Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι ακριβως.. το s4 i9506 δεν εχει να ζηλεψει τπτ απο τα καινουρια!!ειναι μια χαρα κινητο!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια εχω κατεβασει την I9506XXUDOB5_I9506YURDOB1_EUR απο sammobile και θα ηθελα να κανω downgrade μεσω odin σε kk ξανα ξερει κανεις πως γινεται ?? διοτη προσπαθω το odin παιρναει αλλα το κινητο κολλαει στο λογοτυπο samsung και δεν συνεχιζει :/
GT-I9506 :D
Link to comment
Share on other sites

Θέλει φορματ τωρα γιαυτο δεν ανοίγει. Κάνε απο το αρχικο μενου...

Είναι κατι σημαντικό αυτο για όσους κανουν επιστροφη σε κιτκατ. Χρειάζεται φορματ μετα το περασμα της κιτκατ αλλιώς το κινητό μένει στο λογότυπο της σαμσουνγκ.

Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω κατεβασει την I9506XXUDOB5_I9506YURDOB1_EUR απο sammobile και θα ηθελα να κανω downgrade μεσω odin σε kk ξανα ξερει κανεις πως γινεται ?? διοτη προσπαθω το odin παιρναει αλλα το κινητο κολλαει στο λογοτυπο samsung και δεν συνεχιζει :/

 

Θέλει φορματ τωρα γιαυτο δεν ανοίγει. Κάνε απο το αρχικο μενου...

Είναι κατι σημαντικό αυτο για όσους κανουν επιστροφη σε κιτκατ. Χρειάζεται φορματ μετα το περασμα της κιτκατ αλλιώς το κινητό μένει στο λογότυπο της σαμσουνγκ.

 

Αν μπορείτε αναφέρετε αν σας 'εγραψε ο knox με το downgrade γιατί με ενδιαφέρει να κάνω και εγώ.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το ιδιο κανει μηπως πρεπει να κανω factory data και μετα το περασμα απο το odin η φταει κατι αλλο ???? επισης εχω βαλει την 5.0.1 LP μεσω odin την black edition για Ελλαδα μπας και φευγανε καποια bug σε widget που εβλεπα αλλα ματαια μηπως δημιουργει αυτο καποιο θεμα ??
GT-I9506 :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που έχω καταλάβει είναι πως κάποιες εφαρμογές δεν είναι ακόμα πλήρως συμβατές με την Lollipop και δεν φτάνει για αυτό η Samsung και η Google αλλά οι ίδιες οι εφαρμογές. Και το λέω έχοντας κράξει αρκετά στην αρχή την Samsung για την Lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα πιστευω πως πως το lollipop ειναι εντελως λαθος φτιαγμενο για τις συσκευες samsung απο το χρωμα και μονο επισης δεν προσφερει κατι παραπανω απο την κκ οποτε ποιος ο λογος να τρωμε ολη την ασπριλα στην μαπα ? .... τελικα φιλε κανω κατι λαθος ??? :lol:
GT-I9506 :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αποφάσισα να μην βάλω ακόμα Lolipop. Αυτά τα παστέλ χρώματα μου φέρνουν κάτι από αισθητική καμπινέ. Σαν τα πλακάκια της τουαλέτας ένα πράγμα. Τα θεωρώ πραγματικά άσχημα. Πραγματικά δεν ξέρω αν θα την περάσω ακόμα και όταν σταθεροποιηθεί. Δεν μου αρέσει να ανοίγω το κινητό μου και να χαλιέμαι. Θα περιμένω μπας και μου περάσει αυτή η απογοήτευση ή βγει τίποτα από xda, cyanogen μεριά με διαφορετικά χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έβαλα τελικά την Lollipop ειλικρινά δεν είδα κάτι το φοβερό. Απλά τα εικονίδια κτλ δείχνουν λίγο πιο μοντέρνα ενώ δυστυχώς η ασπριλα είναι ψιλοαθλια στο black edition αλλά και γενικότερα.

 

Το μόνο καλό είναι ότι έχω την επιλογή LTE που δεν την ειχα στην ΚΚ και για αυτό τον λογο και θα παραμείνω στην Lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έβαλα τελικά την Lollipop ειλικρινά δεν είδα κάτι το φοβερό. Απλά τα εικονίδια κτλ δείχνουν λίγο πιο μοντέρνα ενώ δυστυχώς η ασπριλα είναι ψιλοαθλια στο black edition αλλά και γενικότερα.

 

Το μόνο καλό είναι ότι έχω την επιλογή LTE που δεν την ειχα στην ΚΚ και για αυτό τον λογο και θα παραμείνω στην Lollipop.

 

Όταν λες επιλογή Lte εννοείς το 4g; Γιατί και με την ΚΚ μια χαρά 4g έδειχνε και έπιανε (25mbps είχα πιάσει στο κέντρο της Θεσσαλονίκης με ΚΚ)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε αναφέρετε αν σας 'εγραψε ο knox με το downgrade γιατί με ενδιαφέρει να κάνω και εγώ.:)

Μετα απο προσπαθεια τα καταφερα και γυρισα πισω στην κκ και δεν εγραψε ο knox οποτε παιξε αφοβα αν και νομιζω οτι η εγγυηση ειναι λιγο βλκια κατα την γνωμη μου διοτη ουσιαστικα σε καλυπτει αν εχει καποιο εργοστασιακο θεμα το κινητο

GT-I9506 :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αποφάσισα να μην βάλω ακόμα Lolipop. Αυτά τα παστέλ χρώματα μου φέρνουν κάτι από αισθητική καμπινέ. Σαν τα πλακάκια της τουαλέτας ένα πράγμα. Τα θεωρώ πραγματικά άσχημα. Πραγματικά δεν ξέρω αν θα την περάσω ακόμα και όταν σταθεροποιηθεί. Δεν μου αρέσει να ανοίγω το κινητό μου και να χαλιέμαι. Θα περιμένω μπας και μου περάσει αυτή η απογοήτευση ή βγει τίποτα από xda, cyanogen μεριά με διαφορετικά χρώματα.

 

Να δούμε πότε θα καταλάβουνε εκεί στην Google (αν το καταλάβουν ποτέ) ότι σε κάποιους δεν αρέσει αυτή η ασπρίλα και όχι μόνο

Ας δώσουν την δυνατότητα να αλλάζει.

Κάτι που κάνουν οι περισσότερες εφαρμογές από developers που σέβονται τα διαφορετικά γούστα.

Link to comment
Share on other sites

Καθώς δεν έχω μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημενος από την μπαταρία του S4 που συνήθως μου βγάζει περίπου 4.30 - 4.45 ώρες screen on time αποφάσισα να το ψάξω λιγάκι με διαφορετικές ρυθμίσεις κτλ. Αφού λοιπόν απενεργοποιησα ότι εφαρμογή δεν χρησιμοποιώ χωρίς να δω κάποια σοβαρή βελτίωση τελικά ενεργοποίησα εξαρχής το power saving και τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά χωρίς πραγματικά να δω κάποια ιδιαίτερη καθυστέρηση στην λειτουργία του κινητού.

 

 

 

http://i1375.photobucket.com/albums/ag463/gpgalanis/Screenshot_2015-04-08-18-25-57_zpsokmcachr.png' alt='Screenshot_2015-04-08-18-25-57_zpsokmcachr.png'>

 

http://i1375.photobucket.com/albums/ag463/gpgalanis/Screenshot_2015-04-08-18-26-14_zps0hvpt5em.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες επιλογή Lte εννοείς το 4g; Γιατί και με την ΚΚ μια χαρά 4g έδειχνε και έπιανε (25mbps είχα πιάσει στο κέντρο της Θεσσαλονίκης με ΚΚ)

 

Ούτε εμένα δέν δείχνει το lte η ο 4g. Που υπαρχει αυτή η επιλογή μπορει να με βοηθήσει κανενας μήπως. Έχω kit kat.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα δέν δείχνει το lte η ο 4g. Που υπαρχει αυτή η επιλογή μπορει να με βοηθήσει κανενας μήπως. Έχω kit kat.

 

για να σου δείξει και να συνδεθεί ως 4G πρέπει να έχεις κάνει αίτηση στον παροχο σου με τηλεφωνική επικοινωνία για ενεργοποίηση.

(αυτό είναι σίγουρο για καρτοκινητά, για συνδέσεις νομίζω δεν χρειάζεται. *με κάθε επιφύλαξη για τις συνδέσεις)

Link to comment
Share on other sites

για να σου δείξει και να συνδεθεί ως 4G πρέπει να έχεις κάνει αίτηση στον παροχο σου με τηλεφωνική επικοινωνία για ενεργοποίηση.

(αυτό είναι σίγουρο για καρτοκινητά, για συνδέσεις νομίζω δεν χρειάζεται. *με κάθε επιφύλαξη για τις συνδέσεις)

 

Καρτοσύνδεση έχω αλλα μηπως θέλει αλλαγή καρτας δεν ξέρω. Παντως ευχαριστω πολύ και καλή Ανασταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να σου δείξει και να συνδεθεί ως 4G πρέπει να έχεις κάνει αίτηση στον παροχο σου με τηλεφωνική επικοινωνία για ενεργοποίηση.

(αυτό είναι σίγουρο για καρτοκινητά, για συνδέσεις νομίζω δεν χρειάζεται. *με κάθε επιφύλαξη για τις συνδέσεις)

 

Καρτοσύνδεση έχω αλλα μηπως θέλει αλλαγή καρτας δεν ξέρω. Παντως ευχαριστω πολύ και καλη Ανασταση

Link to comment
Share on other sites

Κανεις αίτηση για το 4g. Ετσι έκανα και εγω με σύνδεση κοσμοτε. Άλλαξα βέβαια και σιμ αλλα ηταν παλια. Εγω δεν ειχα θεμα με την ένδειξη και ας πηγα λολιποπ - κιτκατ και τούμπαλιν κάμποσες φορες.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όταν είχα βονταφον και είχα κιτ κατ τότε δεν χρειαζόταν να κάνεις καμιά αίτηση για να έχεις 4g απλά πάς σε μιά βόνταφον και αγοράζεις μια καινούρια sim 4g, so simple
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα αναφερεις. Σου "γράφουν" στο σύστημα οτι εχεις 4G και σου πουλάνε και μια κάρτα σιμ! Αν δηλωσουν το ΙΜΕΙ της σιμ οτι μπορει να έχει και 4G τελείωσε.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εκανα αναβαθμηση το samsung s4 κινητο απο κκ σε lollipop, και το πρωτο προβλημα εμφανηστικε. μετγα απο καποια κλιση μου μειωνεται αυτοματα η ενταση του κουδουνισματοσ το ringtone εχει καποιος το ιδιο προβλημα? πως μπορω να γυρισω πισω σε κκ εκδοση? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...