Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
Μετά από καιρό το χρησιμοποιώ και πάλι σαν συσκευή και πραγματικά μεγάλο κρίμα που παράτησαν τα windows,
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό το χρησιμοποιώ και πάλι σαν συσκευή και πραγματικά μεγάλο κρίμα που παράτησαν τα windows,
Δεν έχεις άδικο, αλλά δυστυχώς δεν είχαν μέλλον από την στιγμή που ο Nadella δε τα "ήθελε". Ήταν δεδομένος ο θάνατος τους και εδώ που τα λέμε δε μπορούσε να γίνει και αλλιώς, εφόσον αν κάτσουμε να απαριθμησουμε τα ελαττώματα έναντι του android πχ, η λίστα θα είναι πολύ μεγάλη. Από την άλλη, τα προτερήματα έχασαν έδαφος με το που προσχώρησε η ΜΣ με τις εφαρμογές της στα άλλα λειτουργικά. Άνοιξε τον δρόμο για να φύγουν και οι υπόλοιποι.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ακόμη παίρνει αναβάθμιση,θα μας τρελάνουν 15063.909 δεν γνωρίζω τι κάνει.

Μέχρι το Σεπτέμβρη του 2019 θα παίρνει αναβαθμίσεις νομίζω. Τον Δεκέμβριο του ίδιου έτους τελειώνουν για όλους οι αναβαθμίσεις. Ακόμα και για τα 950άρια!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Μετα απο 4 χρόνια μου χάλασε το touch της οθόνης μιας από τη μέση και κάτω δε δουλεύει....

Προβληματιζομαι στο αν αξίζει μια αλλαγή οθόνης η να πάω σε android και ποιο με εφάμιλλη κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το συγκεκριμένο κινητό το είχα για ένα χρόνο περίπου και αναγκάστηκα να αλλάξω 3 οθόνες,θα σου πρότινα να πας σε κανά Honor 10 note να ησυχάσεις!
Link to comment
Share on other sites

κανενα mate 10 pro σκεφτομουν...

Mate 10 pro έχει η κοπέλα μου και είναι τρομερό εργαλείο!

Απλά σου πρότεινα το honr 10 note σαν αντίστοιχα μεγάλο αναλογικά με το 1520.

Το mate 10 pro είναι μεν 6ρι αλλά λόγω αναλογίας οθόνης θα σου φανεί μικρότερη από την 6αρα του 1520.

Κατά τ'άλλα ε'ιναι κινητάρες και τα 2!

Link to comment
Share on other sites

Θα μου λειψει το 1520 παντως. Ειδικα με την 8,1 των windows πήγαινε σφαίρα μέχρι τώρα..... (παιχνιδια δεν παιζω).

Καλύτερη υποστήριξη σε βασικές εφαρμογές στα 10αρια ηθελα, αλλα αφου του έκανε κηδεία η ιδια η ΜS τι να κανεις...? :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αναβάθμιση εχθές σε τι δεν γνωρίζω,ίσως ποιο γρήγορο. Παντως τώρα το δουλεύω σαν ταμπλετ,έχω πάρει iPhone se άλλα το λειτουργικό wm το θεωρό ποιο βολικό,κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
όπως ανεφερε και φιλος σε μερικα ποστ πιο πανω η καλυτερη αντικατασταση σε μέγεθος και οθονη είναι το honor note 10...κριμα για τη μη υποστηριξη πλεον του λειτουργικου….
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλημέρα, πήγα να κάνω επαναφορά για να το πουλήσω και επανήλθε στην Ιταλική εκκίνηση (χωρίς κάρτα μέσα) και δεν γνωρίζω πως να το επαναφέρω. Έχω κουτί γνήσιο φορτιστή ζελατίνες κλπ. Το είχα πάρει από Ιταλία wind. Ας βοηθήσει κάποιος για να το δώσω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, πήγα να κάνω επαναφορά για να το πουλήσω και επανήλθε στην Ιταλική εκκίνηση (χωρίς κάρτα μέσα) και δεν γνωρίζω πως να το επαναφέρω. Έχω κουτί γνήσιο φορτιστή ζελατίνες κλπ. Το είχα πάρει από Ιταλία wind. Ας βοηθήσει κάποιος για να το δώσω. Ευχαριστώ.

 

Αν δεν έχει ελληνική γλώσσα μέσα, μπορείς να το φλασάρεις αν θέλεις. Κατεβάζεις αρχείο φλασαρίσματος από εδώ https://www.lumiafirmware.com/

 

και είσαι εντάξει. Επιλέγεις το RM που αντιστοιχεί στην συσκευή και μετά επιλέγεις είτε κάποιο ελληνικό, είτε κάποιο άλλο, ευρωπαικό ή παγκόσμιο variant. Από τα αρχεία που θα σου εμφανίσει κατεβάζεις μόνο το ffu.

 

Και μετά φλασάρεις με το εργαλείο thor2 που συμπεριλαμβάνεται στο Windows Device Recovery Tool, με γραμμή εντολών, με αυτή την εντολή

 

thor2 -mode uefiflash -ffufile "path to ffu" -skip_signature_check -skip_id_check -do_full_nvi_update -do_factory_reset -reboot

 

εκεί που λέει path to ffu, πολύ απλά γράφεις την πλήρη διαδρομή του αρχείου ffu που κατέβασες. Αν έχεις απορία, στείλε μήνυμα (δεν παρακολουθώ το θέμα, κατά τύχη το είδα :) )

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...