Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυρίως το είπα έχοντας στο μυαλό μου το android.

Δεν ήξερα για το maemo, δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά και τι νόημα έχει να συζητάμε σήμερα για αυτό??:)

Ιστορικα και μονο για να βλεπουμε τι χανουμε ως χρηστες επιλεγοντας το διπολο ios/android μονο, χωρις να δινουμε ευκαιριες και σε αλλα λειτουργικα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ιστορικα και μονο για να βλεπουμε τι χανουμε ως χρηστες επιλεγοντας το διπολο ios/android μονο, χωρις να δινουμε ευκαιριες και σε αλλα λειτουργικα.

Δεν έχεις άδικο σε αυτό. (αν και προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει πολλά λειτουργικά, από symbian, wm, wp, palmos, android , ios).

Τα λειτουργικά, κατά την άποψή μου, θάβονται από τις εταιρίες και από τις συσκευές που αποφασίζουν να κυκλοφορήσουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις σήμερα το παρέλαβα κι έχω την εντύπωση ότι μου ζεσταίνεται υπερβολικά! Παίζει ρόλο που λόγω πρώτης μέρας κατέβασα ένα σωρό εφαρμογές; είμαι και στο νοσοκομείο και μου είναι δύσκολο να το πάω για αλλαγή, όπως καταλαβαίνετε...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις σήμερα το παρέλαβα κι έχω την εντύπωση ότι μου ζεσταίνεται υπερβολικά! Παίζει ρόλο που λόγω πρώτης μέρας κατέβασα ένα σωρό εφαρμογές; είμαι και στο νοσοκομείο και μου είναι δύσκολο να το πάω για αλλαγή, όπως καταλαβαίνετε...

 

Καλωρίζικο, δεν χρειάζεται καμία αλλαγή την πρώτη ημέρα όλες οι συσκευές το ιδιο παθαίνουν ανάβουν! παρακολούθησε το μια δυο μέρες με φυσιολογική χρήση, και το επιστρέφεις τότε :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις σήμερα το παρέλαβα κι έχω την εντύπωση ότι μου ζεσταίνεται υπερβολικά! Παίζει ρόλο που λόγω πρώτης μέρας κατέβασα ένα σωρό εφαρμογές; είμαι και στο νοσοκομείο και μου είναι δύσκολο να το πάω για αλλαγή, όπως καταλαβαίνετε...

Και σε εμενα σημερα ζεσταθηκε περισσοτερο με την χρηση Aspahalt 8 απο τα πρωτα 3-4 λεπτα(μαλλον παιζει ρολο και η εξωτερικη θερμοκρασια)

Πριν ηθελε κανα 20λεπτο για να αναπτυξει την ιδια θερμοκρασια.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις σήμερα το παρέλαβα κι έχω την εντύπωση ότι μου ζεσταίνεται υπερβολικά! Παίζει ρόλο που λόγω πρώτης μέρας κατέβασα ένα σωρό εφαρμογές; είμαι και στο νοσοκομείο και μου είναι δύσκολο να το πάω για αλλαγή, όπως καταλαβαίνετε...

 

Μην έχεις αγωνία. Ναι, ζεσταίνεται υπερβολικά. Ή τουλάχιστον αυτή την αίσθηση σου δίνει, λόγω του αλουμινίου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εδώ δε μιλάμε για asphalt, αλλά για απλό σερφάρισμα και fb... Τέλος πάντων, θα το δω πώς θα πάει κι ανάλογα...

 

Σε απλό σερφάρισμα οχι δεν μου ζεστενεται καθόλου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε απλό σερφάρισμα οχι δεν μου ζεστενεται καθόλου.

Οταν σερφαρω εκτος σπιτιου, μερα, με φωτεινοτητα στο φουλ, το μηχανημα ζεσταινεται. Ακομα και η οθονη ζεσταινεται, λογω της φουλ φωτεινοτητας για πολυ ωρα.

Οπότε, τσάμπα το Smart Cover, με βλέπω για φουλ θήκη...

Οχι ρε συ, σιγα.... Ισα ισα που χωρις θηκη η θερμοτητα αποβαλλεται ευκολοτερα.

τοσο πολυ ζεσταινεται που δεν μπορεις να το πιασεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οταν σερφαρω εκτος σπιτιου, μερα, με φωτεινοτητα στο φουλ, το μηχανημα ζεσταινεται. Ακομα και η οθονη ζεσταινεται, λογω της φουλ φωτεινοτητας για πολυ ωρα.

 

Οχι ρε συ, σιγα.... Ισα ισα που χωρις θηκη η θερμοτητα αποβαλλεται ευκολοτερα.

τοσο πολυ ζεσταινεται που δεν μπορεις να το πιασεις?

 

Μπορεί με αυτη τη χρηση ναι.

Εγώ εκτός σπιτιού σε κλειστους χώρους συνήθως το χρηςιμοποιω και μέγιστο 50% φωτεινοτητα και με wifi και έτσι δεν μου ζεστενεται.

Οσο βέβαια θα ανεβαίνει η εξωτερική θερμοκρασία,δεν θα το αισθάνεσαι κρύο όπως το χειμώνα πιάνοντας το αλλα πιο ζεστό σίγουρα,αλλα φυσιολογικό το βρίσκω.

Στα παιχνίδια μόνο παρατηρώ ότι ζεστενεται πιο γρήγορα σε σχέση με θερμοκρασίες κατω των 20-22 βαθμών.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν σερφαρω εκτος σπιτιου, μερα, με φωτεινοτητα στο φουλ, το μηχανημα ζεσταινεται. Ακομα και η οθονη ζεσταινεται, λογω της φουλ φωτεινοτητας για πολυ ωρα.

 

Οχι ρε συ, σιγα.... Ισα ισα που χωρις θηκη η θερμοτητα αποβαλλεται ευκολοτερα.

τοσο πολυ ζεσταινεται που δεν μπορεις να το πιασεις?

 

Όχι εντάξει, μπορώ να το πιάσω, σήμερα μάλιστα το νιώθω και λίγο πιο νορμάλ. Θα δείξει στις επόμενες μέρες.

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα: όταν έχω αυτόματη φωτεινότητα, η θέση του slider είναι ουσιαστικά το μέγιστο που επιτρέπω να πιάσει;

Link to comment
Share on other sites

Όχι εντάξει, μπορώ να το πιάσω, σήμερα μάλιστα το νιώθω και λίγο πιο νορμάλ. Θα δείξει στις επόμενες μέρες.

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα: όταν έχω αυτόματη φωτεινότητα, η θέση του slider είναι ουσιαστικά το μέγιστο που επιτρέπω να πιάσει;

 

Aν αντιλαμβάνομαι σωστά αυτό που ρωτάς, η αυτόματη αυξομείωση της φωτεινότητας, επιλέγεται απο τον αισθητήρα της συσκευής που είναι μπροστά. Ουσιαστικά, δε του επιτρέπεις, ή αποτρέπεις, εσύ κάτι, αλλά αυτό κρίνει κι επιλέγει αυτόματα πως για το δεδομένο φωτισμό η φωτεινότητα σε εξυπηρετεί. Ο slider απλά σου δείχνει γραφικά, τι επίπεδο φωτεινότητας υιοθετήθηκε απ τη συσκευή τη δεδομένη στιγμή.

 

Αναφορικά με το ζέσταμα, απλώς έχει αλουμινένιο back case, και νιώθεις λόγω του μετάλλου πιο έντονα τη θερμοκρασία. αυτό δε σημαίνει πως η συσκευή ανεβάζει θερμοκρασία όμως. είναι η φυσιολογική της. κατά τον ίδιο τρόπο, κρυώνει και πολύ εύκολα! ;)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα: όταν έχω αυτόματη φωτεινότητα, η θέση του slider είναι ουσιαστικά το μέγιστο που επιτρέπω να πιάσει;

 

H θέση του slider ρυθμίζει την κατώτερη θέση που επιτρέπεις να πάει.

 

iOS 7 : Μέθοδος Ρύθμισης της Αυτόματης Φωτεινότητας

Link to comment
Share on other sites

Όχι εντάξει, μπορώ να το πιάσω, σήμερα μάλιστα το νιώθω και λίγο πιο νορμάλ. Θα δείξει στις επόμενες μέρες.

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα: όταν έχω αυτόματη φωτεινότητα, η θέση του slider είναι ουσιαστικά το μέγιστο που επιτρέπω να πιάσει;

 

 

Οχι, ειναι το κατωτατο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ μια φορά το έχω βγάλει στο μπαλκόνι με τον ήλιο να πέφτει πάνω και ζεστάθηκε και έσβησε.Απο τότε το βάζω σε σκιά και με καθόλου σχεδόν φωτεινοτητα για να γλιτώνω μπαταρία .Εσεις κάθε ποτέ το φορτιζετε; Ανα 2 μέρες είναι καλά ή θα τα παίξει
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ μια φορά το έχω βγάλει στο μπαλκόνι με τον ήλιο να πέφτει πάνω και ζεστάθηκε και έσβησε.Απο τότε το βάζω σε σκιά και με καθόλου σχεδόν φωτεινοτητα για να γλιτώνω μπαταρία .Εσεις κάθε ποτέ το φορτιζετε; Ανα 2 μέρες είναι καλά ή θα τα παίξει

 

Μια χαρα ειναι. Θα σε βγαλει πολλα χρονια η μπαταρια του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε πρόβλημα και λύση δεν βρίσκω :(:cry:

Πήγα πριν λίγες ημέρες να κάνω μια αγορά σε εφαρμογή,κάποιο θέμα υπήρξε με την πληρωμή από τη δηλωμένη κάρτα μου,δεν έγινε η αγορά και από τότε όταν πατάω για αναβάθμιση οποιαδήποτε εφαρμογής μου ζητάει να κάνω singin required και με οδηγεί να κάνω update the billing method.

Βάζω είτε την μια η και δεύτερη κάρτα και τίποτα.

Σαν να μην τις αναγνωρίζει καθόλου ενώ από το παρελθόν έχω κάνει αγορές με τις συγκεκριμένες.

 

Έκανα hard reset πρώτα τα setting,ύστερα το wifi setting και σε τελική ολικο reset τα πάντα και τίποτα πάλι όταν πάω στο apple store να έγκαταστησω τις εφαρμογές μου βγάζει συνέχεια την ίδια διαδικασία με το update billing method κλπ βάζω πάλι είτε την μια είτε την άλλη κάρτα μου και τίποτα.

 

Στην ουσία δηλαδή δεν μπορώ να έγκαταστησω τίποτα σαν εφαρμογή από το store.

 

Κάποια βοήθεια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες εχουν υπολοιπο χρηματων; αυτο που λες συμβαινει οταν πας να αγορασεις κατι και δεν εχει υπολοιπο η καρτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες απο πισι να βαλεις biling method στο itunes?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες εχουν υπολοιπο χρηματων; αυτο που λες συμβαινει οταν πας να αγορασεις κατι και δεν εχει υπολοιπο η καρτα.

Και οι 2 έχουν βλέποντας το στο e-banking λογαριασμό μου(εκτός και δεν έχει πραγματικό υπόλοιπο και φαίνεται μόνο λογιστικά ότι υπάρχουν.)

Prepaid είναι η κάρτα.

Αλλά και πάλι γιατί να μου ζητάει για όλα ακόμα και τα δωρεάν update billing account;

Δοκιμασες απο πισι να βαλεις biling method στο itunes?

Αυτό δεν το δοκίμασα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει δεσμευτει το υπολοιπο και δεν φαινεται καπου? Προτεινω να ριξεις ενα ποσο στην prepaid (και εγω τετοια εχω) και μετα να ακοκουθησεις τη διαδικασια για update billing. Σωστα κανει και στο ζηταει ακομα και στα free. Και εμενα ετσι το κανει.

Βαλε ενα ποσο στην καρτα και ξαναπροσπαθησε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει δεσμευτει το υπολοιπο και δεν φαινεται καπου? Προτεινω να ριξεις ενα ποσο στην prepaid (και εγω τετοια εχω) και μετα να ακοκουθησεις τη διαδικασια για update billing. Σωστα κανει και στο ζηταει ακομα και στα free. Και εμενα ετσι το κανει.

Βαλε ενα ποσο στην καρτα και ξαναπροσπαθησε.

 

Τώρα έστρωσε με το που έβαλα λεφτά στην κάρτα(10 ευρώ)

Δηλαδή αν δεν έχεις καθόλου λεφτά μέσα δεν θα μπορώ να εγκαθιστώ τίποτα,ακόμα και δωρεάν,ακόμα και αυτές που έχω στην ενότητα purchase :blink:

Τζάμπα και το full reset που έκανα νομίζοντας ότι έχω κανένα σοβαρό θέμα.

 

Τεσπα,ευχαριστώ παιδιά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έστρωσε με το που έβαλα λεφτά στην κάρτα(10 ευρώ)

Δηλαδή αν δεν έχεις καθόλου λεφτά μέσα δεν θα μπορώ να εγκαθιστώ τίποτα,ακόμα και δωρεάν,ακόμα και αυτές που έχω στην ενότητα purchase :blink:

Τζάμπα και το full reset που έκανα νομίζοντας ότι έχω κανένα σοβαρό θέμα.

 

Τεσπα,ευχαριστώ παιδιά.

 

κάλα έκανες την πλήρη διαγραφή, εάν έκαμες και setup as new ανανέωσες τη συσκευή σου :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...