Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στις εφαρμογές, πρόσθετες εφαρμογές και με το fresh start θα κάνεις reset τα πάντα.. Αλλιώς άμα δεν το βρεις εκεί πας ρυθμίσεις πρόσθετα, λήψη προστετων, όλα τα πρόσθετα και εκεί θα βρεις τις πρόσθετες εφαρμογές και το fresh start...

 

Το εκανα και τιποτα.Το εκανα ξανα εγκατασταση και τα ιδια.Παντος πιστευω ότι είναι καποια ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για δες αυτό

και αυτο https://www.youtube.com/watch?v=ieplaJ8LM2c και αυτο https://www.youtube.com/watch?v=e09z-BxW654 και πες με ποιο βίντεο τα κατάφερες , αν τα καταφέρεις..

Από τα λεγόμενα σου αυτό είναι το πρόβλημα σου https://www.youtube.com/watch?v=1ZmQbyvDWs4

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό addon για ταινίες που δοκίμασα χθες είναι το "Movies HD". Τσεκάρετε:

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-movieshd-metalkettle-add-on-xbmc/

Έχει κάτι ιδιαίτερο από ποιότητα;

πχ μόνο 720p/1080p ή κλασικά και SD;

Γιατί αλλιώς με Genesis καλύπτεται ο περισσότερος κόσμος ήδη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια το genesis μου σερνεται στο streaming. Buffer καθε 2-3 λεπτα... Σε sd κιολας. Κανεις αλλος?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια το genesis μου σερνεται στο streaming. Buffer καθε 2-3 λεπτα... Σε sd κιολας. Κανεις αλλος?

Χτες βράδυ είδα 1 ταινία και 2 επεισόδια από διαφορετικές σειρές.

Τα 2 από τα 3 σε 720p και το 3ο σε SD χωρίς κιχ.

Κάποιες φορές θέλει λίγο δοκιμή μέχρι να πέσεις σε καλό link. Δεν κάθονται με την πρώτη τα καλά Link.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

για δες αυτό
και αυτο https://www.youtube.com/watch?v=ieplaJ8LM2c και αυτο https://www.youtube.com/watch?v=e09z-BxW654 και πες με ποιο βίντεο τα κατάφερες , αν τα καταφέρεις..

Από τα λεγόμενα σου αυτό είναι το πρόβλημα σου https://www.youtube.com/watch?v=1ZmQbyvDWs4

 

Τελικα το εφτιαξα με Συστημα-Ρυθμισεις-Βιντεο-Επιταχυνση-Μεθοδος αποκωδικοποιησης-Λογισμικο.(επιπεδο ρυθμισεων για προχωρημένους).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι ιδιαίτερο από ποιότητα;

πχ μόνο 720p/1080p ή κλασικά και SD;

Γιατί αλλιώς με Genesis καλύπτεται ο περισσότερος κόσμος ήδη.

720 έχω πετύχει μέχρι τώρα, αλλά με πολύ καλή συμπίεση. Και δεν ψάχνω links ποιο θα παίξει (μέχρι τώρα). Δε χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις. Καλό είναι να υπάρχουν εναλλακτικές γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια το genesis μου σερνεται στο streaming. Buffer καθε 2-3 λεπτα... Σε sd κιολας. Κανεις αλλος?

 

Ειναι σε τι λινκ θα τυχεις.Οντως αν δεν πετυχεις host της προκοπης σερνεται ακομα και σε SD.Αλλα αν πετυχεις καλο πεταει.Βλεπω πχ HD 1080p σειρα και μεχρι να δω το μισο,το εχει κατεβασει ολο.Κατα τα αλλα για ταινιες εχω μεινει ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημενος με το XBMCtorrent,που βλεπω ταινιες με ολα φουλ απο εικονα και ηχο.Και 1080p και DD5.1 ή DTS,πραγμα που το Genesis και τα αλλα plugins δεν το εχουν.Και απο ταχυτητα,απλα τερματιζει τη γραμμη!!!Απλα θελει να εχεις μια μεγαλης χωρητικοτητας μνημη (SD ή USB) και ταυτοχρονα και γρηγορη,ωστε να το εχεις ως προσωρινη αποθηκευση.Εχω 32αρα SD class 10 και σε ταινιες 12+++GB δεν ειχα ποτε προβλημα.

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα για ταινιες εχω μεινει ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημενος με το XBMCtorrent,που βλεπω ταινιες με ολα φουλ απο εικονα και ηχο.Και 1080p και DD5.1 ή DTS,πραγμα που το Genesis και τα αλλα plugins δεν το εχουν.Και απο ταχυτητα,απλα τερματιζει τη γραμμη!!!Απλα θελει να εχεις μια μεγαλης χωρητικοτητας μνημη (SD ή USB) και ταυτοχρονα και γρηγορη,ωστε να το εχεις ως προσωρινη αποθηκευση.Εχω 32αρα SD class 10 και σε ταινιες 12+++GB δεν ειχα ποτε προβλημα.

Σε τί πλατφόρμα το έχεις εγκατεστημένο; Δεν έχει μετονομαστεί το XBMCtorrent; Δώσε λινκ με οδηγίες εγκατάστασης αν μπορείς, γιατί τα περισσότερα addons τέτοιου τύπου που έχω προσπαθήσει αν εγκαταστήσω με έχουν παιδέψει. Σε android συσκευή ενδιαφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γενική ερώτηση: βλέποντας ταινίες μέσω xbmc παρακάμπτεται το θέμα της πειρατείας? Επειδή είναι streaming και δεν κατεβάζουμε το υλικό στις συσκευές μας μου φαίνεται κάτι σαν το youtube ας πούμε. Κάποιος ανεβάζει ένα βίντεο και οι χρήστες το βλέπουν. Αν το βίντεο υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα σίγουρα μπορεί να έχει μπλεξίματα ο uploader. Οι χρήστες όμως που το παρακολούθησαν "φαίνονται" πουθενά? Μπορούν να μπλέξουν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γενική ερώτηση: βλέποντας ταινίες μέσω xbmc παρακάμπτεται το θέμα της πειρατείας? Επειδή είναι streaming και δεν κατεβάζουμε το υλικό στις συσκευές μας μου φαίνεται κάτι σαν το youtube ας πούμε. Κάποιος ανεβάζει ένα βίντεο και οι χρήστες το βλέπουν. Αν το βίντεο υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα σίγουρα μπορεί να έχει μπλεξίματα ο uploader. Οι χρήστες όμως που το παρακολούθησαν "φαίνονται" πουθενά? Μπορούν να μπλέξουν?

Είναι θεωρητική η ερώτηση Ή ζείτε εκτός Ελλάδος και έχεις λόγους να ανησυχείς;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

στα περισσότερα add-ons γίνεται streaming απο host σελίδες.... (δεν θα έχεις πρόβλημα ..)Υπάρχουν και addons που γίνεται streaming απο acestream ,torrent site ( ειναι p2p streaming .. εάν ζεις εκτός Ελλάδος ....ιδιαίτερα Γερμανία... )να τα αποφεύγεις.. μπορείς να χρησιμοποιήσεις vnp προστασία εάν ζεις εκτός Ελλάδος..
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητική είναι η ερώτηση αλλά αφορμή στάθηκε η συζήτηση που είχα με ένα φίλο μου που ζει στη Γερμανία και φοβάται να κατεβάσει τόρρεντς και σκεφτόμουν να του προτείνω το xbmc αλλά δεν θέλω να τον πάρω και στο λαιμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητική είναι η ερώτηση αλλά αφορμή στάθηκε η συζήτηση που είχα με ένα φίλο μου που ζει στη Γερμανία και φοβάται να κατεβάσει τόρρεντς και σκεφτόμουν να του προτείνω το xbmc αλλά δεν θέλω να τον πάρω και στο λαιμό μου.

Για Ελλάδα να το χρησιμοποιήσεις άφοβα ! Έχω φίλο Γερμανία ...χρησιμοποιεί xbmc χωρίς πρόβλημα (προσοχή στα add-ons)

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ Torrent !!! ,p2p streaming...τύπου acestream,popcorn time.... ( η ταρίφα ξεκιναει από 800 € )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

720 έχω πετύχει μέχρι τώρα, αλλά με πολύ καλή συμπίεση. Και δεν ψάχνω links ποιο θα παίξει (μέχρι τώρα). Δε χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις. Καλό είναι να υπάρχουν εναλλακτικές γενικά.

Το έβαλα το MoviesHD να το δοκιμάσω και πρώτη ταινία που δοκίμασα, το Birdman είναι SD (384p) κιόλας, οπότε τίποτα το ιδιαίτερο και άρα δεν έχει μόνο HD όπως νόμιζα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το MoviesHD να το δοκιμάσω και πρώτη ταινία που δοκίμασα, το Birdman είναι SD (384p) κιόλας, οπότε τίποτα το ιδιαίτερο και άρα δεν έχει μόνο HD όπως νόμιζα.

Το Birdman είναι DVDSCR (Δεν υπάρχει σε HD)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οι πολυ καινουριες λογικο ειναι να μην τις βρεις σε HD... Να τις rip-αρει καποιος απο τι?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναγκάστηκα να εγκαταστήσω από την αρχή το xbmc 13.1 έχω βάλει fusion αλλά δεν μπορώ να βρω το sportdevil. Δεν μπορώ να βρω το repository μέσα στο fusion. Ξέρει κανείς πως το εγκαθιστώ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναγκάστηκα να εγκαταστήσω από την αρχή το xbmc 13.1 έχω βάλει fusion αλλά δεν μπορώ να βρω το sportdevil. Δεν μπορώ να βρω το repository μέσα στο fusion. Ξέρει κανείς πως το εγκαθιστώ?

 

 

Δεν υπάρχει πλέον.. Google sportsdevil to xbmc και θα σου βγάλει ενα λινκ να το κατεβάσεις και να το κανείς install ξεχωριστά μέσα απο το xbmc

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλέον.. Google sportsdevil to xbmc και θα σου βγάλει ενα λινκ να το κατεβάσεις και να το κανείς install ξεχωριστά μέσα απο το xbmc

Θα γίνεται update αυτόματα όπως τα άλλα?

Link to comment
Share on other sites

Σε τί πλατφόρμα το έχεις εγκατεστημένο; Δεν έχει μετονομαστεί το XBMCtorrent; Δώσε λινκ με οδηγίες εγκατάστασης αν μπορείς, γιατί τα περισσότερα addons τέτοιου τύπου που έχω προσπαθήσει αν εγκαταστήσω με έχουν παιδέψει. Σε android συσκευή ενδιαφέρομαι.

 

Δεν εχω υπολογιστη αυτες τις μερες και μπαινω απο το κινητο,οποτε αναλυτικα με λινκ κτλ ειναι δυσκολο να σου πω.Το addon το κατεβασα απο σαιτ που βγαινει αν οχι πρωτο,απο τα πρωτα αποτελεσματα του google στο "xbmctorrent".Ειναι σε μορφη .zip το αρχειο.

Το εχω σε πλατφορμα android σε media player Minix X8H.Κανεις το αρχειο "εγκατασταση απο αρχειο zip" μεσα απο το xbmc,υο ενεργοποιεις και το εμφανιζει στα προσθετα βιντεο.Εκει οριζεις το φακελο/μεσο προσωρινης αποθηκευσης.Διαλεξε μια εξωτερικη μοναδα,και οχι την εσωτερικη μνημη γιατι το σβησε-γραψε την φθειρει.Εγω εκανα ενα φακελο με ονομα xbmctorrent στην SD το το εβαλα εκει.Δουλευει και με USB φλασακι.Απλα να ειναι λιγακι γρηγορο και να εχεις μπολικο ελευθερο χωρο γιατι οι "καλες" ταινιες θελουν αρκετα gb.

Απλα ειναι λιγο δυσχρηστο στην αναζητηση σε σχεση με τα αλλα addon.Κατα τα αλλα παει σφαιρα αν εχει peers.

Οσο για το xbmctorrent πρεπει εχει σταματησει η αναπτυξη του σαν plugin,και τωρα φτιαχνουν κατι πιο ολοκληρωμενο,αλλα δεν θυμαμαι ονομα,που ειναι σε beta μορφη,και δεν δουλευει σε android

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...