Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά και εγω θέλω να το βγάλω αλλά τραβάω και φοβάμαι μην το σπάσω

Παρε ενα πλαστικο εργαλειο ή μια τηλεκαρτα πχ και χωσ'το σε ενα ανοιγμα και τσουλα το περιμετρικα της συσκευης μεχρι να ανοιξουν ολα τα κλιπσακια. Δες βιντεακια στο youtube, ειναι πολλα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρε ενα πλαστικο εργαλειο ή μια τηλεκαρτα πχ και χωσ'το σε ενα ανοιγμα και τσουλα το περιμετρικα της συσκευης μεχρι να ανοιξουν ολα τα κλιπσακια. Δες βιντεακια στο youtube, ειναι πολλα.

 

Ok θα δοκιμάσω. Ευχαριστώ πολύ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξετε κάτω κάτω στα extra γράφει

H συσκευή διατίθεται με Αγγλική Γλώσσα μενού.

Άρα από ότι φαίνεται δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007586&sid=1

 

δηλ. δεν εχει ελληνικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

δηλ. δεν εχει ελληνικο μενου?

 

Πως είναι δυνατόν.

Αφού υπάρχουν όλες οι γλώσσες εγκατεστημένες.:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παρακαλω. πηρα τηλ. σε 2 μαγαζια to kinito.gr και στο mobilehellas.

Διαθεσημοτητα μηδεν.

Και στα 2 ευρωπαϊκο με 2 ετη εγγυηση.

Στα kaizer τιποτα. Καποιο αλλο εμπιστο μαγαζι;;; και εαν ξερετε να ειναι ελληνικο το κινητο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παρακαλω. πηρα τηλ. σε 2 μαγαζια to kinito.gr και στο mobilehellas.

Διαθεσημοτητα μηδεν.

Και στα 2 ευρωπαϊκο με 2 ετη εγγυηση.

Στα kaizer τιποτα. Καποιο αλλο εμπιστο μαγαζι;;; και εαν ξερετε να ειναι ελληνικο το κινητο.

Ευχαριστω.

 

Bird phone. Γιατί θες ελληνικό αν επιτρέπεται?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Bird phone. Γιατί θες ελληνικό αν επιτρέπεται?

επειδη διαβασα οτι καποιοι αγορασαν στις ιδιες τιμες ελληνικο να εξασφαλισω οτι δεν θα με πρησει η lg αν παθει κατι.

λευκο δεν εχει ομως :p:p:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

επειδη διαβασα οτι καποιοι αγορασαν στις ιδιες τιμες ελληνικο να εξασφαλισω οτι δεν θα με πρησει η lg αν παθει κατι.

λευκο δεν εχει ομως :p:p:lol::lol:

 

Καλώς τότε. Και ελληνικό να είναι μπορεί να σε στείλει η lg στο μαγαζί που το αγόρασες να ξερεις. Τεσπα

Τώρα για το χρώμα μην τα ξαναπώ. Το G2 μαύρο είναι πιο ωραίο. Χαχαχα αντικειμενικοτητα.

Πλακα κάνω φυσικά. Κανε υπομονή. Δύσκολο το λευκό

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν.

Αφού υπάρχουν όλες οι γλώσσες εγκατεστημένες.:confused:

 

πηρε κανεις τηλεφωνο από e-shop για να βεβαιωθούμε ότι εχει και ελληνικο μενου, γιατι τηλεφωνικα που μιλησα μαζι τους ΔΕΝ γνωριζαν...

Link to comment
Share on other sites

πηρε κανεις τηλεφωνο από e-shop για να βεβαιωθούμε ότι εχει και ελληνικο μενου, γιατι τηλεφωνικα που μιλησα μαζι τους ΔΕΝ γνωριζαν...

 

Προσωπικά δεν γνωρίζω καμία έκδοση του τηλεφώνου να μην υποστηρίζει Ελληνικά. Πάντως ακόμα και σε αυτή την περίπτωση μπορεί κανείς να του φλασάρει σύστημα από άλλη περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ακούσει τίποτα για διακοπή παραγωγής του LG G2; Γι' αυτό δεν είναι διαθέσιμο σε αρκετά μαγαζιά;

 

Μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο, δεδομένου ότι φαίνεται να πουλάει σαν τρελό. Ποτέ δεν ξέρεις, όμως...

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν ειναι αξιοπιστο αυτο εδω;

http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=670

 

Στο Σκρουτζ λιγο πιο κατω απο το 1ο εχει το Smarties & Mobile Hellas, ειναι 100000000% αξιοπιστα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρελαβα από το service της lg (PROCORDIA) και επιτελους δουλευει το μικρόφωνο.

Είπαν ότι άλλαξαν καλωδιοταινια και μου έκαναν και αναβάθμιση.Προφανως πέρασαν καθαρή την 4,4,2 αφού όταν τους το πήγα ειχα ήδη κάνει επαναφορά.Αρκετά καλο σέρβις μιας και το κινητό δεν ειχε την παραμικρή γρατζουνιά ή τριξιμο.

Να πώ εδω πώς δυστυχως το καιζερ store όπου το είχα αγοράσει δεν δεχτηκε να μου το αντικαταστήσει την 4η μερα που κατάλαβα πώς κάτι τρέχει και με παρέπεμψε στο σερβις.

Η συσκευη ειναι ελληνικη 401 παρτίδα και το πρόβλημα ηταν ότι στις κλησεις δεν με άκουγαν οι συνομιλητές.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρελαβα από το service της lg (PROCORDIA) και επιτελους δουλευει το μικρόφωνο.

Είπαν ότι άλλαξαν καλωδιοταινια και μου έκαναν και αναβάθμιση.Προφανως πέρασαν καθαρή την 4,4,2 αφού όταν τους το πήγα ειχα ήδη κάνει επαναφορά.Αρκετά καλο σέρβις μιας και το κινητό δεν ειχε την παραμικρή γρατζουνιά ή τριξιμο.

Να πώ εδω πώς δυστυχως το καιζερ store όπου το είχα αγοράσει δεν δεχτηκε να μου το αντικαταστήσει την 4η μερα που κατάλαβα πώς κάτι τρέχει και με παρέπεμψε στο σερβις.

Η συσκευη ειναι ελληνικη 401 παρτίδα και το πρόβλημα ηταν ότι στις κλησεις δεν με άκουγαν οι συνομιλητές.

 

Μα το Καιζερ στο ξεκαθαριζει οταν το αγοραζεις, ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ LG SAMSUNG SONY NOKIA MOTOROLA

Link to comment
Share on other sites

τελικα η παραγγελία εγινε απο εδω.

http://kinitomania.com/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1543&Itemid=0

ευρωπαικό μαλλον γερμανικο θα ειναι.

δεν εχω ξανααγορασει απο αυτο το καταστημα, διαβασα καλες επι το πλειστον κριτικες. Με την παραλαβη θα εχετε νεα μου:):)

Link to comment
Share on other sites

Μα το Καιζερ στο ξεκαθαριζει οταν το αγοραζεις, ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ LG SAMSUNG SONY NOKIA MOTOROLA

 

Και DOA λέει ότι έχει όμως, οπότε τι από τα 2 ισχύει?

Ότι και να λέει το κάθε κατάστημα, αν η LG Hellas προβλέπει αντικατάσταση, ζητάς αντικατάσταση βάση DOA.

Αν προβλέπει επισκευή, ζητάς επισκευή.

Ο φίλος όφειλε να επικοινωνήσει με την LG για το πρόβλημά του και μετά να πάει στο service, αν χρειαζόταν.

Εγώ έτσι έκανα στη δική μου περίπτωση και επέμεινα για αντικατάσταση.

Δεν υπήρχε περίπτωση να επισκευάσω 4 ημερών κινητό εφόσον η LG Hellas προέβλεπε αντικατάσταση για την περίπτωσή μου (dead pixel).

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρε κανείς από eshop να μάθουμε χώρα προέλευσης και παρτίδα?
Link to comment
Share on other sites

Και DOA λέει ότι έχει όμως, οπότε τι από τα 2 ισχύει?

Ότι και να λέει το κάθε κατάστημα, αν η LG Hellas προβλέπει αντικατάσταση, ζητάς αντικατάσταση βάση DOA.

Αν προβλέπει επισκευή, ζητάς επισκευή.

Ο φίλος όφειλε να επικοινωνήσει με την LG για το πρόβλημά του και μετά να πάει στο service, αν χρειαζόταν.

Εγώ έτσι έκανα στη δική μου περίπτωση και επέμεινα για αντικατάσταση.

Δεν υπήρχε περίπτωση να επισκευάσω 4 ημερών κινητό εφόσον η LG Hellas προέβλεπε αντικατάσταση για την περίπτωσή μου (dead pixel).

 

Aπό την procordia μου ειπαν πώς αν θελω μπορουσαν να επικοινωνησουν αυτοι με την lg και πώς ηταν πολύ πιθανό να μου εκαναν αντικατάσταση συσκευής.

Πώς όμως.

Θα επικοινωνουσαν με την lg και αν η lg ενεκρινε θα μου εδιναν ενα χαρτί να πάω πίσω στο καταστημα που το αγόρασα να μου εδινε άλλο.Αυτο βεβαια μου ειπαν πώς θα ηταν χρονοβόρο.

Έπειτα σκεφτηκα πώς όταν εγω αγόρασα την Παρασκευη το κινητό από kaizerstore ειχε άλλα δυο τεμάχια ελληνικά οπότε την τριτη που εγω πήγα στο σερβις σκεφτηκα πώς μεχρι να αποφασισει η lg να μου δωσει το οκ για αντικατάσταση, το καιζερ δεν θα ειχε συσκευη (ελληνικη) να μου δωσει και θα περιμενα ή θα επρεπε να πάρω ευρωπαική.Ετσι και αποφάσισα μια και η ζημια ηταν ''μικρή'' και αφου όλα τα άλλα δουλευαν σωστά (δεν ειχα θεμα με gps ουτε τριξίματα ουτε καμενα πιξελ ουτε τριγμους στο ακουστικό όπως εχει αναφερθει) ειπα να μην πάω για νεα συσκευη και μου βγάλει άλλα κουσούρια.

Εντυπωση μου εκανε το γεγονος πώς με ρώτησαν από που το εχω αγοράσει και μολις τους ειπα κουνησε το κεφάλι η κοπέλα και μου ειπε πώς ''αυτος δυσκολα θα σου κανει αντικατάσταση''.

Όλα αυτα θα πρέπει να τα σκεφτουν πολύ καλά αυτοι που υποστηριζουν πώς ''έλα μωρέ τι θα πάθει το κινητό'' και πάνε και αγοράζουν 32gb συσκευες απ έξω ή από εδω χωρις υποστηριξη από lg hellas και μετά θελω να τους δω τι θα κανουν αν τους καθοτανε περιπτωση σαν τη δική μου.

Εγώ που αγόρασα από το Κάιζερ στην Πανεπιστημίου αυτοπροσώπως ρώτησα επίμονα και μου είπαν ότι έχουν κανονικά DOA 7 ημερών. Υπάρχουν αρκετά Κάιζερ, είναι η ίδια εταιρεία άραγε;

 

Από εκει το πήρα και εγώ φίλε και η απάντηση τους οταν τους ρωτησα για το doa ηταν πώς ισχυει μονο αν πάς στο σπίτι το ανοιξεις και το κινητό δεν λειτουργει καθόλου και όχι αν κάποιο επιμερους εξαρτημα εχει ζημιά.Αυτη ηταν και η απάντησή τους όταν τους ειπα πως δεν δουλευει το μικρόφωνο.

Edited by malamadre
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που ξερω ειναι πως παρα την ατυχια που ειχα με το τηλεφωνο,το ειχα στα χερια μου 2 μερες αργοτερα.Καποιος που θα το παρει απ εξω θα το στερηθει για ενα μεγαλυτερο χρονικο διαστημα.Βεβαια ειναι και στο ποσο το εχει αναγκη καποιος ωστε να μην τον πειραξει σε περιπτωση που χρειαστει να το αποχωριστει για μεγαλο χρονικο διαστημα.
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως.και εδω που τα λεμε εχουν και αυτοι τα δικια τους.Για σκεφτειτε καθε ενας που δεν του αρεσει κατι στο τηλεφωνο ή στο παραμικρο τριξιμο να πηγαινει πισω στο μαγαζι και να ζηταει αντικατασταση.Δεν τα κατασκευαζουν αυτοι στην τελικη τα κινητα μεσαζοντες ειναι και μαλιστα με πολυ μικρο κερδος.Εχω δουλεψει και σε καταστημα παλιοτερα και ξερω τι προβλημα ειναι να δωσεις ελλατωματικη συσκευη.Βεβαια εγω ημουν σε αλλο αντικειμενο αλλα το προβλημα ειναι προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...