Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανερχομαι στο θεμα της παραπανω rom...

 

οχι τοσο σταθερη, ειχα την S123...

εχω προβλημα με την γραμματοσειρα της μανισιας εφαρμογης mail...τα ελληνικα δεν τα διαβαζει ολα...

δεν δουλευει καλα το κουμπι power on/off...

τρωει μικρα κολληματα.

 

απο θετικα:

πολυ πιο ελαφρια, αφηνει διαθεσιμο πανω απο 400ΜΒ...η παλιοτερη επαιζε γυρω στα 200

ευκολο root, χωρις περιττες εφαρμογες...

4.4.2 ανδροιντ, δεν χρειαστηκα πολλες εφαρμογες που παλιοτερα χρειαζοντουσαν....

 

 

τελος η συγκεκριμενη ρομ για μενα, πολλα κολληματα οταν πατουσα το power on/off...μου κρατουσε κλειστη την οθονη, και οταν ανοιγε μετα απο 1-2 λεπτα, ολα ηταν νεκρα...πολλες φορες δεν δουλευε υτε η touch screen...

επιστροφη στην παλια και αγαπημενη s123, που με τον updated contact manager εγινε ακομα καλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η s119 εμένα καλή-χρυσή αλλα με το 3G έχει πολλά θέματα. Πολλές φορές δεν ανοίγει το 3G ενώ άλλες φορές μπλοκάρουν οι sim και χάνουν το σήμα τους. Δεν ξέρω η S123 αν έχει τέτοια θέματα σε dual-sim..
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την αρχικη εχω την S119 οπως ηρθε απο το minideal

και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα με τιποτα και κανενα κολλημα και σουπερ μπαταρια

γιαυτο και δεν πειραζω και ουτε θα πειραξω τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την αρχικη εχω την S119 οπως ηρθε απο το minideal

και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα με τιποτα και κανενα κολλημα και σουπερ μπαταρια

γιαυτο και δεν πειραζω και ουτε θα πειραξω τιποτα

 

Εγώ έχω 2 sim μέσα και πολλές φορές ανοίγω τα δεδομένα και δεν συνδέεται με τίποτα ενώ μερικές φορές ανοίγοντας τα data στην μια SIM μπλοκάρει η άλλη και χάνει το σήμα.

 

Ουσιαστικά μόνο αυτό το πρόβλημα έχω με αυτήν την ROM (S119_131014)

Link to comment
Share on other sites

Για την ROW S305 140820 την έχει κανείς;

Δεν έχω βρει κάποιο bug.

Μια χαρά είναι. Αυτή χρησιμοποιώ. Μόνο πρόβλημα ότι κολλάει το proximity sensor όταν απομακρύνεται το τηλ. από το αυτί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι σοβαρό και επειδή μου φάνηκε περίεργο για αυτό ρώτησα. :lol::lol::lol:

Αντε να βάλουν και τα online themes και μερικά updates σε contacts και securit και μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα..!

Υπαρχει καποιος τροπος που αντι να χρησιμοποιουμε το καλωδιο για συνδεση με το PC να χρησιμοποιουμε το WiFi? Εχω την εντυπωση οτι το ειχα βρε μια φορα αλλα εκτοτε δεν το ξαναβρηκα..

Οποιος εχει καποια ιδεα ας μου πει..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα χασει το ροοτ και το google play δεν τα εχω ξαναβαλει αν και προσπαθησα για το google play.. Που λες το ειχα βρει μεσα στο κινητο και οχι σαν ξεχωριστη εφαρμογη αφου τα εχασα.. δεν ξερω τι και πως..:Ρ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι σοβαρό και επειδή μου φάνηκε περίεργο για αυτό ρώτησα. :lol::lol::lol:

Αντε να βάλουν και τα online themes και μερικά updates σε contacts και securit και μια χαρά.

Απο που την κατέβασες να την δοκιμάσω;; :D

Link to comment
Share on other sites

Η s119 εμένα καλή-χρυσή αλλα με το 3G έχει πολλά θέματα. Πολλές φορές δεν ανοίγει το 3G ενώ άλλες φορές μπλοκάρουν οι sim και χάνουν το σήμα τους. Δεν ξέρω η S123 αν έχει τέτοια θέματα σε dual-sim..

 

κανενα απολυτως προβλημα η s123, πολυ smooth χωρις κολληματα...

 

δεν ειναι ρουτ, αλλα γινεται ευκολα...

Link to comment
Share on other sites

Απο που την κατέβασες να την δοκιμάσω;; :D

 

Απο needrom αλλα δεν υπάρχει μόνη της πρέπει να βάλεις την s215 αν θυμάμαι καλα και μετά θα σου βγάλει update.

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-s/s650/

Link to comment
Share on other sites

Απο needrom αλλα δεν υπάρχει μόνη της πρέπει να βάλεις την s215 αν θυμάμαι καλα και μετά θα σου βγάλει update.

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-s/s650/

 

http://lenovo-forums.ru/topic/8032-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-android-44-kitkat-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-lenovo-s650-s650-row-s305-140820/

Link to comment
Share on other sites

Για την ROW S305 140820 την έχει κανείς;

Δεν έχω βρει κάποιο bug.

 

Λειτουργει απροβληματιστα, χωρις κολληματα και bugs. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος αν και δεν εχει Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει την 119 οπως ηρθε απο το minideal και ειναι απροβληματιστο

Σε ενα αλλο που πηρα εχει viberom v1.0_2407_2_st_s650 και τρωει κολληματα και η οθονη του ειναι πιο σκοτεινη και με πιο ζεστα χρωματα

Πως εξηγειται αυτο ?

Το δικο μου εχει φοβερα φωτεινη οθονη αλλα λιγο μπλεδιζουν τα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το Lenovo S650 από τον Απρίλιο

& εδώ και μία βδομάδα περίπου μου παρουσίασε πρόβλημα στον ήχο...

Όταν με καλούν είτε με ακούν με πάρα πολύ βάθος είτε δεν με ακούν καθόλου!

Καμιά γνώμη/λύση για το πρόβλημα υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για δειτε αν παρατηρειτε διαφορα αν βαλετε το hands-free ή αν αλλαξετε την sim απο 3g σε 2g..
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να το κανω ροοτ τι προτεινετε τελικα? Το vroot η καποιο αλλο? Σορρυ που δεν εψαξα ολες τις σελιδες.αν υπαρχει καποιο λινκ θα το εκτιμουσα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας. Με παροχο Cosmote το τηλεφωνο εχει αποθηκευμενα στην Sim τους αριθμους με τη μορφη 69 κτλ. Οταν δεχεται κλησεις ολα καλα εμφανιζει τα ονοματα κανονικα. Οταν δεχεται μηνυματα δεν εμφανιζει το ονομα καθως δεχεται τια μηνυματα με μορφη +3069 κτλ. ...Προσπαθησα τα παντα αλλα δεν.....Ευχαριστω εκ των προτερων Edited by g1zmo
Link to comment
Share on other sites

g1zmo ειχε ξανατυχει να αναφερθει αυτο το προβλημα και το ειχα και εγω.. Εκανα κατι αλλαγες στις ρυθμισεις του contact manager σε κατι ψηφια αν θυμαμαι καλα.. Για ψαχτο λιγο.. Αν δεν βαριεσαι μπορεις να κοιταξεις και λιγο στις παλαιοτερες σελιδες για να εισαι πιο σιγουρος..
Link to comment
Share on other sites

Για κανε ενα update στο contact manager γιατί έχει διορθωθεί αυτό το πρόβλημα νομίζω.

Μέσα στον dialer πήγαινε settings/about και δες εκει μέσα αν έχει επιλογή για update.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...