Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάποιος το Nexus 5 που πριν να είχε το Nexus 4 για να μου πει τη διαφορά του στην μπαταρία;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους. υπαρχει καμια εφαρμογη που μπορουμε να μπλοκαρουμε αριθμους που δεν θελουμε??

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το call blocker αν είσαι στοκ, αλλιώς πολλές custom rom το έχουν ήδη μέσα στις ρυθμίσεις τους π.χ. η slimkat.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το apk από την κάμερα της L;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησες κάτι πολύ συγκεκριμένο, χωρίς να αναφέρεις πως και τι θέλεις να καταφέρεις. Φαντάστηκα ότι θα έχεις τους λόγους σου. Άνοιξα το σύστημα μου και στο ανέβασα. Αν περίμενες ότι αρχείο συστήματος θα εγκατασταθεί, ως απλό apk λυπάμαι.

Καλύτερα να περιμένεις να βγει η τελική έκδοση. Θέμα ημερών είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησες κάτι πολύ συγκεκριμένο, χωρίς να αναφέρεις πως και τι θέλεις να καταφέρεις. Φαντάστηκα ότι θα έχεις τους λόγους σου. Άνοιξα το σύστημα μου και στο ανέβασα. Αν περίμενες ότι αρχείο συστήματος θα εγκατασταθεί, ως απλό apk λυπάμαι.

Καλύτερα να περιμένεις να βγει η τελική έκδοση. Θέμα ημερών είναι.

 

Δεν ήθελα κάτι συγκεκριμένο. Ήθελα να δω πως είναι η κάμερα στην έκδοση L!

Ναι δε μπήκα στη διαδικασία να κάνω αλλιώς την εγκατάσταση. Νόμιζα σαν απλό apk θα έμπαινε

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Επειδη το ειδα κ αλλου αυτο, μπορει καποιος να μου πει τι παιζει με τις παρτιδες των Nexus 5????

Για παραδειγμα θελω να παω αυριο να παρω τη συσκευη απο τα Kaizerstore σε μαυρο κ μου ειπαν οταν τους ρωτησα οτι ειναι παρτιδα 409.

Υπαρχουν ας πουμε καποιες παρτιδες που εχουν καποιο προβλημα??

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Επειδη το ειδα κ αλλου αυτο, μπορει καποιος να μου πει τι παιζει με τις παρτιδες των Nexus 5????

Για παραδειγμα θελω να παω αυριο να παρω τη συσκευη απο τα Kaizerstore σε μαυρο κ μου ειπαν οταν τους ρωτησα οτι ειναι παρτιδα 409.

Υπαρχουν ας πουμε καποιες παρτιδες που εχουν καποιο προβλημα??

 

Γενικά δεν υπήρχαν παρτίδες με πρόβλημα. Εγώ πήρα πρόχθες και μου ήρθε παρτίδα 410. Το μόνο αρνητικό είναι το κουμπί του power button που "παίζει". Το προηγούμενο nexus 5 που είχα ήταν πιο σφιχτό το πλήκτρο.

:D
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν υπήρχαν παρτίδες με πρόβλημα. Εγώ πήρα πρόχθες και μου ήρθε παρτίδα 410. Το μόνο αρνητικό είναι το κουμπί του power button που "παίζει". Το προηγούμενο nexus 5 που είχα ήταν πιο σφιχτό το πλήκτρο.

 

Αρα φιλε μου προχωράω αφοβα σε αγορα ετσι? Επισης τι χωρα προελευσης ειναι συνηθως τα 5αρια που φερνουν τα σκρουτζομαγαζα? Εμενα οταν πηρα τηλεφωνο στα Kaizerstore μου ειπαν απλα οτι ειναι ευρωπαϊκο για να εχει 2 χρονια εγγυηση αλλα δε μ ειπαν ακρβη χωρα προελευσης

Εσυ φιλε μ απο που το πηρες το δικο σου?

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Αρα φιλε μου προχωράω αφοβα σε αγορα ετσι? Επισης τι χωρα προελευσης ειναι συνηθως τα 5αρια που φερνουν τα σκρουτζομαγαζα? Εμενα οταν πηρα τηλεφωνο στα Kaizerstore μου ειπαν απλα οτι ειναι ευρωπαϊκο για να εχει 2 χρονια εγγυηση αλλα δε μ ειπαν ακρβη χωρα προελευσης

Εσυ φιλε μ απο που το πηρες το δικο σου?

 

Το δικό μου ειναι Ισπανικό και το πήρα από το extreme-mobile. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το προηγούμενο που είχα ήταν Γαλλικό.

:D
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια βλακεια και δεν μπορω να το διορθωσω με τιποτα . Εσβησα μερικές επαφές που δεν μου χρειαζοταν αλλά μαζι με αυτες εσβησα και αυτή την επαφή που σου βγάζει σαν κάτοχος τοπυ τηλεφώνου . Επειδή δεν ξέρω πως να το εξηγήσω για να είμαι ποιο σαφής , είναι η επαφή που δείχνει άμα σείρεις με δύο δάχτυλα από την κορφή προς τα κάτω όταν ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο. (το πρώτο εικονίδιο πάνω αριστερά).

Δοκίμασα να ξαναφτιάξω μια με το ίδιο όνομα αλλα μου λέει ακόμα ότι η επαφή δεν υπάρχει . . Πως μπορώ να την επαναφέρω ? :( :(

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Το Google κρατάει ιστορικό των επαφών σου μέχρι ένα μήνα πίσω. Μπες από το site να δεις αν υπάρχει και να την επαναφέρεις.

 

Αν αυτό δεν πετύχει, δοκίμασε μέσα από την εφαρμογή Google+ να κάνεις sync. Αν και νομίζω δε διαγράφεται αλλά γίνεται hidden.

Link to comment
Share on other sites

Αρα φιλε μου προχωράω αφοβα σε αγορα ετσι? Επισης τι χωρα προελευσης ειναι συνηθως τα 5αρια που φερνουν τα σκρουτζομαγαζα? Εμενα οταν πηρα τηλεφωνο στα Kaizerstore μου ειπαν απλα οτι ειναι ευρωπαϊκο για να εχει 2 χρονια εγγυηση αλλα δε μ ειπαν ακρβη χωρα προελευσης

Εσυ φιλε μ απο που το πηρες το δικο σου?

 

Αν θέλεις πάντως να δεις πληροφορίες σχετικά με τη συσκευή που θα αγοράσεις, χρησιμοποίησε το http://sndeep.info/en. Ζήτησε να σου δώσουν το κινητό που θα σου πουλήσουν και χρησιμοποίησε το IMEI ή το serial number για να δεις τα χαρακτηριστικά του.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Nexus 5 παρουσιάζει κάποιες στιγμές ένα τρέμουλο στην οθόνη έχετε πάρει χαμπάρι κάτι για αυτό αν είναι hardware ή παίζει ρόλο καμιά rom που έχω βάλει κατά καιρούς :p

τώρα είμαι με τη μαμά αλλά είναι ξεκλείδωτο οπότε αν θελήσω να το στείλω για service το γυρίζω κανονικά με την εφαρμογή που το ξεκλείδωσα και είμαι ένταξη ή χρειάζομαι κάτι παραπάνω για να μην αρνηθούν την επισκευή;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Nexus 5 παρουσιάζει κάποιες στιγμές ένα τρέμουλο στην οθόνη έχετε πάρει χαμπάρι κάτι για αυτό αν είναι hardware ή παίζει ρόλο καμιά rom που έχω βάλει κατά καιρούς :p

τώρα είμαι με τη μαμά αλλά είναι ξεκλείδωτο οπότε αν θελήσω να το στείλω για service το γυρίζω κανονικά με την εφαρμογή που το ξεκλείδωσα και είμαι ένταξη ή χρειάζομαι κάτι παραπάνω για να μην αρνηθούν την επισκευή;;

Όταν λες τρέμουλο μήπως εννοείς σκαμπανεβάσματα της φωτεινότητας;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια βλακεια και δεν μπορω να το διορθωσω με τιποτα . Εσβησα μερικές επαφές που δεν μου χρειαζοταν αλλά μαζι με αυτες εσβησα και αυτή την επαφή που σου βγάζει σαν κάτοχος τοπυ τηλεφώνου . Επειδή δεν ξέρω πως να το εξηγήσω για να είμαι ποιο σαφής , είναι η επαφή που δείχνει άμα σείρεις με δύο δάχτυλα από την κορφή προς τα κάτω όταν ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο. (το πρώτο εικονίδιο πάνω αριστερά).

Δοκίμασα να ξαναφτιάξω μια με το ίδιο όνομα αλλα μου λέει ακόμα ότι η επαφή δεν υπάρχει . . Πως μπορώ να την επαναφέρω ? :( :(

Αν κατάλαβα καλά μάλλον εσβησες τον "ιδιοκτήτη" του τηλεφώνου. Δοκίμασε να σβησεις καταρχην το λογαριασμό σου της Google και ξαναπέρνα τον. Αν δε δουλέψει, πήγαινε στο recovery και Σβήσε cache και data και κάνε reboot για να ξεκινήσεις στο initial setup.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τρέμουλο μήπως εννοείς σκαμπανεβάσματα της φωτεινότητας;

 

καλημέρα

είναι αυτό που λένε και οι Άγγλοι Flickering

κάτι άλλο αν γνωρίζεται ο αριθμός παρτίδας είναι τα τρία πρώτα γράμματα του σειριακού αριθμού

εγγύηση έχω μόνο που θα πρέπει μάλλον να το στείλω διότι είναι από μαγαζί στη Γαλλία και όχι Ευρωπαϊκής εισαγωγής :mad:

μπλέξαμε

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

είναι αυτό που λένε και οι Άγγλοι Flickering

κάτι άλλο αν γνωρίζεται ο αριθμός παρτίδας είναι τα τρία πρώτα γράμματα του σειριακού αριθμού

εγγύηση έχω μόνο που θα πρέπει μάλλον να το στείλω διότι είναι από μαγαζί στη Γαλλία και όχι Ευρωπαϊκής εισαγωγής :mad:

μπλέξαμε

Σχετικά με το flickering, πιθανώς έχεις τη φωτεινότητα τέρμα κάτω και γι' αυτό το κάνει. Έχω βέβαια καιρό να ακούσω για το συγκεκριμένο bug. Νόμιζα πως είχε διορθωθεί με update. Φοράς 4.4.4; Βάλε τη φωτεινότητα σε μεγαλύτερο επίπεδο π.χ. πάνω από 50% και δες αν θα συνεχίσει να στο κάνει. Όσον αφορά την εγγύηση, αν έχεις 16άρι μαύρο, σίγουρα έχεις εγγύηση εδώ στην Ελλάδα από την LG. Αν έχεις 32άρι ή άλλο χρώμα, τότε παίζει και δεν παίζει.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το flickering, πιθανώς έχεις τη φωτεινότητα τέρμα κάτω και γι' αυτό το κάνει. Έχω βέβαια καιρό να ακούσω για το συγκεκριμένο bug. Νόμιζα πως είχε διορθωθεί με update. Φοράς 4.4.4; Βάλε τη φωτεινότητα σε μεγαλύτερο επίπεδο π.χ. πάνω από 50% και δες αν θα συνεχίσει να στο κάνει. Όσον αφορά την εγγύηση, αν έχεις 16άρι μαύρο, σίγουρα έχεις εγγύηση εδώ στην Ελλάδα από την LG. Αν έχεις 32άρι ή άλλο χρώμα, τότε παίζει και δεν παίζει.

 

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες είναι 16 λευκό και δυστυχώς taiwan θα τους πάρω αύριο να δω τι θα μου πουν :)αλλά το βλέπω χλωμό :O

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το flickering, πιθανώς έχεις τη φωτεινότητα τέρμα κάτω και γι' αυτό το κάνει. Έχω βέβαια καιρό να ακούσω για το συγκεκριμένο bug. Νόμιζα πως είχε διορθωθεί με update. Φοράς 4.4.4; Βάλε τη φωτεινότητα σε μεγαλύτερο επίπεδο π.χ. πάνω από 50% και δες αν θα συνεχίσει να στο κάνει.

 

στο δικο μου το εχω στο 10% σχεδον παντα και δε μου κανει flickering.

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξε ο μικρός το κινητό, έπεσε και έχει σπάσει λίγο το τζαμακι με 2-3 χαρακιες.. Γενικά δουλεύει κανονικά αλλά ήθελα να δω τι τιμή παίζει για αλλαγή;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...