Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mpokli πολύ βασανιζεσαι. Σου είπαν πως αν είναι ίδια συσκευή και Ευρωπαϊκή την καλύπτουν. Που σκας;

 

σκαω στο οτι ενα member του forum ειπε πως ειχε θεμα με την LG γτ ηταν T-Mobile και αυτοι στην LG δεν εδωσαν μια καθαρη απαντηση οταν του ρωτησα ξεκαθαρα για T-Mobile συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσα κινητά t mobile και κάθε λογής branded Ευρωπαϊκό επισκευαστηκε ειυτε απ την LG είτε από άλλους κατασκευαστές. Δεν θα χεις προβλημα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πως το καταστημα μου ειπε πως εγω πρεπει να επικοινωνησω με την LG

 

Άσχετα με το τι σε λέει το κάθε κατάστημα βάση του νόμου όλα τα προϊόντα τεχνολογίας έχουν εγγύηση τουλάχιστον 2 ετών από τον πωλητή. Εάν δηλαδή χρειαστεί επισκευή το τηλέφωνο εσύ με το κατάστημα που το αγόρασες έχεις να κάνεις και όχι με την LG. Το κατάστημα έχει να κάνει με τον προμηθευτή του (καταλήγει βέβαια στο τέλος στην LG). Άσχετα εάν το τηλέφωνο είναι ευρωπαικό ή όχι εφόσον έχει αγοραστεί από ΕΕ έχεις εγγύηση 2 ετών και το κατάστημα είναι υποχρεωμένο να αναλάβει την επισκευή του.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ το κουράζετε το θέμα παιδιά.Πάρτε το αμα το γουστάρετε το κινητάκι και μην σκάτε για την εγγύηση,το κινητό είναι τέρας και δεν βγάζει προβλήματα.Η εγγύηση ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ συσκευές που είναι αγορασμένες απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης.Πολύ ανασφάλεια πέφτει ρε παιδί μου εδω μέσα...Σώνει και καλά να πέσουμε στην εξαίρεση του κανόνα...Be more possitive plz
Link to comment
Share on other sites

Πολύ το κουράζετε το θέμα παιδιά.Πάρτε το αμα το γουστάρετε το κινητάκι και μην σκάτε για την εγγύηση,το κινητό είναι τέρας και δεν βγάζει προβλήματα.Η εγγύηση ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ συσκευές που είναι αγορασμένες απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης.Πολύ ανασφάλεια πέφτει ρε παιδί μου εδω μέσα...Σώνει και καλά να πέσουμε στην εξαίρεση του κανόνα...Be more possitive plz

 

+100000000000...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορουμε να το παρουμε απο εδω χωρις το φπα

 

Αν εχεις ενδοκοινοτικο ΑΦΜ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ήδη το ζαχαρώνω το κινητό εδώ και μήνες και παρακολουθώ τα ποστ.

Χτες είμουν σε κατάστημα της WIND και από συζήτηση που είχα με τον υπεύθυνο (θα κάνω καινούριο αριθμό) μου προσφέρει επιδότηση συσκευής 250 €.

 

Το θέμα είναι ότι αρχική έχει 599 €.

Άρα καλούμε να πληρώσω 350 € για το 16 GB.

 

Το δίλημά μου είναι ....να προτιμήσω 350 € και 16 GB για το Ελληνικό με εγγύηση 2 χρόνια ή 470 € από σκρουτζ το 32 GB με όλα τα "παρελκόμενα" ??????;);)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

...Το δίλημά μου είναι ....να προτιμήσω 350 € και 16 GB για το Ελληνικό με εγγύηση 2 χρόνια ή 470 € από σκρουτζ το 32 GB με όλα τα "παρελκόμενα" ??????;);)

 

Τα χρειάζεσαι τα 32GB ? Αν ναι, τότε το 16αρι απλώς θα σου σπάσει τα νεύρα. Αν όχι, τσίμπα το 16αρι ατάκα και επιτόπου :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Τα χρειάζεσαι τα 32GB ? Αν ναι, τότε το 16αρι απλώς θα σου σπάσει τα νεύρα. Αν όχι, τσίμπα το 16αρι ατάκα και επιτόπου :cool:

 

Το μόνο που χρειάζονται είναι οι παραπάνω φωτογραφίες....και ίσως κάποια μουσική.

Αν και 1 1/5 χρόνο με το SGS3 την μουσική που είχα στην εξωτερικη κάρτα δεν την χρησιμοποίησα ποτέ.Μόνο τις φώτο με τον πιτσιρικά που είχα αλλά πιστεύω ότι και τα 16 GB μια χαρά κάνουν την δουλειά....:)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Το δίλημά μου είναι ....να προτιμήσω 350 € και 16 GB για το Ελληνικό με εγγύηση 2 χρόνια ή 470 € από σκρουτζ το 32 GB με όλα τα "παρελκόμενα" ??????;);)

Χαλαρά το 16αρι. Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά κόστους. Και αν δεις τα σκούρα με τον χώρο, παίζεις και με meenova.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά το 16αρι. Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά κόστους. Και αν δεις τα σκούρα με τον χώρο, παίζεις και με meenova.

 

Και εγώ έτσι το βλέπω......:)

Οπότε σε λίγες μέρες με βλέπω με το G2:D:D:D:D

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Το birdphone νομίζω δέχεται επιδότηση wind, ψαξτο να γλιτώσεις λεφτά..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ήδη το ζαχαρώνω το κινητό εδώ και μήνες και παρακολουθώ τα ποστ.

Χτες είμουν σε κατάστημα της WIND και από συζήτηση που είχα με τον υπεύθυνο (θα κάνω καινούριο αριθμό) μου προσφέρει επιδότηση συσκευής 250 €.

 

Το θέμα είναι ότι αρχική έχει 599 €.

Άρα καλούμε να πληρώσω 350 € για το 16 GB.

 

Το δίλημά μου είναι ....να προτιμήσω 350 € και 16 GB για το Ελληνικό με εγγύηση 2 χρόνια ή 470 € από σκρουτζ το 32 GB με όλα τα "παρελκόμενα" ??????;);)

 

Προσωπικά θα πήγαινα στο 32αρι γιατί είμαι από αυτούς που προτιμούν να πάρουν ένα καλό τηλέφωνο και να το κρατήσω 1,5-2 χρόνια τουλάχιστον και θεωρώ ότι τα 16 δεν θα είναι αρκετά τότε και ούτε έχω διάθεση να κουβαλάω extra πράγματα απλά και μόνο για να έχω χώρο να τραβήξω κανένα video. Βέβαια παίζει το θέμα με εγγύηση και με το τι ισχύει και το πόσο πιθανόν να ταλαιπωρηθείς. Όμως στα τόσα τηλέφωνα που περάσαν από τα χέρια μου δεν χρειάστηκε ποτέ να το πάω για service οπότε για μένα δεν είναι και τόσο σημαντικός παράγοντας. Ούτε θα σου κοστίσει ακριβότερα. Τα 250 ευρώ επιδότησης μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για μείωση του παγίου από τελικά το τηλέφωνο θα σου κοστίσει σημαντικά φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το birdphone νομίζω δέχεται επιδότηση wind, ψαξτο να γλιτώσεις λεφτά..

 

Σωστά, το είχε κάνει φίλος πριν λίγο καιρό! :)

Όσο για τα 16 ή 32, το θέμα είναι ότι είναι τηλέφωνο με full hd video και καλή φωτογραφική οπότε για μένα δυστυχώς δεν έχουν νόημα τα 16 που στη πράξη είναι 10 και κάτι.

Είχα το 32άρι και πάλι ένοιωθα κάπως, σκέψου με 10 μόνο ελεύθερα μετά από λίγο καιρό.

Για μένα το μόνο σημαντικό μείον του δυστυχώς

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οντως Μανο , ειδικά αν δε θες να μεταφέρεις υλικό στον υπολογιστή γιατί με το 16αρι θα αναγκαστείς να το κανεις..υπάρχουν εμμεσες λυσεις με otg η το meenova αλλα και παλι ειναι ημιμετρα..βεβαια και οι sd δεν ειναι παντα αξιόπιστες και μπορεί να χάσεις δεδομένα αλλα αυτό δεν ειναι δικαιολογία..οπως και να χει στα 400 πλεον δεν υπάρχει καλυτερη επιλογή

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τρελη η διαφορα αναμεσα στο 16αρι και στο 32αρι. 70 ευρω για 16 gb επιπλεον; Δεν δεχεται καρτα και το χτυπανε ανελεητα. Καλα και αυτοι στην lg, θα τους ηταν πολυς κοπος να βαζανε μια υποδοχη; Γιατι δε το εκαναν;

 

Το 16αρι σκεφτομαι να παρω, αλλα το θεμα ειναι απο που; Τι γινεται με την εγγυηση; Με συμφερει να το φερω απο εξωτερικο;

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά το 16αρι. Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά κόστους. Και αν δεις τα σκούρα με τον χώρο, παίζεις και με meenova.

 

Και για οποιον θελει κατι πιο φθηνο, αλλα λιγο πιο μεγαλο σε ογκο, υπαρχει και αυτο

http://www.ebay.com/itm/190951978376?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 .

 

Οταν παραλαβω θα πω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Τρελη η διαφορα αναμεσα στο 16αρι και στο 32αρι. 70 ευρω για 16 gb επιπλεον; Δεν δεχεται καρτα και το χτυπανε ανελεητα. Καλα και αυτοι στην lg, θα τους ηταν πολυς κοπος να βαζανε μια υποδοχη; Γιατι δε το εκαναν;

 

Το 16αρι σκεφτομαι να παρω, αλλα το θεμα ειναι απο που; Τι γινεται με την εγγυηση; Με συμφερει να το φερω απο εξωτερικο;

 

για δες τη διαφορα σε 16αρι 5s και 32αρι..θα μου πεις οτι συγκρινεις μηλα με πορτοκάλια:lol: παρτο απο σκρουτζ το 16αρι αφοβα στα 400

 

edit:εσπασε το φραγμα των 400ων!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τρελη η διαφορα αναμεσα στο 16αρι και στο 32αρι. 70 ευρω για 16 gb επιπλεον; Δεν δεχεται καρτα και το χτυπανε ανελεητα. Καλα και αυτοι στην lg, θα τους ηταν πολυς κοπος να βαζανε μια υποδοχη; Γιατι δε το εκαναν;

 

Το 16αρι σκεφτομαι να παρω, αλλα το θεμα ειναι απο που; Τι γινεται με την εγγυηση; Με συμφερει να το φερω απο εξωτερικο;

 

Αυτο το πραγμα με την εγγυηση, τι να πω, πρεπει να το εχουμε πει καμια 10ρια χιλιαδες φορες. :ninja:

 

Απο εξω το 32ρι, σε καλυπτει ΜΟΝΟ το μαγαζι απο το οποιο αγοραζεις. Π.χ. αμα παρεις απο digivire και βγαλει προβλημα, το στελνεις παλι σε αυτους και σε καλυπτουν αυτοι και ΜΟΝΟ αυτοι.

Απο εδω, 16ρι(μονο), σε καλυπτει κανονικα η LG αρκει να ειναι ευρωπαικο( δηλαδη τα περισσοτερα ειναι. ΑΣΧΕΤΑ αν λεει unbranded, συνηθως ειναι της T-mobile, αλλα δεν υπαρχει κανενα προβλημα οσον αφορα την εγγυηση )

 

Τα 32ρια ΔΕΝ ειναι ευρωπαικα, γι αυτο και δεν σε καλυπτει η LG

 

ΥΓ: μπορει να γινει sticky καποιο αντιστοιχο ποστ, για να σταματησει ο κοσμος τα ανουσια posts?:cool:

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταία φορά τι παίζει με το LTE στα 32άρια (south east asia) και στα ευρωπαϊκά (T-mobile) :O

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

τιποτα τι να παιζει; λειτουργει και στα 2 απλα αν φοραει ασιατικη ρομ πρέπει να φλασαρεις ευρωπαικη για να δεις την επιλογη lte στο μενου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

edit:εσπασε το φραγμα των 400ων!

Δεν το λες και θετικό ότι πέφτουν έτσι τα κινητά της LG (το S4, π.χ., κρατάει ακόμα στα 412). Βέβαια όλα είναι branded.

.
Link to comment
Share on other sites

για τους αγοραστές θετικό ειναι που μπορουν να παρουν μια συσκευη τετοιων δυνατοτητων με αυτα τα χρηματα.. για οσους ενδιαφερονται για μεταπωληση δεν ειναι θετικο..το branded δεν μου λεει τιποτα εμενα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για την LG σίγουρα δεν είναι, αφού δεν υπάρχει λόγος να τρέξει να αγοράσει κάποιος ένα κινητό που σε 1 - 1,5 μήνα θα είναι κάτω ένα πενηντάρικο (αν δεν έχει λόγο να βιάζεται).

 

Παρεμπιπτόντως, πλέον ο Κινέζος το θέλει χαλαρά το 20ήμερο και βάλε. Προηγούμενη Παρασκευή παραγγελία και ακόμα στο shipment ready κάπου στη Σινγκαπούρη είμαστε.:shifty:

.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...