Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα εγκατασταση της τσεχικης εκδοσης 4.1.2 και εγινε αψογα χωρις hard reset.

Περισσοτερη ραμ.

πως γινετε το unroot?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.1.2 δουλευουν ολα σωστα, και το viber δεν εχει κανενα θεμα.

Με ολες τις αλλες ρομ που το εχω δοκιμαση εχει θεματα,

και με την τελευταια την ε της vodafon παλι εχει προβλημα,

και ειναι και φορτωμενο με διαφορες σαβουρες την vodafon..

 

Aκομα η επισημη απο την LG δεν εχει κυκλοφoρηση?

δεν την εχω δει ακομα στο επισημο της LG.

 

Εγώ με την 4.1.2 είχα πάλι το γνωστό πρόβλημα με τις κλήσεις σύν του ότι είδα μείωση στην διάρκεια της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις paranoid βαλε το android L

 

Δεν εχω paranoid αλλα δωσε λινκ και λινκ για το theme αν μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω paranoid αλλα δωσε λινκ και λινκ για το theme αν μπορεις.

 

το θεμα δουλευει μονο σε paranoid/cm11

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tung91.lconcept&hl=en

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δουλευει μονο σε paranoid/cm11

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tung91.lconcept&hl=en

 

link για την paranoid?

Link to comment
Share on other sites

link για την paranoid?

https://www.dropbox.com/s/71jcidy9jyab0h2/pa_d605-4.6-BETA1-20140906.zip?dl=0

Κατέβασε το από μένα γιατί στο xda δεν λειτουργεί ο σύνδεσμος. Κάνε τον κόπο όμως να διαβάσεις προς τα πίσω που περιγράφουμε πως γίνεται να μην έχεις μαύρη οθόνη....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Δεν ξερω αν εχει γινει ξανα η ερωτηση μου. Το κινητο υποστιριζει usb otg? Επειδη θελω να το συνδεω στον εκτυπωτη.

 

δες εδω http://forum.xda-developers.com/optimus-l3-l5-l7-l9-ii/development/boot-modified-kernel-otg-zram-offline-t3019733

Link to comment
Share on other sites

paranoid καλη αλλα πιστευω ενα update το ηθελε ακομα να ειναι KKat δεν θα ειχαμε θεμα ,τωρα lollipop δεν πειραζει ας μην δουμε σιγα.

Σταθερη κιτκατ και ολα οκ

Αν καποιος αλλος προτεινει αλλη ρομ ας την ποσταρει ...

Link to comment
Share on other sites

με τα bloatware της Kit-kat πως τα ξεφορτωνομαστε?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

με τα bloatware της Kit-kat πως τα ξεφορτωνομαστε?

 

Έλα ντε.... Για αυτό ξαναγύρισα σε jelly bean για να έχω root και να τα βγάλω....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

λοιποοον, εδω και δεκα μερες εχω κατεβασει την D60520e-EUR-XX κι ενω εως τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα με κλεισιμο του τηλεφωνου μετα απ αυτην την αναβαθμιση μου το χει κανει τρεις φορες χωρις να χει αλλαξει κατι αλλο στην συσκευη, ουτε εγκατασταση καποιου αλλου προγραμματος ουτε αλλαγη ρυθμισεων. Δεν ξερω τι φταιει ουτε αν το γεγονος της εμφανισης αυτου του προβληματος ειναι τυχαιο με την εγκαταστη της αναβαθμισης η οντως οφειλεται σ αυτην
Link to comment
Share on other sites

Και μενα συνεχιζει να το κανει με την τελευταια την e και πρεπει να βγαζω την μπαταρια! Επισης δε χτυπησε το ξυπνητήρι! Θα γυρισω πισω στην 4.1 μου φαινεται μια και καλη! Κριμα παντως γιατι μαρεσει γενικα το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

παρολο που ειχε ακομα 85% μπαταρια το ξαναβαλα να φορτισει κι ολα καλα, μετα κι απο κουβεντα με φιλο εβγαλα το συμπερασμα πως για το κλεισιμο του κινητου φταιει η συγκεκριμενη φορτιση.

Κι αυτο το λεω γιατι ειδα σε γραφιμα που εχει το battery doctor πως ενω ειχα μπατατια στο 95% ξαφνικα επεφτε κατακορυφα μεσα σε καποια λεπτα οποτε εκλεινε.

Οταν το ανοιξα ξανα η μπαταρια ηταν παλι στο 95% και μετα απο καποια ωρα παλι τα ιδια.

Απ την στιγμη που το ξαναφαορτισα εστω κι αν ειχε πολυ μπαταρια σταματησε να το κανει αλλα ειμαι σιγουρος πως καποια αλλη φορα σε καποια αλλη φορτιση θα ξανακανει το ιδιο.

Αρα βγαινω στο συμπερασμα πως ας πουμε δεν "κουμπωνει" καλα στην μπαταρια μια φορτιση κι αυτη βγαινει ελατωματικη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας...

Ξαφνικά απο το πρωί το κινητό της γυναίκας μου δεν ανοίγει. Χωρίς κάποια περίεργη συμπεριφορά τον τελευταίο καιρό, δεν έχει γίνει root ποτέ και με την αρχική rom που αγοράστηκε το τηλέφωνο (4.1.2 αν δεν κανω λαθος).

Τι μπορώ να κάνω σε πρώτη φάση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας...

Ξαφνικά απο το πρωί το κινητό της γυναίκας μου δεν ανοίγει. Χωρίς κάποια περίεργη συμπεριφορά τον τελευταίο καιρό, δεν έχει γίνει root ποτέ και με την αρχική rom που αγοράστηκε το τηλέφωνο (4.1.2 αν δεν κανω λαθος).

Τι μπορώ να κάνω σε πρώτη φάση?

Αμα το βαλεις για φορτιση τι κανεια

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα... Είναι σα να μην φορτίζει

Μέχρι εχθές το βράδυ που ήταν ανοιχτό και το βάλαμε να φορτίσει δούλευε και φόρτιζε κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα... Μέχρι εχθές το βράδυ που ήταν ανοιχτό και το βάλαμε να φορτίσει δούλευε και φόρτιζε κανονικότατα

Προσπαθησε να πατησεις παρατεταμενα το power button για 5 6 δευτερολεπτα και αστο και μετα ξανα πατα για λιγο μπας και ανοιξει....αν δεν κανει τιποτα...μαλλον εισαι ια πλακετα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να πατησεις παρατεταμενα το power button για 5 6 δευτερολεπτα και αστο και μετα ξανα πατα για 2 3 οταν κανεις για να το ανοιξεις.....ανα δεν κανει τιποτα...μαλλον εισαι για πλακετα

 

Το έκανα και τίποτα πάλι...

 

Επειδή δεν είμαι σίγουρος, με πια ρομ ερχόταν αρχικά το τηλέφωνο μπορείτε να μου πείτε αν είναι όντως η 4.1.2? Εννοώ την εποχή που βγήκε και όχι μετά την πρώτη αναβάθμιση.

Και κάτι ακόμα αν τελικά χρειάζεται πλακέτα (ευτυχώς είμαι άμεσα στην εγγύηση) μπορώ να τους πω να περάσω εκείνη την ρομ?

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και τίποτα πάλι...

Δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι.....ας πει και καποιος αλλος την γνωμη του αμα ξερει.....αμα εχεις εγγυηση πηγαινε το!!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και τίποτα πάλι...

 

Επειδή δεν είμαι σίγουρος, με πια ρομ ερχόταν αρχικά το τηλέφωνο μπορείτε να μου πείτε αν είναι όντως η 4.1.2? Εννοώ την εποχή που βγήκε και όχι μετά την πρώτη αναβάθμιση.

Και κάτι ακόμα αν τελικά χρειάζεται πλακέτα (ευτυχώς είμαι άμεσα στην εγγύηση) μπορώ να τους πω να περάσω εκείνη την ρομ?

Βγάλε και ξαναβαλε την μπαταρία και κατά 99% θα ανοίξει το τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...