Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τη λειτουργικότητα της συσκευής.

 

Έχω 3 συσκευές διαφορετικές στα χέρια μου και μια μόνο απορία. Στο S650 με 4.2.2 δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά το "default Apex Launcher" όπως είναι "default" στο P770 με 4.2.1

 

Έχει να κάνει σχετικά με την αναβάθμιση ή είναι κάποια ρύθμιση που δεν μπορώ να εντοπίσω;

 

 

Δοκίμασα την AppDrawer εφαρμογή αλλά εν μέρη με καλύπτει… Δηλάδή ενω ουσιαστικά κάνει ότι ζητάω, όταν πάω να σβήσω απο την Home Screen τις εφαρμογές μου έχει δυνατότητα μόνο απεγκατάστασης!

 

Υπάρχει κάποια λύση ή άλλη εφαρμογή που να μπορεί να κάνει κάτι παρόμοιο χωρίς να διαγράφει τις εφαρμογές;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ,

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/ κάνε εγγραφή και μετά σε αφήνει να κατεβάσεις .

Έχει 3 Rom , δοκίμασε ποια είναι η σωστή, ακολουθώντας τις οδηγίες.

Καλή επιτυχία !!

 

drivers που βρήκες γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα στο flash

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τη λειτουργικότητα της συσκευής.

 

Έχω 3 συσκευές διαφορετικές στα χέρια μου και μια μόνο απορία. Στο S650 με 4.2.2 δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά το "default Apex Launcher" όπως είναι "default" στο P770 με 4.2.1

 

Έχει να κάνει σχετικά με την αναβάθμιση ή είναι κάποια ρύθμιση που δεν μπορώ να εντοπίσω;

 

 

Δοκίμασα την AppDrawer εφαρμογή αλλά εν μέρη με καλύπτει… Δηλάδή ενω ουσιαστικά κάνει ότι ζητάω, όταν πάω να σβήσω απο την Home Screen τις εφαρμογές μου έχει δυνατότητα μόνο απεγκατάστασης!

 

Υπάρχει κάποια λύση ή άλλη εφαρμογή που να μπορεί να κάνει κάτι παρόμοιο χωρίς να διαγράφει τις εφαρμογές;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Γιατι δεν κατεβαζεις τον free Apex Launcher απο το market? Το νεο interface / launcher της Lenovo δεν εχεις drawer για απλοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κατεβαζεις τον free Apex Launcher απο το market? Το νεο interface / launcher της Lenovo δεν εχεις drawer για απλοποιηση.

 

Έχω την pro έκδοση αλλά δεν ξέρω πως μπορω να προσαρμοσω θέμα απο την έκδοση που έχω 4.2.2

Γνωρίζεις αν είναι εφικτό;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έχω την pro έκδοση αλλά δεν ξέρω πως μπορω να προσαρμοσω θέμα απο την έκδοση που έχω 4.2.2

Γνωρίζεις αν είναι εφικτό;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου :)

 

Δεν καταλαβα, τι ακριβως θελεις να κανεις? Εχεις βαλει τo Αpex LAuncher Pro και θελεις να το κανεις το default launcher σου?

Αν ναι, εγω απλα πατησα το home (κεντρικο) κουμπι και με πεταγε στους launcher (lenoco, nova, apex) και μετα επιλεγεις ποιον θελεις, πατας και ΠΑΝΤΑ (αντι για μια φορα) και εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα

ξερει κανεις πως αλλαζει η εικονα της lockscreen με μια δικη μας?

 

Κάτι που μόλις ανακάλυψα είναι ότι αν πας settings themes μπορείς να κατεβάσεις και να ορίσεις θέματα εικόνες για lockscreen wallpaper κλπ

Επίσης έχει και fonts αλλά μόνο κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα, τι ακριβως θελεις να κανεις? Εχεις βαλει τo Αpex LAuncher Pro και θελεις να το κανεις το default launcher σου?

Αν ναι, εγω απλα πατησα το home (κεντρικο) κουμπι και με πεταγε στους launcher (lenoco, nova, apex) και μετα επιλεγεις ποιον θελεις, πατας και ΠΑΝΤΑ (αντι για μια φορα) και εισαι κομπλε.

 

Καλημέρα, μάλλον σε μπέρδεψα. Αυτο που θέλω είναι να διατήρησω την εμφάνιση που εχει η 4.2.2 (μεγαλύτερα, ποιο ζωντανά εικονίδια) και να μπορω να προσθέσω απλά το app drawer (όπως είχε η 4.2.1) έτσι ώστε να μην "κρατάω" 5 φακέλους στη home με εφαρμογές που δεν τις κάνω χρήση άμεσα.

 

Αν σε μπέρδεψα πάλι πες μου να κοιτάξω να βγάλω κάποια σκρηνσοτ...

 

Ευχαριστώ και πάλι.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

επειδη η πριζα του φορτιστη με εκνευριζει νομιζω δε θα υπαρχει προβλημα να βαλω αλλον usb φορτιστη απο αλλο τηλεφωνο ?
Link to comment
Share on other sites

επειδη η πριζα του φορτιστη με εκνευριζει νομιζω δε θα υπαρχει προβλημα να βαλω αλλον usb φορτιστη απο αλλο τηλεφωνο ?

 

Αν είναι μεγαλύτερα βατ θα έχεις προβλημα, αν είναι τα ίδια ή μικρότερα οχι.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και μία ίσως αφελής ερώτηση.

Ποια είναι η διαφορά μεταξύ του lenovo S650 VIBE αυτού του νήματος (με τιμή $227,99) και του Lenovo S650 (με τιμή $139,99 ή $138,99) που βρίσκεις στο Mi9nideal και στο To2c αντίστοιχα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είδες άλλο Sxxx (ίσως το S960); Το S650 ποτέ δεν είχε τέτοια τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωπα...τώρα είδα το link στην πρώτη σελίδα. Ακόμα $228 το πουλάει το DealsPrime;;

Μα που ζούνε, που έλεγε και ο Αυλωνίτης...

Link to comment
Share on other sites

Επομένως, συμπεραίνω ότι πρόκειται για το ίδιο κινητό.

Πάντως, η ένδειξη VIBE δεν υπάρχει στα δύο καταστήματα που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

drivers που βρήκες γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα στο flash

 

Drivers θα βρεις εδώ: http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650-official-multilingual-firmware/

Για τους drivers αυτούς μπορείς να δεις και το σχόλιο 7 σε αυτό το φόρουμ: http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenove-S650-sound-issue/m-p/1413747/highlight/true#M3660

Προσωπικά ήθελα να βάλω τη ρώσικη τροποποιημένη ρομ (s112 mod by Javum) και δε μπορούσα να βγάλω άκρη με τη μετάφραση του google από τα ρώσικα. Με έσωσε ένα σχόλιο του panosvo λίγο πιο πάνω (έχει μαζί και τα αρχεία που έχει χρησιμοποιήσει). Καλό θα ήταν κάποιος moderator να τα βάλει στο 1ο post...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Και, όμως, αναγράφεται στην 1η σελίδα αυτού του νήματος και, φυσικά, στο link του καταστήματος που εξακολουθεί να το πουλάει στα $228 ...
Link to comment
Share on other sites

Το VIBE αναφέρεται σε κάποιες κινέζικες ROM (άγνωστο γιατί). Όντως το site της Lenovo χρησιμοποιεί τη λέξη VIBE για να αναφερθεί σε χαρακτηριστικά που το S650 έχει πάρει από τη σειρά VIBE. Ούτε στο κουτί του ή τις οδηγίες αναφέρεται κάτι. Ούτε στις πληροφορίες του τηλεφώνου (αν και έχω αλλάξει ROM). Πολλοί το αναφέρουν σαν mini Vibe X. Σε κάθε περίπτωση δε νομίζω να έχει σημασία...
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Drivers θα βρεις εδώ: http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650-official-multilingual-firmware/

Για τους drivers αυτούς μπορείς να δεις και το σχόλιο 7 σε αυτό το φόρουμ: http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenove-S650-sound-issue/m-p/1413747/highlight/true#M3660

Προσωπικά ήθελα να βάλω τη ρώσικη τροποποιημένη ρομ (s112 mod by Javum) και δε μπορούσα να βγάλω άκρη με τη μετάφραση του google από τα ρώσικα. Με έσωσε ένα σχόλιο του panosvo λίγο πιο πάνω (έχει μαζί και τα αρχεία που έχει χρησιμοποιήσει). Καλό θα ήταν κάποιος moderator να τα βάλει στο 1ο post...

 

Στην μετάφραση του google βάλε να τα βγάζει Αγγλικά για να βγάζεις νόημα, κατά τα άλλα είναι πολύ απλή η διαδικασία , τρέχεις flashtools επιλέγεις το αρχείο scatter... τσεκάρεις και το "DA DL All with check sum" , πατάς F8 "Firrmware update"στην συνέχεια συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή και περιμένεις τον πράσινο κύκλο.

 

Εννοείται πριν το τρέξεις το flashtool έχεις συνδέσει το κινητό σου χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή και έχεις εγκαταστήσει τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Το VIBE αναφέρεται σε κάποιες κινέζικες ROM (άγνωστο γιατί). Όντως το site της Lenovo χρησιμοποιεί τη λέξη VIBE για να αναφερθεί σε χαρακτηριστικά που το S650 έχει πάρει από τη σειρά VIBE. Ούτε στο κουτί του ή τις οδηγίες αναφέρεται κάτι. Ούτε στις πληροφορίες του τηλεφώνου (αν και έχω αλλάξει ROM). Πολλοί το αναφέρουν σαν mini Vibe X. Σε κάθε περίπτωση δε νομίζω να έχει σημασία...

Το VIBE αναφέρεται στο UI. Και μετά οι κινέζοι φίλοι μας τις έκαναν rom και περιμένουμε όλοι το VIBE 1.5 που είναι kitkat και που θεού θέλοντος θα κυκλοφορήσει και για το S650. Πρός το παρόν υπάρχει νομίζω για S960, S939 και VIBE X.

http://www.vibeui.com/ (χρησιμοποιείστε γούγλη μετάφραση).

Aν πάλι δεν κάνω λάθος οι προηγούμενες εκδόσεις Lenovo roms χρησιμοποιούσαν APEX.

Edited by yiannism01
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια γιατι οταν κανω καποια κληση σβηνη η οθονη αμεσως και μετα πρεπει να πατισω το παουερ για να ξαναανοιξη η οθονη για να το κλεισω .υπαρχη καποια ρυθμιση για να τιν κανω...απο αγγλικα δεν τα παω καλα και ισως γιαυτο δεν τα καταφερνω αν ξερει καποιος ασ μου το πει...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια γιατι οταν κανω καποια κληση σβηνη η οθονη αμεσως και μετα πρεπει να πατισω το παουερ για να ξαναανοιξη η οθονη για να το κλεισω .υπαρχη καποια ρυθμιση για να τιν κανω...απο αγγλικα δεν τα παω καλα και ισως γιαυτο δεν τα καταφερνω αν ξερει καποιος ασ μου το πει...

 

Κανονικα μολις το βαζεις στο αυτι σου σβηνει η οθονη και μολις το παρεις αναβει ξανα.Εχει αισθητηρα,proximity sensor,ακριβως διπλα απο το πλεγμα του μικροφωνου,αριστερα οπως κοιτας το τηλεφωνο.Μηπως δεν εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη απο τις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Τα ονοματα που εχω στις επαφες με ελληνικα γραμματα δεν μπορω να γραψω το ονομα με περισσοτερα γραμματα απο 5-6.

Tελικα το βρηκα.Πρεπει να γινουν οι επαφες εξαγωγη στο τηλεφωνο και μετα να γραψεις τα ονοματα οπως θες.

Edited by montana1970
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...