Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει και το kmedia torrent αλλά εγώ δίνω την ψήφο μου στο torrenter.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Royal me είναι πολύ προβληματικό. Μια δουλεύει και μια όχι. Και στα σχόλια του αντίστοιχου thread φαίνεται ότι ούτε ο προγραμματιστής του βγάζει άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά αυτές τις μέρες κάτι γίνεται και κολλάει το σύμπαν μόνο στις σειρές. Σε 1chanell Royal we ακόμα και Phoenix μένει αρκετή ώρα στο working και όταν ανοίξει το buffering πάει σύννεφο. Θέμα σύνδεσης δέν είναι αφού έχω 23 καθαρά. Άσε που ταινίες 1080 βλέπω νεράκι.
Link to comment
Share on other sites

Το genesis με πετούσε άκυρο και είπα να το δοκιμάσω.το salt πάντως τα hd link νερό τα φορτώνει
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το genesis με πετούσε άκυρο και είπα να το δοκιμάσω.το salt πάντως τα hd link νερό τα φορτώνει

Εγω δουλειά με salt δεν κάνω δυστυχώς.

Έχεις κάποια στάνταρ που δουλεύεις από εκεί;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλειά με salt δεν κάνω δυστυχώς.

Έχεις κάποια στάνταρ που δουλεύεις από εκεί;

Όχι, χτες το δοκίμασα και θα το βάλω στο τηλέφωνο και τα φόρτωνε γρήγορα, θα βάλω και το φινιξ μετά.τι στάνταρ εννοείτε δηλαδή;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το εξης προβλημα ενω ανοιγω καποιο addon οπως το phonix η καποιο παρομοιο για να δω ταινια πλεον δεν μου βρισκει τους υποτιτλους αυτοματα η χειροκινητα το subtitles.gr και το greeksubtitles.eu.

επισης οπως θα δειτε στην φωτογραφια αν θυμαμαι καλλα σε αυτο το παραθυρο εμφανiζε και τον ονομα της ταινιας που παιζει ,ενω τωρα βγαζει σε ολες τις ταινιες αλαμπουρνεζικα καπως ετσι "uhkhui0iu65-86jperph458uy94-9"

η εκδοση kodi που εχω ειναι 14.0

μπορει καποιος να με βοηθησει?

http://s9.postimg.org/6t63gyxun/20160108_202531.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το εξης προβλημα ενω ανοιγω καποιο addon οπως το phonix η καποιο παρομοιο για να δω ταινια πλεον δεν μου βρισκει τους υποτιτλους αυτοματα η χειροκινητα το subtitles.gr και το greeksubtitles.eu.

επισης οπως θα δειτε στην φωτογραφια αν θυμαμαι καλλα σε αυτο το παραθυρο εμφανiζε και τον ονομα της ταινιας που παιζει ,ενω τωρα βγαζει σε ολες τις ταινιες αλαμπουρνεζικα καπως ετσι "uhkhui0iu65-86jperph458uy94-9"

η εκδοση kodi που εχω ειναι 14.0

μπορει καποιος να με βοηθησει?

http://s9.postimg.org/6t63gyxun/20160108_202531.jpg

Το greeksubtitles.eu ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΎΕΙ εδώ και κάτι αιώνες (για ελληνικά μόνο το opensubtitles και subtitles.gr..δουλεύουν και τα δυο )

Δοκίμασε ένα άλλο skin (όπως πρότεινε ο φιλος), δες στις ..ρυθμίσεις ...international...character set (βάλε greek windows)

Link to comment
Share on other sites

αλαξα skin αλλα τιποτα,παλι το ιδιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενταξει παιδια απεγκατεστησα το greeksubtitles.eu και εγκατεστησα opensubtitles,κατεβασε κανονικα,τωρα οσο για το subtitles.gr ισως εφαγε κανα σκαλωμα,

σας ευχαρηστω για την βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

εδω κ 2 μερες οτι βαλω να παιξει, παιζει 3-4 δευτερολεπτα κ μετα απλα εχω ηχο με παγωμενη εικονα.τι παιζει?

απο οπου κ να δοκιμασα, σειρες, ταινιες κ διαφορα addon

Link to comment
Share on other sites

εδω κ 2 μερες οτι βαλω να παιξει, παιζει 3-4 δευτερολεπτα κ μετα απλα εχω ηχο με παγωμενη εικονα.τι παιζει?

απο οπου κ να δοκιμασα, σειρες, ταινιες κ διαφορα addon

Σε ποιο δεν παιζει??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τα παντα ολα, salt, genesis, phoenix, istream, σε ολα παντου

εχω thebeast επανω

Σε ποιο μηχανακι?

Σε 2 μηχανακια που εχω εδω παιζουν ολα κανονικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

λινκ απο acestream κ sopcast παιζουν κομπλε

beelink gtq

θα ξαναβαλω το thebeast απτην αρχη μαλλον...με κουρασε το ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Πήρα το Nvidia shield pro και έχω εγκαταστήσει KODI με phoenix και genesis. Πριν είχα ένα άλλο που δε θυμάμαι τη μάρκα του (!!!).

Οτι σειρά ή ταινία και να βάλω και ειδικά σε HD (αν και το κάνει και σε SD) παίζει 10 λεπτά και κάνει buffer άλλα 10. Κι ας αφήσουμε το θέμα μέχρι να βρεις πηγή που παίζει... Η όλη ιστορία είναι εξαιρετικά εκνευριστική σε σημείο που θέλω να σταματήσω το άθλημα και να αρχίσω το download πάλι κάτι που δε το ήθελα. Είμαι συνδεδεμένος με ethernet και η ταχύτητά μου παίζει στα 11-12. Υποθέτω πια ότι είναι πρόβλημα των πηγών και όχι δικό μου.

Ξέρετε κανένα addon που να μπορώ να δω αξιόπιστα μια σειρά από την αρχή μέχρι το τέλος ή δεν υπάρχει τίποτα πια?

Θεωρώ ότι η θέαση streaming από το KODI μάλλον έχει πεθάνει, αλλά λέω μήπως έχετε καμιά άλλη ιδέα που δε σκέφτομαι εγώ. Τελευταία ελπίδα είναι.

Επίσης από ότι είδα βρίσκετε και links από acestream και sopcast. Που μπορώ να τα βρω και γω? Ας με ενημερώσει και μένα κάποιος έστω και με pm.

Τα ίδια και χειρότερα με sportsdevil. Δε βρίσκεις πηγές, όταν βρίσκεις δε παίζουν και όσες τελικά παίξουν με μεγάλο ζόρι έχουν άθλια ποιότητα και μεγάλα κενά και σπασίματα...

Αλλιώς να αρχίσω το παλιό καλό download.

 

ΥΓ. Συμπληρωματικά μπορείτε να με κατευθύνετε κάπου για θέαση pn-line streaming καναλιών? Ποιόν πελάτη PVR να χρησιμοποιήσω? Από που μπορώ να βρω σχετικές λίστες?

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by Georgema
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Πήρα το Nvidia shield pro και έχω εγκαταστήσει KODI με phoenix και genesis. Πριν είχα ένα άλλο που δε θυμάμαι τη μάρκα του (!!!).

Οτι σειρά ή ταινία και να βάλω και ειδικά σε HD (αν και το κάνει και σε SD) παίζει 10 λεπτά και κάνει buffer άλλα 10. Κι ας αφήσουμε το θέμα μέχρι να βρεις πηγή που παίζει... Η όλη ιστορία είναι εξαιρετικά εκνευριστική σε σημείο που θέλω να σταματήσω το άθλημα και να αρχίσω το download πάλι κάτι που δε το ήθελα. Είμαι συνδεδεμένος με ethernet και η ταχύτητά μου παίζει στα 11-12. Υποθέτω πια ότι είναι πρόβλημα των πηγών και όχι δικό μου.

Ξέρετε κανένα addon που να μπορώ να δω αξιόπιστα μια σειρά από την αρχή μέχρι το τέλος ή δεν υπάρχει τίποτα πια?

Θεωρώ ότι η θέαση streaming από το KODI μάλλον έχει πεθάνει, αλλά λέω μήπως έχετε καμιά άλλη ιδέα που δε σκέφτομαι εγώ. Τελευταία ελπίδα είναι.

Επίσης από ότι είδα βρίσκετε και links από acestream και sopcast. Που μπορώ να τα βρω και γω? Ας με ενημερώσει και μένα κάποιος έστω και με pm.

Τα ίδια και χειρότερα με sportsdevil. Δε βρίσκεις πηγές, όταν βρίσκεις δε παίζουν και όσες τελικά παίξουν με μεγάλο ζόρι έχουν άθλια ποιότητα και μεγάλα κενά και σπασίματα...

Αλλιώς να αρχίσω το παλιό καλό download.

 

ΥΓ. Συμπληρωματικά μπορείτε να με κατευθύνετε κάπου για θέαση pn-line streaming καναλιών? Ποιόν πελάτη PVR να χρησιμοποιήσω? Από που μπορώ να βρω σχετικές λίστες?

 

Ευχαριστώ πολύ

Εγώ φίλε μου άφησα στην Άκρη το kodi και βλέπω όλες μου τις σειρές χωρίς κολλήματα με το showbox.δοκίμασε και θα με θυμηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου άφησα στην Άκρη το kodi και βλέπω όλες μου τις σειρές χωρίς κολλήματα με το showbox.δοκίμασε και θα με θυμηθείς.

Τι ακριβώς είναι το showbox?

Link to comment
Share on other sites

Πλατφόρμα για θέαση ταινιών και σειρών.κάτι σαν το kodi δλδ.δοκίμασε το και πες μας εντυπώσεις.κάτι Εγώ την έχω ψωνίσει με το kodi.Άσε που το genesis το έχει παρατήσει τελείως το kodi.
Link to comment
Share on other sites

Πλατφόρμα για θέαση ταινιών και σειρών.κάτι σαν το kodi δλδ.δοκίμασε το και πες μας εντυπώσεις.κάτι Εγώ την έχω ψωνίσει με το kodi.Άσε που το genesis το έχει παρατήσει τελείως το kodi.

Όχι σαν το kodi....

http://showboxappdownload.com/download-show-box-apk/

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γτ δε χρεισημοποιητε το pulsar οπου streamarei απευθείας απο τορενταδικα και σου δίνει μάλιστα και την επιλογη να διαλέξεις και το αρχείο.. Hd 720p 1080p κτλ.. Ετσι αν θα παίξει κατι εξαρτάται απο το ποσοι seedaroun το οποίο και αυτο φαίνεται οταν διαλέγεις αρχείο
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Πήρα το Nvidia shield pro και έχω εγκαταστήσει KODI με phoenix και genesis. Πριν είχα ένα άλλο που δε θυμάμαι τη μάρκα του (!!!).

Οτι σειρά ή ταινία και να βάλω και ειδικά σε HD (αν και το κάνει και σε SD) παίζει 10 λεπτά και κάνει buffer άλλα 10. Κι ας αφήσουμε το θέμα μέχρι να βρεις πηγή που παίζει... Η όλη ιστορία είναι εξαιρετικά εκνευριστική σε σημείο που θέλω να σταματήσω το άθλημα και να αρχίσω το download πάλι κάτι που δε το ήθελα. Είμαι συνδεδεμένος με ethernet και η ταχύτητά μου παίζει στα 11-12. Υποθέτω πια ότι είναι πρόβλημα των πηγών και όχι δικό μου.

Ξέρετε κανένα addon που να μπορώ να δω αξιόπιστα μια σειρά από την αρχή μέχρι το τέλος ή δεν υπάρχει τίποτα πια?

Θεωρώ ότι η θέαση streaming από το KODI μάλλον έχει πεθάνει, αλλά λέω μήπως έχετε καμιά άλλη ιδέα που δε σκέφτομαι εγώ. Τελευταία ελπίδα είναι.

Επίσης από ότι είδα βρίσκετε και links από acestream και sopcast. Που μπορώ να τα βρω και γω? Ας με ενημερώσει και μένα κάποιος έστω και με pm.

Τα ίδια και χειρότερα με sportsdevil. Δε βρίσκεις πηγές, όταν βρίσκεις δε παίζουν και όσες τελικά παίξουν με μεγάλο ζόρι έχουν άθλια ποιότητα και μεγάλα κενά και σπασίματα...

Αλλιώς να αρχίσω το παλιό καλό download.

 

ΥΓ. Συμπληρωματικά μπορείτε να με κατευθύνετε κάπου για θέαση pn-line streaming καναλιών? Ποιόν πελάτη PVR να χρησιμοποιήσω? Από που μπορώ να βρω σχετικές λίστες?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Εάν και εκτός θέματος, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και Netflix στο shield, ιδανικά με αλλαγμένο DNS / proxy / VPN για πιο πλούσιο περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...