Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπα να την δοκιμάσω. Οντως έχει πολύ παραμετροποίηση. Ομως με χάλασε που δεν έχει smart radio, δεν μπορώ να προσθέσω tile για 2g/3g και με ξένισε το μαύρο θέμα.

Ενώ με κέρδισε με το μπόλικο πράμα που προσφέρει, γι αυτά τα τρία μπορεί να μην την κρατήσω.

 

Γιατί δεν μπορείς να τα έχεις όλα γ@μωτο?

 

Το σκουρο θεμα (και οχι μαυρο) ειναι θεμα γουστου...Οι 2 προηγουμενες που ειχα ηταν με dark theme και τωρα δεν την μπορω την ασπριλα με τπτ :lol: Τα QS Tiles απο την στιγμη που μπηκε σαν feauture θα τα βαλουν ολα, απλα προχθες τα εβγαλε η cyanogen. Εμενα με κερδισε και η παραμετροποιηση που εχει αλλα και το ποσο καλα τακτοποιημενα ειναι ολα. Και με elementalX παει μια χαρα!

ΥΓ ωραιο και το app cyrcle bar!:p

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι την kitkat όλα σκούρα ήταν. Με την lollipop αυτό έφυγε και είδαμε μια νότα... αισιοδοξίας! Και μου άρεσε πραγματικά. Γνωρίζει κανείς μήπως υπάρχει mod να περάσω το άσπρο θέμα;
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την kitkat όλα σκούρα ήταν. Με την lollipop αυτό έφυγε και είδαμε μια νότα... αισιοδοξίας! Και μου άρεσε πραγματικά. Γνωρίζει κανείς μήπως υπάρχει mod να περάσω το άσπρο θέμα;

Δοκίμασε να περάσεις τον apex launcher αν θες. Τρομερές παραμετροποιησεις αρκετά ευκολο στο στήσιμο και με ίδιο look με στοκ

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,Θα μπορουσε καποιος να μου πει τα βηματα για να περασω την N5X rom ....ειμαι σε στοκ 4.4.2 root franco kernel Edited by antoniozark
Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά.

Κατεβάζεις τη rom που θέλεις.

Factory reset από recovery χωρίς wipe την internal

Φλασαρισμα (+gapps αν δεν είναι ενσωματωμένα στη rom)και reboot.

 

 

Εγώ μετά την bliss flashαρα και την screwd να δω τί παίζει. Αρκετά features κι αυτή και μου φάνηκε και αρκετά γρήγορη. Θα τις έχω και τις δυο στα υπόψιν όταν ενσωματώσουν κάποια features που θέλω. Προς το παρόν επέστρεψα cataclysm.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Το titanium backup γιατι μου περναει απο τις 100 εφαρμογες τις 50 περιπου και στις αλλες κολλαει,πρωτη φορα μου το κανει αυτο εχω την pro εκδοση δοκιμασα και παλαιοτερη αλλα τιποτα.Ειχα cataclysm και περασα την bliss με wipe ολα κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Λόγω περιορισμένου χρόνου απλώς την έβαλα να δω 'τί προσφέρει'. Την κράτησα γύρω στο μισάωρο δηλαδή. Ακόμα είναι σε αρχικό στάδιο με λίγα features αλλά ως εξέλιξη της Mahdi rom φαντάζομαι ότι θα φορτωθεί.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και χρονια πολλα!

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος ωστε να γινει πιο ποιοτικος ο ηχος εγγραφης στο βιντεο??

Τραβηξα ενα βιντεο σε ενα μαγαζι με live μουσικη και ο ηχως "μπουκονε" πολυ!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και χρονια πολλα!

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος ωστε να γινει πιο ποιοτικος ο ηχος εγγραφης στο βιντεο??

Τραβηξα ενα βιντεο σε ενα μαγαζι με live μουσικη και ο ηχως "μπουκονε" πολυ!

Ευχαριστώ!

 

Αυτο θα με ενδιεφερε και μενα αλλα μαλλον ειναι θεμα hardwear. Γενικα δεν εχει και το πιο ποιοτηκο μικροφωνο/ηχειο/μεγαφωνο :(

 

Η blissPop απο σημερα γινεται και officia για το Ν5...Θεωρω οτι θα δουμε ωραια πραγματα απο αυτους :D

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και χρονια πολλα!

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος ωστε να γινει πιο ποιοτικος ο ηχος εγγραφης στο βιντεο??

Τραβηξα ενα βιντεο σε ενα μαγαζι με live μουσικη και ο ηχως "μπουκονε" πολυ!

Ευχαριστώ!

 

Αυτό βοηθάει λίγο.Από εκεί και πέρα είναι θέμα hardware και δεν λύνεται...

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/general/mod-camcorder-audio-quality-fix-t2837930

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι μικρόφωνο συσκευής τηλεφώνου, το οποίο σημαίνει ότι είναι φτιαγμένο για να λαμβάνει καλά τη φωνή. Σε μια συναυλία προφανώς η ένταση του ήχου είναι πολύ πιο μεγάλη από τα συνήθη μεγέθη. Λογικό είναι να μπουκώνει. Προφανώς το μικρόφωνο βρίσκεται κοντά στα ηχεία θα μπουκώνει ακόμα περισσότερο κατά την εγγραφή. Μην ξεχνάτε υπάρχουν μικρόφωνα για διαφορετική περίσταση.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!ευχαρηστω για τις απαντησεις!!ενω το κινητο το εχω βολευτει πολυ...με κατι τετοια θεματακια οπως και το θεμα με την εστιαση με βαζουν σε σκεψεις αλλαγης συσκευης..!
Link to comment
Share on other sites

Boostpop με codeblue.

 

Τελικά σε πήρα στο λαιμό μου ε ? :lol:

Η δεύτερη αγαπημένη μου rom αυτή τη στιγμή μετά την Purity ( ένα κόλλημα το έχω... :p ),

σταθερή, γρήγορη, λειτουργικές επιλογές από τον developer χωρίς ανούσια στοιχεία, battery friendly

και με features από original development.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε πήρα στο λαιμό μου ε ? :lol:

Η δεύτερη αγαπημένη μου rom αυτή τη στιγμή μετά την Purity ( ένα κόλλημα το έχω... :p ),

σταθερή, γρήγορη, λειτουργικές επιλογές από τον developer χωρίς ανούσια στοιχεία, battery friendly

και με features από original development.

:lol: Δοκίμασα και Cataclysm αλλά επέστρεψα στη boostpop. Δεν έχω λόγο να πάω σε άλλη ρομ προς τον παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το bug της lollipop με την υπερβολική κατανάλωση ram από το σύστημα συνεχίζει και στις custom rom που φοράτε; Για να καταλάβω αν αξίζει να βάλω rom ή να γυρίσω σε kit kat.
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το bug της lollipop με την υπερβολική κατανάλωση ram από το σύστημα συνεχίζει και στις custom rom που φοράτε; Για να καταλάβω αν αξίζει να βάλω rom ή να γυρίσω σε kit kat.

Με nxrom υπάρχει αλλά δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απίστευτα ενοχλητικό.... μετα από 2-3 μερες χρησης απλα δεν μπορεις να κανεις multitasking.

 

καθε φορα που αλλαζεις εφαρμογη απ το παρασκηνιο την φορτωνει απ την αρχη, κατι ιδιατερα σπαστικό ειδικά στα παιχνιδια!

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απίστευτα ενοχλητικό.... μετα από 2-3 μερες χρησης απλα δεν μπορεις να κανεις multitasking.

 

καθε φορα που αλλαζεις εφαρμογη απ το παρασκηνιο την φορτωνει απ την αρχη, κατι ιδιατερα σπαστικό ειδικά στα παιχνιδια!

Και ακομα χειροτερα εμενα πολλες φορες μου κλεινει τον firefox χωρις καμια εφαρμογη απο πισω γιατι φουλαρει η μνημη. Ντροπη στην google που δεν σεβεται τους χρηστες nexus συσκευων της με ενα lollipop γεματο αδικαιολογητα bugs. Θα αναγκαστω να επιστρεψω σε kitkat που δουλευαν τα παντα ρολοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με nxrom υπάρχει αλλά δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

Απο μπαταρια πως την βλεπεις την nxrom;

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Την Cataclysm έχω δοκιμάσει να την βάλω 3 φορές τις τελευταίες εβδομάδες αλλά πάντα μου κανει fail. Δεν μπορω να καταλάβω τι κάνω λάθος. Error Flashing μου βγάζει. Την έχω κατεβάσει 3 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Την Cataclysm έχω δοκιμάσει να την βάλω 3 φορές τις τελευταίες εβδομάδες αλλά πάντα μου κανει fail. Δεν μπορω να καταλάβω τι κάνω λάθος. Error Flashing μου βγάζει. Την έχω κατεβάσει 3 φορές.

 

Μετα τα wipes κανε reboot recovery και μετα flash .zip.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...