Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα , εμένα κατέβασε ΟΤΑ την 4.3.3 και όταν κάνει restart για να την εγκαταστήσει εμφανίζει το ανθρωπάκι του android οριζοντιομένο με ένα κόκκινο τρίγωνο με θαυμαστικό απο πάνω και απο κάτω γράφει error, μετά απο 2-3 λεπτά κάνει μονο του ρεσταρτ και δεν έχει περαστεί η αναβάθμιση. Το τηλέφωνο είναι rooted με gravity box όλα latest version. έχετε ιδέα τι πρέπει να κάνω για να περαστεί;

να βγαλεις xposed,να εχεις στοκ κερνελ και recovery..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ν5 γαλλικό updated στην 4.4.3 μέσω ΟΤΑ χωρίς factory reset μετά.. Κανένα πρόβλημα με αποσυνδέσεις κλπ ούτε είδα κάποια (εμφανή) βελτίωση στο σήμα.. Ο θόρυβος στο βίντεο σχεδόν εξαφανίστηκε και η ειδοποίηση Led στις αναπάντητες δεν λειτουργούσε ούτε πριν ούτε τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Ν5 γαλλικό updated στην 4.4.3 μέσω ΟΤΑ χωρίς factory reset μετά.. Κανένα πρόβλημα με αποσυνδέσεις κλπ ούτε είδα κάποια (εμφανή) βελτίωση στο σήμα.. Ο θόρυβος στο βίντεο σχεδόν εξαφανίστηκε και η ειδοποίηση Led στις αναπάντητες δεν λειτουργούσε ούτε πριν ούτε τώρα..

 

τι παίζει με το led και τις αναπάντητες? γιατί σε μερικούς όπως και εμένα άναβε και ανάβει ενώ σε άλλους το αντίθετο?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, χθες προσγειώθηκε απότομα ένα μπουκάλι πάνω στην οθόνη του κινητού μου και έκανε ένα τεράστιο ράγισμα. Έχει αλλάξει κανείς οθόνη; Γνωρίζετε κόστος; Απο wind το έχω πάρει και λέω να πάω στην αντιπροσωπεία. Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, χθες προσγειώθηκε απότομα ένα μπουκάλι πάνω στην οθόνη του κινητού μου και έκανε ένα τεράστιο ράγισμα. Έχει αλλάξει κανείς οθόνη; Γνωρίζετε κόστος; Απο wind το έχω πάρει και λέω να πάω στην αντιπροσωπεία. Ευχαριστώ..

 

Δεν γνωρίζω για το ν5,για το ν4 πάντως μου κόστισε 135 ευρω αν δεν κάνω λάθος, στο επίσημο σέρβις της Lg,την Procordia.Ήρθε κούριερ,το πήρε κ μετά απο 1 εβδομάδα ήταν έτοιμο,πολύ καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

135€ λογικό μου φαίνεται μην ζητήσουν περισσότερα φοβάμαι και δεν θέλω να το πάω εκτός αντιπροσωπείας γιατί 2 μήνες το έχω.. Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να ρωτησω αν τα μοντελα που πωλουνται μεσω σκρουτζ στα 32gb εχουν εγγυηση η οχι γιατι διαβαζω διαφορα. Απο το καιζερ μου ειπαν πως εχουν τα μαυρα και οχι τα ασπρα γιατι τα ασπρα δεν εισάγονται απο την ελληνικη αντιπροσωπία :wacko: αλλα απ οσο ξερω ουτε το 32 το μαυρο ηρθε επισημα. Η κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να ρωτησω αν τα μοντελα που πωλουνται μεσω σκρουτζ στα 32gb εχουν εγγυηση η οχι γιατι διαβαζω διαφορα. Απο το καιζερ μου ειπαν πως εχουν τα μαυρα και οχι τα ασπρα γιατι τα ασπρα δεν εισάγονται απο την ελληνικη αντιπροσωπία :wacko: αλλα απ οσο ξερω ουτε το 32 το μαυρο ηρθε επισημα. Η κανω λαθος?

 

μονο το 16αρι και μαυρο εχει φιλε ρωτησα στην lg

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

μονο το 16αρι και μαυρο εχει φιλε ρωτησα στην lg

 

Και νομίζω μόνο επισκευή καλύπτει κι όχι αντικατάσταση αν είναι ελατοματικο

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

μονο το 16αρι και μαυρο εχει φιλε ρωτησα στην lg

 

Κι εγω αυτό ήξερα αλλα μια φορα που είχα πάει στα media markt πουλούσαν και το λευκο και οταν τους ρωτησα αν το καλύπτει η εγγύηση επειδή επισήμως εισάγετε μονο το μαύρο μου απάντησαν οτι φυσικά το λευκο ΔΕΝ ειναι παραεισαγωγής κσι καλύπτεται κανονικά απο 2 χρόνια εγγύηση. Βγάλτε ακρη.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που το μπερντφοουν που συνεργαζεται επισημα με τη wind εχει φερει το κοκκινο και λεει 2 χρονια εγγυηση. Κριμα γιατι το σκεφτομουνα αλλα 16 gb πολυ λιγα για μενα :(
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεστε εγγύηση έχουν όλα απλα αν σου πάθει κάτι δεν θα το πασ στην lg θα το πασ στο μαγαζί που το πηρεσ και θα κανονίσει αυτό

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

με το ρυθμό που βγαίνουν πάντως πλέον οι συσκευές παιδιά δεν άξιζει με τίποτα να πληρωνεις ένα σκασμό λεφτά και σε 7 μήνες να έχει βγει το επόμενο και το προηγούμενο να κοστίζει 200 ευρώ κάτω. προσωπικά δε θα ξαναπάρω καινούργιο τη στιγμή που κυκλοφορεί, από εδώ και πέρα μόνο 1 χρόνο μετά θα παίρνω μια χαρά είναι.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

με το ρυθμό που βγαίνουν πάντως πλέον οι συσκευές παιδιά δεν άξιζει με τίποτα να πληρωνεις ένα σκασμό λεφτά και σε 7 μήνες να έχει βγει το επόμενο και το προηγούμενο να κοστίζει 200 ευρώ κάτω. προσωπικά δε θα ξαναπάρω καινούργιο τη στιγμή που κυκλοφορεί, από εδώ και πέρα μόνο 1 χρόνο μετά θα παίρνω μια χαρά είναι.

 

κοιτα συμφωνω και νομιζω πως πλεον 290 για νεξους 5 και 310 για τζι 2 ειναι πολυ καλα λεφτα. Κριμα που κανενα δεν παιρνει καρτα μνημης :(

Link to comment
Share on other sites

με το ρυθμό που βγαίνουν πάντως πλέον οι συσκευές παιδιά δεν άξιζει με τίποτα να πληρωνεις ένα σκασμό λεφτά και σε 7 μήνες να έχει βγει το επόμενο και το προηγούμενο να κοστίζει 200 ευρώ κάτω. προσωπικά δε θα ξαναπάρω καινούργιο τη στιγμή που κυκλοφορεί, από εδώ και πέρα μόνο 1 χρόνο μετά θα παίρνω μια χαρά είναι.

 

απλα δεν αξιζει να τα παιρνεις κατευθειαν!ειδικα με τους τρελους που βγαζουν καθ 6 μηνες κινητο!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψει το ''οκ google''ρυθμιζεις τη γλωσσα στην επιλογη ''english us''. Οταν θελεις να γραψεις μηνυμα θα μπορεις να χρησιμοποιεις ελληνικα ή θα σου βγαζει μονο αγγλικα; Το μενου να φανταστω θα ειναι μονο αγγλικα ε;
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψει το ''οκ google''ρυθμιζεις τη γλωσσα στην επιλογη ''english us''. Οταν θελεις να γραψεις μηνυμα θα μπορεις να χρησιμοποιεις ελληνικα ή θα σου βγαζει μονο αγγλικα; Το μενου να φανταστω θα ειναι μονο αγγλικα ε;

 

Ναί το μενού θα είναι στα Αγγλικά. Ελληνικά θα μπορείς να γράψεις αρκεί να προσθέσεις στο πληκτρολόγιο την Ελληνική γλώσσα.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

κοιτα συμφωνω και νομιζω πως πλεον 290 για νεξους 5 και 310 για τζι 2 ειναι πολυ καλα λεφτα. Κριμα που κανενα δεν παιρνει καρτα μνημης :(

 

Kαλά το nexus 5 ποτέ δεν είχε 500άρες και από αντικατάσταση πήγαινε ανά χρόνο...τώρα ίσως δεν γίνει καν αντικατάσταση αλλά παύση της σειράς...

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο περιστατικο. Ακουμπαω το κινητο πανω στο πορτοφολι και ξαφνικα ανοιγει μονο του το Navigon. Το κλεινω, το ξανακουμπαω και παλι τα ιδια. Λεω κατι με το NFC θα ειναι, το απενεργοποιω και σταματαει να συμβαινει.

 

Τελικα ανακαλυψα οτι οφειλεται σε μια RFID καρτα απο το χιονοδρομικο κεντρο Παρνασσου που ειχα μεσα. Με ποια λογικη ανοιγει το Navigon βεβαια, δεν μπορω να το εξηγησω.

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο περιστατικο. Ακουμπαω το κινητο πανω στο πορτοφολι και ξαφνικα ανοιγει μονο του το Navigon. Το κλεινω, το ξανακουμπαω και παλι τα ιδια. Λεω κατι με το NFC θα ειναι, το απενεργοποιω και σταματαει να συμβαινει.

 

Τελικα ανακαλυψα οτι οφειλεται σε μια RFID καρτα απο το χιονοδρομικο κεντρο Παρνασσου που ειχα μεσα. Με ποια λογικη ανοιγει το Navigon βεβαια, δεν μπορω να το εξηγησω.

 

Ανοίγει το Navigon για να σε πάει στο χιονοδρομικό.

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο που παρατήρησα τυχαία έχοντας το κινητό στα χέρια μου..ασήμαντο μεν αλλά μου έκανε εντύπωση..

Στο πίσω μέρος του κινητού πιέζοντας με τον αντίχειρα στο σημείο που είναι το σηματάκι της LG αλλα και λίγο πιο κάτω, το καπάκι κάνει ένα κλακ(ήχο σαν να κουνιεται) και έχεις την αίσθηση ότι μπαίνει μέσα. Σαν να υπάρχει κενό ενδιάμεσα στο καπάκι και στο εσωτερικό του κινητό σε αυτό το σημείο.

Μπορεί να ακούγεται χαζό γιατί την κίνηση αυτή δεν την κάνεις όταν χρησιμοποιείς το κινητό και είναι δύσκολο να το παρατηρήσεις. Απλά ρωτάω για να δω αν έτσι είναι η κατασκευή η έτυχε σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο που παρατήρησα τυχαία έχοντας το κινητό στα χέρια μου..ασήμαντο μεν αλλά μου έκανε εντύπωση..

Στο πίσω μέρος του κινητού πιέζοντας με τον αντίχειρα στο σημείο που είναι το σηματάκι της LG αλλα και λίγο πιο κάτω, το καπάκι κάνει ένα κλακ(ήχο σαν να κουνιεται) και έχεις την αίσθηση ότι μπαίνει μέσα. Σαν να υπάρχει κενό ενδιάμεσα στο καπάκι και στο εσωτερικό του κινητό σε αυτό το σημείο.

Μπορεί να ακούγεται χαζό γιατί την κίνηση αυτή δεν την κάνεις όταν χρησιμοποιείς το κινητό και είναι δύσκολο να το παρατηρήσεις. Απλά ρωτάω για να δω αν έτσι είναι η κατασκευή η έτυχε σε μενα

Και μενα με τον καιρο μου κανει κατι τριξιματα στο πισω μερος... Του εχω βαλει μια σκληρη θηκη και ισως με το βαλε βγαλε να προκληθηκε απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...