Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω και παλι

Τι σημαινει πληρης διαγραφη;

 

Ρυθμίσεις >Γενικά >Επαναφορά >Όλα τα αρχεία και ρυθμίσεις. Η ενέργεια αυτή θα επαναφέρει τη συσκευή σου στις εργοσταασιακές ρυθμίσεις, με αποτέλεσμα την πλήρη διαγραφή της συσκευής. Αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να έχει διασφαλίσει δεδομένα τα οποία βρίσκονται στη συσκευή σου αλλά δεν είναι αποθηκευμένα πουθενα αλλού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω και παλι

Τι σημαινει πληρης διαγραφη;

 

Θα γινει οπως οταν το αγορασες, θα διαγραφουν ολα τα δεδομενα σου (εφαρμογες κλπ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα

Αν σωσω φωτο και βιντεο δλδ ειμαστε οκ

Τα παιχνιδια;

ΧΑνονται τα σκορ;

Αν οχι και πχ στο κλας οφ κλανς δεν χανεται τιποτα το προχωραω ανετα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα

Αν σωσω φωτο και βιντεο δλδ ειμαστε οκ

Τα παιχνιδια;

ΧΑνονται τα σκορ;

Αν οχι και πχ στο κλας οφ κλανς δεν χανεται τιποτα το προχωραω ανετα

 

Εάν κάνει συγχρονισμό μέσω Game Center δεν χάνεται τίποτα δες στην περιγραφή του παιχνιδιού. Εάν έχει δημιουργήσει έγγραφα - είτε θέλεις τα μηνύματα μπορείς να στείλεις τις συνομιλίες με mail στον υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

Που εχει κουμπακι για συγχρονισμο στο game center?

 

Ασε που εχουμε κονφλικτ διοτι το ψευδωνυμο του μικρου μπηκε χωρις email

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Που εχει κουμπακι για συγχρονισμο στο game center?

 

Ασε που εχουμε κονφλικτ διοτι το ψευδωνυμο του μικρου μπηκε χωρις email

 

θα πρέπει να το υποστηρίζει το παιχνίδι, συνήθως αναφέρεται στο description. Κάνε το εξής: Προχώρησε σε restore και setup as new δες αν έχει καλύτερη ανταπόκριση, χωρίς να προσθέσεις τίποτα κι αν είναι το ίδιο, τότε κάνε πάλι επαναφορά και στη συνέχεια restore from backup. Έτσι δεν θα χάσεις τίποτα από τη συσκευή αλλά θα χρειατεί να τη δει τεχνικός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, καιρό εχει να γραφτεί κατι, ας γράψω λοιπόν...

Έβαλα την 8 χθες και τρέχει άψογα... ΟΤΑ την έκανα. Το μόνο που με ψιλοχαλασε λίγο ειναι ότι όταν ανοίγω τον Safari και μια καινούργια σελίδα μου πετάει αριστερά μια στήλη με history, favorites κλπ. Μπορω να το απενεργοποιήσω? και αν γινεται η μπάρα με τις σελίδες να μένει σταθερή και να μην κρύβεται συνεχεια

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Οταν κλεινεις το τελευταιο ανοιχτο tab στον σαφαρι, δεν εχει λιγο λαγκ;;

 

Και στους σελιδοδεικτες λιγο.

 

Επισης παρατηρω μια μικρη καθυστερηση στο ανοιγμα του multitasking (αργουν 1 δευτερολεπτο να φανουν οι καρτελες)

Κατα τα αλλα, κανενα θεμα με την αναβαθμιση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οταν κλεινεις το τελευταιο ανοιχτο tab στον σαφαρι, δεν εχει λιγο λαγκ;;

 

Και στους σελιδοδεικτες λιγο.

 

Επισης παρατηρω μια μικρη καθυστερηση στο ανοιγμα του multitasking (αργουν 1 δευτερολεπτο να φανουν οι καρτελες)

Κατα τα αλλα, κανενα θεμα με την αναβαθμιση.

 

Όχι, δεν καθυστερεί. Τώρα που το είπες το δοκίμασα αρκετές φορές αλλά δεν παρατήρησα διαφορά στην ταχύτητα. Αυτό που έχει μείνει βέβαια (όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό) είναι το refresh που κάνει όταν διαλέγεις άλλο tab μετά από κάποια ώρα...

 

Με το άλλο που βγάζει το ιστορικό αριστερά, βρήκες τίποτα?

 

Υ.Γ. Το multitasking τι εννοείς? Το διπλό κλικ?

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν καθυστερεί. Τώρα που το είπες το δοκίμασα αρκετές φορές αλλά δεν παρατήρησα διαφορά στην ταχύτητα. Αυτό που έχει μείνει βέβαια (όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό) είναι το refresh που κάνει όταν διαλέγεις άλλο tab μετά από κάποια ώρα...

 

Με το άλλο που βγάζει το ιστορικό αριστερά, βρήκες τίποτα?

 

Υ.Γ. Το multitasking τι εννοείς? Το διπλό κλικ?

 

Ναι διπλο κλικ. Και αργουν 1 δευτερο να εμφανιστουν οι καρτελες.

 

Αυτο που λες στον σαφαρι, δεν μου το κανει.

Εγω συγχρονιζω μεσω icloud τους σελιδοδεικτες μου με τον chrome.

Οταν ανοιγω το σαφαρι μου δειχνει με εικονιδια τους σελιδοδεικτες μου και επιλεγω αυτον που θελω, ή γραφω τη δνση πανω στην μπαρα. Δεν παταω καθολου τους σελιδοδεικτες αριστερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι διπλο κλικ. Και αργουν 1 δευτερο να εμφανιστουν οι καρτελες.

 

Αυτο που λες στον σαφαρι, δεν μου το κανει.

Εγω συγχρονιζω μεσω icloud τους σελιδοδεικτες μου με τον chrome.

Οταν ανοιγω το σαφαρι μου δειχνει με εικονιδια τους σελιδοδεικτες μου και επιλεγω αυτον που θελω, ή γραφω τη δνση πανω στην μπαρα. Δεν παταω καθολου τους σελιδοδεικτες αριστερα.

 

Ναι, όντως, ειναι ανεπαίσθητα πιο αργό... Ίσως φταίει η μπάρα με τα recents επάνω. Νομίζω κάπως βγαίνει αλλα δεν θυμάμαι που ακριβώς το διάβασα... Σελιδοδείκτες μου βγάζει κι εμένα σε εικονίδια, όπως ακριβώς συγχρονίζονται με τον imac. Απλά ειναι λίγο ενοχλητικό να βγάζει αριστερά ολόκληρη στήλη με ιστορικό κ.λ.π.

 

Edit: μόλις το έδωσε ο stendor στο iPhone 5s topic:

 

Παράθεση από vagelakos >

Πως μπορούμε να διώξουμε τις επαφές η κάποια απο αυτές που εμφανίζονται με το διπλό πάτημα του home button

 

Πήγαινε settings > mail, contacts, calendars > show in app switcher. Εκεί έχει δυο διακόπτες και κλείνεις είτε τις πρόσφατες είτε τις αγαπημένες είτε και τα 2.

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Άστο καλό. Έπρεπε να το γυρίσω στα αγγλικά για να το βρω. Από κακή μετάφραση δεν λέει εμφάνιση στην εναλλαγή εφαρμογων αλλά απλά εναλλαγή εφαρμογων. Χαοτικό το μενού ρυθμίσεων του ios .ακομη μετά από τόσους μήνες δεν μπορώ να κατανοήσω την φιλοσοφία του. Δεν είναι καθόλου μινιμαλιστικη σε σχέση με το υπόλοιπο λειτουργικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

 

Με το που έκανα την αναβάθμηση στο ipad και στο iphone 4s, μου παρουσιάσανε το εξής: Χάνουν το σήμα απο το wifi και τα δυο, μπαίνουν και βγαίνουν συναίχεια και δεν σταματάνε. Δεν νομίζω να είναι θέμα του router γιατι έχω και ενα galaxy s5 και μπαίνει κανονικά στο net χωρίς προβλήματα. Δοκίμασα και σε δευτερο router το wifi με το ipad και δεν είχε κανένα θέμα. Να αναφέρω οτι πριν την αναβάθμηση δεν είχα κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο router. Φαντάζετε κανείς τι μπορεί να φταίει? Το router ειναι σχετικά παλιό Belkin μεντέλο του 2007, αλλα δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

 

Με το που έκανα την αναβάθμηση στο ipad και στο iphone 4s, μου παρουσιάσανε το εξής: Χάνουν το σήμα απο το wifi και τα δυο, μπαίνουν και βγαίνουν συναίχεια και δεν σταματάνε. Δεν νομίζω να είναι θέμα του router γιατι έχω και ενα galaxy s5 και μπαίνει κανονικά στο net χωρίς προβλήματα. Δοκίμασα και σε δευτερο router το wifi με το ipad και δεν είχε κανένα θέμα. Να αναφέρω οτι πριν την αναβάθμηση δεν είχα κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο router. Φαντάζετε κανείς τι μπορεί να φταίει? Το router ειναι σχετικά παλιό Belkin μεντέλο του 2007, αλλα δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτο..

 

κάνε μια επανεκκίνηση στο router για αρχή και μία επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου στη συσκευή, η αναβάθμιση έγινε OTA ή με restore και setup as new;

Link to comment
Share on other sites

κάνε μια επανεκκίνηση στο router για αρχή και μία επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου στη συσκευή, η αναβάθμιση έγινε OTA ή με restore και setup as new;

 

Έκανα reboot στο router, κάπως κράτησε περισσότερο το σήμα αλλα μετά απο 30 λεπτά το έχασε πάλι. Το ios8 το πέρασα απο itunes σαν update και μετά έκανα διαγραφή ολών των δεδομένων και ρυθμίσεων και set up as new.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα reboot στο router, κάπως κράτησε περισσότερο το σήμα αλλα μετά απο 30 λεπτά το έχασε πάλι. Το ios8 το πέρασα απο itunes σαν update και μετά έκανα διαγραφή ολών των δεδομένων και ρυθμίσεων και set up as new.

 

κάνε και μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις δικτύου, κλείσε και άνοιξε τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

κάνε και μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις δικτύου, κλείσε και άνοιξε τη συσκευή σου.

 

Xmmm προς το παρών.. δειχνει να δουλεύει θα δουμε αργότερα αν το κρατήσει, σε ευχαριστώ πολύ πάντος!!

Link to comment
Share on other sites

Xmmm προς το παρών.. δειχνει να δουλεύει θα δουμε αργότερα αν το κρατήσει, σε ευχαριστώ πολύ πάντος!!

 

Ωραία να υποθέσω πως έκανες ή όχι, το αφήνεις για αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία να υποθέσω πως έκανες ή όχι, το αφήνεις για αργότερα;

 

Λοιπον, το εκανα και για καποιες ωρες το κρατησε. Τωρα παλι το εχασε και εχω μπει απο το wifi του modem. Πραγματικα αρχιζω να πιστευω πως φταιει το router.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έδεσε καλά σε εμένα η αναβάθμιση και του έκανα ένα ωραιότατο hard reset as new και να ελπίζω να στρώσει.

Τα προβλήματα που αντιμετώπισα ήταν κρασαρισματα με όλους τους browser(safari,mercury,chrome) και μη σωστή εμφάνιση και λειτουργία του πληκτρολογίου πχ παταγα το κουμπί εναλλαγής γλώσσας και μου εμφάνιζε τα smile η εκεί που είναι το κουμπί smile με γλώσσα μου τα εμφάνιζε μισά μισα εικονίδια σε ένα εικονιδιο:blink:

Επίσης μου κρασαραν σε επισύναψη αρχείων όταν επιχειρούσα μέσω των browser.

 

Για να δούμε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έδεσε καλά σε εμένα η αναβάθμιση και του έκανα ένα ωραιότατο hard reset as new και να ελπίζω να στρώσει.

Τα προβλήματα που αντιμετώπισα ήταν κρασαρισματα με όλους τους browser(safari,mercury,chrome) και μη σωστή εμφάνιση και λειτουργία του πληκτρολογίου πχ παταγα το κουμπί εναλλαγής γλώσσας και μου εμφάνιζε τα smile η εκεί που είναι το κουμπί smile με γλώσσα μου τα εμφάνιζε μισά μισα εικονίδια σε ένα εικονιδιο:blink:

Επίσης μου κρασαραν σε επισύναψη αρχείων όταν επιχειρούσα μέσω των browser.

 

Για να δούμε.

 

Έχε υπόψιν προς πέραν του Safari οι υπόλοιποι browsers δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμη. Εννοείται πως έκανες πολύ καλά με πλήρη επαναφορά και setup as new :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα .ΕΠειδή σκέφτομαι την αγορά ενός IPAD Mini REtina Για να αντικαταστήσω το IPAD Mini που έχω θέλω μια απάντηση αν ξέρετε ... το Wi-Fi του Retina Είναι πιο δυνατό από το Wi-Fi του Mini ? γιατί με το Mini έχω δυσκολία να βρω σήμα εκεί που με το IPAD AIR πιάνω φουλ.

 

Ευχαριστώ

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Απο το wifi δεν εχω παράπονο έως τωρα με το mini retina.

Και πριν με το mini το ίδιο.

Και στο σπίτι και σε απόσταση 8-10 μέτρων απο το router αλλα και έξω σε καφετέριες,εμπορικά κέντρα,στάσεις μέτρο.

 

Για το air δεν γνωρίζω για να συγκρίνω αν ειναι χειρότερο η καλύτερο απο το retina.

 

Αλλα το πρόβλημα που παραμένει απο την 8 και μετά ειναι η γεωμετρική αύξηση στα κρασάρισματα στους browser.:ninja:

Ελπίζω να φτιάξει με καμία αναβάθμιση,διότι δεν τα είχα με την 7.1.2.

Μόνο με τους browser το πρόβλημα πουθενά άλλου.

 

Έως φτιάξει θα περιορίσω τη χρήση του iPad.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα, ότι το μενού στο App Store "γύρισε" στα αγγλικά (Featured - Top Charts - Explore - Search - Updates), ενώ όταν αγόρασα τη συσκευή, εδώ και ένα μήνα περίπου, τα αντίστοιχα μενού ήταν στα ελληνικά. Έχω κάνει κάτι λάθος ή τα έπαιξε το tablet;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.γνωριζει καποιος γιατι δεν φορτιζει το ipad3 που εχω με τον φορτιστη αυτοκινητου;;;;;υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν εχω κανει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...