Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατέφτασε σήμερα από την Paranoid με την 4.2 beta1 o αντικαταστάτης του halo με την ονομασία peek!!

ουσιαστικά αυτό που κάνει, είναι ότι όταν έρθει μια ειδοποίηση στη συσκευή μας και εφόσον ο χρήστης μέσα σε 10 δευτερόλεπτα κάνει κίνηση να σηκώσει το τηλέφωνο του του πετάει την ειδοποίηση με τον τρόπο που φαίνεται στο παρακάτω video και τον οδηγεί άμεσα στην εφαρμογή που έστειλε την ειδοποίηση

την πέρασα το πρωί αλλά ακόμα δεν έχω κάτσει να το παρατηρήσω προσεκτικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορώ με κάποιο τρόπο να αλλάξω το εικονίδιο του σήματος και να το κάνω σαν του ios7;; Στο Gravity δε βρήκα κάτι..
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι, βασικά θα είχε πιο πολύ πλάκα αν σ αυτά τα δέκα δευτερόλεπτα αναγνώριζε και λέξη (πχ "peek") αντί για κινηση . Αλλά δουλεύει πολύ ωραία με μια σύντομη δοκιμή που εκανα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Εγώ λατρεύω την PA νομιζω οτι είναι η πιο δεμένη ΡΟΜ.

 

Παιδιά έχει περάσει κανεις Ubuntu Touch? Αν ναι ας πει γνώμες ,αξίζει η φασαρία?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικα τέλεια, βγαίνει κάθε εβδομαδα αναβάθμιση και όχι στα τυφλά και μάλιστα με OTA update

 

Περιμένω νέα για Ubuntu ;)

Link to comment
Share on other sites

κατέφτασε σήμερα από την Paranoid με την 4.2 beta1 o αντικαταστάτης του halo με την ονομασία peek!!

ουσιαστικά αυτό που κάνει, είναι ότι όταν έρθει μια ειδοποίηση στη συσκευή μας και εφόσον ο χρήστης μέσα σε 10 δευτερόλεπτα κάνει κίνηση να σηκώσει το τηλέφωνο του του πετάει την ειδοποίηση με τον τρόπο που φαίνεται στο παρακάτω video και τον οδηγεί άμεσα στην εφαρμογή που έστειλε την ειδοποίηση

την πέρασα το πρωί αλλά ακόμα δεν έχω κάτσει να το παρατηρήσω προσεκτικά

 

Μπορείς να βάλεις κανένα λινκ να το βρούμε εύκολα?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι κι εγώ σε pa. Μια γρήγορη ερώτηση. Dalvin η art??

Και απο kernel τι λέτε;; stock;;

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω ότι σε στραβό δρόμο πηγαίνουν τα παιδιά της PA

Εγώ πάλι πιστεύω οτι προσπαθούν να κάνουν κάτι καινουργιο και ποιο φιλικό στον απλό χρήστη ,κάτι το οποίο μου αρέσει αρκετά .

Πάντως η ομάδα της pa ψάχνεται αρκετά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι κι εγώ σε pa. Μια γρήγορη ερώτηση. Dalvin η art??

Και απο kernel τι λέτε;; stock;;

 

Εννοείται ART κέρνελ ΑΣΕ στοκ αν θες σταθερότητα , αλλιως προτείνω Franco

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με την carbon rom,εκτος απο το θεμα των παραμετροποησεων οπου εχει πληθωρα (οτι τραβαει η ορεξη σου),εχει πολυ καλητερη μπαταρια απο την stock rom (40 λεπτα οθονη παραπανω και 2+ ωρες συνολικα με την ιδια χρηση).Ειναι γρηγορη, smooth και παραδοξως ενω ειναι nightly εδω και 3μερες οπου την εχω ειναι σταθερη χωρις κανενα κολημα η οτιδηποτε αλλο!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Δώστε ενα λινκ ρε παιδιά για αυτή την pa

http://paranoidandroid.co/roms/hammerhead/

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω μια συντομευση για την ενταση του ήχου στο αρχικό drop down menu της συσκευής (δεν ξέρω πως το λένε) (Αυτό που αν το σύρεις κάτω με το ένα δάκτυλο σου βγάζει πληροφορίες για το τι έχεις εγκαταστήσει πρόσφατα και άλλες ειδοποιείσεις , ενώ αμα το σείρεις με τα δυο δάκτυλα σε πάει στα settings ..). Και ακόμα πως θα μπορέσω να προσθέσω στο εικονίδιο της μπαταρίας ποσοστά επί τις εκατό με το διαθέσιμη ενέργεια που έχει ακόμα .

Ξέχασα να προαναφέρω ότι είμαι stock και μάλλον θα μείνω γιατι είναι μεγάλη διαδικασία να τα ξαναπεράσω και να τα ξανασετάρω όλα από την αρχη ..

 

Εχω βγάλει τα μάτια μου να ψάχνω για τα παραπάνω αλλά τίποτα ..:D:D

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Δες το Helium για backup και βουρ για ροοτ. Αλλιως δεν μπορείς να προσθέσεις tiles στα quick toggles.

Υπάρχει όμως αυτό : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mortisapps.trayvolume

Και για το ποσοστο αυτό : https://play.google.com/store/apps/details?id=de.kroegerama.android4batpercent

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές αλλαγές σε κινητά αλλά και ρομ, κερνελ, κατέληξα στο εξής : στοκ και πάλι στοκ. Δεν βρίσκω κάτι που πραγματικά να αξίζει τόσο ώστε να μην έχω στοκ. τώρα με nexus5 έχω στοκ ρομ και κερνελ και απλά έβαλα recovery για κανα mod. φυσικά αυτό είναι δική μου άποψη....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω μια συντομευση για την ενταση του ήχου στο αρχικό drop down menu της συσκευής (δεν ξέρω πως το λένε) (Αυτό που αν το σύρεις κάτω με το ένα δάκτυλο σου βγάζει πληροφορίες για το τι έχεις εγκαταστήσει πρόσφατα και άλλες ειδοποιείσεις , ενώ αμα το σείρεις με τα δυο δάκτυλα σε πάει στα settings ..). Και ακόμα πως θα μπορέσω να προσθέσω στο εικονίδιο της μπαταρίας ποσοστά επί τις εκατό με το διαθέσιμη ενέργεια που έχει ακόμα .

Ξέχασα να προαναφέρω ότι είμαι stock και μάλλον θα μείνω γιατι είναι μεγάλη διαδικασία να τα ξαναπεράσω και να τα ξανασετάρω όλα από την αρχη ..

 

Εχω βγάλει τα μάτια μου να ψάχνω για τα παραπάνω αλλά τίποτα ..:D:D

 

Εγώ χρησιμοποιώ Widgetsoid για toggles. Έχω απλώσει στη notification screen (ένα δάχτυλο) δύο σειρές από widgets που ανοιγοκλείνουν τα πάντα για να μη χρειάζεται να μπαίνεις σε μενού. To Widgetsoid βάζει και ποσοστό μπαταρίας. Από την άλλη, αν βάλεις ένα Xposed+Gravitybox κάνεις παπάδες :).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Widgetsoid για toggles. Έχω απλώσει στη notification screen (ένα δάχτυλο) δύο σειρές από widgets που ανοιγοκλείνουν τα πάντα για να μη χρειάζεται να μπαίνεις σε μενού. To Widgetsoid βάζει και ποσοστό μπαταρίας. Από την άλλη, αν βάλεις ένα Xposed+Gravitybox κάνεις παπάδες :).

 

Σωστός! Το έβαλα χθες κ είναι απίστευτος ο συνδυασμός αυτός!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

κατέφτασε σήμερα από την Paranoid με την 4.2 beta1 o αντικαταστάτης του halo με την ονομασία peek!!

ουσιαστικά αυτό που κάνει, είναι ότι όταν έρθει μια ειδοποίηση στη συσκευή μας και εφόσον ο χρήστης μέσα σε 10 δευτερόλεπτα κάνει κίνηση να σηκώσει το τηλέφωνο του του πετάει την ειδοποίηση με τον τρόπο που φαίνεται στο παρακάτω video και τον οδηγεί άμεσα στην εφαρμογή που έστειλε την ειδοποίηση

την πέρασα το πρωί αλλά ακόμα δεν έχω κάτσει να το παρατηρήσω προσεκτικά

 

έχει αρκετά wakelocks το peek όμως και έτσι έχει προβλήματα με την μπαταρία στην τελευταία beta άρα οποιος θέλει να την βάλει ας το προσέξει λίγο αυτo

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...