Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα το παρηγγειλα σε μαυρο απο vickmall και αποστολή με Netherland Post-Registered Airmail

Δωρο δε μου εκανε η selina αλλα μου ειπε οτι μπορει να βγαλει τις κινεζικες εφαρμογες!

Αντε να δουμε ποτε θα παραλαβω :)

 

καλορίζικο :)

 

Δυστυχως και στο κινητό της συζύγου μου το συνεχίζει ακόμα και μετά την ρώσικη rom που μου πρότεινε ο panosvo . . .

 

 

Παίζει και αυτή G2FW-20140521-W-R-V0.7.3 για την οποία ο dark_master λέει πως του δουλεύει άψογα ...Ίσως να κάνω καμιά δοκιμή δεν ξέρω βαριέμαι βάλε βγάλε ...

δοκίμασε να σιγουρευτείς αν είναι πρόβλημα hardware

 

Σκέφτομαι και εγώ για αγορά του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Έχει ακουστεί κάτι για 4.4 android στο μέλλον?

 

οχι

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγόρασα πρόσφατα το τηλέφωνο για την κόρη μου και από ότι μου λέει είναι πολύ καλό.

 

Θέλω να ρωτήσω εάν μπορώ να βάλω το

http://teamw.in/project/twrp2

 

ώστε να πάρω ένα αντίγραφο της ROM για εύκολη επαναφορά σε περίπτωση προβλήματος λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα το τηλέφωνο για την κόρη μου και από ότι μου λέει είναι πολύ καλό.

Θέλω να ρωτήσω εάν μπορώ να βάλω το http://teamw.in/project/twrp2

ώστε να πάρω ένα αντίγραφο της ROM για εύκολη επαναφορά σε περίπτωση προβλήματος λογισμικού.

Μπορείς το αντίστοιχο CMW ("touch" version) http://www.needrom.com/download/carliv-touch-recovery-2-2-moded-by-cappa72/

 

Θελεις Root (φαντάζομαι με Framaroot) και εγκατάσταση με MobileUncle Tools

Δες οδηγίες στο ποστ #149 (για το κομμάτι που σε αφορά, όχι την αλλαγή rom...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς το αντίστοιχο CMW ("touch" version) http://www.needrom.com/download/carliv-touch-recovery-2-2-moded-by-cappa72/

 

Θελεις Root (φαντάζομαι με Framaroot) και εγκατάσταση με MobileUncle Tools

Δες οδηγίες στο ποστ #149 (για το κομμάτι που σε αφορά, όχι την αλλαγή rom...)

 

Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

 

Τώρα θα γράψω για να δεις εάν κατάλαβα καλά τι πρέπει να κάνω.

 

Υποτίθεται ότι το τηλέφωνο είναι root καθώς είχα ζητήσει να έχει root από το vickmall και με το πρόγραμμα CPU-Z λέει ότι έχει root access

 

Κατεβάζω το αρχείο http://www.needrom.com/download/carliv-touch-recovery-2-2-moded-by-cappa72/ και το αντιγράφω στην SD.

Κατεβάζω το Mobileuncle MTK Tools από το Play

Πατάμε το Recovery Update και θα βρει το αρχείο που έχω βάλει στην κάρτα SD

Το επιλέγω και μετά αφού τελειώσει την διαδικασία κάνω επανεκκίνηση.

 

Πατώ το πλήκτρο Volume + και μετά θα έχω το γραφικό περιβάλλον που έχει το αρχείο που κατέβασα ώστε να κάνω BackUp ;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Αν πράγματι το τηλ είναι root, θα το γράφει το MobileUncle ξεκινώντας (πάνω αριστερά, με ΠΡΑΣΙΝΑ γράμματα)

Επισης, στο mobileuncle, εχει επανεκκίνηση στο Recovery, για ευκολία (αντι του συνδυασμού πλήκτρων)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Αν πράγματι το τηλ είναι root, θα το γράφει το MobileUncle ξεκινώντας (πάνω αριστερά, με ΠΡΑΣΙΝΑ γράμματα)

Επισης, στο mobileuncle, εχει επανεκκίνηση στο Recovery, για ευκολία (αντι του συνδυασμού πλήκτρων)

 

Μόλις τελείωσα με το backup.

Τώρα εάν έχω πρόβλημα και για κάποιο λόγο κολλήσει το τηλέφωνο θα το ξεκινήσω με πατημένο το πλήκτρο Volume +, θα δω το γραφικό περιβάλλον, από εκεί θα πάω στο Backup and Restore, μετά θα επιλέξω το Restore και μετά το αρχείο που δημιουργήθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!:up:

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω δωρο μια τετοια συσκευη σε παιδι 15 ετων... η συσκευη τελικα λεει? αξιζει τα χρηματα?

υπερ και κατα?

Αν το 15χρονο "ξεπερνάει" το θέμα οτι δεν είναι επώνυμη, να την κανεις (δώρο) - θα την κατα-ευχαριστηθεί.

Στα $110 είναι εξαιρετική αγορά - μην ξεχάσεις να πάρεις θήκη (σιλικονη ή flip case)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω δωρο μια τετοια συσκευη σε παιδι 15 ετων... η συσκευη τελικα λεει? αξιζει τα χρηματα?

υπερ και κατα?

 

Την συσκευή την έχω πάρει εδώ και 2 εβδομάδες στην κόρη μου που είναι 15 χρονών.

Μέχρι σήμερα δεν έχω ακούσει παράπονα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η δική μου συσκευή που ήρθε από vickmall ήρθε με πρόβλημα στο ηχειάκι πίσω. (Πέρα από μία κάρτα μνήμης που πλήρωσα και δεν μπήκε ποτέ στο πακέτο κι έγινε άμεσα refund χωρίς πολλα πολλά)

 

όταν παίζει τους ήχους κλήσεις, video από youtube κτλ παραμορφώνει. Σαν να είναι ράδιο και προσπαθεί να συντονίσει.

 

Ειδικά από 10% - 80% έντασης ήχου. Πιο ψηλά απλά καλύπτει το πρόβλημα.

 

Ξαναπέρασα τη rom που φορούσε, πέρασα τη rom απ το 1ο ποστ αποτέλεσμα 0. Το μόνο που βελτίωσε την κατάσταση ήτανε κάποιες αλλαγές με το Mobile uncle tools.

 

Γενικά όχι ικανοποιημένος απ την αντιμετώπιση του vickmall. Ο έλεγχος που γίνεται και καλά πριν την αποστολή είναι παραμύθια (τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση). Στην αρχή λέγανε για επιστροφή 5$ (για γέλια δλδ). Εν τέλει Some refund (είχανε περάσει οι 45μέρες) που ζήτησα κι έκλεισε το θέμα.

 

Το κινητό αν εξαιρέσεις το θέμα με το πίσω ηχείο είναι αξιοπρεπέστατο μέχρι στιγμής. Ελπίζω να μη βγάλει τπτ άλλο.

Edited by avcargo
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα.. σε σχεση με το infocusM310 θα το ξαναπροτειμουσατε?

 

και τι εννοει ο ποιητης στο vickmall με τo "colorfull back cover" εννοει το καπακι ή αυτο το πλαστικο σκληρο προστατευτικο?

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα.. σε σχεση με το infocusM310 θα το ξαναπροτειμουσατε?

 

και τι εννοει ο ποιητης στο vickmall με τo "colorfull back cover" εννοει το καπακι ή αυτο το πλαστικο σκληρο προστατευτικο?

 

εγώ θα το προτιμούσα πάλι γιατί το infocusM310 έχει προηγούμενης γενιάς επεξεργαστή , λιγότερους σενσορες και μεγάλο σε μέγεθος.

 

colorfull back cover εννοεί το καπάκι πίσω της μπαταρίας

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . εγω αγορασει το jiayu g2f. αλλα δυστυχως μου επεσε και επαψε να λειτουργει το μικροφωνο. ξερετε που μπορω να το παω για σερβις? για να μην το στειλω κινα? αν και εχει εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . εγω αγορασει το jiayu g2f. αλλα δυστυχως μου επεσε και επαψε να λειτουργει το μικροφωνο. ξερετε που μπορω να το παω για σερβις? για να μην το στειλω κινα? αν και εχει εγγυηση

καλυτερα να το γυρισεις πισω. Μπορει να κανει 1.5 μηνα αλλα θα παρεις το τηλεφωνο σου οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ Barlost. εχει επιστρεψει κανεις το τηλ του για επισκευη στην κινα?

Aπο εκει που το πηρες τους ενοχλεις μεσω μαιλ και σου λενε τις διαδικασιες. Απο ποιο σιτε το αγορασες;;

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι τους ενοχλησα και μου ειπαν να το στιλω πισω. απλα ελεγα μηπως ηξερε κανενας τιποτα να το κανω εδω. και εαν βγαινουν τα ιδια λεφτα με τα μεταφορικα να το εφτιαχνα εδω και να μην περιμενω τοσο καιρο να μου ερθει . σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι τους ενοχλησα και μου ειπαν να το στιλω πισω. απλα ελεγα μηπως ηξερε κανενας τιποτα να το κανω εδω. και εαν βγαινουν τα ιδια λεφτα με τα μεταφορικα να το εφτιαχνα εδω και να μην περιμενω τοσο καιρο να μου ερθει . σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου

σε συμφέρει να το στείλεις πίσω...τα μεταφορικά είναι της τάξης 6-10€ (τα χρεώνεσαι εσύ...μην περιμένεις να στα πληρώσει ο κινέζος) ανάλογα εάν θες να το στείλεις συστημένο (καλύτερα έτσι γιατί θα έχεις tracking number) ή απλό!!στο λέω με σιγουριά γιατί έχω στείλει ένα κινητό Κίνα για full refund με ελτα...απλά υπολόγισε 1-2 μήνες μέχρι να αποζημιωθείς!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

χθες μου ηρθε ενα ασπρο G2F απο http://www.to2c.com μετα απο 16 μερες...για την συζυγο...

πολυ μαζεμενο, κομψο και σε ασπρο τραβαει την προσοχη αμεσως...

ηταν ρουτ, ειχε μπολικες κινεζικες εφαρμογες(παιχνιδια, 3-4 εφαρμογες της baidu, τον UC browser στα κινεζικα).

 

Με το lnk2SD, τις απεγκατεστησα ολες, εκτος την vroot...ειχε την kinguser, οχι την superuser.

 

Μια χαρα οσον αφορα φωτεινοτητα, ακουστικο, ταχυτητα...καμερα θελει καρτα sd για να δουλεψει...

 

προβλημα με το sms, δεν γραφει πανω απο 70 ελληνικους μικρους χαρακτηρες...μαλλον θελει καποιο modded mms.apk, αν εχετε κατι κατα νου...

Θα συμπλρωσω το βραδυ τι ρομ φοραει, εχει ελληνικα, περασα το go...

 

Λοιπον, αριθμος εκδοσηςG2FW-20140606-W-R-CN-V0.8.5, TO sms problem λυθηκε με την περιγραφη για download του mms.apk λιγες σελιδες παραπισω...

Edited by morrison100
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το sms, δεν γραφει πανω απο 70 ελληνικους μικρους χαρακτηρες...μαλλον θελει καποιο modded mms.apk, αν εχετε κατι κατα νου...

Είναι λίιιγες σελίδες πιο πίσω ;)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Άδικη η σύγκριση... για το Elephone! Φυσικά αυτό.

 

Πάρτε μια φωτογραφία από την κάμερά του όσοι ενδιαφέρεστε: http://www.sendspace.com/file/d9fsc7

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Άδικη η σύγκριση... για το Elephone! Φυσικά αυτό.

 

Πάρτε μια φωτογραφία από την κάμερά του όσοι ενδιαφέρεστε: http://www.sendspace.com/file/d9fsc7

 

την αλήθεια τώρα.....για τη παραλία την έβαλες τη φώτο.....που είναι...???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...