Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βρει την λύση σε αυτό φίλε μου. Απενεργοποιησε την αυξημένη ένταση στην τσέπη και θα φτιάξει. Μπορείς να γυρίσεις σε ΚΚ εύκολα με οντιν. Αναφορές υπάρχουν πιο πίσω.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιω Lolipop Greek Black Edition εδώ και 1 μήνα περιπου..Μπορώ να πω ότι σε πολλα πραγματα ειναι εναν τονο πιο αργη απο την ΚΚ. Σκεφτομαι να γυρισω με Odin σε ΚΚ. Θελω να ξερω αν αξιζει απο καποιον που εχει κανει ηδη downgrade σε ΚΚ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μια βοηθεια αν ξερει καποιος... εκανα downgrade απο lolipop σε kitkat και ειχα παρει τα παντα backup με το kies , μετα το downgrade εκανα restore με το kies ξανα αλλα δεν μου επαναφερει τις εφαρμογες ,, ξερει κανενας γιατι η πως γινεται σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα το τηλ πριν 3 μηνες ειχε την εφαρμογη s health με τη εκδοση 4.4.2 .Τωρα που τυχαια το εψαχνα με εναν φιλο που εχει το s5 και μου εδειχνε την εφαρμογη, την εψαξα στο δικο μου και δεν υπαρχει πουθενα .Χαθηκε λετε μετα την αναβάθμιση σε 5.0.1 ?
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα το τηλ πριν 3 μηνες ειχε την εφαρμογη s health με τη εκδοση 4.4.2 .Τωρα που τυχαια το εψαχνα με εναν φιλο που εχει το s5 και μου εδειχνε την εφαρμογη, την εψαξα στο δικο μου και δεν υπαρχει πουθενα .Χαθηκε λετε μετα την αναβάθμιση σε 5.0.1 ?

 

μήπως την έχεις απενεργοποιήσει μετά το τελευταίο φλασαρισμα?

ψάξε στο store να δεις.

αν λέει ενεργοποιήσει μάλλον αυτό έχεις κάνει... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις ξεφορτώθηκα την ασπρίλα :lol: γύρισα πάλι σε 4.4.2. greece black edition :D να επιβεβαιώσω κ εγώ οτι η διαδικασία που ειπώθηκε παραπάνω ισχύει !!! wipe data φλασάρισμα με odin ,εμένα εδώ μου κόλλησε στο λογότυπο της samsung , ξανά wipe .... και έτοιμο.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Με'γεια το καινούργιο παλιό λογισμικό και σε εσένα!χαχα Τελικά είμαστε πολλοί που γυρίσαμε πίσω. Ναι πάντως θέλει σίγουρα wipe ξανά μετά το φλασαρισμα γιατί κολλάει στο λογότυπο...
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 5.0.2 απόσο γνωρίζω έχει ενσωματωμένη επιλογή για themes όπου μπορείς να κατεβάσεις κάποιο black theme.Το θέμα είναι εαν θα βγει η έκδοση αυτή.Εαν δεν βγει τότε η μόνη επιλογή είναι καμιά custom ROM.Εγώ ακόμα με 4.4.2 είμαι και μπαταρία βγάζω κι εγώ 4,5-5 ώρες οθόνη αλλά με τη zerolemon 3000mAh.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Σαν ταχύτητα στα ίδια....στις ρυθμίσεις/προσβασιμότητα έχει κάτι αλλαγές για τα χρώματα της οθόνης και ένα βοηθητικό μενού για γρήγορη έναρξη εφαρμογών που "επιπλέει". Όχι σημαντικά πράγματα πάντως. Για την κάμερα ανέφεραν μερικοί ότι είναι καλύτερη αλλά δεν είδα εγώ διαφορά.
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Σε δύο πράγματα βελτιώθηκε και ξανάγινε όπως παλιά στην ταχύτητα στο κλείσιμο εφαρμογών και στην ταχύτητα στο άδειασμα της ράμ, στο να ανοίγει και να βρίσκει wifi παραμένει τραγικά αργό ακόμα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νέες εκδοσεις VDC VGR MOB με το 4788598 changelist. Για να δουμε.. η EUR εχει μεινει πισω..
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

εχω ενα s4mini και θελω να ρωτησω πως μπορω να δω καποια επαφη την στιγμη που μιλαω με καποιον?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το πλήκτρο που σε πάει στη home screen και από εκεί επέλεξε τις επαφές μετά, για να ξανά εμφανίσεις την κλήση αν θες σύρε με τα δάχτυλα από το πάνω μέρος της οθόνης προς τα κάτω
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την αναβαθμιση που ειχα στο 5.0.1 με το 4788598 changelist της VDC (Vodafone Τσεχιας) που βγηκε τωρα αυτες τις μερες μετα απο συντομη χρηση τα πρωτα συμπερασματα ειναι εντυπωσιακα θα ελεγα, παντα γυρω απο το θεμα της ταχυτητας, γιατι απο εμφανιση ειναι τα ιδια. Δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα για να δω αν υπαρχουν νεα χαρακτηριστικα, εαν καποιος την εχει δοκιμασει ας γραψει κατι :happy: Παντως το μεγαλυτερα θεμα της lollipop μετα απο την εμφανιση της ασπριλας & τα στρογγυλα παντου, δηλαδη το lag, εχει εντελως εξαφανιστει. Η εκκαθαριση της RAM καθως και τον προσφατων εφαρμογων μετα απο παρατεταμενο πατημα του home button ειναι πια ακαριαια. Κι γενικα το τηλεφωνο δινει την αισθηση μεγαλης ταχυτητας, σιγουρα στα επιπεδα της KIT KAT. Επιτελους!!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ πριν λίγο την αναβάθμιση για Vodafone Ελλάδας VGR. Δεν υπάρχει πουθενά αναλυτικά το τι διορθώνει;

... Πάντως δείχνει όντως πιο σβέλτο!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα γαλλικο 9506..μετά από service σε πολυ γνωστό κατάστημα μου έκαναν αναβάθμιση σε lollipop ,αν και τους ζητησα αν ειναι δυνατόν να μη γίνει.Από τότε μου εμφανιζε μια ειδοποίηση ασγαλείας,οτι κάποια εφαρμογή ζητά πρόσβαση σε κάποια αρχεία.

Μίλησα με την εταιρία,έκανα factory reset... το εβαλα σε save mode οπως μου είπαν αλλα εξακολουθούσε το πρόβλημα..το έστειλα για να μου ξαναπεράσουν το πρόγραμμα αλλά και να ψάξουν γιατί καμιά φορά χρειάζεται 5 ώρες να φορτίσει ..παραλαμβάνω αύριο ,χωρις το πρόβλημα ελπίζω.

Εχεις κανείς ανάλογη εμπειρία ;

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο. Κανενα παρομοιο προβλημα δεν εχει πεσει στην υποληψη μου. Πως εκαναν την αναβαθμιση ενω τους ειπες να μην το κανουν? Δεν αναφερεις βεβαια τι προβλημα ειχε το κινητο σου για να το πας για sevice, ποια εφαρμογη ειναι για να εκφερουμε γνωμη ή αν το πηγες σε εξουσιοδοτημενο samsung. Χωρις να ειμαι ειδικος, ισως να μπορουσες να του ξαναπερασεις το λογισμικο μεσω Odin κανοντας factory reset, και να εβλεπες αν θα γινοταν κατι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα! Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος, επιθυμώ να κάνω root σε Samsung Galaxy S4 (GT-I9506). Έχω βρει αρκετά βοηθήματα για το πώς γίνεται απλά υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα. Όλα τα βοηθήματα αναφέρονται για built id LRX22C.I9506XXUDOA6 ενώ η συσκευή μου αναφέρει built id LRX22C.I9506XXUDOD6. Μπορώ να κάνω κανονικά την διαδικασία όπως αναφέρεται για το built id UDOA6 ή θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην συσκευή μου? Τέλος να σας πω ότι τρέχω Android 5.0.1 – Lollipop.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...