Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρω πολυ εχω κατεβασει το GOsms και το SmartKeyboard αλλα μονο στους αγγλικους χαρακτηρες μου βγαζει 160 στα ελληνικα κολλαει στα 70 αν το εχει κανει καποιος στο συγκεκριμενο το κινητο ας δωσει τα φωτα του

 

"Το χαιρώ πολύ" σε κάποιον που σου έδωσε μία συμβουλή δεν ακούγεται και ότι καλύτερο ανεξαρτήτως πως το έγραψες

 

Άμα ψαχουλέψεις την εφαρμογή στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για να στέλνεις SMS με 160 χαρακτήρες

 

Ψάξε και λίγο τις ρυθμίσεις μην τα περιμένεις όλα στο πιάτο... ;)

 

Εδώ απάντηση από το 2012 για το πως θα στέλνεις SMS με 160 χαρακτήρες μέσω του GoSMS

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Your order has been received

 

Το "χτύπησα"!!!

Ελπίζω να μην αργήσει πολύ..

Πόσο έκανε να έρθει σε εσάς (SG post από Το2c);

Είχε κινέζικες εφαρμογές;

Πόσο σκοράρει στο antutu;

Είναι rooted τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως βαζω 160 χαρακτηρες στα μηνυματα?γτ 160 μου βγαζει μονο οταν γραφω με αγγλικα....:worry:

GoSMS Pro και άλλες παρόμοιες εφαρμογές επιτρέπουν την αποστολή μηνυμάτων με 160 χαρακτήρες

Ή εγκατάσταση το πληκτρολόγιο Greek Keyboard και στέλνεις κανονικά με 160 χαρακτήρες (αφού πρώτα πατήσεις το πλήκτρο SMS στο πληκτρολόγιο) από τη stock εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε κ το δικο μου απο minideal απο παραγγελια στις 20/2 λογικα δευτερα παραλαμβανω να ρωτησω τωρα οσοι παραγγειλατε απο minideal σας ηρθε ρουταρισμενο η οχι?Λογικα θα το παρει η γυναικα μου κ θα παρω εγω το zopo 700 :O(ναι αν το σκεφτεστε επεσε παντοφλα το ομολογω):O:O:O θα της ειναι απαραιτητο να το κανω αν δεν ειναι?ψιλοβαρια χρηση θα του κανει λογω δουλειας
Link to comment
Share on other sites

Ή εγκατάσταση το πληκτρολόγιο Greek Keyboard και στέλνεις κανονικά με 160 χαρακτήρες (αφού πρώτα πατήσεις το πλήκτρο SMS στο πληκτρολόγιο) από τη stock εφαρμογή.

 

Ευχαριστω πετυχε!

Link to comment
Share on other sites

@efmakis συνήθως είναι συγκεκριμένες οι περιπτώσεις που πρέπει η συσκευή να είναι root. Ειδικές εφαρμογές που θα το ζητήσουν. Ανάμεσα σε αυτές και ότι έχει να κάνει με αλλαγή της rom που έχει με κάποια διαφορετική (δε μιλάω για αναβαθμίσεις του Original λειτουργικού). Άρα αν δε θες να κάνεις κάτι απ' όλα αυτά, δε σου χρειάζεται.
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε κ το δικο μου απο minideal απο παραγγελια στις 20/2 λογικα δευτερα παραλαμβανω να ρωτησω τωρα οσοι παραγγειλατε απο minideal σας ηρθε ρουταρισμενο η οχι?Λογικα θα το παρει η γυναικα μου κ θα παρω εγω το zopo 700 :O(ναι αν το σκεφτεστε επεσε παντοφλα το ομολογω):O:O:O θα της ειναι απαραιτητο να το κανω αν δεν ειναι?ψιλοβαρια χρηση θα του κανει λογω δουλειας

 

 

 

σορρυ για το οφ-τοπικ, παραγγειλα 18/2 απο minideal, 19/2 πηρα tracking number, και δεν βλεπω να εχει ερθει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σορρυ για το οφ-τοπικ, παραγγειλα 18/2 απο minideal, 19/2 πηρα tracking number, και δεν βλεπω να εχει ερθει ακομα...

 

Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδια καλησπερα παραγγειλα το τηλεφωνο σε ασπρο απο το minideal και μου ειπανε οτι το τηλεφωνο δεν μπορουν να το κανουν root θα εχει δηλαδη κινεζικες εφαρμογες.Εχει παραλαβει κανενας τωρα τελευταια να μου πει πως ηταν το τηλεφωνο.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα παραγγειλα το τηλεφωνο σε ασπρο απο το minideal και μου ειπανε οτι το τηλεφωνο δεν μπορουν να το κανουν root θα εχει δηλαδη κινεζικες εφαρμογες.Εχει παραλαβει κανενας τωρα τελευταια να μου πει πως ηταν το τηλεφωνο.Ευχαριστω.

 

καλησπερα,και εγω ημουν αναμεσα σε αυτο και στο s 820 και κατεληξα σ ε αυτο κ θελω και εγω να το παραγγειλω αλλα νομιζα οτι το εκαναν root αν ξερει καποιος ας βοηθησει παρακαλω... το κανουν root η οχι???επισης αν δν θελω να αλλαξω rom εγω που δν ξερω ,θα εχω προβλημα??αν δν αλλαξω???οποιος ξερει ας απαντησει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα ηθελα να ρωτησω ποια η διαφορα του lenovo a820 και του s650??ποιο ειναι καλυτερο κατα τη γνωμη σας??αυτο που με ενδιαφερει ειναι η καμερα και η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,και εγω ημουν αναμεσα σε αυτο και στο s 820 και κατεληξα σ ε αυτο κ θελω και εγω να το παραγγειλω αλλα νομιζα οτι το εκαναν root αν ξερει καποιος ας βοηθησει παρακαλω... το κανουν root η οχι???επισης αν δν θελω να αλλαξω rom εγω που δν ξερω ,θα εχω προβλημα??αν δν αλλαξω???οποιος ξερει ας απαντησει...

...

θα ηθελα να ρωτησω ποια η διαφορα του lenovo a820 και του s650??ποιο ειναι καλυτερο κατα τη γνωμη σας??αυτο που με ενδιαφερει ειναι η καμερα και η μπαταρια.

 

Για τις διαφορές το α820 αδρά: 4γβ ραμ αντί 8, μικρότερη οθόνη, βαρύτερο, απουσία μπροστινής κάμερας και πίσω φλας, λίγο παλιότερος επεξεργαστής. Δες κι εδώ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5462&idPhone2=5893

Μπαταρία 2000mah και τα 2. Ο 6582 μάλλον "καίει" λιγότερο από τον 6589 και η 4,7" περισσότερο από την 4.5" αλλά αυτά είναι εικασίες!

Κάμερα φαντάζομαι η ίδια - μην περιμένεις πολλά από την κάμερα ενός οικονομικού smartphone. Το s650 έχει φλας που ίσως να βοηθά λίγο στο σκοτάδι. Ψάξε λίγο για κανένα ξένο review για φωτογραφίες κλπ. Υπάρχουν νομίζω 1-2...

Δες και ένα σχόλιο χρήστη εδώ για τις φωτογραφίες και τη μπαταρία του s820 με καλύτερη κάμερα και θα καταλάβεις...

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

To s820 έχει

ανάλυση 720 x 1280 vs 540 x 960 του s650

κάμερα 12mb vs 8mb back, 2mb vs 0.3mb front

4gb rom vs 8gb

διαφορετικό επεξεργαστή/γραφικά (δεν έχω βρει κάπου ξεκάθαρα να λένε ποιος είναι καλύτερος, αλλά δν νομίζω να έχουν μεγάλη διαφορά)

Είναι όμως και 35€ πιο ακριβό. Περίπου ιδια χαρακτηριστικά με το s820 αλλά ~10€ φθηνότερο έχει και το xiaomi hongmi

Τα παραπάνω είναι οι διαφορές στα χαρτιά, μπορεί οι φωτογραφίες να μην είναι πολύ καλύτερες παρ όλη την μεγαλύτερη ανάλυση. Μπορεί να γίνει κάποια σύγκριση όταν παραλάβουν τα παιδιά από δω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θέλω να διορθώσω σχετικά με το ρουτάρισμα που είχα γράψει αφού ξεγελάστηκα από το εγκατεστημένο Super user που είδα. Αφού το έψαξα διαπίστωσα ότι ΔΕΝ είναι και από Δευτέρα θα δοκιμάσω να το κάνω εγώ. Όλα καλά με το τηλ. ως τώρα και όμορφο είναι και γρήγορο 17050 Benchmark και μάλλον έβγαλαν τις Κινέζικες εφαρμογές όπως είχα ζητήσει αφού δεν έχει.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω πλεον κατοχος του s650!

το κινητο ειναι αριστο για την τιμη του.

ολα καλα μεχρι στιγμης,εκτος του οτι δεν λειτουργει κανενα προγραμμα πλοηγησης καθως δεν βρισκει δορυφορους!

εχω το sygic και δεν βρισκει δορυφορους.

επισης το navigon μου βγαζει σφαλμα με το imei.δεν υπαρχει ομως κανενα προβλημα με το Imei της συσκευης.

μπορει να βοηθησει καποιος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή εγκατάσταση το πληκτρολόγιο Greek Keyboard και στέλνεις κανονικά με 160 χαρακτήρες (αφού πρώτα πατήσεις το πλήκτρο SMS στο πληκτρολόγιο) από τη stock εφαρμογή.

 

το εχω κανει εγκατασταση ,αλλα δεν μου βγαζει πουθενα να πατησω την επιλογη SMS.

καποια βηματα βοηθειας αν μπορεις?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω πλεον κατοχος του s650!

το κινητο ειναι αριστο για την τιμη του.

ολα καλα μεχρι στιγμης,εκτος του οτι δεν λειτουργει κανενα προγραμμα πλοηγησης καθως δεν βρισκει δορυφορους!

εχω το sygic και δεν βρισκει δορυφορους.

επισης το navigon μου βγαζει σφαλμα με το imei.δεν υπαρχει ομως κανενα προβλημα με το Imei της συσκευης.

μπορει να βοηθησει καποιος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

το εχω κανει εγκατασταση ,αλλα δεν μου βγαζει πουθενα να πατησω την επιλογη SMS.

καποια βηματα βοηθειας αν μπορεις?

 

Σχετικά με δορυφόρους δοκίμασε GPS test από το Play. εάν δεν βρίσκει τότε κάποιο πρόβλημα θα έχεις.

 

Σχετικά με πληκτρολόγιο δοκίμασε το google keyboard που έχω βρει από άλλο σιτε και πες μας.

https://www.dropbox.com/s/9aniejszawq9xd4/google%20keyboard.com.google.android.inputmethod.latin-2.apk

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα δοκίμασα το GPS και σε λίγα δευτερόλεπτα έπιασε 5-6 δορυφόρους με σήμα πάνω από 30, μια χαρά θα έλεγα.
Link to comment
Share on other sites

μερικές γρήγορες ερωτήσεις:

 

1) minideal ή to2c? ποιο είναι πιο έμπιστο; πρώτη φορά σκέφτομαι να παραγγείλω από Κίνα και είμαι ακόμα λίγο επιφυλαχτικός.. υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

2) Βλέπω οτι όλοι ζητάνε το κινητό να ειναι root? είναι αναγκαίο; δεν ειμαι και πολύ σχετικός με τα κινητά και δεν έχω σκοπό να το ψάξω ιδιαίτερα.. για βασική χρήση το θέλω

3) σκέφτομαι τη δευτέρα να κάνω την παραγγελία.. τι πρέπει να προσέξω;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με δορυφόρους δοκίμασε GPS test από το Play. εάν δεν βρίσκει τότε κάποιο πρόβλημα θα έχεις.

 

Σχετικά με πληκτρολόγιο δοκίμασε το google keyboard που έχω βρει από άλλο σιτε και πες μας.

https://www.dropbox.com/s/9aniejszawq9xd4/google%20keyboard.com.google.android.inputmethod.latin-2.apk

 

μετα που δοκιμασα το gps test και βρηκε δορυφορους λειτουργησαν κανονικα τα προγραμμα gps πλοηγησης. ολα οκ :D

το googlekeyboard το εγκατεστησα αλλα παλι εχει περιορισμο στους χαρακτηρες...

που μπορω να κανω λαθος??? :confused:

 

να προσθεσω πως ,εκει που λεει : πληκτρολογιο Android ( AOSP) δεν μπορω να το ξετσεκαρω..ειναι μονιμα τικαρισμενο με αχνα γραμματα..

Edited by neo24gr
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μερικές γρήγορες ερωτήσεις:

1) minideal ή to2c? ποιο είναι πιο έμπιστο; πρώτη φορά σκέφτομαι να παραγγείλω από Κίνα και είμαι ακόμα λίγο επιφυλαχτικός.. υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

2) Βλέπω οτι όλοι ζητάνε το κινητό να ειναι root? είναι αναγκαίο; δεν ειμαι και πολύ σχετικός με τα κινητά και δεν έχω σκοπό να το ψάξω ιδιαίτερα.. για βασική χρήση το θέλω

3) σκέφτομαι τη δευτέρα να κάνω την παραγγελία.. τι πρέπει να προσέξω;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1. Και τα 2 είναι αξιόπιστα. Μάλλον το minideal λίγο πιο γρήγορο (γύρω στις 20 μέρες αντί για 25-30), το to2c κάνει δώρο 2 screen protectors & silicon case.

2. Όχι, δες και πιο πάνω.

3. Συνήθως μετά την παραγγελία στέλνουμε μνμ για να επιβεβαιώσουμε ότι θα βάλουν Ελληνικά, ότι θα έχει google apps κλπ (αν και δεν έχω δει κάτι αντίθετο μέχρι τώρα), ότι θα έχουν βγάλει τις κινέζικες εφαρμογές και αν θέλουμε να είναι root.

Με το καλό...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

μετα που δοκιμασα το gps test και βρηκε δορυφορους λειτουργησαν κανονικα τα προγραμμα gps πλοηγησης. ολα οκ :D

το googlekeyboard το εγκατεστησα αλλα παλι εχει περιορισμο στους χαρακτηρες...

που μπορω να κανω λαθος??? :confused:

 

να προσθεσω πως ,εκει που λεει : πληκτρολογιο Android ( AOSP) δεν μπορω να το ξετσεκαρω..ειναι μονιμα τικαρισμενο με αχνα γραμματα..

 

Πηγαινε να γραψεις μηνυμα και πατα συνεχομενα το 0 8α σου βγαλει επιλογη ετσι αλλαζει πληκτρολογιο αφου το επιλεξεις και απο τις ρυθμισεις φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Να συνοψίσω λίγο μερικές πληροφορίες:

 

ROM: η κινέζικη (S650_S119_131014) και όχι η ρώσικη και από το to2c και από το minideal.

 

Με το update σε S650_S126_140101 XANONTAI τα ελληνικά και το google play και γεμίζει κινέζικες εφαρμογές.

 

Επίσης το update του Contact manager έχει σαν αποτέλεσμα να μην εμφανίζονται στα εισρχόμενα μηνύματα τα ονόματα των επαφών. Διορθώνεται με uninstall του update.

 

Η έκδοση που έρχεται από to2c δεν είναι root αλλά έχει SuperUser.

 

SAR: Head 0.427 Body 0.83

 

GPS: αν δε δουλεύει καλά τρέχουμε πρώτα το gps test. Μετά όλα καλά.

 

LED: Λειτουργεί και για κλήσεις και μηνύματα

 

Το ξυπνητήρι λειτουργεί και με τη συσκευή κλειστή.

 

Antutu score 17183

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε να γραψεις μηνυμα και πατα συνεχομενα το 0 8α σου βγαλει επιλογη ετσι αλλαζει πληκτρολογιο αφου το επιλεξεις και απο τις ρυθμισεις φυσικα

 

ολα οκ το βρηκα και το αλλαξα,σευχαριστω παντως για την προταση σου και τον χρονο σου!να σαι καλα !

οσον αφορα το system update που μου το βγαζει συνεχεια,πως μπορω να το απενεργοποιησω για να μην το πατησω κατα λαθος?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ το βρηκα και το αλλαξα,σευχαριστω παντως για την προταση σου και τον χρονο σου!να σαι καλα !

οσον αφορα το system update που μου το βγαζει συνεχεια,πως μπορω να το απενεργοποιησω για να μην το πατησω κατα λαθος?

 

Σχετικά με τις ενημερώσεις, μάλλον θέλει την έκδοση ROW που έχουν στο ρωσικό φόρουμ. Περιμένω και εγώ να μου έρθει ώστε να πειραματιστώ, θα τα πούμε μέσα στην εβδομάδα οπότε και ελπίζω να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις ενημερώσεις, μάλλον θέλει την έκδοση ROW που έχουν στο ρωσικό φόρουμ. Περιμένω και εγώ να μου έρθει ώστε να πειραματιστώ, θα τα πούμε μέσα στην εβδομάδα οπότε και ελπίζω να έρθει.

 

Τα ρώσικα rom θέλουν λίγο προσοχή. Τα radio που έχουν είναι διαφορετικά από τα κινέζικα με αποτέλεσμα να έχουν αστάθεια στο 3G... https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenovo-s650-WCDMA-900-2100-MHz/td-p/1415201/page/3

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...