Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μάλλον θα υπάρξει υποστήριξη του RRO στην cataclysm, που θα έρθει μαζί με την αναβάθμιση του Android σε 5.1 μέσα στο μήνα.

Τουλάχιστον έτσι είπε ο Atlantis.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες σ' αυτή τη διεύθυνση για θέματα κτλ.

Μια χαρά δουλεύει με boost pop. :cool:

 

Sorry δεν πρόσεξα οτι το τελευταίο μήνυμα ήταν το δικό μου για να το τροποποιήσω.

 

σευχαριστω φιλε!!! αυτο το golden πιο είναι ακριβώς??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω φιλε!!! αυτο το golden πιο είναι ακριβώς??

 

Black N vegas

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια. Το είχα διαβάσει κάπου εδώ αλλά δεν μπορώ να το βρω. Stock lollipop και πατησα το color invert. Τώρα μου το εμφανίζει στην μπάρα όταν την κατεβαζω, πως μπορώ να το κάνω να μην εμφανίζεται?

Άλλαξε την ημερομηνία και βάλτη ένα μήνα μετά - θα το βγάλει απο το quick settings και ύστερα ξαναβάζεις τη σωστή.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ψαχνουν immersive mode σε lollipop ας ριξουν μια ματια στη εφαρμογη : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phoenixstudios.aiogestures&hl=en Εμενα παντως με εσωσε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το golden ειναι απαραδεκτο :lol:

Βρηκε κανεις κανενα καλο dark layer να προτινει!?!

 

xaxa για δοκιμσε το synergy v3 του Βrian https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934525825

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

xaxa για δοκιμσε το synergy v3 του Βrian https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934525825

 

Το εχω δικιμασει...αλλο??:D

Γενικα δεν τρελαθηκα με τα layers...Θα γυρισω μαλλον σε ρομ με theme

 

EDIT: Εντωμεταξυ ισως ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω οτι οι AOSP based ρομ 5.0.2 ειναι πολυ πιο smooth/γρηγορες απο τις CM12

Edited by Dalaz

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δικιμασει...αλλο??:D

Γενικα δεν τρελαθηκα με τα layers...Θα γυρισω μαλλον σε ρομ με theme

 

EDIT: Εντωμεταξυ ισως ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω οτι οι AOSP based ρομ 5.0.2 ειναι πολυ πιο smooth/γρηγορες απο τις CM12

 

ειναι και τι θα σε βολεψει!!:D Οντως οι AOSP ειναι καλυτερες απο CM δοκιμασα και εγω

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το golden ειναι απαραδεκτο :lol:

Βρηκε κανεις κανενα καλο dark layer να προτινει!?!

 

Εγώ έχω το Red Theme by Jimmy Setiawan: στο dark.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε την ημερομηνία και βάλτη ένα μήνα μετά - θα το βγάλει απο το quick settings και ύστερα ξαναβάζεις τη σωστή.

 

Την βάζω μπροστά την ημερομηνία και δεν το εμφανίζει.

Οταν όμως το γυρνάω στην τωρινή μου το ξαναδείχνει. Γιατί έτσι????

Link to comment
Share on other sites

Την βάζω μπροστά την ημερομηνία και δεν το εμφανίζει.

Οταν όμως το γυρνάω στην τωρινή μου το ξαναδείχνει. Γιατί έτσι????

Βαλε την ημερομηνία 1 μηνα +1 ημερα μπροστά ή πισω, δηλαδη σήμερα που είναι 10/2 , βαλ'το 9/1 ή 11/3 , ξανά γυρνα στην σωστη ημερομηνία και κανε επανεκκίνηση. Αν θυμάμαι καλά εγώ το είχα κάνει με 1 μήνα πισω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα..Κανω backup μεσω twpr και οταν να το περασω μου χανονται τα softkeys και με reboot δεν φτιαχνει...και μου το κανει και στο nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή έχω χαθεί μπορεί κάποιος να μου δώσει ενα λινκ με καπιο οδηγο για να βάλω την στοκ η κάποιος costum lolipop. Είμαι με 4.4.4 purity

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή έχω χαθεί μπορεί κάποιος να μου δώσει ενα λινκ με καπιο οδηγο για να βάλω την στοκ η κάποιος costum lolipop. Είμαι με 4.4.4 purity

Εδώ είναι το stock image της lollipop. Από custom δοκίμασε cataclysm, boostpop.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά θα περιμένω λίγο ακόμα για την 5.1

 

Εγώ είμαι με Bliss pop που έχει και nightlies... μια χαρά πάει με πολλά features.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Bliss pop που έχει και nightlies... μια χαρά πάει με πολλά features.

 

Απλα δεν έχω καταλαβει, θα πρέπει να περάσω πρωτα την στοκ lolipop και μετα να ξανακανω απο την αρχή root κλπ κλπ η μπορω κατευθείαν ενω είμαι root να περάσω κάποια costum lolipop

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Bliss pop που έχει και nightlies... μια χαρά πάει με πολλά features.

Τώρα που έφτιαξαν και το lag στη lockscreen είναι κομπλέ. Αν πάρει και ο developer το Ν5 για συσκευή του θα κάνει ακόμη καλύτερη δουλειά γιατί τώρα τα κάνει στα τυφλά. :lol:

Απλα δεν έχω καταλαβει, θα πρέπει να περάσω πρωτα την στοκ lolipop και μετα να ξανακανω απο την αρχή root κλπ κλπ η μπορω κατευθείαν ενω είμαι root να περάσω κάποια costum lolipop

Εγώ, αν θυμάμαι καλά, από custom Kit Kat πήγα σε custom Lollipop μέσω TWRP 2.8.4.0. Έτσι κι αλλιώς τα κάνεις wipe όλα πριν φλασάρεις νέα ROM οπότε δε νομίζω να έχει σημασία τι ROM φοράς πριν φλασάρεις. Κάνε τα απαραίτητα backup πρώτα και δοκίμασε.

 

Για όσους ενδιαφέρονται, Xposed Framework for Android Lollipop is Here!

Επίσης, βγήκε TWRP 2.8.5.0.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγεί η 5.1 θα δοκιμάσω xposed. Προς το παρόν μένω boostpop (με elementalx) με την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...