Jump to content

myphone POLL: Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;  

1.001 members have voted

  1. 1. Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;

    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5c
      10
    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5s
      109
    • Όχι, δεν θα αγοράσω κανένα
      847
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

ναι προς το παρον..σιγα σιγα ομως και για λογους ¨ασφαλειας¨ ισως γινει υποχρεωτικο αλλωστε θα ηταν too much απο την αρχη να ηταν υποχρεωτικο θα ηταν καπως..Βεβαια μπορει και να κανω λαθος..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεχρι τωρα εχω αποκτησει 2 προιοντα της apple ena ıpod 80gb πριν απο 6 χρονια και ενα macbook aır 11". Και τα 2 ειναι ποιοτικες συσκευες αλλα σιγουρα υπερεκτιμημενες. Το μακ το οποιο δεν εχω αγορασει (ειναι ας πουμε δωρο), παιζει καπου στο 1200 ευρω και πραγματικα δεν καταλαβαινω το λογο (64γβ ssd). Ενα vaio που εχει η γυναικα μου ειναι το ιδιο ποιοτικο, το ιδιο βαρος, ιδια διαρκεια μπαταριας και υπερτερει σε μερικα σημεια. Τιμη 800ευρω.

Για αυτον το λογο δεν θα αγοραζα και το iphone. Για καθε συσκευη της apple πιστευω οτι υπαρχει ενα προιον αλλης εταιρειας που ειναι το ιδιο ποιοτικο, κανει τα ιδια πραγματα σε καλυτερη τιμη. Νομιζω το καλυτερο τηλεφωνο αυτη τη στιγμη ειναι το lg g2.

Στα macbook air πληρωνεις ποιοτητα και λογισμικο. Και εγω sony vaio duo εχω και μαλιστα με τo i5 cpu και το πληρωσα 1600 δηλαδη το φθηνο μοντελο . Τωρα ποιο υπερτερει και σε τι ειναι μια υποθεση που βολευει τον καθε καταναλωτη. Εμενα πχ σε σταθερα pc&laptop με βολευουν τα windows

 

 

εγω θα το παρω γιατι δεν νοειται στον φακελο μου που με εχουν φακελωμενο να μην υπαρχει το δακτυλικο μου αποτυπωμα!!!!

 

Αυτο με το αποτυπωμα εχει γινει σιριαλ! Το αποτυπωμα θα μενει μονο στην συσκευη!! Αλλα και αυτο να μην γινοταν δεν εχω να φοβηθω τιποτα ουτε κλεφτης ειμαι ουτε δολοφονος αλλα σε περιπτωση που ημουν αυτο θα βοηθουσε τις αρχες να με πιασουν μια ωρα αρχητερα οποτε ποιο το κακο?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Η πορεια θα συνεχιστει οπως πρεπει... 3GS -> 4 -> 4S-> 5 ->5S

Οτι καλυτερο κυκλοφορει σε απαραδεκτη προφανως τιμη (οπως ισχυει βεβαια για ολες τις ναυαρχιδες των ~700€ (S4-Z1-ONE κλπ)...

Αλλα πως να γινει...I will buy my self a treat!!!

 

Κανένα από αυτά τα κινητά που αναφέρεις δεν κάνει 700 ευρώ. Το S4 το βρίσκεις με 420 ευρώ, το Z1 με 520 και το one με 460. Παραδέχομαι όμως την apple για ένα πράγμα: ενώ σερβίρει κάθε χρόνο το ίδιο πράγμα με μικροβελτιώσεις, πάνε όλοι και το αγοράζουν.

Link to comment
Share on other sites

Με 739 € ζεί μια οικογένεια για 2 μήνες. Δεν πρόκειτε να δώσω πάνω απο 50 € για κανένα τηλέφωνο. Πλάκ κάνουμε ρε παιδιά; Έχουμε ξεφύγει τελείως. Καταλαβαίνει κανείς τι γίνεται εκεί έξω; Ο κόσμος πεινάει και υποφέρει και οι εταιρείες στην κοσμάρα τους.

Ακριβώς αυτό είναι λίγο διαφορετικά διατυπωμένο : ο κόσμος πεινάει και υποφέρει για να είναι οι εταιρείες στην κοσμαρα τους.

Θα πεινάσουμε, θα το πάρουμε και μετά θα μαλωσουμε κιόλας για το ποια είναι μεγαλύτερη κλέφτρα εταιρεία. Ε είμαστε ωραίοι τύποι κύριε!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αμέτρητα high-end κινητά καταλήγεις σε nexus 4 αξίας ~300€ και δε μπορείς να δεις σοβαρά τα iphones ποτέ ξανά...
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Μέτα από 2 χρόνια στο iOS, άλλα δύο στο Android και μια...εβδομάδα στα Windows Mobile έχω αποφασίσει πλέον ότι για μένα δεν υπάρχουν καν σαν επιλογές τα iPhone. Με λειτουργικό που αντί να υπηρετεί τον χρήστη, ζητά από αυτόν να το υπηρετεί και με υπερκοστολόγηση χωρίς καμία λογική (+100 ευρώ τα +16GB με μέση τιμή (λιανική) περίπου μισό ευρώ το γίγα και πάρα πολλά ακόμη) είναι για μένα εκτός κάθε λογικής. Κατανοώ απόλυτα την ψυχολογία όσων το κατέχουν ή επιθυμούν να το αποκτήσουν (που σιγούρα δεν είναι εύκολο να αναλυθεί σε 2-3 ποστ) αλλά (ευτυχώς για μένα και την τσέπη μου) ήμουν εκεί και πλέον έφυγα γνωρίζοντας ταυτόχρονα τι προσφέρουν τα άλλα στρατόπεδα σε υλισμικό και λογισμικό, οπότε πλέον είναι για μένα είναι μια απόφαση μετά σκέψης και μετά εμπειρίας. Ποτέ για μένα πάλι iPhone. Αν μου δώριζαν το iPhone 5S και το Lumia 520 θα διάλεγα το 520 και θα ήμουν και χαρούμενος πολύ. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone 5 μου θα αντικατασταθεί μόνο από νέο design και μετά από τουλάχιστον 2 χρόνια, οπότε....not :)
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αν έδινε και εδώ η cosmote τα iPhone με 99 ευρώ και 2 χρόνια συμβόλαιο (στυλ AT&T) θα πουλάγανε σαν ζεστό ψωμί.

 

Η αλήθεια είναι πως όλοι θα το θέλαμε αλλά το ταμέιον είναι μείον.

Link to comment
Share on other sites

Και 200 ευρώ να έκανε το C δεν θα το έπαιρνα...

Με το galaxy S2 κανω μια χαρά αυτά που θέλω απο ενα τηλέφωνο...

Καινούργιο Smartphone σε κανα χρόνο μην σου πω 2 χρόνια για μένα...

Link to comment
Share on other sites

Αν έδινε και εδώ η cosmote τα iPhone με 99 ευρώ και 2 χρόνια συμβόλαιο (στυλ AT&T) θα πουλάγανε σαν ζεστό ψωμί.

 

Η αλήθεια είναι πως όλοι θα το θέλαμε αλλά το ταμέιον είναι μείον.

 

Ναι μόνο που αυτό το συμβόλαιο περιλαμβάνει και πάγιο 130 δολάρια το μήνα , να τα λέμε κ αυτά .και για καινούργιο iPhone ειναι 199 όχι 99

Send from my samsung galaxy note 5
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά έκανα το λάθος.

Ποτέ ξανά iphone.

Όσοι το πάρουν ας το χαρούνε. Γούστα είναι αυτά. Εγώ το λέω brainwash.

Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;

Επειδή δεν είμαι τρεντοαμερικανάκι ή κορόιδο των σχιστομάτηδων, με καμιά δύναμη!

Κινητό που κοστίζει πάνω από 350€ είναι απλά σαν να μην υπάρχει γιατί δεν θα έπρεπε να υπάρχει έτσι και αλλιώς.

Τι προσφέρει παραπάνω απο το κινητό μου των 350€ , ποιότητα κατασκευής; Από κέβλαρ και ανθρακονήματα αξίας 300€ είναι για να πάει στα 750€ ή λειτουργικότητα που με το android μπορώ να κάνω περισσότερα από ότι με το ios7, α ναι ξέχασα smoothness! Βγάλε τώρα μια 300€ παραπάνω από την τράπεζα για να αλλάζει η οθόνη 0,000001 sec γρηγορότερα!

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα εχω αποκτησει 2 προιοντα της apple ena ıpod 80gb πριν απο 6 χρονια και ενα macbook aır 11". Και τα 2 ειναι ποιοτικες συσκευες αλλα σιγουρα υπερεκτιμημενες. Το μακ το οποιο δεν εχω αγορασει (ειναι ας πουμε δωρο), παιζει καπου στο 1200 ευρω και πραγματικα δεν καταλαβαινω το λογο (64γβ ssd). Ενα vaio που εχει η γυναικα μου ειναι το ιδιο ποιοτικο, το ιδιο βαρος, ιδια διαρκεια μπαταριας και υπερτερει σε μερικα σημεια. Τιμη 800ευρω.

Για αυτον το λογο δεν θα αγοραζα και το iphone. Για καθε συσκευη της apple πιστευω οτι υπαρχει ενα προιον αλλης εταιρειας που ειναι το ιδιο ποιοτικο, κανει τα ιδια πραγματα σε καλυτερη τιμη. Νομιζω το καλυτερο τηλεφωνο αυτη τη στιγμη ειναι το lg g2.

 

Μπορείς να μας υποδείξεις ποιο vaio αντίστοιχο του air κοστίζει 800 € γιατι εγώ ολα τα αντίστοιχα του air που εχω δει κάνουν 1800€ και πάνω;

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν θα αγοράσω, αυτό θα ειναι το 5s κατα το καλοκαίρι, απο skroutzομαγαζο που πιστεύω θα εχει λογική τιμή γύρω στα 500 €. Μετά απο 2 χρόνια συμπορευσης με android έχω καταλήξει πάλι σε iOS και πιστεύω δεν θα αλλάξω.
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν θα αγοράσω, αυτό θα ειναι το 5s κατα το καλοκαίρι, απο skroutzομαγαζο που πιστεύω θα εχει λογική τιμή γύρω στα 500 €. .

 

Συμφωνω και επαυξανω....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι ταξικο και λυπαμαι που κανενας δεν το ανεφερε.:p

Φυσικα και δε θα αγοραζα ποτε. Εχω γινει LG fanboy:lol: και οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω, να δινεις πανω απο 350 ευρω για κινητο ειναι απλα κοροϊδία. Να δινεις γυρω στα 300 ευρω και να κανεις ενα μετριο σε καποια πραγματα κινητο καλυτερο απο ενα ακριβοτερο ειναι τεχνη.

Αndroid σημαινει ανοικτος κωδικας και παραμετροποιηση, οσες εταιριες κινητων διακατεχοντε ακομα απο αυτη την φιλοσοφια και δε ξεχνανε τις ριζες του λογισμικου που αυτη τη στιγμη ειναι στην κορυφη θα με εχουν κοντα τους, οσες αρχιζουν να ολισθαινουν προς την αντιθετη πλευρα θα με εχουν απεναντι τους.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν είχε κανά 400max το 5c θα έβλεπα τότε πόσοι θα έλεγαν όχι....ήδη στις φήμες ψήνονταν αρκετοί...

 

Για μένα δεν θα μπορούσα να πάω σε iphone γενικά μιας και έχω συνηθίσει το android και τα χαρακτηριστικά των συσκευών του και με προσπάθεια αν είναι να κάνω μετάβαση σε άλλη πλατφόρμα αυτή θα ήταν τα wp. Αλλά για την κοπέλα μου θα το σκεφτόμουν αν είχα την δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για εμένα τα Nexus εχουν ενα πολυ σημαντικο μειον (την ελλειψη SD) αλλιως συμφωνω πως δεν υπάρχει κανενας λογος να δωσει καποιος 700, 800 και 900 ευρω για ενα κινητο. Γιατι πλεον τα κινητά των 5+ ιντσων εχουν γίνει media devices οποτε τα 16 GB ή ακομα και τα 32 GB προσωπικα δεν μου φτάνουν.

 

Στα του 5S τωρα νομιζω οτι οσοι κυριως αντιπαθουν την Apple το κανουν για καποιες απο τις πρακτικες της. Πχ το εγραψα και πιο πριν δεν μπορει να ζητάει 240 ευρω παραπάνω για να πας απο το μικροτερο σε χωρητικότητα μοντελο στο μεγαλύτερο. Κατα τα αλλα σεβομαι οποιους αγοράζουν προιοντα της Apple και τα πληρωνουν premium με την ιδια λογικη που καποιοι αγοραζουν ακριβα ποδηλατα, αυτοκινητα κτλ.

 

Οσο για το αν έχουμε κριση κτλ στην τσεπη του καθενος κουμαντο δεν κάνει κανεις. Αν σου περισσευουν ειναι δικαιωμα σου να τα ξοδεψεις οπου επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστειο να συζητάμε αν θα αγορασει κάποιος εν'ετει 2013 μηλαρακι με 740++ ευρώ ,νομιζουν προσβαλουν τη νοημοσυνη μας ,τουλάχιστον τη δικη μου ,ας ειναι καλά οι κινέζοι :ninja:
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Τη σνομπάριζα την apple για διάφορα που λέτε μέχρι που αποφάσισα να δοκιμάσω και πήρα το 5.Γειά σας....Άλλη φάση,αυτή που τουλάχιστον έψαχνα εγώ.Τώρα για 5s,5c δεν παίζει γιατί είμαι υπερκαλυμμένος.Καλημέρα!
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

περιττό.

Σε Android έχεις περισσότερες επιλογές σε συσκευές. ελευθερία παραμετροποίησης ( swype exdialer δεν τα αλλάζω). Επειδή δεν έχω τίποτα να κρύψω με βολεύει και η όλη ιστορία με την Google. Έχω τα πάντα παντού και με βοηθάει στην δουλειά μου.κάρτα μνήμης. Bluetooth. Αν ήθελα smoothness θα κοιτούσα τα wp ( το 520 πήρα στην γυναίκα).

Για μένα το ιφον είναι τσάμπα φράγκα για την μούρη. Και όπως είπε ένας σοφός. .. λεφτά υπάρχουν ! Αλλά γιατί να τα πετάμε; γενικά κοιτάω να κάνω την δουλειά μου αξιοπρεπώς χωρίς σπατάλες. Με το s iii mini έχω βολευτεί μια χαρά. χωράει και στην τσέπη μου και η 4άρα οθόνη με βολεύει. επόμενη πιθανή συσκευή θα είναι Android,4-4.3 οθόνη αρκετή ραμ αξιοπρεπή cpu.

 

...ισως να αγόραζα ιφον για την γυναίκα αν έτρωγε κόλλημα με αυτά αλλά την κόβω πιο σοβαρή...γιαυτό και την παντρεύτηκα...

Edited by stapap
Link to comment
Share on other sites

Α γιατι Αθηνα υπαρχουν παντου......

Ε τοτε να το παρεις απο εξωτερικο πιστευω καλυτερα θα σου ερθει.

 

Μπορεις να μου πεις που το είδες παντού το iphone 5s? Γιατι χτές που το έψαχνα δεν υπήρχε πουθενά.

 

Το poll θα ήταν πολύ διαφορετικό αν είχε και την επιλογή "θα περιμένω το iphone 6"

κακώς που δεν μπηκε και αυτη η επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...