Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι να σας πω ρε παιδιά!απλα δεν έχω λόγια!αυτο δε το θέλει ούτε ο θεός πραγματικά.λοιπον δε θυμάμαι εαν είχα γράψει παλιότερα για το θέμα.πηρα το 1520 τον Απρίλιο,όλα καλά όλα ωραία,παρατηρώ μια σκιά στο ασπρο μπαγκραουντ,πολύ μικρό,αλλα εμένα με ενοχλούσε,το πάω πίσω σε μια βδομαδα πάω και το παίρνω.ολα καλά.ε και σήμερα...σημερα...ενω γραφω στο whatsapp...πεταγεται μια μαύρη γραμμη απο πάνω έως κάτω αν να ράγισε το κινητό.χωρις ούτε μια φορά να πέσει κάτω,χωρίς να το χτυπήσω ΠΟΤΕ το κινητό.ειναι δυνατον ποτέ να συμβαίνει αυτο σε μένα που το προσέχω τόσο μα τόσο πολύ?αρχιζω να αλλάζω πολύ γνωμη για τη νοκια μιας και παλιά αντιμετώπισα πρόβλημα με το 920 και με το 925 μου.αλλα αυτο παραπαει πραγματικά.εστειλα ήδη μνμ στη νοκια Γερμανίας να δω τι θα μ πει και εννοείτε θα το γυρισω ξανά πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι να σας πω ρε παιδιά!απλα δεν έχω λόγια!αυτο δε το θέλει ούτε ο θεός πραγματικά.λοιπον δε θυμάμαι εαν είχα γράψει παλιότερα για το θέμα.πηρα το 1520 τον Απρίλιο,όλα καλά όλα ωραία,παρατηρώ μια σκιά στο ασπρο μπαγκραουντ,πολύ μικρό,αλλα εμένα με ενοχλούσε,το πάω πίσω σε μια βδομαδα πάω και το παίρνω.ολα καλά.ε και σήμερα...σημερα...ενω γραφω στο whatsapp...πεταγεται μια μαύρη γραμμη απο πάνω έως κάτω αν να ράγισε το κινητό.χωρις ούτε μια φορά να πέσει κάτω,χωρίς να το χτυπήσω ΠΟΤΕ το κινητό.ειναι δυνατον ποτέ να συμβαίνει αυτο σε μένα που το προσέχω τόσο μα τόσο πολύ?αρχιζω να αλλάζω πολύ γνωμη για τη νοκια μιας και παλιά αντιμετώπισα πρόβλημα με το 920 και με το 925 μου.αλλα αυτο παραπαει πραγματικά.εστειλα ήδη μνμ στη νοκια Γερμανίας να δω τι θα μ πει και εννοείτε θα το γυρισω ξανά πίσω.

 

 

 

Καλή τύχη φίλε.. Ενημέρωσε μας αν θες μόλις μάθεις κάτι..

 

 

 

Μιπως πρέπει να φτιάξεις και ένα αυτο στο φόρουμ της νοκια να κανεις παραπάνω θόρυβο και να το στείλεις μαζί με τις απαντήσεις σου στην Γερμανία; 10 λεπτά από το χρόνο σου θα χάσεις και μπορεί να σε βοηθήσει..

 

 

 

Και ένα βιντεακι στο YouTube με το ράγισμα και να το ποσταρεις στο φόρουμ και αυτο και τις νοκια να ανέβουν και τα views κλπ

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει στο wpcentral ότι το έχουν και άλλοι κάτοχοι το 1520 αυτό το θέμα. Θα λυθεί λογικά με το update της nokia.

 

 

 

Σήμερα έβγαλε η HP επίσημη εφαρμογή για να εκτυπώνεις ασύρματα στους εκτυπωτές της! Σιγά σιγά θα βγάλουν και οι υπόλοιποι κατασκευαστές εφαρμογή γιατί είναι όντως πρόβλημα αν θέλεις να εκτυπώσεις κάτι ασύρματα!

 

Υπάρχει και εφαρμογή για εκτυπωτές μάρκας Brother.

Αν δουλεύει και πώς, δε γνωρίζω.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη φίλε.. Ενημέρωσε μας αν θες μόλις μάθεις κάτι..

 

 

 

Μιπως πρέπει να φτιάξεις και ένα αυτο στο φόρουμ της νοκια να κανεις παραπάνω θόρυβο και να το στείλεις μαζί με τις απαντήσεις σου στην Γερμανία; 10 λεπτά από το χρόνο σου θα χάσεις και μπορεί να σε βοηθήσει..

 

 

 

Και ένα βιντεακι στο YouTube με το ράγισμα και να το ποσταρεις στο φόρουμ και αυτο και τις νοκια να ανέβουν και τα views κλπ

 

έχω ήδη ενημερώσει τη νοκια Γερμανίας και μέχρι στιγμής είναι πολύ εξυπηρετικοί,και τους είπα πως αντιμετώπισα θέματα στο παρελθόν με όλες τις ναυαρχίδες τους και μου λένε πως αυτο είναι ασυνήθιστο,τότε τους είπα μπορεί το Saturn να δίνει προβληματικές συσκευές.μου ζήτησαν σκρινσοτ να τους στείλω,αλλα τους λέω πως σκρινσοτ δεν υπάρχει δυνατότητα να στείλω μιας και η γραμμη φαινετε μόνο σε μένα δε μπορεί να φανεί σε αλλον και ότι είναι θέμα κινητού,συσκευής.τωρα θα τους στείλω μια εικόνα τραβηγμένη απο αλλο κινητό.αυτο το "σαν ράγισμα" πως να το εξηγήσω,είναι σαν σπάσιμο πιξελ απο πάνω έως κατω!ενώ το είχα στο χέρι μου και έγραφα το είδα να συμβαίνει!δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Άρα μας λες ότι κάηκε μια κάθετη σειρά απο pixels...

Έτσι να το περιγράψεις για να καταλάβουν τι έγινε, γιατί κι αυτοί δεν θα έχουν καταλάβει όταν τους λές "ράγισμα"...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Άρα μας λες ότι κάηκε μια κάθετη σειρά απο pixels...

Έτσι να το περιγράψεις για να καταλάβουν τι έγινε, γιατί κι αυτοί δεν θα έχουν καταλάβει όταν τους λές "ράγισμα"...

 

έχεις δίκιο,μόλις κοίταξα στο πρώτο μήνυμα το ΣΑΝ το έγραψα ΑΝ ναι μια καμμενη σειρά απο πιξελ έτσι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω ενα 1520 και φυσικα χρησιμοποιω το HERE DRIVE.εχω αγορασει και ενα καλωδιο φορτισης αυτοκινητου.το προβλημα ειναι οτι ενω δειχνει οτι φορτιζει στην πραξη δεν γινεται τιποτα.εχω πχ 77% μπαταρια και δεν φτανει ποτε στο 100%.αντιθετα κολλαει στο 77 για ωρες. Συμβαινει κατι;;;;εχω κανει καποια ρυθμιση λαθος ;;;;;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ενδειξη της φορτσης βεβαια εμφανιζεται κανονικα.πρακτικα ομως δεν φορτιζει.μη σας πω οτι αδειαζει κιολλας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι δε φορτίζει την ώρα που το χρησιμοποιείς για πλοήγηση πχ,

τότε μάλλον χρειάζεσαι φορτιστή αυτοκινήτου με μεγαλύτερη μέγιστη ένταση ρεύματος.

 

Έχω πετύχει και φορτιστές αυτοκινήτου με USB χαμηλής-κανονικής έντασης και δεύτερο USB μεγάλης έντασης (για ταχεία φόρτιση και καλά).

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι δε φορτίζει την ώρα που το χρησιμοποιείς για πλοήγηση πχ,

τότε μάλλον χρειάζεσαι φορτιστή αυτοκινήτου με μεγαλύτερη μέγιστη ένταση ρεύματος.

 

Έχω πετύχει και φορτιστές αυτοκινήτου με USB χαμηλής-κανονικής έντασης και δεύτερο USB μεγάλης έντασης (για ταχεία φόρτιση και καλά).

 

Μαλλον αυτο συμβαινει τελικα. Μου φαινεται πολυ λογικο. Πως να το ζητησω ακριβως;;;τι πρεπει να γραφει απανω ο φοριστης;;;;φιλε μου με εσωσες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα δεις πόσα Αμπέρ βγάζει μέγιστη ένταση ο τωρινός σου φορτιστής που δεν επαρκεί,

και θα ψάξεις άλλον με πολύ περισσότερα

 

πχ

αν ο φορτιστής που ήδη έχεις λέει Max. output 1A

εσύ θα ζητήσεις φορτιστή με Max. output 2Α.

Συνήθως πρόκειται για φορτιστές τάμπλετ ή ταχείας φόρτισης κλπ.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι απο άλλο κατασκευαστή, κι όχι ΝΟΚΙΑ, μπορεί να σου δημιουργεί κι αυτό πρόβλημα...

Πάρε τα ίσια Α με τον φορτιστή της συσκευής. Κάποιον ΝΟΚΙΑ ή που να λέει ότι υποστηρίζει Lumia συσκευές...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους οσους ασχοληθηκαν με το θεμα του φορτιστη αυτοκινητου που παραθεσα νωριτερα και με καθοδηγησαν. Κατι αλλο!!!!αφαιρεσα το insider!!!!!!!νομιζω πως βελτιωθηκε η αυτονομια της συσκευης.....τοσο ενεργοβορο ειναι!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση με το router πετυχαίνω, 300mbps. Ενδεικτικά, με τι νούμερο πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι?

Το 1gb είναι μόνο θεωρητικά προσβασιμο.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση με το router πετυχαίνω, 300mbps. Ενδεικτικά, με τι νούμερο πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι?

Το 1gb είναι μόνο θεωρητικά προσβασιμο.

 

 

 

Κοίτα η σύνδεση με το router δεν αφορά την ταχύτητα του internet σου για κανένα λόγο, τουλάχιστον όχι ακομα. Η ταχύτητα αυτη είναι προσβασιμη στο 100% απλα μόνο για μεταφορές δεδομένων μεταξύ υπολογιστών στο ίδιο δίκτυο, οχι με το διαδίκτυο. Τώρα για να μάθεις τι ταχύτητες σύνδεσης να περιμένεις στο διαδίκτυο αρκεί να ανοίξεις το control panel του router στη διεύθυνση gateway/router που έχει το Lumia σου στο Wi-Fi και να δεις σε τι ταχύτητες συγχρονίζει το router με τον παροχο σου. Τα 300mbps σημαίνουν ταχύτητες δεδομένων έως 37.5Mb/sec στο τοπικό σου δίκτυο ή περίπου 3 φορές τη ταχύτητα του USB 2.0

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπορείς να μεταφέρεις πράγματα απο τον υπολογιστή στο κινητό μέσω οικιακού δικτύου ;
Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα :) εδω και λιγες μερες κατοχος του κινητου ! Καλά ρε παιδιά δεν είναι αδικαιολόγητο να μηδενιστεί ημερομηνία και ώρα μετά που τελειωσε η μπαταρία ? Το έβαλα τώρα σε φορτηση κ είναι μηδενισμενα όλα ... Στις λίγες μέρες παρατήρησα ότι έχει ακόμα ατέειες το λειτουργικό σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό ...
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Δεν μηδενίζεται η ώρα όταν τελειώσει η μπαταρία... Η ώρα μηδενίζει (πάει σε αυτή του τελευταίου update) μόνο με soft reset...

 

Μήπως πάτησες τα πλήκτρα καταλάθος???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπορείς να μεταφέρεις πράγματα απο τον υπολογιστή στο κινητό μέσω οικιακού δικτύου ;

 

 

Όχι όχι δεν λέω κάτι τέτοιο, απλά λέω ότι η ταχύτητα που είδε ο φίλος πιο πάνω στις ρυθμίσεις του κινητού αφορά διασύνδεση μεταξύ υπολογιστών του ίδιου δικτύου όχι του Διαδικτύου.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα soft reset σιγουρα.. Τελειωσε η μπαταρία ενώ οδηγούσα με ναβι... Όταν πήγα σπίτι το φορτισα κ είδε ότι μηδενιστικε ωρα κ ημερομηνια
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα :) εδω και λιγες μερες κατοχος του κινητου ! Καλά ρε παιδιά δεν είναι αδικαιολόγητο να μηδενιστεί ημερομηνία και ώρα μετά που τελειωσε η μπαταρία ? Το έβαλα τώρα σε φορτηση κ είναι μηδενισμενα όλα ... Στις λίγες μέρες παρατήρησα ότι έχει ακόμα ατέειες το λειτουργικό σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό ...

 

Κάτι τέτοιο θα ήταν τραγικό.

Γι'αυτό και στα WP, ΔΕ μηδενίζεται η ώρα όταν τελειώνει η μπαταρία.

Κάτι άλλο τρέχει, δεν είναι θέμα WP.

 

(ίσως η πλοήγηση ρούφηξε και το backup φορτίο ισχύος για να κρατά το κινητό την ώρα, ίσως κάτι άλλο, πάντως φυσιολογικό δεν είναι, εξού και ΔΕ συμβαίνει "στα WP").

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα soft reset σιγουρα.. Τελειωσε η μπαταρία ενώ οδηγούσα με ναβι... Όταν πήγα σπίτι το φορτισα κ είδε ότι μηδενιστικε ωρα κ ημερομηνια

 

Εχω WP εδώ και 5+ μήνες... Μου έχει κλείσει αρκετές φορές από μπαταρία και ποτέ δεν έχασε την ώρα κ την ημερομηνία...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ! Κανένας εναλλακτικος browser υπάρχει ? Και κάτι άλλο.. Ζει προσέξει κανεις ότι δεν υπάρχει μπάρα στο πλάι έτσι ώστε πχ dropbox η επαφες όταν θέλουμε να παμε γρήγορα κάτω να σερνουμε την μπάρα κάτω ?? Όταν πχ πολλές φωτογραφίες στο dropbox ? Ευχαριστώ
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει κανεις ποιο προγραμματακι κατεβαζουμε για να κανουμε ολα τα εικονιδια διαφανα ;

ειμαι σε 8.1

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση, για να μπει η dev. preview πρέπει να:

 

1. Γίνει wipe

2. Περαστεί η dev prev

3. Μόλις βγει η επίσημη 8.1 ξανά wipe

4. Πέρασμα της επίσημης?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...