Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανε τα μαγικά του πάλι ο chainfire και έβγαλε το Root μόνο με τροποποίηση του boot.img. Αυτό σημαίνει ότι σε περίπτωση ΟΤΑ φλασάρουμε το stock boot.img και περνάει αν δεν έχουμε τροποποιήσει το system.img. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=63197935

Δεν έχει ανεβάσει zip για την MRA58N ακόμα...

 

Έχω μείνει στην 5.1.1 και δεν ξέρω τι να κάνω. Διαβάζω για doze bugs, το experimental root δεν δουλεύει ακόμα στο τελευταίο image, το NRT 2.0.6 δεν έχει βγει και εγώ θέλω να βάλω Android 6... να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα;

Edited by bedazzled
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει ανεβάσει zip για την MRA58N ακόμα...

 

Έχω μείνει στην 5.1.1 και δεν ξέρω τι να κάνω. Διαβάζω για doze bugs, το experimental root δεν δουλεύει ακόμα στο τελευταίο image, το NRT 2.0.6 δεν έχει βγει και εγώ θέλω να βάλω Android 6... να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα;

Όχι, βάλε 6. Έχει Root η Κ έκδοση.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Για την MRA58N υπαρχει τροπος να τη ρουταρουμε η περιμενουμε λιγακι ακομα?

Περιμένουμε, εκτός και αν έβγαλε ο chainfire στο thread του τη νέα boot image.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι που μιλησα καμια 15αρια κλησεις εδειχνε να δουλευει κανονικα..βεβαια η συνεχεια θα δειξει
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε μια cataclysm να λυσετε το πρόβλημα σας..

 

Κανεις λαθος φιλε...Ειναι AOSP bug το εχουν ολες..κανενα προβλημα δεν λυνεις

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος φιλε...Ειναι AOSP bug το εχουν ολες..κανενα προβλημα δεν λυνεις

Προσωπικά δεν έχω δει κανένα πρόβλημα με το proximity και τις κλήσεις μου..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω δει κανένα πρόβλημα με το proximity και τις κλήσεις μου..

 

αφου χρησιμοποιεις cataclysm διαβαζε τα release notes στα builds του atlantis και δες τα general isues του MM..Δεν θελω να στην πω απλα μην λεμε στους αλλους βαλε αυτο να το λυσεις χωρις να διαβασουμε :)

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

αφου χρησιμοποιεις cataclysm διαβαζε τα release notes στα builds του atlantis και δες τα general isues του MM..Δεν θελω να στην πω απλα μην λεμε στους αλλους βαλε αυτο να το λυσεις χωρις να διαβασουμε :)

Φιλε μου δεν το παίρνω προσωπικά απλά στα builts κάθε έκδοσης είχα δει που έλεγε κάποια φτιαξιματα στο proximity και θεωρούσα ότι είναι αυτό γιατί εγω δεν αντιμετωπιζω το πρόβλημα. Αν έκανα λάθος , λάθος μου

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα μοορεσουμε να κανουμε ρουτ την MRA58N ούτε καποιο κερνελ βλεπω να υπάρχει ακόμα για αυτή την έκδοση,αν κάνω λάθος ας με διορθώσει καποιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Παιδια μπορει καποιος να μου πει ποιον οδηγο θα ακολουθησω για να βαλω τον μαμα system.img; ειχα κανει ρουτ αλλα το ξερουταρα για να παρω την 5.1.1 (LMY482) δεν εχω πειραξει κατι αλλο και εδω και καιρο που μου εχει ερθει μια αναβαθμιση δεν την παιρνει,υστερα απο ερωτημα που σας ειχα κανει παλαιοτερα μου ειπατε πρεπει να βαλω το μανισιο system.img ποιον οδηγο θα α,ολουθησω; ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Παιδια μπορει καποιος να μου πει ποιον οδηγο θα ακολουθησω για να βαλω τον μαμα system.img; ειχα κανει ρουτ αλλα το ξερουταρα για να παρω την 5.1.1 (LMY482) δεν εχω πειραξει κατι αλλο και εδω και καιρο που μου εχει ερθει μια αναβαθμιση δεν την παιρνει,υστερα απο ερωτημα που σας ειχα κανει παλαιοτερα μου ειπατε πρεπει να βαλω το μανισιο system.img ποιον οδηγο θα α,ολουθησω; ευχαριστω!

Με το Nexus Toolkit ή τον οδηγό που βρίσκεται στο τμήμα των οδηγών εδώ στο myphone. Χρησιμοποιούμε τη factory image της έκδοσης που βρισκόμαστε πάντα για να πάρουμε το αντίστοιχο system.img

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Με το Nexus Toolkit ή τον οδηγό που βρίσκεται στο τμήμα των οδηγών εδώ στο myphone. Χρησιμοποιούμε τη factory image της έκδοσης που βρισκόμαστε πάντα για να πάρουμε το αντίστοιχο system.img

 

Ευχαριστω πολυ gialakias!

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι διαβάζω στο xda ο chainfire πούλησε τα δικαιώματα και θα τα παρατήσει λέει σταδιακά σε 2 χρόνια, τα παλικάρια στο wug nexus toolkit εχουν τρελαθεί γιατί θα έχουν πλέον κάθε μήνα android version νέο.....

Με λίγα λόγια η Γοογλε προσπαθεί να ψιλο σταματήσει τα πολλά πολλά ροοτ στους μέσους χρήστες. Άποψη μου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να κανει root την ΜRΑ58Ν κανει την εξης διαδικασια,κατεβαζουμε http://www.mediafire.com/download/k4kx7huysn5t7zs/boot-su-eng.img αυτο το φλασαρουμε με το nexus root toolkit αφου το φλασαρουμε εκκινουμε το τηλεφωνο κανονικα και παμε στο playstore και κατεβαζουμε https://play.google.com/store/apps/details?id=me.phh.superuser και βουαλα!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ROOT!!!!:):):) Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανεις να βάλει xposed se android 6? Μου βγάζει error στο twrp (xposed-v78-sdk23-arm)

Edit. Ήθελε κάνα δύο φορές εγκατάσταση. Μια χαρά δουλεύει και το gravitybox!

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα κανονικά root στην MRA58N έβαλα xposed...gravitybox,Xgell settings και Xuimod δουλεύουν μια χαρά. .. Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! μπορώ να παω στην ΜRA58N κατευθειαν απο την LMY48I;ευχαριστω!!

Όχι, πήγαινε σταδιακά.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την cataclysm 6 και βλέπω ότι έχει θέμα με το chrome και με την φωτογραφική μηχανή τι έχει δει κάνει ή να ξανακανω εγκατάσταση

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...