Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μεγάλη διαφορά του πρώτου με της δεύτερης παρτίδας nexus δεν υπάρχει.απορώ και για την έντασή του ηχείου.απειροελάχιστη.

Όσο για τα κουμπιά?κανένα πρόβλημα και με του πρώτου nexus.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο ποιότητα είναι ίσως οτι καλύτερο έχω πάρει στα χέρια μου (εφάμιλλο των HTC) ,θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος. Τα κουμπιά σ εμένα πουβεχω την τελευτάια παρτίδα δεν τρίζουν αλλά έχουν ενα ελάχιστο κενό, που όμως νομιζω είναι φυσιολογικό,δεν τρίζουν και δεν ενοχλούν μονο αν το παρατηρείς το καταλαβαίνεις, στο προηγούμενο μου κινητό είχαν παραπανω τζόγο.

 

Συμφωνώ πάρα πολύ καλή ποιότητα, πολύ ωραία υφή στο χέρι και φοβερό το σκαλισμενο nexus στην πλάτη. Σε κάνει να θες να το κρατάς χωρίς θήκη για να το ευχαριστιεσαι απ'την άλλη όμως το λυπάσαι μην γίνει καμιά ζημιά χωρίς τη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάνει να θες να το κρατάς χωρίς θήκη για να το ευχαριστιεσαι απ'την άλλη όμως το λυπάσαι μην γίνει καμιά ζημιά χωρίς τη θήκη.

 

Αυτό ακριβώς. Πάντως εγώ με την έκδοση του Νοεμβρίου δεν έχω διαπιστώσει κανένα πρόβλημα στα κουμπιά, και ο ήχος μου φαίνεται ικανοποιητικά δυνατός αν και όχι πολύ καθαρός

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε φίλος από Αγγλία και είχε το nexus με τις μεγαλύτερες τρύπες, το δικό μου είναι το προηγούμενο μοντέλο, τα έβαλα δίπλα δίπλα και δεν καταλαβα διαφορά στον ήχο. Τα κουμπιά ήταν πιο σφιχτά αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά για να με κάνει να αλλάξω το κινητό μου για τη νέα έκδοση.
:D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Πάντως εγώ με την έκδοση του Νοεμβρίου δεν έχω διαπιστώσει κανένα πρόβλημα στα κουμπιά, και ο ήχος μου φαίνεται ικανοποιητικά δυνατός αν και όχι πολύ καθαρός

 

που μπορουμε να βρουμε την δευτερη παρτιδα?κ πως το ξεχοριζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν έχει τσιπακι ραδιοφώνου ανενεργό και αν ναι πως μπορέσει να ενεργοποιηθεί; νομίζω ότι το 4 έχει..

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Το nexus 5 δυστυχώς δεν περιέχει radio chip, πράγμα που δικαιολογήθηκε γελοία από την Google...

Βέβαια στην Αμερική προωθούν πολύ το internet radio.

 

Ούτε το nexus 4 έχει radio chip..Μήπως είδες για LTE radio και το μπέρδεψες...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Το nexus 5 δυστυχώς δεν περιέχει radio chip, πράγμα που δικαιολογήθηκε γελοία από την Google...

Βέβαια στην Αμερική προωθούν πολύ το internet radio.

 

Ούτε το nexus 4 έχει radio chip..Μήπως είδες για LTE radio και το μπέρδεψες...;

 

Ένας φίλος ανέφερε ότι έχει ίδια πλακέτα- εσωτερικό με το g2 Και ότι έχει ράδιο το 4 ανενεργό και δεν το είχα διαβάσει πουθενά και έψαχναν επιβεβαίωση.

Το παλιό μου ideos είχε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειχαμε ράδιο ανενεργό θα το ειχαμε μαθει μιας κ κλείνουμε χρονο με το κινητό.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πληροφοριακά αναφέρω οτι στο Motorola Atrix δεν είχε ραδιόφωνο ενω σαν hardware υπήρχε στην πλακέτα. Τελικά δεν υπήρχε δυνατότητα ενεργοποίησης μιας και ήταν μπλοκαρισμένο μέσω hardware . Οποτε λογικά ακόμα κιαν υπάρχει στην πλακέτα πιθανότατα δεν θα λειτουργήσει ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε φίλος από Αγγλία και είχε το nexus με τις μεγαλύτερες τρύπες, το δικό μου είναι το προηγούμενο μοντέλο, τα έβαλα δίπλα δίπλα και δεν καταλαβα διαφορά στον ήχο. Τα κουμπιά ήταν πιο σφιχτά αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά για να με κάνει να αλλάξω το κινητό μου για τη νέα έκδοση.

 

Έτσι ακριβώς,καμία σχεδόν διαφορά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα απο αυτα που εχω διαβάσει το N4 οπως και το N5 έχουν ραδιόφωνο σαν hardware (ειναι ιδια chip με Optimus g και g2 αντίστοιχα ) αλλα δεν έχουν κάνει τις απαραίτητες συνδέσεις. Και απο οτι καταλαβαίνω το κάνουν ώστε να έχουν κατι παραπάνω τα μοντέλα της lg(μπας και πουλήσουν) αλλα και για προωθήσουν το e-radio οπως ειπώθηκε παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Υπαρχουν καποιες photo στην gallery μου που δεν μπορω να τις διαγραψω με τιποτα

Εχει συμβει κατι αναλογο κ σε σας?? (μερικες απο αυτες δεν τις εχω βγαλει καν εγω απο το κινητο ειναι σαν banner κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Υπαρχουν καποιες photo στην gallery μου που δεν μπορω να τις διαγραψω με τιποτα

Εχει συμβει κατι αναλογο κ σε σας?? (μερικες απο αυτες δεν τις εχω βγαλει καν εγω απο το κινητο ειναι σαν banner κτλ)

 

Κοίταξε να δεις αν είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός με photos google +

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,καλησπέρα.

Κάτι έχω κάνει και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από facebook και enchanted email.κι από άλλες μία δυο εφαρμογές.

Είναι check στο να μου έρχονται ειδοποιήσεις αλλά σκάνε μύτη οπότε τους καπνίσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Υπαρχουν καποιες photo στην gallery μου που δεν μπορω να τις διαγραψω με τιποτα

Εχει συμβει κατι αναλογο κ σε σας?? (μερικες απο αυτες δεν τις εχω βγαλει καν εγω απο το κινητο ειναι σαν banner κτλ)

 

Θα πας λογαριασμό Google.. Θα απενεργοιησεις το συγχρονισμό των φωτογραφιών. Μετά θα πας στις εφαρμογές σου και στη καρτέλα όλες.. Θα βρεις το gallery και θα κάνεις clear cache. Έτσι δεν θα εμφανίζονται μετά.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα ένα laptop με Windows 8.1 και σέταρα κανονικά ADB, fastboot και drivers. Συνδέεται κανονικά ως συσκευή MTP και δουλεύει κανονικά αλλά δε μου βγάζει κάτω δεξιά το εικονίδιο για να κάνω ασφαλή κατάργηση ενώ σε ό,τι άλλη συσκευή συνδέσω μου το βγάζω. Όχι ότι έχω πρόβλημα να το βγάζω χωρίς να κάνω ασφαλή κατάργηση αλλά στο Windows 7 το έκανα πάντα και μ' έμεινε η συνήθεια.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

MaXAiRO κι εγώ έχω 8,1. Φαντάζομαι παρατηρησες κι εσύ οτι δεν το διαβάζει σαν αποθηκευτικό χώρο (πχ φλασακι) αλλά το εικονίδιο είναι πλεον διαφορετικό, επίσης αλλαγμενη είναι και η συμπεριφορα του. Δεν ξέρω πως να στο περιγράψω αλλά δεν νομιζω οτι πλέον χρειάζεται να κάνεις ασφαλή κατάργηση
Link to comment
Share on other sites

MaXAiRO κι εγώ έχω 8,1. Φαντάζομαι παρατηρησες κι εσύ οτι δεν το διαβάζει σαν αποθηκευτικό χώρο (πχ φλασακι) αλλά το εικονίδιο είναι πλεον διαφορετικό, επίσης αλλαγμενη είναι και η συμπεριφορα του. Δεν ξέρω πως να στο περιγράψω αλλά δεν νομιζω οτι πλέον χρειάζεται να κάνεις ασφαλή κατάργηση

 

Πήρα πρόσφατα ένα laptop με Windows 8.1 και σέταρα κανονικά ADB, fastboot και drivers. Συνδέεται κανονικά ως συσκευή MTP και δουλεύει κανονικά αλλά δε μου βγάζει κάτω δεξιά το εικονίδιο για να κάνω ασφαλή κατάργηση ενώ σε ό,τι άλλη συσκευή συνδέσω μου το βγάζω. Όχι ότι έχω πρόβλημα να το βγάζω χωρίς να κάνω ασφαλή κατάργηση αλλά στο Windows 7 το έκανα πάντα και μ' έμεινε η συνήθεια.

 

Δοκιμάσατε να αντιγράψετε ταινία??? Εμένα δεν μου αντιγράφει.... κολλάει...

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κολουσε που και που, προσπάθησε ξανά . Πάντως εγώ χρησιμοποιώ φλασάκι πλέον και είμαι ήσυχος
Link to comment
Share on other sites

MaXAiRO κι εγώ έχω 8,1. Φαντάζομαι παρατηρησες κι εσύ οτι δεν το διαβάζει σαν αποθηκευτικό χώρο (πχ φλασακι) αλλά το εικονίδιο είναι πλεον διαφορετικό, επίσης αλλαγμενη είναι και η συμπεριφορα του. Δεν ξέρω πως να στο περιγράψω αλλά δεν νομιζω οτι πλέον χρειάζεται να κάνεις ασφαλή κατάργηση

 

Έχεις δίκιο. Ο λόγος που χρειάζεται ασφαλής κατάργηση όταν συνδέεται σαν mass storage device είναι επειδή έτσι ο Η/Υ έχει πρόβαση στον πραγματικό δίσκο της συσκευής. Όταν συνδέεται μέσω MTP, υπάρχει ένα ενδιάμεσο στάδιο που προστατεύει από ημιτελείς εγγραφές ή άλλα προβλήματα, γι' αυτό δεν απαιτείται ασφαλής κατάργηση.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κολουσε που και που, προσπάθησε ξανά . Πάντως εγώ χρησιμοποιώ φλασάκι πλέον και είμαι ήσυχος

 

δηλαδη τα περνας απο φλασακι πρωτα και μετα μεσα στη συσκευη??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

MaXAiRO κι εγώ έχω 8,1. Φαντάζομαι παρατηρησες κι εσύ οτι δεν το διαβάζει σαν αποθηκευτικό χώρο (πχ φλασακι) αλλά το εικονίδιο είναι πλεον διαφορετικό, επίσης αλλαγμενη είναι και η συμπεριφορα του. Δεν ξέρω πως να στο περιγράψω αλλά δεν νομιζω οτι πλέον χρειάζεται να κάνεις ασφαλή κατάργηση

Και στο Windows 7 σαν MTP storage το διάβαζε και όχι σαν Mass storage. Είναι όλα ακριβώς τα ίδια με Windows 7 εκτός απ' το ότι δε μου βγάζει την επιλογή για ασφαλή κατάργηση. Ίσως είχες Windows XP/Vista ή άλλη συσκευή προηγουμένως που τη διάβαζε ως mass storage όπως τα φλασάκια που είπες.

Δοκιμάσατε να αντιγράψετε ταινία??? Εμένα δεν μου αντιγράφει.... κολλάει...

Εγώ αντιγράφω κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα μόλις αντέγραψα ένα επεισόδιο anime .mkv 1080p και μια ταινία .mkv 720p.

Και σε μένα κολουσε που και που, προσπάθησε ξανά . Πάντως εγώ χρησιμοποιώ φλασάκι πλέον και είμαι ήσυχος

Όταν λες ότι χρησιμοποιείς φλασάκι, εννοείς μέσω USB OTG; τα βάζεις δηλαδή εκεί, το συνδέεις στο κινητό και τα βλέπεις; Το έκανα κι εγώ κάποτε αυτό όταν είχα Galaxy Nexus αλλά δεν ήταν τόσο βολικό το βάλε βγάλε. Άσε που έτρωγε μπαταρία αν άφηνα το φλασάκι πάνω στο κινητό εκτός αν το έκανα αντιγραφή στη μνήμη του κίνητου.

Έχεις δίκιο. Ο λόγος που χρειάζεται ασφαλής κατάργηση όταν συνδέεται σαν mass storage device είναι επειδή έτσι ο Η/Υ έχει πρόβαση στον πραγματικό δίσκο της συσκευής. Όταν συνδέεται μέσω MTP, υπάρχει ένα ενδιάμεσο στάδιο που προστατεύει από ημιτελείς εγγραφές ή άλλα προβλήματα, γι' αυτό δεν απαιτείται ασφαλής κατάργηση.

Μάλιστα. Απλά με προβλημάτισε που ενώ στο Windows 7 μπορούσα να κάνω ασφαλή κατάργηση ένω στο 8/8.1 όχι.

 

Βρήκα και αυτό:

It is possible that some MP3 players will not place a "device" into the "Safely Remove Hardware." This MP3 might be using the MTP protocol. Several of my MP3 devices never show up and in discussion with "these units" manufacturers, their responses were: make sure you close all 'windows' / 'applications' that are accessing the unit and just disconnect them. The MTP protocol "by design" does not add the unit to the "Safely Remove Hardware" list.
Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...