Jump to content

ZTE Nubia Z5S


lakis29
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ποιο μαγαζί έχει την καλύτερη τιμή τώρα? Το θέλει ενας φίλος και ψάχνουμε!!

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει καμία πρόταση???

 

 

aliexpress. προσεξε μονο να εχει αρκετες πωλησεις

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελικά μάλλον καταλήξαμε στο nubia θέλω να ρωτήσω λίγο αυτούς που το πήρανε απο eternal στο aliexpress.Εκεί πώς το πληρώσατε?Δέχεται paypal?Yπάρχει κάποια άλλη τέτοια υπηρεσία που να μας παρέχει κάποια προστασία?Δώστε μου λίγο οδηγίες γτ αλλιώς μας κόβω να πληρώνουμε τα extra περίπου 40$ που το έχει το minideal.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τπτ περιεργο... το εχουμε αναλυσει 150 φορες... μεχρι τωρα κανεις δε ειχε προβλημα απο eternal στο aliexpress...
Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

επισημο 4.2

ειναι σε beta το 4.4... 30 ιουνιου λενε βγαινει απο beta

 

15/5 ήταν να βγει για το mini κι ακόμα βγαίνει :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

15/5 ήταν να βγει για το mini κι ακόμα βγαίνει :lol:

 

 

 

το beta πάντως κυκλοφορεί

http://www.google.com/translate?hl=en&ie=UTF8&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fbbs.nubia.cn%2Fthread-184198-1-1.html

Edited by navi55
απαγορεύονται τα greeklish
Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

4.2.2 εχει τωρα αν θα παρει 4.4 κανεις δεν ξερει.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω κοιτάξει παντού και η αληθεια είναι ότι καλύτερη τιμή από του eternal δεν βρήκα.

 

Το μόνο που με αποτρέπει είναι ο τρόπος πληρωμής.Εσείς βάλατε κανονικά τα στοιχεία της κάρτας σας και το πληρώσατε??Σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο πρόβλημα τι κάνω?Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό γιατί θέλω να προχωρήσω να το παραγγείλω.

 

Σορρυ που ρωτάω πολλές φορές το ίδιο πράγμα αλλά δεν βρήκα πουθενά ξεκάθαρες απαντήσεις στα ερωτήματα μου.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

το mini εχει glonass?θα εχει καλο gps βασικα η σαν mtk?

 

Έτσι γράφουν. Πάντως πιάνει πολύ καλά σε εμένα...

 

ΑΚΥΡΟ. και δε σβήνεται :P

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα, εχω το z5s εδω και ενα μηνα. Εχθες κατεβασα και εβαλα την επισημη nubia 2.0 εκδοση με 4.4.2 android. To κινητο πλεον υποστηριζει πληρως τα ελληνικα, αλλα εχω ενα θεμα.

Στην προηγουμενη εκδοση που ειχα (1.23) 4.2.2 ανδροιντ χωρις να ξερω πολλα απο κινητα καταφερα να το ροοταρω μεσω του προγραμματος vroot πολυ ευκολα μεσω του PC. ετσι μετα καταφερα και εβαλα τα playstore και ολα google services που οπως ολοι ξερουμε οι κινεζοι αντιπαθουν γιαυτο και δεν τα βρισκουμε stock στις ρομ. Τωρα ομως που το εκανα 4.4.2 με nubia 2.0 το προγραμμα vroot αδυνατει να μου το ροοταρει και ακομη δεν εχω βρει κατι στο ιντερνετ για το πως μπορω να το ροοταρω....

 

Αν καποιος πιο εμπειρος μπορει να με διαφωτισει πως ροοταρετε πλεον η συσκευη θα του ημουν ευγνωμων.... Ευχαριστω εκ των προταιρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα, εχω το z5s εδω και ενα μηνα. Εχθες κατεβασα και εβαλα την επισημη nubia 2.0 εκδοση με 4.4.2 android. To κινητο πλεον υποστηριζει πληρως τα ελληνικα, αλλα εχω ενα θεμα.

Στην προηγουμενη εκδοση που ειχα (1.23) 4.2.2 ανδροιντ χωρις να ξερω πολλα απο κινητα καταφερα να το ροοταρω μεσω του προγραμματος vroot πολυ ευκολα μεσω του PC. ετσι μετα καταφερα και εβαλα τα playstore και ολα google services που οπως ολοι ξερουμε οι κινεζοι αντιπαθουν γιαυτο και δεν τα βρισκουμε stock στις ρομ. Τωρα ομως που το εκανα 4.4.2 με nubia 2.0 το προγραμμα vroot αδυνατει να μου το ροοταρει και ακομη δεν εχω βρει κατι στο ιντερνετ για το πως μπορω να το ροοταρω....

 

Αν καποιος πιο εμπειρος μπορει να με διαφωτισει πως ροοταρετε πλεον η συσκευη θα του ημουν ευγνωμων.... Ευχαριστω εκ των προταιρων

 

Δοκίμασε το root genius και πες μας αν σου δούλεψε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δοκιμασα το προγραμμα που μου ειπες στην τελευταια του και πιο ενημερωμενη εκδοση, παρολα αυτα απετυχε να το rootarei
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!!!

Μόλις εχθές παρέλαβα το Nubia z5s μετά από σειρά ταλαιπωριών...

Πολύ ωραίο και πολύ πολύ καλύτερο από ότι περίμενα.

Έχω ένα θέμα όμως και χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

Μόλις το συνδεσα στο δύκτιο μου δείχνει ότι έχει αναβάθμιση και όταν την κατεβάζω μου κάνει επανεκηνιση στο recovery mode αλλα είναι όλα στα κινέζικα....

Εκεί κολλάω και δε ξέρω τι να κάνω

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μόλις εχθές παρέλαβα το Nubia z5s μετά από σειρά ταλαιπωριών...

Πολύ ωραίο και πολύ πολύ καλύτερο από ότι περίμενα.

Έχω ένα θέμα όμως και χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

Μόλις το συνδεσα στο δύκτιο μου δείχνει ότι έχει αναβάθμιση και όταν την κατεβάζω μου κάνει επανεκηνιση στο recovery mode αλλα είναι όλα στα κινέζικα....

Εκεί κολλάω και δε ξέρω τι να κάνω

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ

 

φιλε μου εχεις custom rom γι αυτο δεν μπορει να σου κανει την αναβαθμιση.Μπορεις να κατεβασεις χωρια την αναβαθμισμενη ρομ και να την περασεις με cwm

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γυρισα στην επισημη recovery

εκανα το update στην νεα recovery που δινει η nubia

και εκανα και το update στην 2.07 nubia (4.4.2 android)

αλλα τωρα το κινητο μου δεν ειναι rootαρισμενο και δε μπορω να περασω καμια cwm ωστε να βαλω τα gapps

καμια ιδεα?

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει 4.4.2 ANDROID στο NUBIA Z5s

 

A) Αν ειστε στην επισημη 1.30 (4.2 android) και θελετε να πατε στην επισημη 2.07 (4.4.2 android, χωρις root και gapps)

 

1) Σβηνουμε οτι κλειδωμα εχουμε για το κινητο (face unlock κτλ κτλ) και το κινητο πλρως φορτισμενο.

2) Συνδεουμε το κινητο με το pc και περναμε στο κινητο αυτα http://pan.baidu.com/share/init?shareid=2535136090&uk=2436317143 (με κωδικο για το κατεβασμα 2lrb).

3) Μπαινουμε στην recovery του κινητου (vol up και κουμπι power μεχρι να εμφανιστει το σημα της nubia).

4) Apply update from /sdcard και επιλεγουμε το 4.2 το 4.4.

5) Μολις γινει install διαλεγουμε την επιλογη reboot system now.

6) Μπαινει το κινητο στην νεα recovery και κανουμε wipe data/factory reset

7) Οταν τελειωσει, Apply update from /sdcard και διαλεγουμε το 4.4

8) Μολις τελειωσει και αυτο reboot και ετοιμο. Μπορει να παρει λιγο μεχρι να φορτωσει την πρωτη φορα

 

Β) Αν ειστε στην επισημη 1.30 (4.2 android) και θελετε να πατε στην 2.07 (οχι επισημη 4.4.2 android αλλα ουσιαστικα η ιδια, με root και gapps)

 

1)Ενεργοποιουμε το developer options (Παταμε πολλες φορες τον αριθμο εκδοσης στις ρυθμισεις). Και στα developer options ενεργοποιουμε το usb debbuging.

2)Συνδεουμε το κινητο με το Pc.

2) Rootαρουμε το κινητο με το vroot http://vroot.co/VRoot-download-1.7.3.zip

3)Παιρναμε την custom recovery cmw 6.0.4.7 https://yadi.sk/d/JvtBaN5rQqwY8

4) Παιρναμε στο κινητο αυτο http://pan.baidu.com/share/init?shareid=1971585696&uk=2971899738 (με κωδικο h1io)

και οποια gapps μας βολευουνε απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942

5) Μπαινουμε στην recovery, data factory reset dyo fores.

6) Και φλασαρουμε την rom που κατεβασαμε και reboot το κινητο να ανοιξει κανονικα.

7) Ξαναμπαινουμε στην recovery και φλασαρουμε και τα gapps που κατεβασαμε. Reboot και ετοιμοι.

 

Γ) Oσοι εχετε custom rom ξερετε, απλα κανετε τα βηματα απο το (Β-4) και μετα.

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τη rom απο XDA https://yadi.sk/d/eIvWBvZAVKVQ3, κι εχω θεματάκι!

Το κινητό κολλάει στο logo τησ nubia και μπουτάρει στο cwm recovery.

Τι κάνω? Δε μπορώ να ανοίξω το κινητο!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα κι πέρασα το Miui 4.7.25 με τα πολλά.

¨εκανα mount sd card και εκεί κάπου μέσα πέρασα τη ρομ>

1) Υπάρχει κάποιος τρόποσ να περάσω τη ρομ στο κινητό σε περίπτωση που αυτό είναι κολλημένο στο cwm? και ο υπολογιστής

δε το βλέπει?

2) Επιχε'ιρησα να περάσω τη rom http://pan.baidu.com/share...&uk=2971899738 αλλά το κινητό έκανε boot στη recovery.

Είναι δυνατό να μην είμαι πια rooT?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα κι πέρασα το Miui 4.7.25 με τα πολλά.

¨εκανα mount sd card και εκεί κάπου μέσα πέρασα τη ρομ>

1) Υπάρχει κάποιος τρόποσ να περάσω τη ρομ στο κινητό σε περίπτωση που αυτό είναι κολλημένο στο cwm? και ο υπολογιστής

δε το βλέπει?

2) Επιχε'ιρησα να περάσω τη rom http://pan.baidu.com/share...&uk=2971899738 αλλά το κινητό έκανε boot στη recovery.

Είναι δυνατό να μην είμαι πια rooT?

 

 

Για καποιο λογο και εγω περασα απο την miui 4.7.18 στην επισημη 2.06 και εχασα το root... και δε ρουταρετε και η ατιμη η ui2 της nubia...

 

αλλα μετα γυρισα στην επισημη 1.30 την ροοταρα και περασα την 2.06 daviking... και εχω ροοτ.

αν κρατησεις πατημενο το vol up kai vol down kai power το κινητο γινεται κατι σαν aplo usb (εμενα μου βγαζει το pc καμια δεκαρια συσκευες ) οποτε περνας ετσι τo zip της ρομ.

αλλα δυστιχως μου χαλασε το vol up και δε ξερω γιατι... οποτε μπουταρω ρεκοβερι μονο μεσα απο to skriptaki στο pc....

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε,

από εμπειρία δική μου ξέρω πως αν δεν είναι φορτισμένο πάνω από το 50% κολλάει και δεν μπουτάρει.

Αστο να φορτίσει τελείως και μετά άνοιξε το. Να συγουρευτείς ότι είναι σβηστό όταν θα το βάλεις να φορτίσει.(το λογοτυπο θα ανάβει ετσι και αλλιώς).

Ενημερωτικά η συγκεκριμένη rom είναι η μονη με την οποία δουλεύουν όλα αψογα.(mms-data-gps κτλ.)λίγο με προβληματίζει το σήμα αλλά πιστεύω πως είναι χοροταξιακο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά η συγκεκριμένη rom είναι η μονη με την οποία δουλεύουν όλα αψογα.(mms-data-gps κτλ.)λίγο με προβληματίζει το σήμα αλλά πιστεύω πως είναι χοροταξιακο το θεμα...

 

 

 

για την miui λες?

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

¨εχω περάσει το miui 4.7.25 και δεν είμαι πια rooted!Πως μπορω να επιστρέψω στην επίσημη 1,30 κα μετά να βάλω την 2,0 μέσω cwm?

Δ ε μπορώ να βάλω ούτε την daviking μέσω recovery. Kαμιά ιδέα?

Edited by martini
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...