Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει αυτή και είναι για εμένα τέλεια.

Πρώτη επαφή με tempered glass δεν έχω εμπειρία αλλα μετά απο 3 μήνες μαζί της δεν έχει το παραμικρό και απορώ που τόσο καιρό παιδευόμουν με ζελατινες.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28976982/IMG_20140812_103616.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28976982/IMG_20140812_103733.jpg

 

1)Να ξέρεις οτι η μπροστινή κάμερα καλύπτετε με το γυαλί και ο σένσορας που είναι στα αριστερά απο το ακουστικό οχι.

2)Εγω παρέλαβα αυτή που σου έδειξα δεν ξέρω τώρα τι στέλνει.

 

0.3mm 9H Premium Tempered Glass Film Screen Protector for phones Table [For Lenovo S650]

Item# 321436777055 £3.99 GBP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει αυτή και είναι για εμένα τέλεια.

Πρώτη επαφή με tempered glass δεν έχω εμπειρία αλλα μετά απο 3 μήνες μαζί της δεν έχει το παραμικρό και απορώ που τόσο καιρό παιδευόμουν με ζελατινες.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28976982/IMG_20140812_103616.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28976982/IMG_20140812_103733.jpg

 

1)Να ξέρεις οτι η μπροστινή κάμερα καλύπτετε με το γυαλί και ο σένσορας που είναι στα αριστερά απο το ακουστικό οχι.

2)Εγω παρέλαβα αυτή που σου έδειξα δεν ξέρω τώρα τι στέλνει.

 

0.3mm 9H Premium Tempered Glass Film Screen Protector for phones Table [For Lenovo S650]

Item# 321436777055 £3.99 GBP

 

Κι εγω αυτην εβαλα....αλλα δεν καθησε καλα απο την πρωτη εφαρμογη και εχει αφησει μια μεγαλη φουσκαλα. Δεν τα καταφερνω να τις βαζω σωστα !

Την εβγαλα και την ξαναβαλα αλλα δεν κολλαει καλα την δευτερη φορα.

Τωρα περιμενω αυτην :

http://x-one.cn/EN/aspcms/product/2013-8-20/259.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αυτή και είναι για εμένα τέλεια.

Πρώτη επαφή με tempered glass δεν έχω εμπειρία αλλα μετά απο 3 μήνες μαζί της δεν έχει το παραμικρό και απορώ που τόσο καιρό παιδευόμουν με ζελατινες.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28976982/IMG_20140812_103616.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28976982/IMG_20140812_103733.jpg

 

1)Να ξέρεις οτι η μπροστινή κάμερα καλύπτετε με το γυαλί και ο σένσορας που είναι στα αριστερά απο το ακουστικό οχι.

2)Εγω παρέλαβα αυτή που σου έδειξα δεν ξέρω τώρα τι στέλνει.

 

0.3mm 9H Premium Tempered Glass Film Screen Protector for phones Table [For Lenovo S650]

Item# 321436777055 £3.99 GBP

 

καταρχην σευχαριστω παρα πολυ φιλε για την τοσο λεπτομερη απαντηση !

και τωρα αποριες!

πραγματικα δεν προσθετη ογκο στο κινητο?

μπαινοβγαινει ευκολα στην τσεπη χωρις να κανει πως ξεκολλαει?

αν βαλεις καμια θηκη επηρεαζει ? οπως αυτη η θηκη σιλικονης S που στελναν μαζι στο πακετο.

η καμερα η μπροστινη που καλυπτετε μηπως χαλαει ( κι αλλο...) η εικονα ?

το χρησιμοποιω πολυ για βιντεοκλησειςς!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM έχεις; Η Vibe1.0 έχει άθλια κάμερα όποιο camera app και να βάλεις

 

Έχω την S119. να περάσω κάποια άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτην εβαλα....αλλα δεν καθησε καλα απο την πρωτη εφαρμογη και εχει αφησει μια μεγαλη φουσκαλα. Δεν τα καταφερνω να τις βαζω σωστα !

Την εβγαλα και την ξαναβαλα αλλα δεν κολλαει καλα την δευτερη φορα.

Τωρα περιμενω αυτην :

http://x-one.cn/EN/aspcms/product/2013-8-20/259.html

 

Ναι και εγω με την δευτερη το πετυχα.

Μηπως εκανες το λαθος και την κολλησες αμεσως για αυτο το επαθες;

Εγω την ακουμπησα πολυ ελαφρια και δεν μου εκατσε σωστα, την σηκωσα με ενα ξυραφακι και την ξαναεβαλα και κολλησε σαν βεντουζα.

Μετα την πιεσα να κολλησει καλα.

Δεν κολλαει οπως η ζελατινα εχει αλλο τροπο.

Φυσικα ειναι και θεμα τυχης τις περισσοτερες φορες.

 

καταρχην σευχαριστω παρα πολυ φιλε για την τοσο λεπτομερη απαντηση !

και τωρα αποριες!

πραγματικα δεν προσθετη ογκο στο κινητο?

μπαινοβγαινει ευκολα στην τσεπη χωρις να κανει πως ξεκολλαει?

αν βαλεις καμια θηκη επηρεαζει ? οπως αυτη η θηκη σιλικονης S που στελναν μαζι στο πακετο.

η καμερα η μπροστινη που καλυπτετε μηπως χαλαει ( κι αλλο...) η εικονα ?

το χρησιμοποιω πολυ για βιντεοκλησειςς!

 

-Με 0,3mm παχος δεν καταλαβαινεις οτι υπαρχει.

-Δεν υπαρχει περιπτωση να ξεκολλησει.

-Η θηκη σιλικονης ειναι μαλακή δεν εχει προβλημα εγω πιο πολυ φοβομουν τις σκληρες που ειχα αγορασει που ειναι μονο πλατη, αλλα και με αυτη ολα καλα οσο την ειχα για κανα μηνα μετα.

-Αν καθαρισεις καλα την καμερα πριν την σκεπασεις δεν θα εχεις προβλημα ασε που μιλαμε για αναλυση vga :p δλδ ποσο χειροτερα;

Link to comment
Share on other sites

-Αν καθαρισεις καλα την καμερα πριν την σκεπασεις δεν θα εχεις προβλημα ασε που μιλαμε για αναλυση vga :p δλδ ποσο χειροτερα;

 

γιαυτο το λεω :p

ειναι που ειναι vga , μην γινει dot matrix :lol:

θα την παραγγειλω και ελπιζω να με εντυπωσιασει οπως και σενα !

ιδιως απο θεμα ψιλογρατζουνιων που εμφανιζονται αμεσως στα κανονικα screen protector.

ε,αμα αντεχει και νορμαλ χτυπηματα ( κλειδια στην τσεπη,καμια πτωση απτο κρεβατι κ.λ.π ) θα ημουν υπερκαλυμμενος !

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω την S119. να περάσω κάποια άλλη?

Ναι την ROW 305 είναι σταθεροτατη και με καλύτερη κάμερα. Αλλιως δοκίμασε την multilanguage από το needrom του bajarabi. Δες στις προηγούμενες σελίδες..

 

Παιδιά για μεμβράνη η μόνη λύση ειναι της nilkkin. Οι άλλες στην εβδομάδα γίνονται χαλια. Έχω nilkkin εδω και 3 μήνες και τώρα χρειάζεται αντικατάσταση.

 

Το κόλπο για τις φουσκάλες είναι να ψεκάσεις από μακριά την μεμβράνη με αζαξ πριν την κολλήσεις.

 

Ετσι και να την κουνήσεις/κεντραρεις μπορείς. Και να βγαλεις τις φουσκαλες, ενώ οταν στεγνωσει πραγματικά δεν θα ξέρεις οτι έχει μεμβράνη..

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αυτή και είναι για εμένα τέλεια.

Πρώτη επαφή με tempered glass δεν έχω εμπειρία αλλα μετά απο 3 μήνες μαζί της δεν έχει το παραμικρό και απορώ που τόσο καιρό παιδευόμουν με ζελατινες.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28976982/IMG_20140812_103616.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28976982/IMG_20140812_103733.jpg

 

1)Να ξέρεις οτι η μπροστινή κάμερα καλύπτετε με το γυαλί και ο σένσορας που είναι στα αριστερά απο το ακουστικό οχι.

2)Εγω παρέλαβα αυτή που σου έδειξα δεν ξέρω τώρα τι στέλνει.

 

0.3mm 9H Premium Tempered Glass Film Screen Protector for phones Table [For Lenovo S650]

Item# 321436777055 £3.99 GBP

 

 

κι εγω εχω βαλει αυτην...

η 1η δεν εκατσε καλα, 2-3 φορες προσπαθησα να την κεντραρω να φυγει ο αερας, αλλα τιποτα...

 

στην δευτερη, την εβαλα σε λαντσκειπ μοουντ μπροστα μου, απο το κεντρο προς τα πλαγια...εκατσε πολυ ευκολα, το ιδιο και η τριτη που εβαλα...χρησιμοποιησε το πανακι που δινει καθως και το αυτοκολλητο για απορροφηφη των μκρων σκουπιδιων...

η 2η χαλασε οταν εκατσα σε πλακακι με το κιν στην πισω τσεπη...

την 1η, που δεν κολλησε την χρησιμοποιησα σαν τεστ...δεν χαρακτηκε με κοπιδι, κλειδαι, στυλο....καταστραφηκε πολυ ευκολα ομως, οταν πιεσα με το κοπιδι τοσο πολυ που εσπασε σε δεκαδες κομματακια...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την ROW 305. Ακόμα δεν μπορώ να κρίνω αποδόσεις, αλλά έχω κάποια θέματα. Πρώτον το σήμα του Wifi είναι πολύ πιο ασθενες από την 119 που είχα πριν. Σε σημείο να μην πιάνει στο διπλανό δωμάτιο. Υπάρχει κάποια λύση;

Επίσης υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω το security? Μου φαίνεται βαραίνει το σύστημα.

Τέλος νομίζω ότι φορτίζει πάρα πολύ αργά σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς ολους οσους εχετε χρησιμοποιησει tempered glass film screen protector

 

εγω εχω θεμα με τα δαχτυλα μου...αφηνουν πολυ ευκολα δαχτυλιες κι εχω καταφυγει σε ζελατινες ματ ή ημιματ

 

με τις συγκεκριμενες θα αντιμετωπισω το ιδιο προβλημα οπως με τις απλες? δηλαδη θα μενουν δαχτυλιες το ιδιο ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

....καταστραφηκε πολυ ευκολα ομως, οταν πιεσα με το κοπιδι τοσο πολυ που εσπασε σε δεκαδες κομματακια...

 

Νομίζω οτι αυτή είναι και η δουλειά της, να απορροφήσει ολη την πίεση απο πτώση για να μην σπάσει η οθόνη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αυτή είναι και η δουλειά της, να απορροφήσει ολη την πίεση απο πτώση για να μην σπάσει η οθόνη του κινητού.

 

ακριβως, συμφωνουμε απολυτα, δεν πιστευω πως μπορει να ασκηθει τοση πιεση οσο εβαλα εγω με το κοπιδι....

 

Ανυιθετως, μου εκανε εντυπωση η αλλη που εσπασε...φυσικα σταματησε ενδεχομενη θραυση της οθονης οποτε παλι εκανε την δουλεια της...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την ROW 305. Ακόμα δεν μπορώ να κρίνω αποδόσεις, αλλά έχω κάποια θέματα. Πρώτον το σήμα του Wifi είναι πολύ πιο ασθενες από την 119 που είχα πριν. Σε σημείο να μην πιάνει στο διπλανό δωμάτιο. Υπάρχει κάποια λύση;

Επίσης υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω το security? Μου φαίνεται βαραίνει το σύστημα.

Τέλος νομίζω ότι φορτίζει πάρα πολύ αργά σε σχέση με πριν.

 

Πως έφτασες στην 305;

Εγώ θα σου πρότεινα ότι έκανα στο δικό μου τηλέφωνο. (# 2276)

Την ROW 116 ΕΔΩ

Κάνε τις δύο αναβαθμίσεις από το τηλέφωνο και είσαι ΟΚ.

Μόλις ανοίξει η 305 κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Κάνε RΟΟΤ όπως αναφέρω στο μήνυμα (# 2276).

Από play store:

Mε morelocale2 πέρασε Ελληνικά και με

Link2SD βγάλε ότι δεν σου αρέσει, όπως το security που αναφέρεις.

Edited by fatbear
Link to comment
Share on other sites

Πως έφτασες στην 305;

Εγώ θα σου πρότεινα ότι έκανα στο δικό μου τηλέφωνο. (# 2276)

Την ROW 116 ΕΔΩ

Κάνε τις δύο αναβαθμίσεις από το τηλέφωνο και είσαι ΟΚ.

Μόλις ανοίξει η 305 κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Κάνε RΟΟΤ όπως αναφέρω στο μήνυμα (# 2276).

Από play store:

Mε morelocale2 πέρασε Ελληνικά και με

Link2SD βγάλε ότι δεν σου αρέσει, όπως το security που αναφέρεις.

 

Ακριβώς αυτό έκανα και εγώ. Από τη στιγμή που έβαλα την 116 έπεσε το σήμα του Wifi. Μήπως παίζει κάτι με το Radio? Μπορώ να το φλασαρω μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό έκανα και εγώ. Από τη στιγμή που έβαλα την 116 έπεσε το σήμα του Wifi. Μήπως παίζει κάτι με το Radio? Μπορώ να το φλασαρω μόνο του?

 

Δεν το ξέρω, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και άστο λίγες ημέρες…..

Βγάλε και το security και δες το πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την ROW 305. Ακόμα δεν μπορώ να κρίνω αποδόσεις, αλλά έχω κάποια θέματα. Πρώτον το σήμα του Wifi είναι πολύ πιο ασθενες από την 119 που είχα πριν. Σε σημείο να μην πιάνει στο διπλανό δωμάτιο. Υπάρχει κάποια λύση;

Επίσης υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω το security? Μου φαίνεται βαραίνει το σύστημα.

Τέλος νομίζω ότι φορτίζει πάρα πολύ αργά σε σχέση με πριν.

Το security μπορείς να το απεγκαταστησεις με link2sd αρκεί πρώτα να έχεις κάνει rootarισμα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αυτή είναι και η δουλειά της, να απορροφήσει ολη την πίεση απο πτώση για να μην σπάσει η οθόνη του κινητού.

 

ακριβως, συμφωνουμε απολυτα, δεν πιστευω πως μπορει να ασκηθει τοση πιεση οσο εβαλα εγω με το κοπιδι....

 

Ανυιθετως, μου εκανε εντυπωση η αλλη που εσπασε...φυσικα σταματησε ενδεχομενη θραυση της οθονης οποτε παλι εκανε την δουλεια της...

 

Τι αστικοι μυθοι ειναι αυτοι που αναπαραγετε ρε παιδια;

 

Δεν εχετε ακουσει περιπτωσεις που εσπασε η οθονη απο μεσα και εμεινε το tempered αθικτο;

 

 

Ειναι τεραστιος μυθος οτι προστατευει καλυτερα απο το απλο protector.

Link to comment
Share on other sites

Τι αστικοι μυθοι ειναι αυτοι που αναπαραγετε ρε παιδια;

 

Δεν εχετε ακουσει περιπτωσεις που εσπασε η οθονη απο μεσα και εμεινε το tempered αθικτο;

 

 

Ειναι τεραστιος μυθος οτι προστατευει καλυτερα απο το απλο protector.

 

Μου αρέσει που λες ότι εμείς μιλάμε για μύθους ενώ εσύ αναφέρεις περιπτώσεις και στο τέλος αφήνεις να εννοηθεί ότι συμβαίνει στις 100% των περιπτώσεων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,μετα απο αλλαγη rom που εκανα στο s650 δεν διαβαζει πλεων τιν sim και δεν εχει αριθμο imei. ειχα την rom s119,περασα την s305 και μετα ξαναγυρισα στην s119,με αυτην την τελευταια αλλαγη δεν υπαρχη ο αριθμος imei και δεν βλεπει τις καρτες sim.μπορει καποιος να με βοηθησει ωστε να επαναφερω το imei?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,μετα απο αλλαγη rom που εκανα στο s650 δεν διαβαζει πλεων τιν sim και δεν εχει αριθμο imei. ειχα την rom s119,περασα την s305 και μετα ξαναγυρισα στην s119,με αυτην την τελευταια αλλαγη δεν υπαρχη ο αριθμος imei και δεν βλεπει τις καρτες sim.μπορει καποιος να με βοηθησει ωστε να επαναφερω το imei?

 

Για IMEI ΕΔΩ και

…… και καλή επιτυχία.

Για διάβασε και από το # 2202 και μετά...

Edited by fatbear
Link to comment
Share on other sites

Τι αστικοι μυθοι ειναι αυτοι που αναπαραγετε ρε παιδια;

 

Δεν εχετε ακουσει περιπτωσεις που εσπασε η οθονη απο μεσα και εμεινε το tempered αθικτο;

 

 

Ειναι τεραστιος μυθος οτι προστατευει καλυτερα απο το απλο protector.

 

παλικαρι μου, σε μενα εσπασε το temepred και σωθηκε η οθονη...1/1 αρα 1ΟΟ% προστασια χοχοχο...δεν εχω ακουσει τιποτα απο οσα λες, το ειδα με τα ματακια μου....απο εκει και περα ποιος ειναι αστικος μυθος, καλυτερα να μιλαμε με πραγματικα γεγονοτα και οχι του στυλ "δεν εχετε ακουσει"...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

 

Εχω μια ερωτηση σχετικα με το ιντερνετ (wifi και MBs).. Οταν το κινητο κλειδωνει το ιντερνετ κλεινει.. Εχω πειραξει ρυθμισεις και απο το WLAN και απο το power manager αλλα ακομα συνεχιζει να κλεινει οταν κλειδωνει το κινητο..

 

Εχει κανεις καμια λυση στο να μενει ανοιχτο το WiFi οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο? Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα το κινητο ειναι αρουταριστο και εχει την VIBE 1.5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

 

Εχω μια ερωτηση σχετικα με το ιντερνετ (wifi και MBs).. Οταν το κινητο κλειδωνει το ιντερνετ κλεινει.. Εχω πειραξει ρυθμισεις και απο το WLAN και απο το power manager αλλα ακομα συνεχιζει να κλεινει οταν κλειδωνει το κινητο..

 

Εχει κανεις καμια λυση στο να μενει ανοιχτο το WiFi οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο? Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα το κινητο ειναι αρουταριστο και εχει την VIBE 1.5

 

ενεργοποιεις το wifi.

πας ρυθμισεις.

πατας εκει που λεει wi-fi.

μετα πατας κατω αριστερα τις 3 οριζοντιες γραμμες απο το touch.

συνθετα.

δευτερη επιλογη απο επανω.

ανοιγεις και επιλεγεις always.

ετοιμο.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...