταθερο μου στον ssd!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ε δεν πιστευω να ειναι μονο ενα.σε μενα περα απο τον κανονικο εχει κ ενα διαμερισμα αποκαταστασης στα 400mb και ενα ακομα στα 500mb που λεει διαμερισμα συστηματος EFI.ετσι επισης ειναι και στο σταθερο μου στον ssd!
Εγω παντως μονο ένα εκανα που χρειαζεται για να γινει η εγκατασταση, τωρα αν γινονται αλλα μετα μονα τους από τα windows αυτό δεν το τσεκαρα.. :) Εμενα παντως φαγανε σουτ όλα με το που τα ειδα, μια τα ειδα και μια τα εξαφανισα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Toshiba Encore (Bay Trail) 8"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...