Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω Cataclysm με Code Blue. ;)

 

Βγηκε και update προχθες, να ξερεις. ;)

Ναι το ξέρω. Το έχω ήδη κατεβασει και φλασάρω μόλις βρω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ειμαι καινούργιος στο forum και στην οικογένεια του android. Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστό thread. Εχω nexus 5 και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος με το stock android που εχει να προσθέσω widgets στην lock screen, για να κανω κάποια πραγματάκια χωρις να ξεκλειδώνω το τηλ, και επίσης αν μπορω να προσθέσω κάποια αλλα widgets γιατι τα περισσότερα απο αυτα που εχει δεν τα χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι καινούργιος στο forum και στην οικογένεια του android. Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστό thread. Εχω nexus 5 και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος με το stock android που εχει να προσθέσω widgets στην lock screen, για να κανω κάποια πραγματάκια χωρις να ξεκλειδώνω το τηλ, και επίσης αν μπορω να προσθέσω κάποια αλλα widgets γιατι τα περισσότερα απο αυτα που εχει δεν τα χρησιμοποιώ.

 

 

Πολλά widget θα βρεις στο play store.. Οποίο θες το βάζεις κανονικά δεν έχει να κάνει με τη ρομ. Επίσης ένας άλλος launcher μπορεί να σου προσφέρει πρόσθετη εμπειρία ως αρχάριος που είσαι.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι με την τελευταια paranoid android kitkat και με κερνελ code blue και μου εβγαλε ειδοποιηση για ota update σε 5.0.1.

Η ενημερωση δν ειναι απο pa αλλα απο το ιδιο το συστημα του android. Wtf;;;;;πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Πολλά widget θα βρεις στο play store.. Οποίο θες το βάζεις κανονικά δεν έχει να κάνει με τη ρομ. Επίσης ένας άλλος launcher μπορεί να σου προσφέρει πρόσθετη εμπειρία ως αρχάριος που είσαι.

 

 

Έχεις να μου προτείνεις κανένα καλό widget φιλε μου; Το dash lock που έβαλα δεν κατάφερα να το κανω να δουλέψει παντως

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί είμαι στα όρια της παράνοιας!!!

προσπαθώ ολη μέρα σήμερα να φλασαρω την cataclysm και δεν δεχεται να μπει σωστά με τίποτα.

εχω ξεκλειδώσει bootloader, περνάω τελευταία twrp κανω install την 23/1/15 stable cataclysm κανω wipe τα παντα εκτος απο system(το οποιο το εχω και unmount οπως λεει στις οδηγιες της ρομ)

έχω κατευασει 4-5 φορές την ρομ, την τσεκαρα με md5 και ολα ok αλλα μολις τελειωσει η εγκατασταση και bootαρει κανονικα δεν μου αναγωριζει σιμ,δεν υπαρχει navigation bar,notification center,battery stats κλπ.

εχω δοκιμασει και περασα μια χαρα factory image της google, ξανακανω εγκατασταση την cataclysm ξανα τα ιδια!!!

θα τρελαθω, τι κανω λαθος και δεν μπαινει σωστα η ρομ?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί είμαι στα όρια της παράνοιας!!!

προσπαθώ ολη μέρα σήμερα να φλασαρω την cataclysm και δεν δεχεται να μπει σωστά με τίποτα.

εχω ξεκλειδώσει bootloader, περνάω τελευταία twrp κανω install την 23/1/15 stable cataclysm κανω wipe τα παντα εκτος απο system(το οποιο Keepass2android εχω και unmount οπως λεει στις οδηγιες της ρομ)

έχω κατευασει 4-5 φορές την ρομ, την τσεκαρα με md5 και ολα ok αλλα μολις τελειωσει η εγκατασταση και bootαρει κανονικα δεν μου αναγωριζει σιμ,δεν υπαρχει navigation bar,notification center,battery stats κλπ.

εχω δοκιμασει και περασα μια χαρα factory image της google, ξανακανω εγκατασταση την cataclysm ξανα τα ιδια!!!

θα τρελαθω, τι κανω λαθος και δεν μπαινει σωστα η ρομ?

 

Για δοκίμασε να μην κάνεις wipe μετά την εγκατάσταση, εγω πάντως δεν έκανα...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί είμαι στα όρια της παράνοιας!!!

προσπαθώ ολη μέρα σήμερα να φλασαρω την cataclysm και δεν δεχεται να μπει σωστά με τίποτα.

 

1) wipe cache,dalvik,system,data.

2) Unmount all partitions ή απλά reboot στο recovery.

( κλασικό θέμα Cataclysm και άλλων rom )

3) Flash rom

4) Flash kernel ( αν χρησιμοποιείς custom )

5) boot και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί είμαι στα όρια της παράνοιας!!!

προσπαθώ ολη μέρα σήμερα να φλασαρω την cataclysm και δεν δεχεται να μπει σωστά με τίποτα.

εχω ξεκλειδώσει bootloader, περνάω τελευταία twrp κανω install την 23/1/15 stable cataclysm κανω wipe τα παντα εκτος απο system(το οποιο το εχω και unmount οπως λεει στις οδηγιες της ρομ)

έχω κατευασει 4-5 φορές την ρομ, την τσεκαρα με md5 και ολα ok αλλα μολις τελειωσει η εγκατασταση και bootαρει κανονικα δεν μου αναγωριζει σιμ,δεν υπαρχει navigation bar,notification center,battery stats κλπ.

εχω δοκιμασει και περασα μια χαρα factory image της google, ξανακανω εγκατασταση την cataclysm ξανα τα ιδια!!!

θα τρελαθω, τι κανω λαθος και δεν μπαινει σωστα η ρομ?

 

Μήπως προσπαθείς να εγκαταστήσεις την lollipop cataclysm αλλά είχες πρίν kitkat? Αν ναι τότε πρέπει να εγκαταστήσεις πρώτα την factory 5.0.1 και μετά την cataclysm. To λέει και ο OP στις οδηγίες εγκατάστασης για bootloader kai radio.

Edited by dLazaros
edit
Link to comment
Share on other sites

Μήπως προσπαθείς να εγκαταστήσεις την lollipop cataclysm αλλά είχες πρίν kitkat? Αν ναι τότε πρέπει να εγκαταστήσεις πρώτα την factory 5.0.1 και μετά την cataclysm. To λέει και ο OP στις οδηγίες εγκατάστασης για bootloader kai radio.

 

απο 5.0.1 ερχόμουν. έκανα οσα όλα είπατε και προφανώς τίποτα δεν έποιασε.

το πρόβλημα τελικά ήταν το TWRP. έβαλα CWM έκανα wipe τα πάντα εκτός απο system και πήρε μπρός!

κουφό τελείως, ο develop της cataclysm είπε οτι φταίει ο τελευταίος twrp. άλλοι περάσανε κανονικά την ρομ με team win. τι να πω.

κάτι άκυρο η ρομ εχει μια εφαρμογή busybox, τι είναι? μου λέει οταν την ανοίγω να μου εγκαταστήσει κάτι, το κάνω?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα..κανω backup μεσω twpr και μετα που κανω ρεστορε δεν μου εφανιζει τα softkeyσ με αποτελεσμα να κανω clean install.γιατι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαντάζομαι, ήδη γνωρίζετε ότι μας ήρθε και ο theme manager. Προσωπικά μου είχε λείψει.

Επίσης υπάρχει εφαρμογή DIY που φτιάχνεις δικό σου theme σε λίγα λεπτά!

Εκπληκτικό! :cool:

 

 

 

Edit:

Άσχετο, δεν έχω δει άλλη rom εκτός της cataclysm που να έχει στα quick settings δυνατότητα για 2g/3g/4g tile, όπως επίσης να έχει και smart radio. Γνωρίζει κανείς γιατί;

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Οι cm νομίζω σε όλες τις εκδόσεις έχουν tile για τύπο δικτύου. Τουλάχιστον σε άλλες συσκευές που έχω δει για cm 9, 10, 11 υπήρχε αυτή η επιλογή.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πέρασα την cataclysm και μου έχασε όλα τα αποθηκευμένα wifi δεν υπάρχει πουθενά στο Google όπου να τα αποθηκεύει ώστε να τα κάνω restore, ξέχασα να τα κάνω backup με το titanium
Link to comment
Share on other sites

Boostpop 2.5:). Καλά φλασαρίσματα.

 

μόλις φλασαρα φίλε και είναι beta.....πρώτη φορά beta.....για να δούμε

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

μόλις φλασαρα φίλε και είναι beta.....πρώτη φορά beta.....για να δούμε

Είμαι έξω. Όταν πάω σπίτι θα τη δοκιμάσω. Που είδες οτι είναι beta;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έξω. Όταν πάω σπίτι θα τη δοκιμάσω. Που είδες οτι είναι beta;

 

την έβαλα κ μου λεει στην boostpop version 2.5 beta

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα κ μου λεει στην boostpop version 2.5 beta

 

Οκ. :) Τώρα έφτασα σπίτι και την κατεβάζω.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. :) Τώρα έφτασα σπίτι και την κατεβάζω.

 

από λίγο που την δούλεψα βλέπω καλύτερη διαχείριση μπαταρίας(δεν την πίνει) on screen πάντα με codeblue τον τελευταίο.....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Οι cm νομίζω σε όλες τις εκδόσεις έχουν tile για τύπο δικτύου. Τουλάχιστον σε άλλες συσκευές που έχω δει για cm 9, 10, 11 υπήρχε αυτή η επιλογή.

Αναφέρομαι στη lollipop version.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο τη 2η μέρα και μετά με cataclysm(την πρώτη μέρα ήταν οκ) έχω τρελό battery drain!

35 λεπτά οθόνη και 5-6 κλήση κάτω των 2-3 λεπτών, απο 100% στο 49% η μπαταρία!!!

γιατί έτσι? τα google services έχουν φάει το περισσότερο(πάντα σχεδόν έτρωγαν το ποιο πολύ ακόμα και με οφφισιαλ λολιποπ που είχα)

αλλά μου έβγαζε 12ωρο η μπαταρία με φουλ χρήση.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

από λίγο που την δούλεψα βλέπω καλύτερη διαχείριση μπαταρίας(δεν την πίνει) on screen πάντα με codeblue τον τελευταίο.....

Επέστρεψα στη 2.4. Είχα θέμα με την εφαρμογή του τηλεφώνου. Δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο. Τελικά είναι beta :lol:. Περιμένω τη stable.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...