Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πως θα ξερουμε οτι η συσκευη που αγοραζουμε ειναι revision 3?

χαζη ερωτηση αλλα αν ειναι να παρεις το πιο "φρεσκο" ανανεωμενο γιατι να μη το κανεις

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4.4.2 από το πρωι, νομίζω ότι έχει δυναμώσει λίγο η ενταση του ηχείου και ίσως η καμερα να ανοίγει λίγο γρηγορότερα

από κει και πέρα για όποιον ρωτάει στη τιμή που έχει δικαιολογείται πλήρως η αγορά του κατά τη γνώμη μου...:)

Link to comment
Share on other sites

και πως θα ξερουμε οτι η συσκευη που αγοραζουμε ειναι revision 3?

χαζη ερωτηση αλλα αν ειναι να παρεις το πιο "φρεσκο" ανανεωμενο γιατι να μη το κανεις

 

ναι καλη ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τροπος. Ο μοναδικος ειναι να περιμενεις καποιο καιρο να ξεστοκαρει το παλιο και να φερει το καινουργιο. Δεν νομιζω να αργησει...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι για οποιον δε βαριεται να απαντησει

 

1)Θα μου ερθει μεσα στην επομενη βδομαδα, λογικα δε θα ειναι το rev3, μηπως να ακυρωσω την παραγγελια και να περιμενω μερικες βδομαδες?

 

2) Μολις το παραλαβω τι ειναι καλο να κανω κατα σειρα? Εχω διαβασει για root , για το 4.4.2 και αλλα.. Τι προτεινετε να κανω πριν αρχισω κ εγκαθιστω εφαρμογες κτλ?

edit

3) Τι ακριβως εννοουν με το "πιο κιτρινωπη οθονη"? Για ποιο λογο το εκαναν?

Edited by Zagori
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιζει και το άλλο... Όταν βγεις το πλέων νεο nexus 5.. Αν παρουμε απο έξω ebay. Όλοι το πίσω μέρος εκτός οθόνης και το αλλάξουμε δεν γίνετε;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν Τράβας βίντεο έχετε ακούσει τον ήχο μέσα τραβάω τώρα με πλήρη σιωπή μέσα σε δωμάτιο και ακουγετε ένας περίεργος θόρυβος..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν Τράβας βίντεο έχετε ακούσει τον ήχο μέσα τραβάω τώρα με πλήρη σιωπή μέσα σε δωμάτιο και ακουγετε ένας περίεργος θόρυβος..

 

Και σε μένα το κάνει μετά την αναβάθμιση...θα πρέπει να περιμένουμε την 4.4.3 ή δεν ξέρω και γω ποια έκδοση για να διορθωθεί και αυτό το πρόβλημα !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου. Λευκό και είναι κουκλί. 4.4.2 αμέσως και τρελαίνομαι!!! Αύριο μόλις παίξω μαζί του εντυπώσεις.. (ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου!!!)
Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικό ,σιγουρα αλλα υστερεί στην αίσθηση πολυτελείς, σε σχέση πάντα, με το 4αρι.Μην ξεχνάς πλαστικο το ένα ,γυαλί το άλλο.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σού,όταν πήρα το nexus 4 πραγματικά με ενθουσίασε η εμφάνιση του,στο 5 καμία σχέση απλά.

Για το ηχείο πού λένε όλοι,εντάξει,δεν είναι και ότι πιο δυνατό,όχι όμως ότι δεν ακούγεται κιόλας,μία χαρά ακούγεται,πιο καλή ποιότητα όμως θα ήθελα.

Εκεί πάντως πού δεν με ενθουσίασε καθόλου είναι στην οθόνη του,ανάμικτα συναισθήματα.δεν έχει ζωντάνια.και μην ακούσω για amoled.άλλες LCD είναι πιο ωραίες σαν απεικόνισή.

Από εμπειρία χρήσης πάντως,σκίζει...οτιδήποτε άλλο απλά σε ξενερωνει.

Κρίμα πού δεν μου άρεσε σαν εμφάνιση,βασικό για μένα.δεν μου ενέπνευσε την πολυτέλεια του 4,κρίμα.γι αυτό κι έφυγε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το nexus 4 βγάζει μια πολυτέλεια σε σχέση με το 5, το θέμα είναι ποιος ρισκάρει να το χρησιμοποιήσει χωρίς θήκη.

 

Για μένα έχει καλύτερο grip το 5.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το nexus 4 βγάζει μια πολυτέλεια σε σχέση με το 5, το θέμα είναι ποιος ρισκάρει να το χρησιμοποιήσει χωρίς θήκη.

 

Για μένα έχει καλύτερο grip το 5.

 

Έτσι ακριβώς. Έχω το 4 και το έχω μονίμως σε θήκη.... Ποιο το νόημα? Μην έχουμε και εμείς τα κολλήματα που έχουν χρήστες άλλων συσκευών με την δήθεν πολυτέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικές εντυπώσεις: Όμορφο πολύ, φοβερα εργονομικό στο χέρι παρα τις 5 ίντσες (δεν έχω βάλει ακόμα θήκη). Οθόνη τα σπάει, είδα ένα HD βίντεο και ενθουσιάστηκα. Πολύ γρήγορο, χωρίς ίχνος lag μέχρι ώρας. Το ηχείο σαφώς καλύτερο απο του Ν4. Αρνητικα μόνο το Led notification που για αναπάντητη δε μου δειχνει κάτι αλλά και όταν φόρτιζε δε θυμάμαι να είδα κάτι. (αλλά αυτό αν δεν κάνω λάθος διορθώνεται με το application που κάποιος από εσάς θα μου θυμίσει!)
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι φοβερό. Βελτιωμένο σε όλα τα σημεία σε σχέση με το 4. Το να το πιάνεις και να το δουλεύεις είναι απόλαυση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν Τράβας βίντεο έχετε ακούσει τον ήχο μέσα τραβάω τώρα με πλήρη σιωπή μέσα σε δωμάτιο και ακουγετε ένας περίεργος θόρυβος..

Και σε μένα το κάνει μετά την αναβάθμιση...θα πρέπει να περιμένουμε την 4.4.3 ή δεν ξέρω και γω ποια έκδοση για να διορθωθεί και αυτό το πρόβλημα !!!

 

Nόμιζα ότι ήμουν ο μόνος. Μάλλον δεν υπάρχει κάποια λύση και υποψιάζομαι ότι αυτό δεν συμβαίνει στους περισσότερους. Ελπίζω να το διορθώσουν με κάποιο update και να μην χρειαστεί να το στείλουμε πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Nόμιζα ότι ήμουν ο μόνος. Μάλλον δεν υπάρχει κάποια λύση και υποψιάζομαι ότι αυτό δεν συμβαίνει στους περισσότερους. Ελπίζω να το διορθώσουν με κάποιο update και να μην χρειαστεί να το στείλουμε πίσω.

 

Μακάρι να το παίρνουν πίσω και να μας δώσουν την καινούργια version του αλλά εμεις που είμαστε Ελλάδα και το έχουμε πάρει από αγγλικό ή άλλο playstore θα πρέπει να περιμένουμε να έρθει πρώτα στην Ελλάδα και μετά να το στείλουμε στην LG Hellas. Πάντως ο συγκεκριμένος ήχος ακούγεται μόνο όταν υπάρχει απόλυτη ησυχία και δεν ξέρω πόσες είναι οι στιγμές αυτές που τραβάμε ένα βίντεο σε τέτοιες συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, να ξέρετε, αν σας φύγει από τα χέρια την ώρα που το βάζετε να φορτίζει, κάνει μισή στροφή στον αέρα, σκάσει με το κέντρο της οθόνης στην γωνία του επίπλου και πέσει στο χαλί τότε δεν θα πάθει τίποτα:D
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, να ξέρετε, αν σας φύγει από τα χέρια την ώρα που το βάζετε να φορτίζει, κάνει μισή στροφή στον αέρα, σκάσει με το κέντρο της οθόνης στην γωνία του επίπλου και πέσει στο χαλί τότε δεν θα πάθει τίποτα:D

ωχ φαντάζομαι τι τράβηξες....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πώς χωρίς καλώδιο καλε μου φίλε; Δεν τον βγάζεις στο ρεύμα;

Είναι μια χαρά γκατζετακι, για να μην έχεις φθορές στην θύρα αλλά μέχρι εκεί

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και υπαρχουν καλωδια , δεν ειπε νομιζω κατι τετοιο. ΑΝ ΚΑΙ υπαρχει ενας φορτιστης της ravpower που εχει χωριτικοτητα καπου στα 6000+ mAh και μπορεις να φορτιζεις το κινητο σου και εκτος σπιτιου/εργασιας. Βεβαια παλι το μονο που γλιτωνεις ειναι η θυρα μιας και φοριτες μπαταριες υπαρχουν ηδη αλλα οκ, αυτο ειναι τι να κανουμε. Εγω το σκεφτομαι παντως
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...