Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους.

εγώ με chaos είμαι στο 18% τώρα με screen 3Η 45Μ με wifi και data ανοιχτά συνέχεια χωρίς να κάνω κάτι φοβερό απλά έκανα εγκατάσταση τον nova launcher και τον έφτιαξα όπως θέλω.νομίζω καλά είναι.άντε να πάει 4Η μέχρι να πάει στο 10% που το φορτίζω.και όλα αυτά

στην 1d 20h.

καλά είναι δεν βαριέσαι

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν φλασαρω cyanogenmod πρέπει να εγκαταστήσω και gapps μαζί;

Αν ερχεσαι απο αλλη rom ναι. Αν φλασαρεις αναβαθμιση (νεα nightly) οχι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχετε δοκιμασει το greenify; Η νεα εκδοση δουλευει και χωρις root. Δεν κανει μονο τα system apps οποτε το google+ δεν μπορείτε να το πειραξετε αλλα αν του σβησεις ολα τα notifications γλιτωνεις πολυ μπαταρια. Πριν το greenify εβγαζα εως και 5 ωρες screentime τωρα με αυτο το κοβω για 6+.

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

Χτες που κοιμηθηκα στη 1 το βραδυ, ειχα 20% μπαταρια, το αφησα οπως ειναι συνδεδεμενο σε Wifi και σημερα στις 8μιση το βρηκα στο 1% !!! Πτωση 20 μοναδων σε IDLE κατασταση κι αυτο φανταζομαι λογω του σηματος.

Δεν Μοθ φαίνεται καθόλου λογικό αυτό που λες πάντως. Εμένα ακόμα και με δεδομένα ανοιχτα όλο το βράδυ (αλλά 2Γ) δεν καταναλώνει πανω απο 3%. Και με WiFi 2. Μάλλον κάποια εφαρμογή σου σκοτώνει την μπαταρία. Κοίταξε το πάντως

Link to comment
Share on other sites

Το Greenify είναι πολύ βολικό. Με root κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ανέβασει κάνεις screenshot από cm K pa? Είμαι Slimkat απλά την πρώτη μέρα και σκέφτομαι καμιά αλλαγή.. Λόγω της μεταστροφής του χάους..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δεν Μοθ φαίνεται καθόλου λογικό αυτό που λες πάντως. Εμένα ακόμα και με δεδομένα ανοιχτα όλο το βράδυ (αλλά 2Γ) δεν καταναλώνει πανω απο 3%. Και με WiFi 2. Μάλλον κάποια εφαρμογή σου σκοτώνει την μπαταρία. Κοίταξε το πάντως

 

Το εχω κοιταξει φιλε μου, στο wakelock ειναι ΟΛΑ σε φυσιολογικα επιπεδα, δεν υπαρχει εφαρμογη/service που να φερεται περιεργα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ανέβασει κάνεις screenshot από cm K pa? Είμαι Slimkat απλά την πρώτη μέρα και σκέφτομαι καμιά αλλαγή.. Λόγω της μεταστροφής του χάους..

 

Για ποιον ακριβως λογο θες screenshot? Χωρίς θέματα είναι σχεδόν ίδια με όλες τις custom rom. Έχει βέβαια το κάτι παραπάνω ;)

 

Είμαι με cm και μπορω να σε διαβεβαίωσε οτι τα σπάει. Μου λείπει το smart radio αλλά οκ θα ζήσω. Βέβαια σε σύγκριση με paranoid υστερεί σε smoothness (αλλά δεν έχω βρει τίποτα που να είναι καλυτερο από PA). Απλα συμβουλή μου να απόφεύγεις τα nightlies αν δεν θες bugs. Εγώ με snapshot M3 είμαι κομπλέ.

 

Επίσης γίνεται ακόμα πιο υπέροχο με κανένα θέμα απο το playstore ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rayford85.flat)

Φλασαρε CM και θα δεις, θα μείνεις εκεί.

 

! Ααα απλα να ξέρεις οτι δεν υπάρχει HDR στην κάμερα. Αν και γίνεται νομιζω να το βάλεις αν χρησιμοποιήσεις τα gapps απο Paranoid.

 

Όσο για την PA εγώ τη βρίσκω πιο καλη απο εμπειρία χρήσης αλλά μέχρι στιγμής (beta5) λείπουν πολλά features που για μένα είναι απαραίτητα. Ίσως στο μέλλον να αλλάξω σε pa

Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας..

δεν νομίζω να είναι το σωστό τοπικ αλλά δεν έχει κάτι άλλο εδώ για να ποστάρω αυτό που θέλω να ρωτήσω.

έχουν βγει κάτι προγραμματάκια τα οποία σου επιτρέπουν να χρησιμοποιήσεις το joypad στο nexus.

2 απο αυτά που έχω βάλει είναι USB/BT JOYCENTER & SIXAXIS CONTROLLER.

μήπως γνωρίζει κανείς πως θα το φτιάξω να τρέχω τα games με το joypad?

ευχαριστώ

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

εβαλε κανεις cyanogenmod 11...????

χτες τον εβαλα εφυγε κ google bar απο την μεση...

μεχρι στιγμης ολα καλα κ πολυ γρηγορο απο μπαταρια ειμαι 22 ωρες με χαλαρη χρηση...

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

Δυο ποστ πιο πανω λέω κι εγώ τη γνώμη μου για cm11. Δες λίγο το θέμα που λέω. Είναι τρομερό σα να χω άλλο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον ακριβως λογο θες screenshot? Χωρίς θέματα είναι σχεδόν ίδια με όλες τις custom rom. Έχει βέβαια το κάτι παραπάνω ;)

 

Είμαι με cm και μπορω να σε διαβεβαίωσε οτι τα σπάει. Μου λείπει το smart radio αλλά οκ θα ζήσω. Βέβαια σε σύγκριση με paranoid υστερεί σε smoothness (αλλά δεν έχω βρει τίποτα που να είναι καλυτερο από PA). Απλα συμβουλή μου να απόφεύγεις τα nightlies αν δεν θες bugs. Εγώ με snapshot M3 είμαι κομπλέ.

 

Επίσης γίνεται ακόμα πιο υπέροχο με κανένα θέμα απο το playstore ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rayford85.flat)

Φλασαρε CM και θα δεις, θα μείνεις εκεί.

 

! Ααα απλα να ξέρεις οτι δεν υπάρχει HDR στην κάμερα. Αν και γίνεται νομιζω να το βάλεις αν χρησιμοποιήσεις τα gapps απο Paranoid.

 

Όσο για την PA εγώ τη βρίσκω πιο καλη απο εμπειρία χρήσης αλλά μέχρι στιγμής (beta5) λείπουν πολλά features που για μένα είναι απαραίτητα. Ίσως στο μέλλον να αλλάξω σε pa

 

παντα τη σιχαινομουν τη cm αλλα ηθελα να δω πως ειναι.ειμαι ηδη με σλιμκατ οποτε δε θα εντυπωσιαστω οτι και να δω.τα screenshot τα ηθελα για να δω τις ρυθμισεις κτλ

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

οποτε θελεις!

 

Τα εκανα σε ενα ΖΙΠ. Φαντάζομαι ο file manager σου τα ανοίγει τα ζιπ.

Είναι 12 νομιζω screenshots

http://www.mediafire.com/?6ojf5iyhrt8413o

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,τώρα που έρχεται νέο update γυρνάμε σε stock kernel και γίνεται?έχω στοκ rom και chaos kernel με xposed και gravity και έχω πειράξει τα άπειρα.

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

@elias99

 

Δες του Nexus 4 τον οδηγό ΟΤΑ και όπου 4 βάλε 5, θα τον μετατρέψω και για το 5.

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

@elias99

 

Δες του Nexus 4 τον οδηγό ΟΤΑ και όπου 4 βάλε 5, θα τον μετατρέψω και για το 5.

 

μπορείς να βάλεις και το λινκ γιατί δεν το βρίσκω στο τοπικ για το 4ρι?

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις και το λινκ γιατί δεν το βρίσκω στο τοπικ για το 4ρι?

Εδώ είναι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378746

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν έχεις κάνει μόνο ρουτ

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν έχεις κάνει μόνο ρουτ

 

Αν έχουμε βάλει άλλον kernel απλά γυρνάμε σε stock και την κάνουμε,σωστά?

Το root δεν επηρεάζεται με το update έτσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...