Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς ποια είναι η επίσημη σελίδα που βγαίνει η ROW rom;

H vibeui.com με τα λίγα κινέζικα που ξέρω :lol: έχει μόνο CN και μετά τα γνωστά απο needrom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς ποια είναι η επίσημη σελίδα που βγαίνει η ROW rom;

H vibeui.com με τα λίγα κινέζικα που ξέρω :lol: έχει μόνο CN και μετά τα γνωστά απο needrom.

http://lenovo-forums.ru/topic/7179-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-android-44-kitkat-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-lenovo-s650-s650-row-s215-140714/

 

Επίσημη δεν ξέρω αν είναι, αυτή είναι.. Ελπίζω τα ρωσικά σου να είναι καλύτερα από τα κινέζικα..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 12 μέρες ήρθε το tempered glass από Σιγκαπούρη στα 5,26€.

Για όποιον ενδιαφέρεται http://m.ebay.co.uk/itm/321436777055

Και μερικές φώτο.

https://www.dropbox.com/s/svlpwqb5fwjwlf4/IMG_20140812_103616.jpg

https://www.dropbox.com/s/sdmodg7evcmmaxk/IMG_20140812_103733.jpg

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε το κινητό από τρία μέτρα ύψος και έσπασε η οθόνη του(ράγισε) , η αφη του λειτουργεί κανονικά, όπως και όλο το υπόλοιπο κινητό, ξέρει κανείς το κόστος αλλαγής του τζαμιού; έχετε να προτείνετε κάποιο φθηνό μάστορα στην Αθήνα;

 

Μιλα με τον Σταύρο (gerstavros) έχει μαγαζί,αν θυμάμαι καλά τζάμι +εργασία κοντά 50€

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 12 μέρες ήρθε το tempered glass από Σιγκαπούρη στα 5,26€.

Για όποιον ενδιαφέρεται http://m.ebay.co.uk/itm/321436777055

Και μερικές φώτο.

https://www.dropbox.com/s/svlpwqb5fwjwlf4/IMG_20140812_103616.jpg

https://www.dropbox.com/s/sdmodg7evcmmaxk/IMG_20140812_103733.jpg

Τι φάση; σαν μεμβρανη αλλα πιο χοντρη; πως κολλαει στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει πολύ πιο εύκολα απο τη ζελατίνα που πρεπει να προσέχεις μην πάρει αέρα.

Καλό κεντραρισμα θέλει αν και το πετυχα με τη δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια βοήθεια!!!'εκανα κατά λάθος το update και όλα έγιναν άνω κάτω. τι να κάνω

 

Τι εννοείς άνω κάτω; :confused:

 

Γίνε πιο συγκεκριμένος για να βρούμε και τη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ότι έχει τρεις επιλογές γλώσσας, δεν έχει το Google play κτλ.

προσπάθησα να το κάνω φλασάρισμα όπως λένε οι οδηγίες στη σελίδα 45. αλλά συνδέοντας το κινητό η διαδικασία δεν ξεκινά.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, του έγινε update και εγκαταστάθηκε η official VIBE ROM της LENOVO η οποία προς το παρόν έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά και δεν έχει Google Play. Θα πρέπει να διαβάσεις προηγούμενα posts για να δεις τι λύσεις έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Drivers χρειάζεσαι μαλον γιατί δεν το βλέπει ο υπολογιστής σου.

Μπες στο needrom θα βρεις rom/drivers και οδηγίες απο τα διάφορα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ξέρει κανείς αν υπάρχουν για το s650 τα custom ROΜS του τύπου paranoid android, cyanοgen, slim bean κτλ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ξέρει κανείς αν υπάρχουν για το s650 τα custom ROΜS του τύπου paranoid android, cyanοgen, slim bean κτλ??

Ότι υπάρχει είναι στο needrom.com και στο 4pda.ru

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανείς από Θεσσαλονίκη που να κάνει αυτή την αναβάθμιση η το φλασάρισμα οπως το λετε. Αν υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει να το επαναφέρω το κινητό θα το ήμουν ευγνώμων. Και θα τον πληρώσω για τη δουλειά του.
Link to comment
Share on other sites

Το κακό έγινε

έπεσε το τηλ. με αποτέλεσμα να ραγίσει η οθόνη

χωρίς όμως να παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα λειτουργίας

Ξέρετε εάν μπορεί να αλλαχτεί στην Ελλάδα και εάν ναι πού?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Το κακό έγινε

έπεσε το τηλ. με αποτέλεσμα να ραγίσει η οθόνη

χωρίς όμως να παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα λειτουργίας

Ξέρετε εάν μπορεί να αλλαχτεί στην Ελλάδα και εάν ναι πού?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το καλο είναι ότι βρίσκεις πολύ φθηνα οριτζιναλ ανταλακτικο οθονη http://www.amazon.com/Original-Lenovo-Dispaly-Digitizer-Assembly/dp/B00KXJK4C2,το κακο είναι ότι δεν βρηκα πουθενα tutorial για το πως γινετε η αντικατασταση,εγω από τα tutorial εχω αλλαξει οθονες σε 5-6 κινητα(όχι lenovo)πολύ ευκολα,εχει tutorial βιντεακι για αντικατασταση οθονης σε Lenovo a820

,ισος σε βολεψει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χθες βράδυ ξαφνικά ενώ χειριζομουν το τηλέφωνο άρχισε να κάνει διαφορα η οθόνη. Άλλου πατουσα εγώ άλλου επέλεγε. Σαν να είχε θέμα η αφή. Σήμερα προς το παρόν όλα καλά. Μήπως το αντιμετώπισε κανείς αυτό το θέμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να πω για όσους είναι Θεσσαλονίκη πως είδα να ανοίγει κατάστημα lenovo στο makedonia center. Πιθανόν λοιπόν εκεί να μπορούμε να εξυπηρετηθουμε για διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανείς από Θεσσαλονίκη που να κάνει αυτή την αναβάθμιση η το φλασάρισμα οπως το λετε. Αν υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει να το επαναφέρω το κινητό θα το ήμουν ευγνώμων. Και θα τον πληρώσω για τη δουλειά του.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. με λενε δημητρη και ειμαι καινουργιος στο φορουμ

 

Εχοντας δει 100αδες κινητα εδω και εχοντας καπως χαθει ειδα τυχαια αυτο το μοντελο και ομολογω οτι βλεπω οτι με καλυπτει στους 2 τομεις που μονο το χρειαζομαι.

Να μιλαω μεσω viber και για περιστασιακες φωτογραφιες οταν δεν θελω να κουβαλαω φωτογραφικη τη μερα.

Το βαλαντιο μου ειναι 100-120 ευρω και το κινητο απο οτι βλεπω ειναι εξαντλημενο αλλα το βρηκα στο pandawill 159$.

θα ηθελα να μου πειτε αν το σαιτ ειναι αξιοπιστο. 2ον αν οι φωτογραφικη του σας καλυπτει ειναι δηλαδη αξιοπρεπης οπως εκρινα με το ματι μου (αρκετα εμπειρο θεωρω) σε καποια δειγματα με καλο φως. θα επαιρνα το s660 και δε θα σας απασχολουσα που ειναι διαθεσιμο σχεδον παντου αλλα το απερριψα λογω του lag που αναφερεται στο liveview στο review εδω στο φορουμ.

 

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτο ειναι πολυ καλο και απο βιντεο

Αυτη ειναι μια απογευματινη φωτο

Γενικα αξιζει και ειναι ομορφο και λεπτο

Καλη μπαταρια καλη οθονη οι εφραμογες πανε στην sd μικρο SAR κλπ

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου και για το δειγμα. Να πω εδω οτι θα ειχα μερικες 10αδες επιλογες απο λοιπες κινεζικες αμιγως μαρκες αλλα επειδη γενικά με κυνηγανε οι στραβές οτι ειναι να συμβει και το ελλατωματικο κομματι σε μενα θα πεσει. Αυτο που παρατηρω στη φωτο σου ειναι αυτο που ειχα δει και σε ενα ακομα δειγμα αν θυμαμαι. Παρα το χαμηλο φωτισμο διατηρει αξιοπρεπη φυσικα χρωματα χωρις να φαινεται οτι τα τονιζει μεσω software (ακομα και αν το κανει το κανει σωστα)

 

Δε ξερω πολλα απο smartphones αλλα ευκαιρια να ψαξω το φορουμ μεχρι αηδιας. Μη τα περιμενουμε και ολα ετοιμα. Να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η κάμερα του με έχει απογοητεύσει, όπως και το ότι το led φωτάκι είναι μόνο για κλήσεις, μνμ και φόρτιση. Κατά τα άλλα, δεν έχω κανένα παράπονο. Είναι άψογο για τα λεφτά του και τρομερό vfm.
Link to comment
Share on other sites

Ειχατε ποτε προβλημα με το ακουστικο του τηλ ? μαλλον καηκε εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παλι δεν τους ακουω , με ακουστικα δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα. Μηπως γνωριζει κανενας αν μπορω να το αλλαξω στην Αθηνα ?
LENOVO A820,ZTE V967S,LENOVO A850,THL T200
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...