Jump to content

myphone POLL: Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;  

1.001 members have voted

  1. 1. Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;

    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5c
      10
    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5s
      109
    • Όχι, δεν θα αγοράσω κανένα
      847
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι στα σχεδόν 1000 άτομα που έχουν ψηφίσει, αναπαράγεται η τρέχουσα εικόνα της αγοράς, με τα "οχι" να είναι ελαφρώς περισσότερα από το ποσοστό των android συσκευών, τα "ναι" ελαφρώς λιγότερα από αυτά των iPhones και τα "δεν ξέρω" να είναι περίποου στο ποσοστό των WP :)

Θα είχε εδνιαφέρον αν είχαμε αντίστοιχα στοιχεία από προηγούμενη κυκλοφορία iPhone για σύγκριση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν και τα polls του myphone σε καμία περίπτωση δεν είναι στατιστικές μελέτες επιστημονικά τεκμηριωμένες, εντούτοις μια εικόνα της κοινής γνώμης μπορεί να εξαχθεί από αυτά.

Παραθέτω λοιπόν τα polls για iPhone 5, 4s και 4. Bγάλτε τα συμπεράσματά σας.

 

iPhone 5

iPhone 4s

iPhone 4

 

Επίσης, αν και τότε δεν είχε γίνει poll, δείτε τι είχατε γράψει αρκετοί από εσάς για το iPhone 3GS, 3G και iPhone.

 

iPhone 3GS

iPhone 3G

iPhone και εδώ

Edited by gnt
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σου γράφω τι έχω φίλε μου. Δεν είναι αμερικάνικη, ακόμα είναι καναδεζικη!... Δεν είναι τυχαίο που ακόμα και σήμερα εκείνοι που δίνουν λίγη προσοχή στην ασφάλεια των προσωπικών τους δεδομένων δεν αγοράζουν iPhone η android!

 

Αν θελεις να εχεις ασφαλεια προσωπικων δεδομενων δεν πρεπει να εχεις καμια συσκευη πανω σου. Οσο δεν εχω να κρυψω τιποτα και δεν φοβαμαι τιποτα θα κυκλοφορω με την συσκευη μου. Ας εχουν και τα δαχτυλικα αποτυπωματα μου και τις φωτογραφιες μου ουτε κλεφτης ειμαι ουτε δολοφονος.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, με όλο το σεβασμό, τότε δεν το πήρες δωρεάν το iphone 4. Το πλήρωσες και μάλιστα αδρά, 1560 ευρώ για την ακρίβεια.

Και μην μου πεις ότι «ναι, αλλά με τα 65€ το μήνα μου δίναν αυτό, αυτό κι αυτό» γιατί στην πραγματικότητα τίποτα δεν σου δίναν, εσύ έδινες ζεστό χρήμα κι αυτοί σου έδιναν αέρα κοπανιστό. Το «τόσος χρόνος ομιλίας και τόσα SMS το μήνα δωρεάν» δεν κοστίζουν (αναλογικά) τίποτα στο δίκτυο.

Ετσι οπως το θετεις εχεις δικιο.Αλλα εγω το συγκεριμένο πακετο το ηθελα (πολλες φορες λογω χρησης το ξεπερνουσα).Αξιολογο κινητο χωρις να πληρωσω δεν μου εδιναν.Οπως ξαναγραφω εαν ηθελα cash να αγορασω ενα Iphone τοτε επερεπε να σκασω 600 ευρωπουλα.Ετσι τα συνδιασα και μετα απο ενα χρονο το εδωσα και για 250 ευρώ. Η γνωμη μου παντως ειναι μονο εαν "δελεασουν" με επιδοτησεις θα δουν ασπρη μερα (αν και πλεον δεν το κανουν)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να εχεις ασφαλεια προσωπικων δεδομενων δεν πρεπει να εχεις καμια συσκευη πανω σου. Οσο δεν εχω να κρυψω τιποτα και δεν φοβαμαι τιποτα θα κυκλοφορω με την συσκευη μου. Ας εχουν και τα δαχτυλικα αποτυπωματα μου και τις φωτογραφιες μου ουτε κλεφτης ειμαι ουτε δολοφονος.

 

Άσχετο με το θέμα, αλλά δεν κρατήθηκα: Φίλε Morgan21, έχεις ακούσει τίποτα για το θέμα 'προστασία ιδωτικής ζωής & προσωπικών δεδομένων', ή έτσι απλά τα λες; Όλος ο κόσμος που αντιδρά έντονα στις προσπάθειες επιχειρήσεων/κρατών/μυστικών υπηρεσιών να μας έχουν όλους φακελωμένους είναι κλέφτες ή δολοφόνοι; Τι άλλο θα ακούσουμε!!!

 

On-topic: Προφανώς και δεν θα αγόραζα ποτέ iphone και για να απαντήσω σε κάποιους που ρωτάνε αφελή ερωτήματα, ναι, ακόμη και να μου το χάριζαν ΔΕΝ θα το κρατούσα ούτε μια μέρα. Απλά, έχω δυσανεξία στη φιλοσοφία της apple (και ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος).

Link to comment
Share on other sites

Τα προϊόντα της Apple απέχουν πολύ από αυτά που θέλω στην καθημερινότητα μου. Οπότε αν αλλαξει κάποια στιγμή στρατηγική το συζητάμε...
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα, αλλά δεν κρατήθηκα: Φίλε Morgan21, έχεις ακούσει τίποτα για το θέμα 'προστασία ιδωτικής ζωής & προσωπικών δεδομένων', ή έτσι απλά τα λες; Όλος ο κόσμος που αντιδρά έντονα στις προσπάθειες επιχειρήσεων/κρατών/μυστικών υπηρεσιών να μας έχουν όλους φακελωμένους είναι κλέφτες ή δολοφόνοι; Τι άλλο θα ακούσουμε!!!

 

On-topic: Προφανώς και δεν θα αγόραζα ποτέ iphone και για να απαντήσω σε κάποιους που ρωτάνε αφελή ερωτήματα, ναι, ακόμη και να μου το χάριζαν ΔΕΝ θα το κρατούσα ούτε μια μέρα. Απλά, έχω δυσανεξία στη φιλοσοφία της apple (και ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος).

Το θέμα είναι το τι έχω ακούσει? Η το τι γίνετε? Οσο και να μην θέλεις να το πιστέψεις οσο έχεις μια συσκευή πάνω σου είτε είναι υπολογιστής είτε τηλ κτλ δεν υπάρχει προστασία ιδιωτικής ζωής και δεδομένων! Τώρα οσο και να αντιδράς οσο και να φωνάζεις εδώ παρακολουθούν προέδρους πρωθυπουργούς κτλ σε σένα και μένα θα κολλήσουν? Όταν θα νιώσω ότι θέλω προστασία για την προσωπική μου ζωη θα σβήσω υπολογιστές και κινητά και θα κυκλοφορώ όπως παλιά. Αν και ούτε αυτο είναι εκ του ασφαλούς αλλά να έχουμε να λέμε. Και αν δεν κρατιεσε να τα λες αυτά που θέλεις μην τα κρατάς μέσα σου.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Τα προϊόντα της Apple απέχουν πολύ από αυτά που θέλω στην καθημερινότητα μου. Οπότε αν αλλαξει κάποια στιγμή στρατηγική το συζητάμε...

Φίλε μου αν κρίνω από το κινητό που έχεις στο avatar σου είναι απόλυτα λογικό να μη σε καλύπτει ένα iphone. ;)

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν θα έλεγα όχι στην αγορά ενός νέου iPhone, αφού πρακτικά στην καθημερινότητά μου δεν θα με εξυπηρετούσε, θέλω αρκετές συντομεύσεις και widget πράγμα που με καλύπτει σε Android συσκευές, ενώ και το μέγεθος οθονών στα iPhones δεν με εξυπηρετεί.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ξεπερασμένη νοοτρόπια τα i-phone και δν μου αρέσουν καθόλου . όσο για την τιμή ούτε οι ίδιοι που τα φτιάχνουν δεν θα αγόραζαν τόσο ακριβά κινητά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...