Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με meenova microsd card reader με 32άρα microsd μπρελόκ στα κλειδιά με όλα τις ταίνιες, σειρές μέσα.

 

 

Κάθε μέρα παίρνεις titanium backups εσύ και χρειάζεσαι να τα κάνεις και restore συνέχεια; μόνο όποιος αλλάζει συνέχεια rom ίσως χρειάζεται να έχει πάντα χώρο για τα backups.

 

Meenova.

 

Κάνεις χώρο για τη ROM, την περνάς μια φορά και τη σβήνεις ή την έχεις στο meenova.

 

Εγώ έχω 4.5GB εφαρμογές και έχω πάντα 3GB ελεύθερα. Τραγούδια 1GB, καμιά φωτογραφία, καμιά σειρά ή ταινία, backups δεν κρατάω γιατί είμαι stock και προσέχω τι κάνω. Και δεν έχω meenova! (προς το παρόν). Αυτό που θέλω να πω ότι εξαρτάται απ' τις ανάγκες του καθενός. Αν βάζεις μέσα τα πάντα όλα έτσι για βρίσκονται μήπως και τα χρειαστείς κάποια στιγμή και χρησιμοποιείς μόνο τα μισά δεν έχει νόημα. Απλά νιώθεις άνετος.

 

Δεν υπάρχει μεταπώληση στα nexus. Απ' τη στιγμή που η καινούρια συσκευή πέφτει από 400 στα 270-290 σε τόσο μικρό διάστημα, κανείς δε θα σκεφτεί να πάρει μεταχειρισμένο κιόλας το προηγούμενο. Και να το πάρει, ζήτημα να διατίθεται να δώσει 100 ευρώ. Ειδικά μετά από 2 χρόνια που λες, για κανένα λόγο. Εκτός αν βρεθεί κάνας χαζός.

 

http://forums.androidcentral.com/google-nexus-5/349654-google-nexus-5-should-i-get-16gb-vs-32gb.html

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την χωρητικότητα θα συμφωνήσω με τον χρήστη maxairo... Αν και εξαρτάται πάντα από τις ανάγκες του καθένα εγώ πάντα είχα 16 GB από το galaxy nexus.. Πάντα με otg ή με υπολογιστή έλυνα τα προβλήματα της χωρητικότητας.. Τώρα η λύση βέβαια και θα πάω στην αγορά του είναι το meenova... Και της Ρομ για μένα μιλάω τις σβήνω για να δοκιμάσω κάποια άλλη..

Για τα αμερικανάκια μην βλέπεις γιατί έχουν άλλη νοοτροπία... Και χελιδόνι να πετά βγάζουν φώτο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω σωθεί με το meenova,απο τις καλύτερες αγορες που έχω κανει!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω σωθεί με το meenova,απο τις καλύτερες αγορες που έχω κανει!

 

Και εμένα είναι στις άμεσες αγορές μου... Από κάρτα ποια προτείνεις ;να είναι class 10 γιατί έχω μια 4αρα;εχει καμιά διαφορά στην ταχύτητα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω σωθεί με το meenova,απο τις καλύτερες αγορες που έχω κανει!

 

εμένα μου έκατσε στο άσχετο (πακέτο με το τηλέφωνο όταν το αγόρασα από ένα παληκάι) αλλά τελικά έχει αποδειχθεί πολύ βολικό. ειδικά αν δε βλέπεις ταινίες στο κινητό, νομίζω ότι πολύ άνετα τη βγάζεις με 16. πάντοτε τόσα είχα στις συσκευές μου. ακόμη και σε τάμπλετ βολεύεσαι με τόσα

Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 meenova.Το ένα μάλιστα σφραγισμένο.Όντος πολύ βολικό άλλα δεν έχει παρατήρηση κανένας ότι πίνει την μπαταρία!!!!. Τελικά το συμπέρασμα είναι ότι τα 16 είναι καλύτερα από τα 32?????????
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 meenova.Το ένα μάλιστα σφραγισμένο.Όντος πολύ βολικό άλλα δεν έχει παρατήρηση κανένας ότι πίνει την μπαταρία!!!!. Τελικά το συμπέρασμα είναι ότι τα 16 είναι καλύτερα από τα 32?????????

 

κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο.

αλλά δε κοστίζουν και το ίδιο

Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 meenova.Το ένα μάλιστα σφραγισμένο.Όντος πολύ βολικό άλλα δεν έχει παρατήρηση κανένας ότι πίνει την μπαταρία!!!!. Τελικά το συμπέρασμα είναι ότι τα 16 είναι καλύτερα από τα 32?????????

 

 

Εννοείται ότι όσο μεγαλύτερη χωρητικότητα τόσο καλύτερα. Απλά τα 32άρια (σύμφωνα με όσα αναφέρουν τα υπόλοιπα παιδιά) δεν έχουν υποστήριξη σε service εδώ, οπότε έχουν ένα μικρό ρίσκο.

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν εναλλακτική για το meenova εγώ έχω πάρει από το ebay αυτό http://www.ebay.com/itm/301034590193?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 το οποίο συνδέεται και στην usb του υπολογιστή. Είναι δηλαδή και usb και micro usb. Κοστίζει και λιγότερο από 2 ευρώ. Η micro SD κουμπώνει μέσα και είναι ασφαλής. Νομίζω είναι μια καλή λύση.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ψαχνομαι καιρο για κινητο και κατεληξα στο nexus μιας και ειναι εξαιρετικο και υπερκαλυπτει τις αναγκες μου..η αγορα θα γινει απο Σκρουτζομαγαζο.Επειδη θα ειναι η πρωτη μου φορα απο τα συγκεκριμενα μαγαζια δεν γνωριζω πολλα..και χρειαζομαι λιγο την βοηθεια σας..

1)τα πιο αξιοπιστα απο οτι εχω καταλαβει ειναι τα birdphone,kaizestore,kaizeshop???εκτος απο αυτα ποια αλλα ειναι καλα??

2)για το S/N γνωριζω και αν ειναι και γαλλικο οτι εχουν ακουστικα..ωστοσο παιζει καποιο αλλο ρολο η χωρα προελευσης??πχ βρηκα 404 πολωνικο..ειναι το ιδιο πχ με το γερμανικο???

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο kaizerstore μια χαρα φενεται το μαγαζι !!Πολονικο σειρα 404

 

Καλορίζικο και καλά φλασαρίσματα.:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας παιδια. ψαχνομαι καιρο για κινητο και κατεληξα στο nexus μιας και ειναι εξαιρετικο και υπερκαλυπτει τις αναγκες μου..η αγορα θα γινει απο Σκρουτζομαγαζο.Επειδη θα ειναι η πρωτη μου φορα απο τα συγκεκριμενα μαγαζια δεν γνωριζω πολλα..και χρειαζομαι λιγο την βοηθεια σας..

1)τα πιο αξιοπιστα απο οτι εχω καταλαβει ειναι τα birdphone,kaizestore,kaizeshop???εκτος απο αυτα ποια αλλα ειναι καλα??

2)για το S/N γνωριζω και αν ειναι και γαλλικο οτι εχουν ακουστικα..ωστοσο παιζει καποιο αλλο ρολο η χωρα προελευσης??πχ βρηκα 404 πολωνικο..ειναι το ιδιο πχ με το γερμανικο???

ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

Και το qelectronics είναι πολύ καλό από προσωπική εμπειρία.

Όλα τα ευρωπαικά Nexus 5 είναι ίδια. D821.

Κυκλοφορούν βέβαια κάτι υποψίες για διαφορετική ποιότητα ανάλογα με την χώρα προέλευσης αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλά φλασαρίσματα.:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και το qelectronics είναι πολύ καλό από προσωπική εμπειρία.

Όλα τα ευρωπαικά Nexus 5 είναι ίδια. D821.

Κυκλοφορούν βέβαια κάτι υποψίες για διαφορετική ποιότητα ανάλογα με την χώρα προέλευσης αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

 

Nα σαι καλα φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Για το παρακάτω μαγαζί τι γνώμη έχετε;

 

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=565

 

Από εκεί πήρα το δικό μου, μαύρο 16αρι γαλλικής προέλευσης και με ακουστικά. Παρτίδα 401. Κανένα απολύτως πρόβλημα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί πήρα το δικό μου, μαύρο 16αρι γαλλικής προέλευσης και με ακουστικά. Παρτίδα 401. Κανένα απολύτως πρόβλημα όλα καλά.

 

Kαλό ειναι το μαγαζι εχω παρει ενα g2 και ενα s4

Link to comment
Share on other sites

Για το παρακάτω μαγαζί τι γνώμη έχετε;

 

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=565

Τελικά πήρα από εκεί ένα μαύρο 16άρι... παρτίδα 404 από Πολωνία χωρίς ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν!

Ότι συσκευή δεν έρχεται στην Ελλάδα από την LG Hellas, και συγκεκριμένα το λευκό 16άρι Nexus 5 που ρώτησα (λογικά το ίδιο ισχύει και για 32άρια, το κόκκινο κτλ), καλύπτεται μόνο για επισκευή. Για αντικατάσταση πρέπει το κατάστημα που αγοράστηκε η συσκευή να τη στείλει έξω από εκεί που τη προμηθεύτηκε.

Μίλησα με την LG από το Live chat support.

Επίσης είμαι πλέον proud owner ενός μαύρου Πολωνικού, 404 παρτίδας, Nexus 4 16 GB.

 

Αρχικά το έβαλα για φόρτιση ως το 100%, μετά έκανα το σετάρισμα και τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

8 μιση ώρες με αρκετό λιώσιμο της συσκευής κυρίως σε wifi-2g και λίγο 3g με μια δύο σύντομες κλήσεις σε 2g, σεφάρισμα, facebook, viber κτλ

έχω τώρα 4% με χρήση οθόνης 3 ώρες και 44 λεπτά. Α, και στο 4ωρο χρήσης περίπου το γύρισα σε ART.

Γενικά σφαιράτο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν!

Ότι συσκευή δεν έρχεται στην Ελλάδα από την LG Hellas, και συγκεκριμένα το λευκό 16άρι Nexus 5 που ρώτησα (λογικά το ίδιο ισχύει και για 32άρια, το κόκκινο κτλ), καλύπτεται μόνο για επισκευή. Για αντικατάσταση πρέπει το κατάστημα που αγοράστηκε η συσκευή να τη στείλει έξω από εκεί που τη προμηθεύτηκε.

Μίλησα με την LG από το Live chat support.

Επίσης είμαι πλέον proud owner ενός μαύρου Πολωνικού, 404 παρτίδας, Nexus 4 16 GB.

 

Αρχικά το έβαλα για φόρτιση ως το 100%, μετά έκανα το σετάρισμα και τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

8 μιση ώρες με αρκετό λιώσιμο της συσκευής κυρίως σε wifi-2g και λίγο 3g με μια δύο σύντομες κλήσεις σε 2g, σεφάρισμα, facebook, viber κτλ

έχω τώρα 4% με χρήση οθόνης 3 ώρες και 44 λεπτά. Α, και στο 4ωρο χρήσης περίπου το γύρισα σε ART.

Γενικά σφαιράτο!

Από που το πήρες? Και τι τιμή?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι εμφανίστηκαν αρκετά 32gb black στο skroutz ,και οτι ήθελα να αλλάξω το 16 για ενα 32 .:up:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι εμφανίστηκαν αρκετά 32gb black στο skroutz ,και οτι ήθελα να αλλάξω το 16 για ενα 32 .:up:

 

Το είπα και ποιο πριν (δεν αξίζει το 16αρι τώρα) σε σχέσει τιμής με το 32αρι!!!!!!!!. Όσοι είναι να πάρετε πάρτε τα 32αρια. Και μην κολλάτε στα χρώματα. Αυτά αλλάζουν η μνήμη όχι (η εσωτερική).

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Το είπα και ποιο πριν (δεν αξίζει το 16αρι τώρα) σε σχέσει τιμής με το 32αρι!!!!!!!!. Όσοι είναι να πάρετε πάρτε τα 32αρια. Και μην κολλάτε στα χρώματα. Αυτά αλλάζουν η μνήμη όχι (η εσωτερική).

 

Αν το κάλυπτε η εδώ αντιπροσωπία νομίζω ότι κανείς δεν θα είχε 16άρι. Σε περίπτωση που χρειαστεί κάτι μέσα στην εγγύηση άντε να τρέχεις.

Εγω αυτό σκέφτομαι και παω για 16

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που το βρήκατε 270 ευρώ;στο σκρουτζ 290 ξεκινάει

Κάποια στιγμή, πριν καμιά βδομάδα, είχε πέσει μέχρι και 266 και ξανανέβηκε.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...