Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχουμε "ξεμείνει" με την 8.1 DP, σε λίγες ημέρες που θα ξεκινήσει το rollout της 8.1 GDR 1, θα μας έρθει κανονικά και αυτό? Αν είναι έτσι, μην κάνω backroll στην 8.1..

 

Αν δεν αλλάξει κάτι με το θέμα του bitlocker θα χρειαστεί να κάνεις downgrade στα 8. Ότι ισχύει δηλαδή μέχρι τώρα για όσους βρίσκονται σε 8.1 DP.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν αλλάξει κάτι με το θέμα του bitlocker θα χρειαστεί να κάνεις downgrade στα 8. Ότι ισχύει δηλαδή μέχρι τώρα για όσους βρίσκονται σε 8.1 DP.

 

Αυτό που ρωτάω είναι, αν παραμείνω στην DP, θα μου έρθει το GDR 1?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ρωτάω είναι, αν παραμείνω στην DP, θα μου έρθει το GDR 1?

 

Λογικά και να παραμείνεις στην DP δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Εκτός και αν απαιτούνται οι αναβαθμίσεις των drivers που περιλαμβάνονται στη Cyan για κάποιες από τις λειτουργίες που θα φέρει η GDR 1.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλη απορία.

Αυτοί που πήραν την επίσημη 8.1 και κατεβάσουν την εφαρμογή diveloper τι θα τους έρθει σαν update ;; :P

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλη απορία.

Αυτοί που πήραν την επίσημη 8.1 και κατεβάσουν την εφαρμογή diveloper τι θα τους έρθει σαν update ;; :P

 

Τίποτα! Θα τους λέει ότι η συσκευή τους είναι ενημερωμένη!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.το τηλ έχει ουγγρική ρομ.ειμαι σε 8.1 wd.έχει αρχίσει το uodate σε αυτήν την rom;κάπου αυτό διάβασα.εαν κάνω downgrade σε επίσημο 8 θα μπορέσω να ξανω αναβάθμιση σε cyan;το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Αν γυρίσεις στα 8 θα πάρεις τη Cyan... Όπως λέει ΕΔΩ oi Ουγγρικές ρομ στο 1520 έχουν πάρει Cyan...

 

Μπορείς να ακολουθήσιες τον αναλυτικό οδηγό του MyPhone.gr

Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό 1520,χωρίς brand,πήρα εχθές ota την Cyan!αδιαμφισβήτητα,η πινελιά του κάτι φρέσκου,γίνετε κατευθείαν αντιληπτή.Αρχικά,το πληκτρολόγιο έγινε πιο συμμαζεμενο,πιο μικρό,πράγμα που με βρίσκει απολύτως σύμφωνο.ο ΙΕ επιτέλους έχει ότι κάποιος χρειάζεται και μου άρεσε επίσης η μπάρα φόρτωσης έγινε πιο λεπτή και πιο οριζόντια.υπαρχουν γενικά λεπτομέρειες όμορφες που ταιριάζουν στο 1520 από ότι πριν.γενικα να μη συνεχισω όλα τα αλλα γνωστά,swipe,notifications center,start screen κτλπ.μενει να δω τώρα με τη μπαταρία πως θα πάει.βρισκω βέβαια πως στα 8,με βόλευε περισσότερο οι εργασίες παρασκηνίου,μπορούσα να τις απενεργοποιησω πιο εύκολα και όχι τώρα μέσω οικονομίας μπαταρίες κάτω κάτω,δε ξέρω δε με βολεύει και νομίζω πάντα πως έχω κάτι ανοιχτό.για να δούμε λοιπόν τι θα γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε... Στην "Οικονομία Μπαταρίας" μετά το τελευταίo update της εφαρμογής γράφει πάνω από τις επιλογές "εμφάνιση όλων των εφαρμογών"... Άμα πατήσεις επάνω μπορείς να διαλέξεις να φαίνονται πχ μόνο οι εφαρμογές με δυνατότητα να τρέχουν στο παρασκήνιο ώστε να τις ελέγχεις όπως πριν...

 

Μόνο τσέκαρε από το Store (Ρυθμίσεις -> Έλεγχος για Ενημερώσεις) αν έχουν γίνει όλες οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών σου :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ακομα τώρα που το θυμήθηκα και ελποζω να είναι το σωστό θέμα......

Σχετικά με το 1520 που αγόρασα απο VNP και έχει πάνω ιμει απο Χονγκ,Κονγκ και λέει δεν ισχύει εγγυηση για Ελλάδα...σε περίπτωση που πάθει το κινητό κάτι και δεν μου αναγνωρίζουν την εγγυηση τι,να,κάνω; Να επικοινωνήσω απο τώρα με το κατάστημα μήπως;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλέφωνο στο κατάστημα για καλό και για κακό να ξέρεις... Πάντως σε Nokia Care δεν θα στην αναγνωρίσουν την εγγύηση...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Eγω, δυστυχως , σημερα αποχωρηστικα το 1520.

To πηγα στο Service της Νokia γιατι το τηλεφωνο κολλαγε ειχε προβληματα με την οθονη αφης (εκανε τρελλες επιλογες απο μονη της )

Εχει αντιμετωπισει αλλος παρομοιο προβλημα ?

Αν ν αι , εγινε επισκευη ή αντικατασταση ?

 

Μου ειπαν οτι θα χρειαστει να περιμενω 15 ημερες περιπου ..(πολυ δεν ειναι ?)

 

 

Να ενημερωσω οτι ενω εχω χασει την αποδειξη δεν ειχα κανενα προβλημα με το Nokia Care που το παρελαβε .

Το μονο που κοιταξε μεσω του SN ειναι αν ειναι ευρωπαικο .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Eγω, δυστυχως , σημερα αποχωρηστικα το 1520.

 

 

To πηγα στο Service της Νokia γιατι το τηλεφωνο κολλαγε ειχε προβληματα με την οθονη αφης (εκανε τρελλες επιλογες απο μονη της )

 

 

Εχει αντιμετωπισει αλλος παρομοιο προβλημα ?

 

 

Αν ν αι , εγινε επισκευη ή αντικατασταση ?

 

 

 

 

 

Μου ειπαν οτι θα χρειαστει να περιμενω 15 ημερες περιπου ..(πολυ δεν ειναι ?)

 

 

 

 

 

 

 

 

Να ενημερωσω οτι ενω εχω χασει την αποδειξη δεν ειχα κανενα προβλημα με το Nokia Care που το παρελαβε .

 

 

Το μονο που κοιταξε μεσω του SN ειναι αν ειναι ευρωπαικο .

 

 

 

Έχω πρόβλημα όταν σκρολαρω και αυτό που σέρνω πατιέται κάθε τόσο πιάνει ότι ήθελα να πατήσω και όχι να το σύρω.. Αλλά δεν έχει εγγύηση εμένα στην Ευρώπη και άντε να αποδείξω κάτι τέτοιο στο μαγαζί κλπ.. Αλλά νομίζω το έχουν παρα πολύ αυτό το πράγμα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Αφή -> Ευαισθησία Αφής -> Κανονικό :)

 

Η προεπιλογή είναι το "Υψηλή" και μπερδεύει αρκετό κόσμο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε... Στην "Οικονομία Μπαταρίας" μετά το τελευταίo update της εφαρμογής γράφει πάνω από τις επιλογές "εμφάνιση όλων των εφαρμογών"... Άμα πατήσεις επάνω μπορείς να διαλέξεις να φαίνονται πχ μόνο οι εφαρμογές με δυνατότητα να τρέχουν στο παρασκήνιο ώστε να τις ελέγχεις όπως πριν...

 

Μόνο τσέκαρε από το Store (Ρυθμίσεις -> Έλεγχος για Ενημερώσεις) αν έχουν γίνει όλες οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών σου :)

 

Ευχαριστώ,αλλα το γνωρίζω αυτο,και όμως είναι πολύ λεπτά τα γράμματα "επιτρέπεται" και δεν είναι από πάνω μέχρι κάτω,δηλαδή θέλω να πω υπάρχουν και πιο κάτω κάποιες που επιτρέπονται.πρεπει να σκρολαρεις.ενιγουει.ηθελα να πω απλά ένα δυσάρεστο και αυτό που είχα φόβο,επαληθεύτηκε.η μπαταρία καμια σχέση με πριν,τρέχει πολύ γρήγορα.οχι σα νερό,απλά καμια σχέση με την black.αφήστε δε που σιγά ποσο το χρησιμοποίησα!?στη δουλειά ήμουν και κατεβαινε.ενω τα είχα όλα κλειστά.πρεπει κάτι να προσέξω?όλα είναι off...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Αφή -> Ευαισθησία Αφής -> Κανονικό :)

 

 

 

 

 

Η προεπιλογή είναι το "Υψηλή" και μπερδεύει αρκετό κόσμο...

 

 

Ευχαριστώ αλλά δεν είναι αυτό αν δεις στο Nokia forum πόσοι έχουν αυτό το πρόβλημα.. Ίσως και όλοι αν δεν το έχεις και έχεις 1520 είσαι πολύ τυχερός

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν πάρει τη Cyan

 

Όταν έχετε αρκετές ώρες χωρίς ίντερνετ και συνδέεστε σε WiFi/3G τα tiles και τα mail ανανεώνονται αμέσως (μέσα σε 10-20 δευετρόλεπτα) ή χρειάζονται κάποια λεπτά (5-10 πχ)...?

 

Ευχαριστώ...

 

 

Ευχαριστώ αλλά δεν είναι αυτό αν δεις στο Nokia forum πόσοι έχουν αυτό το πρόβλημα.. Ίσως και όλοι αν δεν το έχεις και έχεις 1520 είσαι πολύ τυχερός

 

Δεν το ήξερα αυτό.. Αλλά αποκλείεται αν είναι σε όλα... Στα φόρουμ μόνο τα αρνητικά θα διαβάσεις...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Aμεσα , μονο χθες εφαγε μια λαγκια ο weather και ηθελε χειροκινητα.... Αλλα εδω και μια εβδομαδα περιπου που την περασα αμεσα ανανεωνονται..
Link to comment
Share on other sites

Ok... Γιατί στην Developers Preview χρειάζονται καμιά φορά λίγα λεπτά.. Πχ έχεις τον καιρό να συγχρονίζει ανά 2 ώρες και έχεις να μπεις σε WiFi/3G 4 ώρες... Μόλις συνδεθείς δεν θα ανανεωθούν ακαριαία (5-10 δευτερόλεπτα) αλλά μετά από 3-10 λεπτά...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το 1520 υποστηρίζει usb pn the go???

Ξέρουμε τπτ για μελλοντικο αντικαταστάτη???

 

Κανένα WP αυτή τη στιγμή δεν υποστηρίζει USB otg.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το 1520 υποστηρίζει usb pn the go???

Ξέρουμε τπτ για μελλοντικο αντικαταστάτη???

 

 

 

το usb OTG είναι στα μελλοντικά σχέδια αλλά δεν ξέρουμε πότε

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα την αναβαθμηση σε Cyan , το φως απο τα capacitive πληκτρα δεν αναβει.... Τα πληκτρα λειτουργουν κανονικα. Any ideas παιδες? Thanks.... :)
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα την αναβαθμηση σε Cyan , το φως απο τα capacitive πληκτρα δεν αναβει.... Τα πληκτρα λειτουργουν κανονικα. Any ideas παιδες? Thanks.... :)

 

μήπως έχεις ενεργοποιημένο το battery saver ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...