Jump to content

myphone POLL: Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;  

1.001 members have voted

  1. 1. Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;

    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5c
      10
    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5s
      109
    • Όχι, δεν θα αγοράσω κανένα
      847
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

Όπως είχαμε μάθει και λίγες ώρες μετά την επίσημη παρουσίαση των νέων iPhone της Apple, σήμερα, Παρασκευή 25 Οκτωβρίου, τα νέα mobile προϊόντα της εταιρείας από το Cupertino φτάνουν πλέον και στην χώρα μας.

 

Έτσι, οι τρεις πάροχοι κινητής τηλεφωνίας, η Cosmote, η Vodafone και η Wind, διαθέτουν από σήμερα για αγορά τα iPhone 5c και iPhone 5s, κάτι που σημαίνει πως κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να τα αποκτήσει μέσα από τις ιστοσελίδες αλλά και τις αλυσίδες καταστημάτων τους.

 

Οι τρεις πάροχοι προσφέρουν το iPhone 5s στα 739 ευρώ για την έκδοση των 16GB, στα 859 ευρώ για την έκδοση των 32GB και στα 979 ευρώ για εκείνη με τα 64GB αποθηκευτικού χώρου. Φυσικά, διαθέσιμο είναι και το iPhone 5c, το οποίο πωλείται στα 639 ευρώ για την έκδοση με τα 16GB και στα 739 ευρώ για την έκδοση με τα 32GB. Σε κάθε περίπτωση, οι συσκευές είναι διαθέσιμες φθηνότερα, εάν ο ενδιαφερόμενος τα αποκτήσει μέσω σύνδεσης σε κάποιο οικονομικό πρόγραμμα.

 

Βρείτε τα iPhone 5c και iPhone 5s στα ηλεκτρονικά καταστήματα των Cosmote, Vodafone και Wind.

 

Και κάπου εδώ, έρχεται το καθιερωμένο μας myphone POLL, το οποίο αυτήν την φορά περιστρέφεται γύρω από την άφιξη των νέων iPhone στην Ελλάδα. Έτσι, δίνουμε τον λόγο σε εσάς, ρωτώντας σας ποιο από τα δύο θα αγοράσετε (αν θα αγοράσετε φυσικά κάποιο) και γιατί, καθώς επίσης και την άποψη σας για την τιμή τους στην Ελλάδα.

 

Υπενθυμίζουμε πως οι αρχικές τιμές διάθεσης του iPhone 5 στην Ελλάδα ήταν 739/859/979 ευρώ για τις εκδόσεις 16/32/64GB αντίστοιχα.

 

Περιμένουμε τα σχόλια σας!

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε αγόρασα ποτέ, ούτε θα αγοράσω προϊόν της Apple. Ρομποτάκι της δεν είμαι για να αγοράζω μια συσκευή των 300 € προς 600+! Περιμένω το S4 Mini Duos απο μέρα σε μέρα για να κάνω τη δουλειά μου αξιοπρεπώς και χωρίς να δώσω μια περιουσία!
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αγόραζα ποτέ IPhone. Είναι πολύ ικανοποιημένος με το Xperia L μου.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα απο τα δύο.Τον Σεπτέμβρη τσίμπησα το "απλό" πεντάρι δώρο στην γυναίκα μου...Ξανά iphone στο 8 ή στο 9...Και αν...!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη το 5 και δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσω λεφτά για να πάω στο επόμενο. Έχει ψωμί ακόμα το 5άρι κατά την γνώμη μου.
>> m4b <<
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα, η καλύτερη στιγμή να πάρει κάποιος iPhone θα είναι όταν βγει το iphone 6s (το μεθεπόμενο). Ως τότε θα έχουν προσαρμοστεί οι εφαρμογές στα 64-bit και στην μεγαλύτερη οθόνη. Θα ήθελα να δοκιμάσω iphone κάποια στιγμή, και πιστεύω τότε πως θα είναι η καλύτερη περίοδος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη το 5 και δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσω λεφτά για να πάω στο επόμενο. Έχει ψωμί ακόμα το 5άρι κατά την γνώμη μου.

 

Μπααααα....απτου αντιχρονου και βλεπουμε......

Και με το 4 μια χαρα κανω τη δουλεια μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το αγορασω, διότι δε πληρεί τις επαγγελματικές μου ανάγκες. Περίμενα πολύ περισσότερα απο το ios 7. Μαρεσει ομως πολύ σε εμφάνιση.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε αγόρασα ποτέ, ούτε θα αγοράσω προϊόν της Apple. Ρομποτάκι της δεν είμαι για να αγοράζω μια συσκευή των 300 € προς 600+! Περιμένω το S4 Mini Duos απο μέρα σε μέρα για να κάνω τη δουλειά μου αξιοπρεπώς και χωρίς να δώσω μια περιουσία!

 

Εντάξει θα γίνεις ρομποτάκι της samsung όπως ήμουν εγώ τόσο καιρό και είδα τι εταιριάρα είναι.. :rolleyes:

 

μα γιατι να παρει καποιος το 5c ειναι το 5 σε πλαστικο σασι..! ελεος

 

Γιατί σε λίγο καιρό το 5αρι δεν θα το βρίσκεις πουθενά.. καταργήθηκε!! ;)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Με το iPhone μπορώ να κάνω μόνο το 50%, από ότι κάνω με αυτά της υπογραφης μου.
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο χιουμοριστικό poll των τελευταίων ετών.:lol:

Γιατί σε λίγο καιρό το 5αρι δεν θα το βρίσκεις πουθενά.. καταργήθηκε!!
Ενας λόγος παραπάνω να τιμωρήσεις την Apple λοιπον αντί να την επιβραβεύσεις για τις πρακτικές της :)
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

iPhone.

Η συσκευή που λατρεύουμε να μισούμε.

Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση αγοράς του ούτε για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει θα γίνεις ρομποτάκι της samsung όπως ήμουν εγώ τόσο καιρό και είδα τι εταιριάρα είναι.. :rolleyes:

 

Όχι φίλε μου. Δεν έχω κόλλημα με καμιά εταιρία. Αυτή τη στιγμή έχω HUAWEI και μάλιστα το W1 με WP. Πριν είχα NOKIA με Symbian. Κάποτε είχα και Sony. Δεν κοιτάζω την εταιρία, κοιτάζω τη σωστά τιμολογημένη συσκευή σε σχέση με την ποιότητα και την αξιοπιστία της... Αν μετά απο μια διετία που θα πάρω άλλη συσκευή δω οτι η Apple (και η κάθε Apple) τιμολογήσει σωστά τις συσκευές της, ίσως και να πάρω Apple. Μέχρι τότε όμως.... έχει ο Θεός!!

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω πως μετα το νεο ios7 και τα προβληματα ταχυτητας και ομαλοτητας που ενεγειρε στις παλαιοτερες συσκευες τα νεα iphone-ipad εχουν λογο υπαρξης.

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Στο poll απάντησα Όχι!!

 

Άμα πέσει η τιμή στα Skroutzμάγαζα ή βρω καλή τιμή στα φόρουμ μπορεί, αλλά να πάω να δώσω 739ε ξανά δεεενν ;)

 

Άμα του χρόνου δώσει 4,5" ίντσες ΝΑΙ θα το πάρω την πρώτη μέρα, ΑΛΛΑ τώρα με τις 4" ούτε με σφαίρες!

 

υγ. Για το 5S μιλάω!

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η τράπεζα, δε μου ανεβάζει το όριο της πιστωτικής για να το τσιμπήσω, νταξει πληρώνω οπότε μου κατέβει, αλλά ο γείτονας πώς το πήρε δηλαδή; άνεργος είναι...μάλλον θα πρέπει να το ζητήσω δώρο από τη μαμά... Οικογενειακες ιστορίες
Link to comment
Share on other sites

νταξει αν ειναι να δωσω τοσα παιρνω ενα laptop και ενα κινητο και μου μενουν ρεστα και για ενα γευμα :)

αχ καταραμενη κριση καταντησαμε ενα κινητο να στοιχιζει 2 μισθους σχεδον...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω γιατι βαρεθηκα τις κακως ποιοτητας συσκευες.

Όχι. Με το iPhone μπορώ να κάνω μόνο το 50%, από ότι κάνω με αυτά της υπογραφης μου.

 

Αν επιτρεπεται ποιο ειναι το 50% που δεν μπορεις να κανεις?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ακριβά ρε ******, αλλά η apple κάνει θαύματα. Μου αρέσει πάρα πολύ το 5c, αλλά με λιγότερα χρήματα παίρνεις το g2 ή με ακόμα λιγότερα το 925, συσκευές εξίσου ποιοτικές. Δυστυχώς η apple εμμένει να στοχεύει σε συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό, με το μόνο που σώζει κάπως την κατάσταση να είναι το περσινό mini. Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...