Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εχεις viber.....βγαλτο

 

Το εβγαλα και ελπιζω να ηταν αυτο. Ειδωμεν.....

Καποιες αχρηστες εφαρμογες της google μπορουν να αφαιρεθουν χωρις ρουτ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εβγαλα και ελπιζω να ηταν αυτο. Ειδωμεν.....

Καποιες αχρηστες εφαρμογες της google μπορουν να αφαιρεθουν χωρις ρουτ???

 

Φεύγουν με απενεργοποιηση απλά δεν φεύγουν τελείως... Το ελαφραινουν όμως αισθητά το κινητό. Πρόσεξε όμως ποιες θα βγάλεις γτ μετά μπορεί να μην σου ξεκινά το Google play

Link to comment
Share on other sites

Φεύγουν με απενεργοποιηση απλά δεν φεύγουν τελείως... Το ελαφραινουν όμως αισθητά το κινητό. Πρόσεξε όμως ποιες θα βγάλεις γτ μετά μπορεί να μην σου ξεκινά το Google play

 

Πως γινετε αυτο? Μπορεις να μου πεις ποιες να κανω απενεργοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αλλά έχει δίκιο ο Κώστας. Να ξέρεις ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο και να μην κάνεις τουλάχιστον δωρεάν downgrade? Δεν ξέρω νομικά τι γίνεται, μήπως υπάρχει κάποιος εδώ μέσα να πει σίγουρα? Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι?

Μαλλον αυτο παιζει.. Καποιοι εξυπνοι απο το σερβις τα τσεπωνουν..Οποτε αν μαζευτουμε ολοι με στοιχεια και το αναφερουμε σε καποιον ανωτερο αντιπροσωπο της LG στην Ελλαδα, πιστευω λογω σκανδαλου που θα δημιουργηθει θα ευνοηθουνε εμεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εδώ και λίγες μέρες απεγκατεστησα το Clean master και το Battery doctor και δεν έχει ξανασβησει το κινητό.

Όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα δοκιμάστε να ξηλωσετε τα παραπάνω προγράμματα και ενημερώστε εδώ για το αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εδώ και λίγες μέρες απεγκατεστησα το Clean master και το Battery doctor και δεν έχει ξανασβησει το κινητό.

Όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα δοκιμάστε να ξηλωσετε τα παραπάνω προγράμματα και ενημερώστε εδώ για το αποτέλεσμα...

Δοκιμασμένο, δεν είναι αυτή η λύση, ξανασβήνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εδώ και λίγες μέρες απεγκατεστησα το Clean master και το Battery doctor και δεν έχει ξανασβησει το κινητό.

Όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα δοκιμάστε να ξηλωσετε τα παραπάνω προγράμματα και ενημερώστε εδώ για το αποτέλεσμα...

 

Πρώτα να σημειώσω ότι το δικό μου κινητό είναι με kitkat απείραχτο..., δεν είχε ποτέ πρόβλημα με τις κλήσεις, αλλά είχε πρόβλημα με το πάγωμα και το κλείσιμο το οποίο μετά την τελευταία αναβάθμιση (κάπου τέλη Νοέμβρη) εντάθηκε σε μεγάλο βαθμό (το έκανε καθημερινά ίσως και πάνω από μία φορά την ημέρα).

Πριν από καμιά βδομάδα, έσβησα διάφορες χαζοεφαρμογές, δε θυμάμαι ποιες ακριβώς. Πήγα στις εφαρμογές και όποια δε μου καθόταν/τη θεωρούσα περιττή ή ύποπτη, την έκανα απεγκατάσταση ή force stop. Δεν πείραξα τις εφαρμογές της google. Επίσης άφησα το Facebook app και το viber. Το viber, το χρησιμοποίησα για σχεδόν ένα μήνα στο εξωτερικό (πριν την αναβαθμιση) και δεν έσβησε ποτέ. Δεν είχα battery doctor, αλλά είχα clean master και το απεγκατέστησα. Χρησιμοποιώ το διαχειριστη μνήμης της LG (αυτό που είναι σαν ταχύμετρο) και συχνά πυκνά του βάζω να καθαρίσει τη μνήμη που κυμαίνεται μεταξύ ~550 και 680 MHz.

Είμαι καμιά βδομάδα τώρα που δε μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα (φτου φτου....).

Θεωρώ ότι είναι θέμα καθαρα software και κάποιας εφαρμογής που προκαλεί conflict. Ελπίζω να μη μου ξαναεμφανιστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά και η LG να κοιτάξει να λύσει το συγκεκριμένο θέμα με καποια μελλοντική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μηπως το προβλημα το εχει η kitkat? και περασανε ηδη στην επομενη(lolipop) σε βημα ταχυ?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μηπως το προβλημα το εχει η kitkat? και περασανε ηδη στην επομενη(lolipop) σε βημα ταχυ?

 

Σίγουρα το έχει η kitkat.. Τι εννοείς περασανε?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

δεν προκειτε να παρει lolipop αυτο το κινητο...το πολυ πολυ να μας κανουν την χαρη για 4.4.4 λογο βεβαια του προβληματος!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μας δεν θα παρει lollipop...η LG εβγαλε ανακοινωση με τα μοντελα που θα παρουν και το δικο μας δεν ειναι μεσα...
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν βγαλανε σωστα την kit kat θα βγαλουνε lollipop? Εδω οι ανθρωποι κοιτανε πως θα τα αρπαξουνε απο μια υποβαθμιση 5 λεπτων
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου την τελευταία εβδομάδα έσβηνε μόνο του κάθε βράδυ.

Τελικά απεγκατέστησα μια εφαρμογή recorder που είχα βάλει και από τότε δεν ξανα έσβησε.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι σας κλείνει το κινητό μήπως έχετε θήκη με μαγνήτη στην άκρη?

 

Εμενα φοραει θηκη σιλικονης...Εβγαλα το viber και τις τελευταιες 3 μερες δε μου το εχει κανει...

Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε βλακείες δεν παίζει αυτό που λέτε με τις θήκες...Εγώ δεν είχα καν θήκη και μου το έκανε.Τώρα πλέον Όχι γιατί είμαι με Jb
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το έχει η kitkat.. Τι εννοείς περασανε?

 

Eννουσα γενικο προβλημα της κιτκατ σε ολα τα κινητα.μας εχει μαθει πλεον η google καθε νεα αναβαθμιση να μας γεμιζει με νεα προβληματα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Χρονια χρηστης android πλεον ενα καταλαβα:ΠΟΤΕ μη βιαζεστε να περασετε τις τελευταιες εκδοσεις android. Εχουν πολυ λιγα extra χαρακτηριστικα και εχουν bugs!!!Καθε φορα να ειστε 1-2 εκδοσουλες πριν την τελευταια και ολα θα ειναι καλα. Εδω βλεπω ολοι φαγωθηκανε να βαλουνε lollypop και παρατηρω οτι ενω κυκλοφορησε ακομα εξελισσεται! Γιατι στο playstore οταν κανω τις αναβαθμισεις μου,πολυ συχνα βλεπω απο κατω να λενε new support for lollypop!!! Η του στυλ:Bug fixed for lollypop devices!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλη την κοινότητα!

Σηκώθηκα σήμερα το πρωί και βρήκα το τηλέφωνο σβηστό ενώ είχε 96% μπαταρία.

Ευτυχώς διαπίστωσα ότι ανοίγει μετά από 2-3 συνεχιζόμενα πατήματα του power button για λίγα δευτερόλεπτα και δεν χρειάζεται βγάλε βάλε μπαταρία.

Επίσης μου έτυχε κι εμένα άλλη μέρα να μη χτυπήσει ξυπνητήρι επειδή το τηλέφωνο ήταν κλειστό.

Μήπως όλοι όσοι είχατε το πρόβλημα με το ξυπνητήρι ήταν το τηλέφωνό σας κλειστό???

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα.Το πρωι ητανε και το δικο μου κλειστο.Πρωτη φορα μετα την τελευταια αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

 

Συμβαίνει κάτι περίεργο και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Τραβώντας κάποια video πρόσφατα μου βγήκε μήνυμα ότι η microSD μνήμη (Kingstom 2GB) έχει τιγκάρει και τα αρχεία θα αποθηκευτούν στην εσωτ. μνήμη. ΟΚ σκέφτηκα και αργότερα συνδεσα το κινητό μέσω USB στην LG PC Suite για μεταφορά αρχείων στο PC και άδειασμα της microSD.

Εκεί διαπίστωσα 2 πράγματα. Ενώ ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος σύνδεσης συσκευής σε θύρα USB εντούτοις στο C:/My Computer δεν φαίνεται συνδεδεμένη η συσκευή! Παράλληλα η σουίτα μου βγάζει μήνυμα αποτυχίας σύνδεσης και ζητά να συνδέσω μια συσκευή μέσω USB! Το μόνο που συμβαίνει είναι ότι το κινητό φορτίζεται.

Όταν διαλέξω σύνδεση μέσω Wi-Fi η σουίτα αναγνωρίζει τη συσκευή και βλέπει/διαχειρίζεται τα αρχεία κανονικά.

 

Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι πρόβλημα στη USB-θύρα. Έται σύνδεσα τη συσκευή σε άλλη θύρα του PC αλλά το ίδιο.

Μετά σκέφτηκα ότι το miniUSB καλώδιο μπορεί να έχει πρόβλημα αλλά και η θύρα είναι λειτουργική με άλλες συσκευές και το καλώδιο δουλεύει μια χαρά σε φόρτιση μέσω πρίζας.

 

Τί μπορεί να συμβαίνει; :worry::confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλα Χριστουγεννα,

εχω ενα προβληματακι με το wi-fi.Οταν η οθονη του κινητου σβηνει (το κινητο κλειδωνει) , το wi-fi αμεσως κλεινει με αποτελεσμα να σταματα το κατεβασμα.

Για να το λυσω το προβλημα αυτο (και φυσικα δεν τα καταφερα) πηγα στις ρυθμισεις>Wi-Fi>Wi-Fi για προχωρημενους>>το Wi-Fi να παραμενει σε λειτουργια στη διαρκεια του υπνου>παντα . Αν και η επιλογη "παντα" νομιζα θα ελυνε το προβλημα , τελικα δεν βοηθησε αφου καθε φορα που κλειδωνει το κινητο , το wi-fi παλι κλεινει

δεν χρησιμοποιω καποιο battery manager οποτε το προβλημα δεν νομιζω να οφειλεται σε καποια εφαρμογη που εγκατεστησα

 

για να λυσω -παροδικα- το προβλημα μου , ρυθμισα την οθονη να μην σβηνει ποτε το οποιο βεβαια δεν συμφαιρει γιατι τρωει ολη την μπαταρια

 

 

επισης, δωστε μου αν μπορειτε καποιο e-mail της lg γιατι θελω να τους ρωτησω σχετικα με την υποβαθμιση του λειτουργικου για την οποια βεβαια θα απατησω να την κανουν ΔΩΡΕΑΝ

 

Παρακαλω δωστε μου τα φωτα σας :)

Edited by panira
Link to comment
Share on other sites

μπες στην σελιδα της LG και καταβασε τους drivers ξανα.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Ποιούς drivers; :O

 

*Άκυρο το προηγούμενο ερώτημά μου. Το βρήκα!

 

Και πάλι ευχαριστώ.

:thanks:

Edited by Vitis_vinifera
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...