Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είναι θέμα της L...την έχω σχεδόν 2 μήνες στο κινητό και δεν είχε ποτέ θέμα με το σήμα...

ακριβώς έτσι γίνεται...πιάνει μια στο τόσο Η και σε λίγο το γυρνάει σε Ε...προφανώς και "να μην πω τι κάνουν με το δίκτυό τους"...

 

φιλε μου επειδη περιμενω και εγω το νεξους αξιζει να του βαλω την δοκιμαστικη L? ειναι σταθερη και γρηγορη στν καθημερινη χρηση χωρις προβληματα>? καλυτερη απο τιην μαμα 4.4,4?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο thread αλλά σήμερα ανακάλυψα ότι με το νέο Google Play services, μπορούμε πλέον να κάνουμε google αναζητήσεις στα ελληνικά!!!

Δεν είναι αμιγώς Nexus 5 νέο αλλά ως κάτοχος N5 είπα να το πω σε εσάς πρώτα!

:P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο thread αλλά σήμερα ανακάλυψα ότι με το νέο Google Play services, μπορούμε πλέον να κάνουμε google αναζητήσεις στα ελληνικά!!!

Δεν είναι αμιγώς Nexus 5 νέο αλλά ως κάτοχος N5 είπα να το πω σε εσάς πρώτα!

:P

Άντε να ενεργοποιηθεί και το "OK Google", για να έχουμε την πλήρη εμπειρία.

Α, και τις αγορές hardware, για να πάρουμε το επόμενο Nexus από το Play Store. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και οχι μονο αναζήτηση αλλά και χρηση της φωνητικής πληκτρολόγησης στα ελληνικά..
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδη περιμενω και εγω το νεξους αξιζει να του βαλω την δοκιμαστικη L? ειναι σταθερη και γρηγορη στν καθημερινη χρηση χωρις προβληματα>? καλυτερη απο τιην μαμα 4.4,4?

ευχαριστω

 

αν εννοείς ότι περιμένεις να το αγοράσεις, θα σου πρότεινα να περιμένεις την επίσημη L έκδοση...θα έθει σύντομα, θα είναι αρκετά πιο "καλογυαλισμένη" από την παρούσα preview και δε θα έχεις ιδιαίτερα προβλήματα...όχι ότι με την preview αντιμετωπίζω κάτι τραγικό, αλλά για λίγες μέρες υπομονή συνιστώ την επίσημη έκδοση,:)

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς άλλος πρόβλημα από χτες με το 3G (H) της wind? Σε μέρη που έπιανα χαλαρά H, έχει από χτες κολημένο στο Ε. Από το πρωί σήμερα μόνο Ε, εκτός από κατεχάκη που τώρα το μεσημέρι είδα Η.

Εννοείται ότι άνοιξα-έκλεισα, airplane mode και πίσω...εναλλαγή από 3G σε 2G σε LTE και πίσω...

Nexus 5 με L preview....σημειωτέον ότι μέχρι προχτές όλα δουλεύαν ρολόι...

 

Μια από τα ίδια με Wind και είμαι με stock 4.4.4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο παω να παρω κινητο nexus 5 η Lg G2 και γιατι? τι θα προτεινατε ?

 

G2 αν δεν σκαλίζεις, κορυφή και μπαταρία όνειρο και n5 αν σκαλίζεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

G2 αν δεν σκαλίζεις, κορυφή και μπαταρία όνειρο και n5 αν σκαλίζεις.

 

Οταν λες σκαλιζω εννοεις ρομ κτλ ??...το g2 μονο με προβλιματιζει οτι ισως μεινει στην kit kat και δεν παρει την L αλλιως δεν θα το σκεφτομουν καν !

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες σκαλιζω εννοεις ρομ κτλ ??...το g2 μονο με προβλιματιζει οτι ισως μεινει στην kit kat και δεν παρει την L αλλιως δεν θα το σκεφτομουν καν !

 

Αυτό εννοεί. Εγώ πιστεύω θα πάρει και την 5.0 το g2.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεί. Εγώ πιστεύω θα πάρει και την 5.0 το g2.

 

Δλδ στο μόνο που ύστερη το LG g2 από τ nexus 5 ειναι οτι τ nexus 5 παίρνει πάντα τις αναβαθμίσεις και ειναι ποιο πολύ για devs?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στο μόνο που ύστερη το LG g2 από τ nexus 5 ειναι οτι τ nexus 5 παίρνει πάντα τις αναβαθμίσεις και ειναι ποιο πολύ για devs?

 

Κάπως έτσι! Η Google δίνει 18 μήνες υποστήριξης στο Nexus, αντε να πάρει και άλλη μια μεγάλη αναβάθμιση πέρα από την L. Και πέρνει τις αναβαθμίσεις στην ώρα τους!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι! Η Google δίνει 18 μήνες υποστήριξης στο Nexus, αντε να πάρει και άλλη μια μεγάλη αναβάθμιση πέρα από την L. Και πέρνει τις αναβαθμίσεις στην ώρα τους!

 

Η LG δίνει αναβαθμίσεις στα δικά της ??

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στο μόνο που ύστερη το LG g2 από τ nexus 5 ειναι οτι τ nexus 5 παίρνει πάντα τις αναβαθμίσεις και ειναι ποιο πολύ για devs?

out of the box υστερει παντου σε εμπειρια χρησης το G2,απο υποστηριξη επισης,βλπ google ,xda για το nexus

εγω ουτε καν root δεν το εχω κανει ακομα για ενα μηνα περιπου που το εχω

ουτε βλεπω καποιο λογο να το σκαλιζω η να του περασω καποια custom rom οπως εκανα για παραδειγμα x5 pro

γουστα ειναι αυτα ομως

φημες λενε οτι η lg δεν θα δωσει L στο G2,αλλες λενε οτι θα παρει καποια στιγμη το 2015

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Άντε να ενεργοποιηθεί και το "OK Google", για να έχουμε την πλήρη εμπειρία.

Α, και τις αγορές hardware, για να πάρουμε το επόμενο Nexus από το Play Store. ;)

 

Τι εννοείτε ρε παιδιά ότι μπορούμε πλέον να κάνουμε αναζήτηση στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

πχ:να του λες τηλεφωνησε μου την Μαρια Μαριω και να την καλει απο μονο του,χωρις να χρειαζεται να ανοιξεις τον dialer κτλ

sory,κεκτημενη ταχυτα,για το ok google απαντησα

το αλλο ειναι για πχ:του λες nexus πεντε και σου βρισκει πληροφοριες στο ιστο για το τηλ.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά καινούργιου κινητού υπάρχει το φόρουμ Επιλογή Συσκευής όπου μπορεί να διαβάσει αρκετά νήματα με απόψεις περι διαφόρων συσκευών αλλά και να ξεκινήσει το δικό του νήμα αν δεν καλύπτεται το ερώτημά του απο κάποιο απο τα υπάρχοντα θέματα. Το παρόν θέμα ΔΕΝ προσφέρεται για τέτοιες συζητήσεις.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

πχ:να του λες τηλεφωνησε μου την Μαρια Μαριω και να την καλει απο μονο του,χωρις να χρειαζεται να ανοιξεις τον dialer κτλ

sory,κεκτημενη ταχυτα,για το ok google απαντησα

το αλλο ειναι για πχ:του λες nexus πεντε και σου βρισκει πληροφοριες στο ιστο για το τηλ.

 

OK κατάλαβα. Εγώ το έχω μόνιμα στα αγγλικά και τα χρησιμοποιώ πολύ τα φωνητικά του Google now εξ αρχής. Γιαυτό και δεν κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το πρωι εχει μεινει στο ενεργοποιηση wifi και δεν κανει τιποτα! Το κουμπι του wifi εχει γινει αχνο γκρι... το εκανα επανεκκινηση και τιποτα. Καμια ιδεα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα... τζιφος!:wacko: το βλεπω για HW προβλημα...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...