Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Root explorer;

Βασικα εβαλα να δοκιμασω τον solid - τη δωρεαν εκδοση.

Ο root ποτε δε μου αρεσε.

 

Εγώ είπα για αυτόν https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα το τελευταίο SuperSU από xda για να κάνω update την cataclysm ..κάνει install το apk αλλά μετά δεν κάνει update ta binaries και έτσι γύρισα στο παλιό..για ποιο λόγο γίνεται αυτό;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το proximity μετα την κληση που δεν ενεργοποιει την οθονη υπαρχει ακομα στο nexus5 και με την 6.0.1 ?

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα! Αφού ξανά φλασαρα την MRA 58 N με τον οδηγό από εδώ πέρα γιατί δεν έπαιρνε την LMY 48I μετά την πήρε κανονικά όλα καλά, τώρα που έβγαλε την 6.0.1 πάλι δεν την παίρνει μου βγάζει σφάλμα γιατί ρε παιδια;είμαι στοκ με ξεκλείδωτο bootloader ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Είχες βάλει ποτέ custom recovery? Ειχες κάνει ποτέ root? Είχες βάλει ποτέ xposed framework? Αν η απάντηση σε όλα είναι οχι και εχεις βάλει την 6.0 με wipe και σου βγάζει σφάλμα στην 6.0.1 τότε δεν έχω ιδέα....
Link to comment
Share on other sites

Είχες βάλει ποτέ custom recovery? Ειχες κάνει ποτέ root? Είχες βάλει ποτέ xposed framework? Αν η απάντηση σε όλα είναι οχι και εχεις βάλει την 6.0 με wipe και σου βγάζει σφάλμα στην 6.0.1 τότε δεν έχω ιδέα....

 

Ναι είχα κάνει μόνο ρουτ και μετά το ξερουταρα τίποτα άλλο και τα υπόλοιπα όπως είπα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες ροοτ μάλλον έβαλε και custom recovery ή οποία μάλλον είναι ακόμα εκεί. Με κλειστό το κινητό και πατώντας το power button kai to volume down πατά recovery να δεις άμα έχεις stock ή custom. Άμα κολλήσει στο ανθρωπάκι κράτα το power button μέχρι να κλείσει.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες ροοτ μάλλον έβαλε και custom recovery ή οποία μάλλον είναι ακόμα εκεί. Με κλειστό το κινητό και πατώντας το power button kai to volume down πατά recovery να δεις άμα έχεις stock ή custom. Άμα κολλήσει στο ανθρωπάκι κράτα το power button μέχρι να κλείσει.

 

Ναι το έκανα και μου έβγαλε το ανθρωπάκι με ένα κόκκινο τρίγωνο,χωρίς να κάνει κάτι μετα πάτησα power button έκλεισε και μετά άνοιξε κανονικά το τηλέφωνο είχα βάλει custom recovery ;τώρα το πρέπει να κανω;ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις το toolkit και να βάλεις στοκ android 6 (χωρίς wipe οπότε δεν χάνεις τίποτα) και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

@Dalaz

Το προβλημα με το proximity μετα την κληση που δεν ενεργοποιει την οθονη υπαρχει ακομα στο nexus5 και με την 6.0.1 ?

 

Ναι υπαρχει ακομα. Εχοντας βαλει την CM13 (Marshmallow). Παντως περα απο αυτο, παιζει αψογα. Κανενα κολλημα. Πολυ καλυτερη αποδοση μπαταριας.

LG G6
Link to comment
Share on other sites

@Dalaz

Το προβλημα με το proximity μετα την κληση που δεν ενεργοποιει την οθονη υπαρχει ακομα στο nexus5 και με την 6.0.1 ?

 

Ναι υπαρχει ακομα. Εχοντας βαλει την CM13 (Marshmallow). Παντως περα απο αυτο, παιζει αψογα. Κανενα κολλημα. Πολυ καλυτερη αποδοση μπαταριας.

Στην στοκ 6.0.1 δεν εχω πρόβλημα με το proximity.

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ 6.0.1 δεν εχω πρόβλημα με το proximity.

Σε εμένα ζει και βασιλεύει και μου σπάει τα νεύρα!

Έβαλα και την δοκίμασα, οπότε επανήλθα στην cm13 να μην πάει τζάμπα το ρουτ!!

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες ροοτ μάλλον έβαλε και custom recovery ή οποία μάλλον είναι ακόμα εκεί. Με κλειστό το κινητό και πατώντας το power button kai to volume down πατά recovery να δεις άμα έχεις stock ή custom. Άμα κολλήσει στο ανθρωπάκι κράτα το power button μέχρι να κλείσει.

 

Τελικά δεν έχει μπει κάποια άλλη custom recovery και είμαι στοκ,γιατί όμως δεν παίρνει την 6.0.1 τι άλλο μπορεί να φταίει;έκανα και wipe και πάλι τπτ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά πείρα από μτχ ένα NEXUS το οποίο έχει ροοτ και είναι στην έκδοση 6.00 και έχει αλαγμενο κερνελ θα ήθελα άμα μπορείτε να με καθοδηγεισεται να το επαναφερο σε στοκ, έχω κάνει κάποια κινητά Samsung ροοτ αλλά με αυτό δεν βγάζω άκρη άμα μπορείτε στείλτε μου ένα μνμ προσωπικό σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πείρα από μτχ ένα NEXUS το οποίο έχει ροοτ και είναι στην έκδοση 6.00 και έχει αλαγμενο κερνελ θα ήθελα άμα μπορείτε να με καθοδηγεισεται να το επαναφερο σε στοκ, έχω κάνει κάποια κινητά Samsung ροοτ αλλά με αυτό δεν βγάζω άκρη άμα μπορείτε στείλτε μου ένα μνμ προσωπικό σας ευχαριστώ

Φίλε μου πολύ απλά κατέβασε το nexus toolkit στο PC σου και θα τα κάνει όλα μόνο του όμορφα και ωραία... Ειδικά αν δεν έχεις εμπειρία είναι ότι καλύτερο για εσένα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ απλά κατέβασε το nexus toolkit στο PC σου και θα τα κάνει όλα μόνο του όμορφα και ωραία... Ειδικά αν δεν έχεις εμπειρία είναι ότι καλύτερο για εσένα.
φιλε μου σε ευχαριστω το κατεβασα και το ξεκινησα εβαλα ποιο λογισμηκο εχω και ποιο πρεπει να κατεβασω και τωρα που ανοιξε ενα παραθυρο τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω το κατεβασα και το ξεκινησα εβαλα ποιο λογισμηκο εχω και ποιο πρεπει να κατεβασω και τωρα που ανοιξε ενα παραθυρο τι κανω?

Φίλε αν είναι περασμένοι σωστά οι drivers σου θα τα κάνει ουσιαστικά όλα μόνα του.. Εσύ θα πατήσεις τι επιλογή θες πχ restore και να περάσει την Μ και τα άλλα θα τα κάνει αυτο. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι λέει δεν το έχω πρόχειρο .

Σημαντικό όμως να βρίσκει τους driver σωστά

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

file mou den douleyei otan katevazi kai meta mou leei ta vimata gia na patiso ok den mou to kani eppanakinisi

Ακολούθησε προσεκτικά τα βήματά της εγκατάστασης των drivers.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε προσεκτικά τα βήματά της εγκατάστασης των drivers.

 

Το έχω κάνει παιδιά αλλά δεν ξέρω γιατί ίσως γιατί δεν έχω το αυθεντικό καλώδιο ποιος ξέρει

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει παιδιά αλλά δεν ξέρω γιατί ίσως γιατί δεν έχω το αυθεντικό καλώδιο ποιος ξέρει

δοκιμασε άλλες θύρες USB... Αν έχεις Windows xp δοκίμασε σε άλλο PC από 7 και πάνω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω cataclysm με android 6.0.1

Θέλω να βάλω xposed framework για να κάνω μερικές μόντες με το gravity box, θα υπάρξει θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ο chainfire κάνει φοβερή δουλειά με το Flashfire. Παίζει να μη χρειάζεται υπολογιστής για να φλασάρουμε ΟΤΑ ή factory image ακόμα και με Root. Θα δοκιμάσω και θα αναφέρω. Backup πάντα! https://plus.google.com/+Chainfire/posts/Q7YYVPwv8Fx

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα ενα nexus 5.

Δεν ειναι root.

Πως γινεται root?θελω να διαγραψω σαβουρα.

Δεν με ενδιαφερει cwm και custom rom.

Θελω να περασω πχ το adaway και ζηταει root.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...