Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά όλοι αυτοί που έλεγαν ότι το G3 θα πάρει πριν από εμάς και έκραζαν την Google τον έφαγαν λίγο ή μου φαίνεται?

Εκτός αν πήρε το G3 και δεν το έχω μάθει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πέρασα και γω την 5 ψές μεχρι στιγμής ολα καλά. Παρατηρησα ομως οτι στην φορτιση καθυστέρει παρα πολυ.σε σχεση με την 4.4.4. ελπίζω να καθυστερεί και στην κατανάλωση:P

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά όλοι αυτοί που έλεγαν ότι το G3 θα πάρει πριν από εμάς και έκραζαν την Google τον έφαγαν λίγο ή μου φαίνεται?

Εκτός αν πήρε το G3 και δεν το έχω μάθει..

 

το g3 θα ξεκινήσει ειπαν απο την Πολωνία μεσα στην εβδόμαδα. Απο τι ξέρω δεν ξεκίνησε ακόμα. (μάλλων το κάνουν για σκοπούς μαρκετιγκ:)¨στην Ελλάδα δίαβαζα μεσα στο Δεκέμβρη θα ξεκινήσει.

Edited by bmw_man18
Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ εγω την L official πιο γρήγορη απο preview!!Ποιο καινουργιο κερνελ κ μικρες εμφανεις διορθώσεις

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπαταρία μετά από 11 ώρες εμένα είναι αυτή τη στιγμή στο 16% με 3,5 ώρες οθόνη. μέτρια χρήση αρκετά πράγματα να συγχρονίζει.... φυσικά θέλει να στρώσει μετά από καθαρό setup. τις επόμενες μέρες τα τελικά συμπεράσματα. το μόνο ανησυχητικό είναι η ποιότητα του σήματος λήψης στο διάγραμμα της μπαταρίας, πολύ πορτοκαλί και κόκκινο με ελάχιστα πράσινα σημεία. με την 4.4.4 στά ίδια μέρη τις ίδιες ώρες υπερίσχυε το πράσινο. αυτό το λέω γιατί η αναζήτηση σήματος είναι ο χειρότερος εχθρός τής μπαταρίας.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

.... το μόνο ανησυχητικό είναι η ποιότητα του σήματος λήψης στο διάγραμμα της μπαταρίας, πολύ πορτοκαλί και κόκκινο με ελάχιστα πράσινα σημεία. με την 4.4.4 στά ίδια μέρη τις ίδιες ώρες υπερίσχυε το πράσινο. αυτό το λέω γιατί η αναζήτηση σήματος είναι ο χειρότερος εχθρός τής μπαταρίας.

 

Αν έχεις θέμα με το radio , απλά φλάσαρε κάποιο παλαιότερο ή το αμέσως προηγούμενο που είχες.

Εννοείται EFS backup κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

τό θέμα είναι λίγο περίεργο, γιατί εγώ και ακούω καλύτερα τώρα καί με άκουγαν καλύτερα οι άλλοι σήμερα καί σχετικά σταθερό στή μέση είναι περίπου το σήμα όπως καί πρίν. φουλ σήμα δεν είχα ποτέ με καμία εταιρεία στην περιοχή οπότε δεν είμαι σε θέση να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα. μόνο στό γράφημα της μπαταρίας είναι η τεράστια διαφορά .το βλέπουμε και αργότερα τό θέμα.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ο κερνελ είναι διαφορετικός πριν και μετά το ρουτ όπως και είναι φυσιολογικό. Το ερώτημα μου είναι αν έχει και διαφορά στην χρήση του κινητού ή είναι ο ίδιος με αυτόν της Google αλλά παραματροποιημένος;
:D
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ο κερνελ είναι διαφορετικός πριν και μετά το ρουτ όπως και είναι φυσιολογικό. Το ερώτημα μου είναι αν έχει και διαφορά στην χρήση του κινητού ή είναι ο ίδιος με αυτόν της Google αλλά παραματροποιημένος;

Αν έκανες root με το boot.img του Chainfire, κάνει patch στον stock kernel, δεν τον αλλάζει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες root με το boot.img του Chainfire, κάνει patch στον stock kernel, δεν τον αλλάζει.

 

Το έκανα με το cf autoroot. Νομίζω το ίδιο πράγμα είναι απλά αυτοματοποιημενο.

:D
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με το cf autoroot. Νομίζω το ίδιο πράγμα είναι απλά αυτοματοποιημενο.

Δεν θυμάμαι αν το cf-autoroot κάνει patch ή εγκαθιστά pre-patched boot.IMG αλλά σε κάθε περίπτωση είναι ίδιο με τον stock kernel.

Καμία άλλη επέμβαση πέραν του root.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν το cf-autoroot κάνει patch ή εγκαθιστά pre-patched boot.IMG αλλά σε κάθε περίπτωση είναι ίδιο με τον stock kernel.

Καμία άλλη επέμβαση πέραν του root.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Άρα δεν έχει καμία διαφορά..

:D
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση...κατεβασα απο xda και φλασαρισα την 5 και κατω απο την ρομ ειχε το radio lgd820...πρεπει να φλασαρω και αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κατάντηση αηδία αυτό το play store.. Ολο επαρκή χώρο γράφει και δε κατεβάζει τίποτα.. Δοκίμασα τα πάντα..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Στην 5.0 το ART είναι η μοναδική επιλογή ή πάλι διαλέγεις ανάμεσα σε αυτό και το Dalvik?

Αν δεν κάνω λάθος το ART στην 5.0 ειναι στάνταρ.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Στην 5.0 το ART είναι η μοναδική επιλογή ή πάλι διαλέγεις ανάμεσα σε αυτό και το Dalvik?

 

Εχει μονο ART,δεν εχει καν επιλογή!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

έπεσε στα χέρια μου ένα Nexus 5 D820 από Αμερική το οποίο μετά απο πτώση που είχε στα χέρια του προκάτοχου του δεν έχει καθόλου σήμα. Αναγνωρίζει την sim βάζω το pin και όλα οκ αλλά δεν έχει ούτε μια μπάρα σήμα και όταν πας να πάρεις τηλέφωνο out of service. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα software ή hardware. Το κινητό είναι στην 4.4.4 stock rom και δεν είναι rooted φυσικά.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι για το lollipop. Πώς βάζουμε το κινητό στο αθόρυβο; Είτε τελείως είτε με δόνηση; Το power button βγάζει μόνο power off..
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρεα! Απο σημερα ειμαι κι εγω κατοχος ενος nexus 5 αλλα εχω μια απορια, μολις τωρα το ανοιξα να το δω και πηγαινοντας στο wifi δεν μ εμφανιζει το δικτυο π εχω στο σπιτι! Ενω μ εμφανιιζει της γειτονιας... Δεν εχω βαλει sim αν αυτο επηρεαζει καπως γιατι δεν εχω micro ακομα. Καμια ιδεα;

Nexus 5 root

Samsung Galaxy Note P605

Link to comment
Share on other sites

Τόσο δύσκολο ήταν να αφήσουν τη συλλογή στην 5.0;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται η συλλογή, όπως δεν χρειαζόταν και πριν. Μια χαρά είναι το Google photos και με περισσότερες λειτουργίες. Ειχαμε δύο εφαρμογές για την ίδια σχεδόν δουλειά. Αν όμως εννοείς γιατί να υπάρχει το Google photos και όχι το gallery, το συζητάμε.
Link to comment
Share on other sites

Όχι με βόλευε η συλλογή γιατί τα είχε σε κατηγορίες. Το Google photos είναι λίγο μπάχαλο για την ώρα σε μένα..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...