Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην λέμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια παιδιά! Σε όλα φαίνονται! Και εγώ 4εχω τσεκάρει και στα 4 είδα... Όπως και σε νεξους και σε άλλα μοντέλα... Το θέμα είναι να μην φαίνονται σε φυσιολογικές συνθήκες και φυσιολογικές γωνίες θέασης! Το να δεις γραμμές υπό γωνία στον ήλιο ή άμα κοιτάξεις το κινητό σου από μισο εκατοστό σε λευκό φόντο είναι φυσιολογικό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Παιδιά το θέμα αυτό το είχαμε ξανά ανάλυση και παλιότερα μην σκατε για της γραμμές.. Ούτε αυτοί που το έχουν ούτε αυτοί που σκέφτονται να το πάρουν.. Πολύ αξία του δώσαμε.. Στην καθημερινή χρήση μέσα έξω απ το σπίτι δεν φαίνονται ούτε υπάρχει πρόβλημα πρέπει κανείς να το ψάξει πολύ για να της δει υπό γωνία κλπ Μόνο αν σε κάποιον φαίνονται πάρα πολύ και μέσα στο σπίτι και παντού έντονα που δεν νομίζω να υπάρχει κανείς τέτοιος τότε ίσως θα μιλάγαμε για προβλήμα και σέρβις αλλά έτσι ούτε για σκέψη!!! Γιαυτό χαρείτε το κινητό σας και αφήστε της λασπολογίες μερικοί.... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

:)

Καλημέρα. Παιδιά το θέμα αυτό το είχαμε ξανά ανάλυση και παλιότερα μην σκατε για της γραμμές.. Ούτε αυτοί που το έχουν ούτε αυτοί που σκέφτονται να το πάρουν.. Πολύ αξία του δώσαμε.. Στην καθημερινή χρήση μέσα έξω απ το σπίτι δεν φαίνονται ούτε υπάρχει πρόβλημα πρέπει κανείς να το ψάξει πολύ για να της δει υπό γωνία κλπ Μόνο αν σε κάποιον φαίνονται πάρα πολύ και μέσα στο σπίτι και παντού έντονα που δεν νομίζω να υπάρχει κανείς τέτοιος τότε ίσως θα μιλάγαμε για προβλήμα και σέρβις αλλά έτσι ούτε για σκέψη!!! Γιαυτό χαρείτε το κινητό σας και αφήστε της λασπολογίες μερικοί.... ;) ;)

σωστος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

ειμαι κάτοχος εδω και 5 μερες ενος λευκού g2 ερχόμενος απο s3. το τηλ ειναι 403 ιταλικο αγορασμένο απο kaiser και εχω να πω οτι αυτα με γραμμές και τέτοια ειναι πολυ τραβηγμένα εγω προσωπικά δεν ειδα τιποτα σε απλη καθημερινή χρηση βεβαια δεν πηγα στον ηλιο να το ψάξω λεπτομερώς αλλα ετσι απλα και με 50 % φωτισμο δεν εχω δει τιποτα. το τηλεφωνο ειναι υπεροχο και επαθα πλακα με την μπαταρια του καθώς με την ιδια χρηση το s3 δεν κρατουσε ουτε το μισο απ οτι το g2 αρκει να σας πω οτι το εχω φορτίσει μονο μια φορα απο την μερα που το πείρα και το έστησα κιολας με τις αγαπημενες μου εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά το θέμα αυτό το είχαμε ξανά ανάλυση και παλιότερα μην σκατε για της γραμμές.. Ούτε αυτοί που το έχουν ούτε αυτοί που σκέφτονται να το πάρουν.. Πολύ αξία του δώσαμε.. Στην καθημερινή χρήση μέσα έξω απ το σπίτι δεν φαίνονται ούτε υπάρχει πρόβλημα πρέπει κανείς να το ψάξει πολύ για να της δει υπό γωνία κλπ Μόνο αν σε κάποιον φαίνονται πάρα πολύ και μέσα στο σπίτι και παντού έντονα που δεν νομίζω να υπάρχει κανείς τέτοιος τότε ίσως θα μιλάγαμε για προβλήμα και σέρβις αλλά έτσι ούτε για σκέψη!!! Γιαυτό χαρείτε το κινητό σας και αφήστε της λασπολογίες μερικοί.... ;) ;)

 

Πολυ σωστος!

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

λεω να το παρω απο ebay. αυτος εδω http://www.ebay.com/itm/Brand-new-LG-G2-D802-Latest-Model-16GB-White-Unlocked-Smartphone-/171346393990?pt=Cell_Phones&hash=item27e50a7b86 απο hong kong το χει λιγοτερο απο 300 ευρω.ξερει κανεις τι παιζει με το τελωνειο?

 

Φίλε επειδή και εγώ ψάχτηκα, από Hong Kong και γενικά χώρες εκτός Ε.Ε πληρώνεις τα έξοδα τελωνείου. Εγώ στις 11 του μήνα το παρήγγειλα από το Γερμανικό amazon (396€). Στις 19 το έστειλαν από εκεί και τώρα περιμένω.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

ειμαι κάτοχος εδω και 5 μερες ενος λευκού g2 ερχόμενος απο s3. το τηλ ειναι 403 ιταλικο αγορασμένο απο kaiser και εχω να πω οτι αυτα με γραμμές και τέτοια ειναι πολυ τραβηγμένα εγω προσωπικά δεν ειδα τιποτα σε απλη καθημερινή χρηση βεβαια δεν πηγα στον ηλιο να το ψάξω λεπτομερώς αλλα ετσι απλα και με 50 % φωτισμο δεν εχω δει τιποτα. το τηλεφωνο ειναι υπεροχο και επαθα πλακα με την μπαταρια του καθώς με την ιδια χρηση το s3 δεν κρατουσε ουτε το μισο απ οτι το g2 αρκει να σας πω οτι το εχω φορτίσει μονο μια φορα απο την μερα που το πείρα και το έστησα κιολας με τις αγαπημενες μου εφαρμογες.

Ακριβως το ιδιο ικανοποιημενος ειμαι κι εγω.πρωην κατοχος s3 και τωρα του g2.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνει ένα φίλος κινητό και επειδή είναι άσχετος το ανέθεσε σε μένα. Είχε αρχικό budget 250 ευρώ αλλά τον έψησα να ανέβει λίγο για να πάρει το g2. Ήθελα να ρωτήσω αν αναμένετε πτώση τιμής τώρα σύντομα γιατί έχει μείνει και χωρίς κινητό και δεν μπορεί να περιμένει πολύ. Επίσης πρέπει να προσέξω κάτι σχετικά με την παρτίδα του κινητού? Από που φαίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνει ένα φίλος κινητό και επειδή είναι άσχετος το ανέθεσε σε μένα. Είχε αρχικό budget 250 ευρώ αλλά τον έψησα να ανέβει λίγο για να πάρει το g2. Ήθελα να ρωτήσω αν αναμένετε πτώση τιμής τώρα σύντομα γιατί έχει μείνει και χωρίς κινητό και δεν μπορεί να περιμένει πολύ. Επίσης πρέπει να προσέξω κάτι σχετικά με την παρτίδα του κινητού? Από που φαίνεται αυτό?

 

εχει πεσει στα 311 ... μπορει να μειωθει κι αλλο , σε λιγο βγαινει το g3 ...

αλλα αν δεν εχει κινητο , ξερω γω , μπορει να παρει και 10-15 μερες , δεν ξερουμε

 

κατασκευη φαινεται απο το serial number πχ στο καιζερστορ που πηρε ενας φιλος

εχει ιταλικα με sn 403 δηλαδη κατασκευαστηκε τον μαρτιο του 14 ...

γενικα οι τελευταιες παρτιδες απο 402 δεν εχουν τα προβληματα που υπηρχαν παλια ... τωρα αν εισια ατυχος , μπορει να σου τυχει κατι .. αλλα θα ειναι ευρωπαϊκο οποτε το πας στο σερβις και στο φτιαχνουν δωρεαν

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει στα 311 ... μπορει να μειωθει κι αλλο , σε λιγο βγαινει το g3 ...

αλλα αν δεν εχει κινητο , ξερω γω , μπορει να παρει και 10-15 μερες , δεν ξερουμε

 

κατασκευη φαινεται απο το serial number πχ στο καιζερστορ που πηρε ενας φιλος

εχει ιταλικα με sn 403 δηλαδη κατασκευαστηκε τον μαρτιο του 14 ...

γενικα οι τελευταιες παρτιδες απο 402 δεν εχουν τα προβληματα που υπηρχαν παλια ... τωρα αν εισια ατυχος , μπορει να σου τυχει κατι .. αλλα θα ειναι ευρωπαϊκο οποτε το πας στο σερβις και στο φτιαχνουν δωρεαν

 

Το ξέρω ότι βγαίνει το G3 γιατί το περιμένω για μένα;), γι'αυτό λέω μήπως πέσει αλλά μάλλον θα το πάρω τώρα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε το G2 με sn που ξεκινάει με 403 μου εχει βγάλει αδικαιολόγητα γρατζουνιές.

Υποψιάζομαι σιωπηρή υποβάθμιση του μοντέλου απο την lg και μη χρησιμοποίση gorilla glass...

Για περισσότερα εδω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394674

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, διαβαζω συνεχως απο χρηστες εδω μεσα ολο προβληματα. Μα καθετες γραμμες, μα χαρακιες απο την original θηκη, μια δεν εχει gorilla glass. Τι γινεται; Τζαμπα περιμενουμε να πεσει η τιμη του να το τσιμπησουμε; Αν βαλεις κ τη μη αποσπωμενη μπαταρια κ τα 16 GB, θα με πιασει μελαγχολια!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, διαβαζω συνεχως απο χρηστες εδω μεσα ολο προβληματα. Μα καθετες γραμμες, μα χαρακιες απο την original θηκη, μια δεν εχει gorilla glass. Τι γινεται; Τζαμπα περιμενουμε να πεσει η τιμη του να το τσιμπησουμε; Αν βαλεις κ τη μη αποσπωμενη μπαταρια κ τα 16 GB, θα με πιασει μελαγχολια!

Μην σε πιανει μελαγχολια, παρε κατι αλλο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, διαβαζω συνεχως απο χρηστες εδω μεσα ολο προβληματα. Μα καθετες γραμμες, μα χαρακιες απο την original θηκη, μια δεν εχει gorilla glass. Τι γινεται; Τζαμπα περιμενουμε να πεσει η τιμη του να το τσιμπησουμε; Αν βαλεις κ τη μη αποσπωμενη μπαταρια κ τα 16 GB, θα με πιασει μελαγχολια!

 

οι καθετες γραμμες ειναι υπο συγκεκριμενη γωνια και κατω απο το δυνατο φως...

και με κλειστη οθονη .. δεν ειναι πτοβλημα της lg , ειναι λογω του lcd panel ...

 

για την θηκη δεν ξερω , δεν το εχουν ολοι το προβλημα , αλλα εμενα ετσι κι αλλιως δεν μου αρεσει η συγκεκριμενη ... επισης βαζεις ενα tempered glass και ηρεμησες ....

 

τωρα για το αλλο το παιδι ια το παει στο σερβις και θα του το φτιαξουν ..

δεν νομιζω να εκανε η lg αυτο που λεει

 

για την χωρητικοτητα υπαρχουν στικακια πολυ μικρα σε μεηεθος ..

καλο θα ηταν να εβγαζαν το κορεατικο παντου αλλα ...

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, διαβαζω συνεχως απο χρηστες εδω μεσα ολο προβληματα. Μα καθετες γραμμες, μα χαρακιες απο την original θηκη, μια δεν εχει gorilla glass. Τι γινεται; Τζαμπα περιμενουμε να πεσει η τιμη του να το τσιμπησουμε; Αν βαλεις κ τη μη αποσπωμενη μπαταρια κ τα 16 GB, θα με πιασει μελαγχολια!

 

Λοιπον φιλε ειχα το τηλεφωνο απο τελος Δεκεμβρη και δεν ειχα ουτε γραμμες ουτε προβλημα με το Gps και δεν ειχα κανενα προβλημα με την θηκη.

Σε ενα φορουμ περα απο τα καλα σχολια οι περισσοτεροι θα γραφουμε ερωτησεις για προβληματα που αντιμετωπισαμε.Και εγω τοτε τα ιδια διαβαζα. Ειναι απο τα καλυτερα τηλεφωνα της αγορας το G2.

συγνωμη που φαινομαι καθετος σε αυτο που λεω αλλα ειναι αληθεια.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

@stamatis 3133 ΑΥΤΟ θελω, μου χει κατσει!

@answer13 Να σαι καλα, με ηρεμεις!

@tpal Σ' ευχαριστω, με ξεαγχωνεις!

 

Δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παιρνω συχνα ακριβο κινητο οποτε το σκεφτομαι πολυ πριν προβω στην αγορα του!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παιρνω συχνα ακριβο κινητο οποτε το σκεφτομαι πολυ πριν προβω στην αγορα του!

 

Και πολυ καλα κανεις αλλα μην τρελαθεις κιολας. Πιστευω οτι δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Μπορεις να προτιμησεις καταστημα με DOA να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για να εκπροσωπηθούν επαρκώς και τα θετικά, προσθέτω και τη δικιά μου καλή μαρτυρία :)

 

Τεχνικά το τηλέφωνο είναι άρτιο, με εξαιρετικά χαρακτηριστικά σε ελκυστική τιμή. Το μόνο μειονέκτημα που θα έβλεπα άμεσα είναι ότι τα ελάχιστα bezels το κάνουν ευπαθές σε πτώσεις (αν πιστέψουμε τα drop tests που κυκλοφορούν).

Άξιο λόγου είναι και ότι η LG έχει από τις καλύτερες αντιπροσωπείες στην Ελλάδα, αν και πραγματικά δεν θεωρώ ότι έχεις σοβαρές πιθανότητες για πρόβλημα σε νέο G2.

 

Όσοι φίλοι το βλέπουν/πιάνουν/χρησιμοποιούν έχουν εντυπωσιαστεί - ένας άλλαξε 2 iPhones 4S με δύο G2.

 

To μόνο πρόβλημα με το G2 είναι ότι κυκλοφορεί το G3 με αποσπώμενη μπαταρία, SD, και πιο ωραία υψή στο υλικό και τα πλήκτρα. Για την ανάλυση δε λέω τίποτα, γιατί είναι υπερβολή :).

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κι αυτο με την ελευση του G3 οτι απο τη μια θα χεις κι αλλη επιλογη, ειδικα το μοντελο με τα 32 GB μνημη κ τα 3GB RAM, πιστευω θα πεσει κ αρκετα η τιμη του G2, δεν μπορει να κανει 599 το καινουργιο κ 449 το παλιο ειδικα σε καταστηματα οπως πλαισιο κτλ! Γενικα στη ζωη μου τα ψειριζω ολα ωστε να κανω οσο το δυνατον καλυτερες επιλογες. Βεβαια τιποτα δεν ειναι τελειο!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κι αυτο με την ελευση του G3 οτι απο τη μια θα χεις κι αλλη επιλογη, ειδικα το μοντελο με τα 32 GB μνημη κ τα 3GB RAM, πιστευω θα πεσει κ αρκετα η τιμη του G2, δεν μπορει να κανει 599 το καινουργιο κ 449 το παλιο ειδικα σε καταστηματα οπως πλαισιο κτλ! Γενικα στη ζωη μου τα ψειριζω ολα ωστε να κανω οσο το δυνατον καλυτερες επιλογες. Βεβαια τιποτα δεν ειναι τελειο!

 

Πιο ρεαλιστικά θα έλεγα 300€ το G2 και 450€ το G3, όταν ισορροπήσουν οι τιμές κατά Σεπτέμβρη μεριά. Όχι σε πλαίσια κλπ εννοείται :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε ειχα το τηλεφωνο απο τελος Δεκεμβρη και δεν ειχα ουτε γραμμες ουτε προβλημα με το Gps και δεν ειχα κανενα προβλημα με την θηκη.

Σε ενα φορουμ περα απο τα καλα σχολια οι περισσοτεροι θα γραφουμε ερωτησεις για προβληματα που αντιμετωπισαμε.Και εγω τοτε τα ιδια διαβαζα. Ειναι απο τα καλυτερα τηλεφωνα της αγορας το G2.

συγνωμη που φαινομαι καθετος σε αυτο που λεω αλλα ειναι αληθεια.

 

Ακριβως.συμφωνω απολυτα.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Το εχω πανω απο 2 μηνες και το τηλεφωνο απλα ειναι φανταστικο!!

Αφηστε τις γραμμες,τις γρατζουνιες και δεν ξερω και τι αλλο και ευχαριστηθειτε το γιατι πραγματικα ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο για τα λεφτα του...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.συμφωνω απολυτα.

Σε ευχαριστω :p

Το εχω πανω απο 2 μηνες και το τηλεφωνο απλα ειναι φανταστικο!!

Αφηστε τις γραμμες,τις γρατζουνιες και δεν ξερω και τι αλλο και ευχαριστηθειτε το γιατι πραγματικα ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο για τα λεφτα του...

 

Ακριβως.Μπαινω και σε αλλα sites και υπαρχουν ατομα που λογο του οτι η LG εχει κανει χαζομαρες παλαιοτερα,δεν την εμπιστευονται και προσπαθω να τους εξηγησω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα flagships και δυσκολα το καταλαβαινουν και πανε σε λυσεις S4 κλπ λογο marketing

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το lg g2 από εδώ http://www.katanou.gr/index.php?route=product/product&product_id=323 τα 300 euro μου φαινοντε δελεαστικά . Αξίζει η αγορά ? Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά αντίστοιχο ? Τα 16gb είναι λίγα ? Ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

To κατάστημα δεν το ξέρω αλλά τσέκαρε κάποιο με περισσότερες αξιολογήσεις για μεγάλες αγορές....

 

Το G2 αξίζει με 1000... Αλλά πες τι ζητάς από ένα κινητό για αν σου πούμε και περισσότερα....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...